Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Audiokazety (přesunuto)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4137

PříspěvekZaslal: po květen 18 2020, 18:21    Předmět: Citovat

Niekedy koncom 90 rokov mali v Hadex alebo v Tipa nejake kazety po 5 ci 10 korún. Zo zvedavosti som prihodil par kusov k objednávke. Asi boli na počítačové dáta. Hudba sa na ne nedala nahrávať. Teda nahrať sa dala, ale počúvať nie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po květen 18 2020, 18:32    Předmět: Citovat

Jako dítě, když už se teda vůbec povedlo že jsme měli kazeťák, jsem dlouho měl jen jedinou kazetu. Mám tam namluvený příběh z doby, když mi bylo 6 let. Pak byla pauza a ke kazeťáku jsem se dostal až ve 12ti. Nahrával jsem si na tu kazetu písničky z rádia co aktuálně frčely. Samozřejmě po čase byla kazeta plná, tak jsem ty nejoposlouchanějíší písničky přehrával novějšíma. Jenže - když jsem po čase uslyšel smazanou písničku, třeba z rádia, chyběla mi, chtěl jsem ji mít znovu. To byl docela problém. Proto hned jak jsem měl možnost si kazety kupovat, zavedl jsem si jednoduché pravidlo:
Co se mi jednou líbilo a rád jsem poslouchal už nikdy nesmažu. To pravidlo ctím do dnes. Později přišlo CD, s tím je to stejné. Co s mi líbilo schovávám pořád. Nikdy to nevyhodím. U mp3 zatím nevím, ale taky nemažu. Není proč.
K samotným kazetám - Nikdy jsem nepochopil provedení její páskové dráhy. Co z toho, že tam jsou dvě točící kolečka, když se pásek stejně tře o "napínací kolík", který stejně nijak napínací není. Kdyby tam byl jen kolík, chápal bych to. Kdyby tam bylo jen kolečko, byl bych ještě spokojenější. Ale obojí? Celý život to považuju za nesmysl.

samec> Nahrávat se dalo na všechno, pokud sis pohrál s předmagnetizací Wink
I na pásky, které původně z kazet vůbec nebyly. Jo, magiče jsem miloval a vyhrál si s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: po květen 18 2020, 18:52    Předmět: Citovat

elektrosvit napsal(a):
Jaký pásek byl použit v kazetách Supraphon, Opus, atd.? Dostaly se ke mně 4 kousky (Citron, Team, Olympic, prostě konec 80. let) a překvapila mě docela slušná kvalita těchto kazet. Takže Basf nebo Agfa? A nebo byly ze zahraničí nakupovány celé kazety a zde jen nahrávány?
Různý. U těch úplně prvních to byly kupované kazety ze západu. Mám Pantonku z roku 1971 a to byla jen přelepená Sony C-60, dokonce i s vypínacím kovovým páskem jako býval u kotoučáku. Ani neřešili délku pásku, na začátku i konci byla prostě dlouhá pauza. Někdy na konci 70. let mi přišlo, že se snažili používat Emgetonky. Ale pak přišlo rychlokopírování rovnou na pásek a tam i v AR museli přiznat, že Emgetonky náhodně sviní hlavy a docházelo k dropoutům, takže dováželi pásky různě ze západu. Ty projely strojem a navinuly se do kazety. Mechanika byla stejná jako u Emgetonek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4137

PříspěvekZaslal: po květen 18 2020, 18:59    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Nahrávat se dalo na všechno, pokud sis pohrál s předmagnetizací
Rolling Eyes

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: po květen 18 2020, 19:02    Předmět: Citovat

Těhle krámů jsem měl v ruce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po květen 18 2020, 19:07    Předmět: Citovat

Ten jsem měl, jen stříbrnej, neskutečnej krám. Tenkrát jsem se strašně divil, jak to může nahrávat tak blbě, když daleko starší radiokazeťák Stern nahrával sice mono, ale daleko čistěji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: po květen 18 2020, 19:10    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
Ale pak přišlo rychlokopírování rovnou na pásek a tam i v AR museli přiznat, že Emgetonky náhodně sviní hlavy a docházelo k dropoutům, takže dováželi pásky různě ze západu. Ty projely strojem a navinuly se do kazety. Mechanika byla stejná jako u Emgetonek.
No právě, čekal jsem špinění hlav a mizernou reprodukci, k ničemu takovému však nedocházelo. Mechaniku jsem nezkoumal a originální kazetu Emgeton jsem nikdy v rukou neměl. Tož tak.

Podobný kazeťák jsem jednu dobu měl taky. Dobrý akorát jako rádio do garáže...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po květen 18 2020, 19:27    Předmět: Citovat

Samec> Co se mračíš, to takového kazeťáku jsem dodělával AC mazání a předmagnetizaci. Ještě jsem měl v plánu hrábnout do záznamového zesilovače, ale k tomu už nedošlo, protože jsem kápl na fajnou Aiwičku... Tento kazeťák jsem pak komusi podaroval. Ale bylo to moje první stereo Cool
Už tenkrát se podvádělo. Tento kazeťák mi přišel takový obyčejný, hrozně mi vadilo řízení hlasitosti každého kanálu zvlášť. Tak jsem si původně koupil mgf vzhledově hezčí, s jedním volume. Ovšem doma jsem zjistil, že je uvnitř celý mono! Kupoval jsem ho samozřejmě na burze. Pak jsem skoro měsíc řešil jeho navrácení a rád skončil u toho obýčejného, ale opravdu stereo mgf.


Naposledy upravil Kremik dne po květen 18 2020, 19:32, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po květen 18 2020, 19:32    Předmět: Citovat

Já našel u popelnic před asi 23 lety pytel kazet, většina jich byla těch, co jsou na foto. Některé průhledné bez jakéhokoli označení, ale všechno chromky. Nahrávky "od Bacha po Vlacha", vše velice kvalitně.
Jenže jsem byl mladý a blbý, tak jich dost "zařvalo" když mi třeba motal kazeťák a tak. Už jich mám jen pár. Nahrávky na tom jsou bez Dolby NR a asi to nenahrávali na nějakém šuntu. Na kazeťáku co mám (Sony TC-K750ES) to hraje velice slušně.
Tahle kazeta má tak 50 minut, ale nahráno je na ni jen těch 5 písniček. Nejkratší tato CSII co mám je C-20.



CSII.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  CSII.jpg
 Velikost:  101.62 kB
 Staženo:  84 krát


_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po květen 18 2020, 19:37    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
Těhle krámů jsem měl v ruce...

já taky,
v polovině devadesátých let běžně používaný krám . . .
i dva denně jsem po několik let dělal, klasický závady, výměny poťáků (šíleně chrastily)
nastavení tahu navíjecího trnu(muchlaly se kazety), občas výměny vydřených přepínačů . . .
. . . vylovení, odbahnění, vysušení . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: po květen 18 2020, 19:44    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
Těhle krámů jsem měl v ruce...


Very Happy já včera, mám ho jen jako rádio v boudě na zahradě. Starej krám, ale hraje už spoustu let...

_________________
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po květen 18 2020, 19:48    Předmět: Citovat

Měl jsem deck JVC KD-X1 nejlevnější hi-fi študáka (objednávku Aiwa AD-R450 - přederm zaplacenou - mi zrušili - indická výroba no možná dobře tak)
potom bazarovou AD-F660 no a po plyšáku AD-F910E už doklepem to spolu...

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7825
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po květen 18 2020, 21:23    Předmět: Citovat

Já mám ještě pořád Technice RS-TR373. I diskotéky jsem s nim hrával 😁
Dlouho pak ležel, když jsem ho chtěl zapnout, tak nefungoval. Na pravé mechanice se prorazil elyt 470 uF,vzal sebou i nějaké SMD odpory. Opravil jsem to, zase kolik let nejel, ale loni jsem úspěšně kolegovi z práce digitalizoval nějakou MC z jeho mladych let. Technics Forever Very Happy

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: po květen 18 2020, 21:38    Předmět: Citovat

Já mám Dual C844. Krásný stroj z 80. let, stále funkční. Akorát motor už začíná zlobit, musel jsem znovu nastavovat rychlost. Na to, jak je ten stroj jinak vymakanej, tak regulace rychlosti je u toho stejně pitomá jak u toho nejlevnějšího dvojčete. V tomhle musím říct zlatá SM260. Když už neuměli nějaké digitální řízení, tak aspoň udělali regulátor, jehož stabilita závisí jen na kvalitě pár RC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: po květen 18 2020, 21:43    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Samec> Co se mračíš, to takového kazeťáku jsem dodělával AC mazání a předmagnetizaci.
Fascinuje mě, že jsem nebyl sám. Taky jsem si s tím hrál a to mazání a předmagnetizaci u jednoho kousku dodělal...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Další
Strana 2 z 23

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund