Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Audiokazety (přesunuto)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 21, 22, 23  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
stefan31



Založen: Jun 17, 2004
Příspěvky: 1241

PříspěvekZaslal: pá červenec 24 2020, 9:08    Předmět: Citovat

... tak nám urob radosť a pochvál sa tu nejakými foto .... vlastný servis je vec dobrá a jeho kvalita vždy záleží na vedomostiach servisáka, technických zručnostiach a vybavení prístrojmi. A z tých rád, ktoré tu dostaneš, si aj tak vyberieš sám .... je to v princípe nekonečná téma ....

Stefan31
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá červenec 24 2020, 10:10    Předmět: Citovat

Do místnosti, kde strojky uchováváš, by se nemělo dostávat UV záření. Ať už přímo slunko, nebo nějak nepřímo. Vadí plastům i gumě, té navíc vadí všechno, v čem je nějak obsažena síra.
Já mám to štěstí, že všechno, na čem mi opravdu záleží, mám buď doma a běžně to používám, anebo zvláštně skladuju.
Měl jsem štěstí i na "skladovací prostory"- celý suchý domek po prarodičích.
Teplota se tam drží furt okolo 20°C v toleranci ±2°C i vlhkost, resp. "suchost" je skoro celoročně stejná, jen okolo 65%. Větrám tam celkem málo, ono to větrá skoro samo, přirozenými tolerancemi dřevěných oken i dveří. Ale když tam vlezeš, tak Tě jistě praští do nosu "vůně techniky", resp. různých impregnací traf a všeho, co je nějak cítit.
V oknech jsou žaluzie a za okny závěsy, které nepropustí UV. Jsou to dvě fakticky suterénní místnosti, zapuštěné asi 0,5m pod úroveň okolního terénu, perfektně izolované a je tam ÚT. Ve třetím, nejmenším suterénním kumbálu je zcela odizolovaná, utěsněná a dobře větraná plynová kotelna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mihal



Založen: Apr 06, 2005
Příspěvky: 1839
Bydliště: Zilina

PříspěvekZaslal: pá červenec 24 2020, 11:13    Předmět: Citovat

Dôležitá je hlavne tá nekondenzujúca vlhkosť a minimum UV ako písal Sinclair. Vhodné je prístroj nejak uzavrieť proti prachu, skrinka alebo sáčok.
Síra v ovzduší je sviňa, dostane sa do vlhkosti a následne na povrch súčiastok, kde na neupravených železných vykoná svoje. Ale technika o ktorej je reč holým železom málokedy disponuje.
Tá vôňa je napr u kotučákov nezameniteľná. Príjemne voňala i produkcia Sony, dokonca aj niektoré taiwanské značky, kto rozbaľoval nový prístroj vie o čom hovorím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 34006
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá červenec 24 2020, 11:25    Předmět: Citovat

Sira je probolem pre strieborne kontakty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4205

PříspěvekZaslal: pá červenec 24 2020, 12:54    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
No jo, ale sežeň to... Dobrý byly ty Technicsy, jak zmínil Leoš, nebo TEAC. No a vyšší řady Sony taky.

Xeon_sk napsal(a):
...Chcel by som sa opýtať aký je vhodný spôsob udržiavania kondície magnetofónov v zbierke?

Studer A721 som kúpil na eBay za cca 500€ a k nemu ešte jeden vraj na náhradné diely za 150€. (Chýba mu displej.)
Podľa internetov je to tank medzi kazeťakmi. Neobsahuje gumičkové prevody a tuším ani elektrolyty v signálovej ceste. Reels aj capstains sú poháňané priamo štyrmi motormi. Brzda je elektronická motormi. Takže skladovaním sa v ňom nemá veľmi čo pokaziť. Slabosťou je displej, ktorý zvykne zčernieť a niet ho čím nahradiť. Možno by šlo vyrobiť masku a pod každý segment modrú led spínanú príslušným signálom pre displej...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7630
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá červenec 24 2020, 13:56    Předmět: Citovat

Pořídil jsem asi před deseti lety Sony TC-K750ES v krásném stavu za 2500,- Kč; po čase začalo zlobit zvedání mechaniky - mohl za to malinký řemínek. Když to začalo zlobit, tak jsem si řekl, že seženu něco jiného. Jenže to bych za takové prachy těžko sehnal stejný nebo lepší. Tak jsem to nechal vyměnit (850,- Kč, platil jsem za práci, řemínek stál asi dvacku) a dobrý.
Do měsíce jím proženu tak dvě, tři kazety.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9682
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá červenec 24 2020, 16:27    Předmět: Citovat

též jsem chtěl mít, to už byl na trhu inovovaný klon TC-K770 ES, skončilo to u Aiwa AD-F910,
na Sony chybělo v rozpočtu asi 50 DM, no nelituji až na ty nešťastné řemínky
https://www.youtube.com/watch?v=d1NR5KTDL_w

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: pá červenec 24 2020, 18:24    Předmět: Citovat

Sony 750ES mám taky, někdo mi ho před 3 lety věnoval. Nemá DO.
Problém je, že je mlsný na hladký chod kazet, často se mi stane, že do něj dám kazetu, on chce potočit unašeči, aby napnul pásek, nejde mu to, tak odmítne přehrávat. Musím kazetu vyndat, trochu sklepat a pak zkusit znova. Možná bude jen potřeba něco seřídit, nevím.
Co je fajn, je možnost kalibrace zázn. úrovně a předmagnetizace. To bych považoval za důležitou věc při výběru decku. Další věci jako tři hlavy, dual capstan, jsou příjemné, ale asi bych je oželel. Vyhledávání skladeb a možnost dálkového ovládání nepotřebuji.
Tvrdí se, že dual capstan snižuje kolísání rychlosti a definovaně napíná pásek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7630
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá červenec 24 2020, 18:32    Předmět: Citovat

Nemám tušení, jestli k tomu byl v základu DO. Přijímač to ale má, ovládat se to dá ovladači od zesilovače nebo receiveru; základní povely.
To, co popisuješ, mi nedělá. Dělalo mi to, že jsem tam dal kazetu, zavřel, play a nic. Jen zahučel motůrek a nic. Chytlo se to třeba na třetí pokus. Mohl za to takový prťavý řemínek, který zvedal rampu s hlavami a kladkami. Po opravě (resp. výměně řemínku, ale dle SM je to porod) v pohodě.
Tři hlavy mi právě přijdou pro nahrávání super, posloucháš to, šteluješ a co ti zní nejlíp necháš. Přetočíš zpátky a pustíš nahrávání naostro a je to.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 426
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: ne červenec 26 2020, 8:11    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
TheLastUnicorn napsal(a):

Kazeta sice může hrát kvalitně (stejně tak jako každý jiný formát), ale taky je potřeba si připustit, že tento formát je překonaný a se současným digitálem nemůže soupeřit už ani půlstopá R2R na 38,1cm/s, natož kazeťák. Wink


To je ale pěkná píčovina.
1./
SNR strojů typu B77 /ale dokonce i staré A77 a jim podobných/, nebo třeba Grundigu TS1000 je takový, že je prakticky srovnatelný se SNR výstupu z externí zvukovky, ale se všudypřítomnými zbytky digitálního rušení. Lze je eliminovat jen velmi složitě a je to drahé až tak, že většina výrobců poloprofesionální techniky /třeba aktivky s procesory, nebo i externí zvukovky/ na to zvysoka sere, protože to není slyšet. Jak to interferuje se zpracovávaným signálem a jaké je potom výsledné zkreslení, o tom se taktně mlčí.
Pravda, kontinuálně analogově šumí i poloprofesionální B77 a je to subjektivně asi rušivější, to uznávám. Taky jak pro koho. Kdo bude chtít hledat na poctivém analogu hnidy, najde je stejně, jako je já nacházím na digitálu Very Happy Další příměry bychom mohli třeba hledat u dobrého vinylu. Pro 90% současných zájemců o vinyl je to prostě frčící retro a je jim u prdele, že celkem drahou a třeba i kvalitní desku poslouchají z plastového gramofonu s mizernou vložkou. Ukončeno USB výstupem, kde je to suprovní analogový retro spráskaný do 128kbps, seřezaný zespoda, aby nebyly slyšet hluky pohonu a futruje se to do kompu. V lepším případě do podprůměrného síťového receiveru s USB, u kterého není rozdíl při přepnutí ze streamu na "gramofon". Samozřejmě s přídavkem dalšího rušení, které produkuje ten síťový receiver jak svou "signálovou" částí, tak spínanou výkonovou.
Těch zbylých 10% lidí ví, která bije, proč to chtějí v podobě cca 30 let zpět, vědí dobře, proč chtějí zpátky Dualy, Thorensy, Revoxy atd. a podle toho k tomu i přistupují.
Občasný lupanec, lehký šum k mechanickému záznamu prostě patří. Když jsem si toho vědom, nemohou vadit.
Někdy až úplně naopak - navodí atmosféru doby před 30 lety, kdy byla tráva zelenější, holky hezčí a prcgumy tak nějak tužší a nesjížděly Very Happy
Stačí se optat nějakého konzumenta telefonních mp3, jak vnímá ten skvělý SNR těch mp3 tracků Very Happy Vyvalí na Vás oči, cože to ten SNR je a k čemu je dobrej. V telefonu na hovno..
2./
Není to o digitálu jako takovém, ale hlavně o jeho provedení. Zatímco analog ve všech kvalitativních skupinách pořád zůstává spojitým signálem, je digitál řidší či hustší řadou vzorků. Pohříchu řidší s tím, o jak komerční využití jde. Jako zamrzlému analogáři, je mi mnohdy na blití z Youtube, z doslova telefonních 128kbps mp3, které se po prohnání Optimody linou z FM, ale i ze streamerů.
To, že byly dotyčné komprimáty "remasterovány", rozuměj ořezány a horní konce naleštěny tak, aby přijatelně hrály na kdejakém střepu, to už ani nekomentuju.
3./
Profesionálové potvrdí, že pokud má být výstup z celodigitálního studia alespoň srovnatelný s výstupem analogového studia, bude ten digitál 3x dražší už jen proto, že běží na nekomerčních vzorkováních a nekomerčních převodech AD-DA, kterých je tam mraky navíc a každý z nich svým dílečkem signál dojebe.
Další kupu prachů sežere eliminace či zamaskování všech parazitních produktů převodů, které jsou tam oproti spojitému signálu navíc. Co to u kompromisnějších zařízení dělá s fází, goniem obrazu, stále nutnou kompatibilitou na mono /rádia!/, to často slyšíme všichni.
Téměř všechny argumenty válcuje ta relativní jednoduchost zpracování, uchovávání, distribuce a přenositelnosti - to uznávám i já zamrzlík, že tomuhle jakkoli vychytaný a miniaturizovaný analog konkurovat prostě nemůže. Stejně se ale nikdy nezbavím dojmu, že největší obchodní, ne technickou výhodou digitálu, je právě to, že vydatně podporuje naši rostoucí lenost.
Je to takový to: "Ale to je dobrý, mně to takhle na běžný poslouchání stačí" - řeč je třeba o bedýnkách k PC s mizernými D-zesilovači. Člověk, navyklý na takovou mizérii, si potom i "velký aparát" do obýváku pořídí ve stejné kvalitě, protože mu to tak stačí.
4./
Ne, pro lidi s ušima, není profesionální analogový záznam s digitálním srovnatelný. Technicky/papírově asi ano, manipulačně-distribučně určitě ano, cenově jistě také.
Nižší střední digitál se dneska dá, díky levné čínské práci, vyrobit o hodně levněji, než kdysi nižší střední analog.
Pro prostého konzumenta pokrok, pro technicky vzdělané lidi s ušima, hudebním sluchem a fandy dobrého zvuku je to technický krok zpět.
Twisted Evil
Nevím, co jsi mi chtěl tímhle vším vlastně říct, ale pokud tady srovnáváme poloprofi stroj s nějakou běžnou zvukovkou za 2000Kč, tak to je trochu mimo, nemyslíš? Srovnávej zařízení stejný třídy. Já jsem se snažil napsat, že hrát kvalitně může gramofon, magnetofon i digitál. Záleží, v jaké třídě přístrojů se pohybujeme. Ale dnes už prostě ani A810 (natož B77) nestačí na současnou digitální studiovou techniku. Prostě srovnávejme srovnatelné. Nestavme TS1000 na rychlosti 19 proti nějaké mp3-ce se 128kbps reprodukované DAC-em za 100Kč. To bychom totiž museli postavit vedle toho ne TS1000, ale spíše nějaký hodně levný jezevčík. Já jsem těžkej fanda analogu a zejména kotoučáků. Ale možná právě proto, že s tím ještě pořád dělám skoro denně si uvědomuju limity.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4205

PříspěvekZaslal: ne červenec 26 2020, 17:21    Předmět: Citovat

Audio Craft Cassette Cartridge: More music per pocket.
https://youtu.be/RtYmaKsWwrU
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2949
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: ne červenec 26 2020, 20:21    Předmět: Citovat

TheLastUnicorn napsal(a):
sinclair napsal(a):
TheLastUnicorn napsal(a):

Kazeta sice může hrát kvalitně (stejně tak jako každý jiný formát), ale taky je potřeba si připustit, že tento formát je překonaný a se současným digitálem nemůže soupeřit už ani půlstopá R2R na 38,1cm/s, natož kazeťák. Wink

...To je ale pěkná píčovina...
Nevím, co jsi mi chtěl tímhle vším vlastně říct, ...

,,TheLastUnicorn" Poprosíme Ťa, nauč sa používať klávesnicu, tlačítko ,,Backspace" a pod. Vidíš, ja som tiež kliknul na Tvojom názore na ,,cituj", ale som to aj UPRAVIL. Aby to nemuselo zasierať obrazovku ako ten Tvoj zbytočný citát od ,,sinclair" A to som PC blb.... Neutral
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TheLastUnicorn



Založen: Jan 17, 2018
Příspěvky: 426
Bydliště: Trenčín

PříspěvekZaslal: po červenec 27 2020, 7:15    Předmět: Citovat

Tú citáciu som tam nechal tentokrát zámerne. Klávesnicu používať viem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po červenec 27 2020, 8:49    Předmět: Citovat

Ale to je v pohodě - pokud to nevadí administraci, tak já sám chápu, proč to TLU takto udělal.
My dva se na spoustě věcí shodneme, ale na některých ne.
Zrovna je to ten analog. Pokud budu porovnávat porovnatelné kategorie analogu a digitálu, pořád mi tam při pozorném poslechu digitálu zbývá ta zrnitost výšek a agresivita středního pásma.
Spodek umí digitál dobře, ale vadí mi u něj ta tvrdá limitace - omezení bitovou hloubkou v momentech, kdy si srovnatelný analog blikne dvěma ledkami do +2dB a vůbec nic se neděje. Záznamový zesilovač i pásek to zvládají bez postřehnutelného zkreslení. Limitace u digitálu je otřesný zásek, který snad musí zpozorovat i ten pravidelný uživatel jezevčíku Very Happy
Popravdě nevím, kdy vznikl ten úzus, že odstup studiového záznamového analogu v hodnotách okolo -80dB /A721 s Dolby A/ je prostě fuj. To by chtělo zjistit, kdy tohle vzniklo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4205

PříspěvekZaslal: po červenec 27 2020, 9:38    Předmět: Citovat

Trochu z iného uhla pohľadu, ale poškodená platňa znie vždy lepšie, ako poškodené cédečko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 21, 22, 23  Další
Strana 13 z 23

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund