Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vyměním audiotechniku (mgf. kotoučové, gramo/radio apod.)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1283
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: st říjen 28 2020, 17:47    Předmět: Citovat

Moduly 3AK xxx xx odklepávám ve prospěch sinclaira.

citace:
...ten modulek v pozadí fotky
je bohužel součástí toho audiopřístroje, byť to tak nevypadá. Neznámý Kdotobyl, alias ta tá, ta tá, ta tá, se prostě do útrob potřeboval dostat (z fota je vidět, že chybí přední i zadní kryt v horní polovině). A aparát už zůstal takto opuštěn, když OnDoň® zjistil, že tam nic loveměďnatého v podstatě není. Ani nevím, k čemu ta deska je (pro přenosku MM?), ještě se podívám. Každopádně ji dostane příjemce celého přístroje.


A ještě doplňuji, třebaže to není životně důležité a nemám potřebu zbytečně polemizovat:
citace:
...Jenže to označení "Panda" měli patentově chráněný...
Pokud je to myšleno, jako "oni Pejsové", tak je to mejlka. Trochu jsem si o tom přečetl (jinak mě zvuk analogových sat. receiverů nikdy významně nezajímal a z odložených kusů využívám především OSD, číslicové IO apod., viz začátek tématu).

Z důvěryhodného britského webového článku:
Panda is a registered trademark of the American company Wegener Communications, Inc.

Čili to nebylo nic, co by vymyslela firma Pace. Proto taky logo medvídka bylo na panelech více značek, především dražších přístrojů. V receiverech Pace bylo zapojení s NE572 a nějakými OZ, jinde jsem viděl řešení např. s TDA8741. No a ti, co nechtěli platit Wegereru za logo a "know how typizovaného řešení" (berte výraz v ultra uvozovkách, jelikož dnes mi po aplikaci anticovidové slivovice slohová čistota moc neříká) , Very Happy tak ti na panel logo netiskli a do návodu zakomponovali cosi o "supr čupr firemním řešení, které odpovídá systému Dolby u kazeťáků..." (toto jsem si právě improvizovaně vymyslel). Třeba Amstrad SRX310 měl OSD uPD6450 (kvůli kterému ho znám) a na místě, v aparátu označeném audio&noisered., sídlil LM1894.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31853
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st říjen 28 2020, 19:50    Předmět: Citovat

Já nemyslel Pacáky, já právě myslel firmu Wegener - i proto jsem je postavil do jedný řady se studiem Dolby a patentovou ochranou jejich audio kompandérů pro mgf záznam. Celý to chráněný patentovaný označení audiokompandéru bylo myslím "Wegener Panda", v podstatě něco podobnýho, jako když je u parametrů auta uvedený použití zapalování Lucas nebo vstřikování Bosch Motronic.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1283
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: ne listopad 01 2020, 16:59    Předmět: Citovat

Za stejných podmínek přihazuji cívkový mgf. Unitra ZK-147A.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1283
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: čt listopad 26 2020, 21:40    Předmět: Citovat

Za stejných podmínek nabízím radio 1132A ("dlouhé dřevo"). Něco takového:
http://www.oldradio.cz/ts1132.htm

Gramochassis tam bohužel není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1283
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2021, 18:30    Předmět: Citovat

Za stejných podmínek nabízím tunýr 3606A. Dále radiopřijímač Graetz CANZONETTA 04 F.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31853
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt leden 14 2021, 18:35    Předmět: Citovat

Ten "tunýr 3606" mi dej bokem, mám pro něj zájemce. Detaily osobně.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1283
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: čt leden 21 2021, 21:54    Předmět: Citovat

To "západní" rádio Graetz CANZONETTA 04 F má bohužel závadu.

Přišlo mi nevšední, tak jsem ho krátce prozkoumal. Smile Po zapnutí nepěkně bručí síťový transformátor tr. 101 (přestane po "přidržení cívek rukou") a reproduktor vydává tichý brum, nic víc. Je živený z trafa 102 a T101 AD150. Diodový test ukázal průchodnost mezi E a C. Šel by tam dát nějaký "srovnatelný" (ovšem křemíkový) pro jen naprosto orientační zjištění stavu aparátu? AD150 jaksi není nic běžného, co by měl normální Čekoslovák v šupleti.
Jinak jsem zatím rádio vydrbal tlakovým vzduchem a nic viditelného mu (snad) nechybí.



Graetz Canzonetta 04F (2).pdf
 Komentář:
Část schematu

Stáhnout
 Soubor:  Graetz Canzonetta 04F (2).pdf
 Velikost:  254.22 kB
 Staženo:  303 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne leden 24 2021, 17:30    Předmět: Citovat

O to Strečno a ten hudební komplet, bych s dovolením poprosil.
Strečno by mělo být elektricky stejné, nebo hodně podobné se stolním 1028A Stereo Rytmus.
Strečno jest původně stojanové, mělo dlouhý hnáty, ale ty nepotřebuju.
Má to zajímavě řešený koncový zesilovač, bez použití PNP tranzistorů pro inverzi. Vlastně to není ani kvazoš Very Happy
Díkes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1283
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: ne srpen 22 2021, 16:35    Předmět: Citovat

Za stejných podmínek přihazuji zesilovač TW40 a kotouč B700.

Mnohé z nabízeného mohu vzít do Holic, ovšem kdo další se tam dostaví v sobotu, toť otázka... (?). A někteří z reagujících (v tomto tématu) už možná zapomněli, že pro mě mají nějaké přebytky. Raději to projdu od začátku a podrobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1283
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: so srpen 28 2021, 20:14    Předmět: Citovat

Tuner 3606A pro EKKARa převzal dnes v Holicích další zdejší člen fóra - p32. Třináct kusůch malých čs. televizorů (Daria, Satelit, Merkur, Pluto, plus jeden Grundig ála Daria) převzal sambiliong. Uvádím pro pořádek, v nabídce nebyly, anžto jsme se nich dohodli hned "po naskladnění".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1283
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: st červenec 27 2022, 22:50    Předmět: Citovat

Přístroj TONO BM1000T obsahuje čtyři tranzistory 2SC1946, kdyby to někoho zajímalo. Uklízím během dovolené a zrovna tenhle stroj mi začíná dost zavazet. A nejen on, rád bych vypustil do světa některé z kotoučáků. Nechce si někdo něco převzít např. v Holicích?

Další diskutabilní kus (za stejných podmínek) - kazeťák RFT CG-6020 portable. Sklad není nafukovací.

https://www.radiomuseum.org/r/elekt_gera_geracord_gc6020_gc_6020.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1283
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: so říjen 29 2022, 22:45    Předmět: Citovat

Za stejných podmínek nabízím 3ks mgf. B700 (jeden je dost zubožený), rádio RFT Stradivari 3 a zesilovač Harman Kardon AVR 20 II.

Sklad není nafukovací. Embarassed

Harman je s americkou vidlicí, takže je nezkoušený a kdo ví, čím prošel. Já převodní napájecí trafo nemám a aparát mi leží bez užitku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rudolf02



Založen: Sep 05, 2012
Příspěvky: 513
Bydliště: ústeckoorlicko

PříspěvekZaslal: ne říjen 30 2022, 15:45    Předmět: Citovat

Stradivari 3 a zesík vypadají zajímavě, ale do Písku je daleko. Nebude mít někdo cestu kolem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1283
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: st listopad 02 2022, 16:33    Předmět: Citovat

Mohl bych to příležitostně přiblížit do Prahy, třeba tam časem někdo z Třebové pojede (Kája - EKKAR?)... Případně ke Chlumci nad Cidlinou, nebo do HK.


Dodatečně -> EKKAR si přál fota, zde jsou...



PA300136.JPG
 Komentář:
Útroby zesilovače Harman Kardon AVR 20 II.
 Velikost:  212.83 kB
 Zobrazeno:  155 krát

PA300136.JPG



PA300137.JPG
 Komentář:
Zadní panel poprvé...
 Velikost:  204.73 kB
 Zobrazeno:  70 krát

PA300137.JPG



PA300138.JPG
 Komentář:
Zadní panel podruhé...
 Velikost:  202.77 kB
 Zobrazeno:  64 krát

PA300138.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1283
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: ne květen 28 2023, 13:02    Předmět: Citovat

Za stejných podmínek nabízím gramoradio Symfonija RG (na foto je verze s jiným chassis, nabízený aparát má HC16). Sklad není nafukovací. Embarassed

Vy, kteří jste se zajímali o poslední nabízené věci, včas se ozvěte (Č. Třebová). Některou z červnových sobot bych rád vyrazil za nákupem vozu do Svitav a pojedu trasou MIL -> TA -> PE -> HUM -> HB -> HLI -> POL -> SY.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund