Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dremel 4000 vs Dremel 4300
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne květen 24 2020, 17:56    Předmět: Citovat

Tak to neznám, jinak já mám kleštiny všechny mosazný. Používat na to hliník se mi teda moc nelíbí. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: ne květen 24 2020, 19:20    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Taky mám Proxxon, brácha dva Dremely dokonce zavařil.


Je to pouze slaboučká modelářská bruska Smile

Kamarád už taky dva dremly vykostil, ale vybrušoval s nima do jeklu poměrně
velkým nástrojem díry pro zámek, takže na to určitě tohle nářadí není
určeno !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kalt



Založen: Aug 12, 2020
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st srpen 12 2020, 10:12    Předmět: Citovat

Ahoj, normálně jsem se kvůli tomu zaregistroval Smile

Taky zvažuju koupi Dremelu 4000 vs 4300. Jakou byste prosím doporučili alternativu od Proxxonu k těmhle dremelům? Příslušenství je stejně rozmanité jak u Dremelu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st srpen 12 2020, 13:02    Předmět: Citovat

Ja jsem nedavno koupil 4000. Bavil jsem se o tom s chlapkem z dremelu, rikal ze maji problem s dodavkami protoze v Mexiku kde to vyrabi bylo zemetreseni nebo co. Rikal ze 4300 je novinka, ale moc se to od 4000 nelisi. Rikal ze 4300 jsou trosku vic poruchovejsi..

Co se tyka hazivosti, pry na sklicidlo nemaji zadnou normu kolik to muze hazet aby to povazovali za vadu. Klestiny jsou samozrejme presnejsi. I na tu 4000 jde nasroubovat sklicidlo za kilo z ebay, ale neni to zadna hitparada. Asi zalezi jak moc nebo malo se ten ktery kus podari soudruhum pokundit. To co mam haze jen trochu, s HSS vrtaky se s tim da vrtat celkem v pohode, s karbonovymi ne. Ale na ty mam cinske 400W vreteno ve stojanove vrtacce s poradnyma klestinama ER11. Nevim jestli jsem mel stesti, nebo si na nich davaji vic zalezet, ale na nem jsem stovkovyma hodinkama nepoznal hazivost vubec zadnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 624
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: po srpen 17 2020, 8:08    Předmět: Citovat

dravím všechny.
Používám léta brusku Dremel, mini Dremel a také minibrusku s „hadicí“LIDL, která pracuje také překvapivě dobře. Když jdu koupit rohlíky a jsou v regále brusné mini nástroje, už jsou v košíku. Říkám tomu předzásobení. Zatím to pasuje i do Dremelky ale počítám s tím, že po inovaci to tak nebude. U všech těchto nástrojů jsem však postrádal ovládání otáček v průběhu práce. Jsou chvíle kdy je to potřeba. Zakoupil jsem v prodejně modelář motorky (obr) a v prodejně GES kleštinu a mini sklíčidlo. Má to průměr tuším 2,3mm a pasuje to na motor. Původně jsem použil PC zdroj 5V.
Přežil do prvního upnutí minicirkulárky. Mělo mě to trknout že to nebude to pravé oříškové. Stejně to nebylo ono, při zapnutí to trhlo a už jsi vrtal jinde. Namotal jsem tedy trafo cca 60VA, sek.6V drátem 1,3mm, osadil můstek 1kV/50A filtrace 6G a použil regulátor z vyřazené akuvrtačky(tedy co dům dal a bez zbytečných pohybů). Tato sestava se nedá normálně zničit a jde to od 0. Tak je to vlastně návod na samodomo vrtačku za pár korun. (Pozor regulátor má + na plechu chladiče, připevnit izolovaně) Nevím jestli se něco takového na ovládání nohou vůbec dělá a už vůbec nechci vědět co by to stálo.
Luboš



vrtačky.JPG
 Komentář:
 Velikost:  41.05 kB
 Zobrazeno:  182 krát

vrtačky.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3307
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út srpen 18 2020, 21:02    Předmět: Citovat

Když jsem chtěl Dremel koupit tak v ČR nebyl ani kus a kdy bude se neví, mě bylo řečeno ze zastoupení. Tak jsem koupil v kully starline mini brusku s příslušenstvím za 650kč, teď akce za 590kč. Cena jak z Lidlu. Náhradní díly starline stojí za πču ale z nářadím nemám zkušenost. Vzhledem, pevností a těžší váhou působí dobrým dojmem. Nasadil jsem řezný kotouček z čajny a vrhl se na plast. Trochu zrychtovat otáčky a šlo to dobře. Měly mít Dremel skladem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: po červenec 26 2021, 21:26    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Originální kleštiny možná ne, ale ten Dremeláckej rychloupínací bazmek na brusný kotoučky, to je teda dílo. Rolling Eyes Bylo to v příslušenství Dremel 3000 zaslaný od zástupce Dremelu, takže s potravinama to nic společnýho nemá.


Esli myslíš ten jejich původně speedclick, teď se to zas menuje jaksi EZ-cosi-něco, to je příšerný, vůle jako kráva, mi to na Fermu vydřelo ložiska. Tak si řikám, že má možná Dremel za ty prachy ložiska poněkud kvalitnější a vydrží to? Nebo prd?

Prokson a podobný šunty asi nemá smysl komentovat, to je jak ten Ferm, můj stál tehdá v roce 2008 1130,- vočí. Dneska stojí 900 a to má za tu dobu měna minimálně o třetinu (ale spíš víc) nižší hodnotu. Takže poloviční cena? To snad bude z lisovanejch použitejch plínek ne Rolling Eyes

Esli někdo toho Dremela 4x00 má, jakej průměr má ten jejich kroužek vepředu na upnutí mj. ohebné hřídele? Ferm má něco jako 16 mm. Chcípnula mi na něm regulace (keramická destička na které byly napařený cesty se součástkama a zároveň sloužila pro regulační poťák se rozsypala, tak sem to dal napřímo a reguluju externím krabicovým regulátorem, ale s takovým bordelem nemůžu pracovat v terénu), tak sem si řikal, že bych zkusil Dremela, esli to teda za to stojí (hlavně ty ložiska) a pokud by mi pasovaly věci z Ferma, tak by mi stačilo úplně nejzákladnější sada, už všechno mám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund