Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kávovar Philips Saeco Syntia
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ferdinand



Založen: Feb 24, 2017
Příspěvky: 70

PříspěvekZaslal: so květen 23 2020, 18:41    Předmět: Citovat

Žádný strach, to jsem zmákl tak, že jsem si přivolal pomocníka, který mi držel dva spínače - spařovačky a odpadní nádoby. Na čidlo dvířek jsem přichytil magnet a já jsem pak zkoumal, co dělá převodovka a ručně ovládal spínač, který mačká převodové kolo. A rozjel se.. Wink

Je to HD8837
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 351

PříspěvekZaslal: ne květen 24 2020, 17:17    Předmět: Citovat

OK, takže když se nasimulovalo, že je vložená spařovačka, skončila osa pro spařovačku kde? Pokud se zkoušelo opakovaně, najížděla stále do stejné pozice nebo ne?

Ferdinand napsal(a):

Zajímavé je, že po spuštění, když je komora venku, tak se hnací osa točí do zblbnutí dokola.

Toto bylo myšleno jak? Normálně cykluje mezi výchozí a pracovní/vydávací pozicí, jestli to opravdu točilo dokola, tak by ten příslušný micro NE05.038 opravdu nefungoval, mohlo do něj zatéci nebo má naspínáno víc než je zdrávo ...



Saeco.jpg
 Komentář:
 Velikost:  77.91 kB
 Zobrazeno:  81 krát

Saeco.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NYKE



Založen: Sep 11, 2004
Příspěvky: 62

PříspěvekZaslal: ne květen 24 2020, 19:13    Předmět: Citovat

Nekonečný příběh.
Dej sem video.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ferdinand



Založen: Feb 24, 2017
Příspěvky: 70

PříspěvekZaslal: pá červen 26 2020, 16:28    Předmět: Citovat

Zdravím a rovnou se omlouvám za neaktivitu. Stále kávovar řeším, ale vlezly mi do toho zkoušky, tak jsem se musel věnovat prioritám.

Natočil jsem dvě videa, už se nahrávají a za chvíli sem postnu odkazy. I když jsem zkusil nastavit převodovku tak, že šipka na velkém černém kole směřovala k trnu/ose menšího šedivého, stejně se motor točil déle a měl potřebu točit spařovačkou pořád dále, byť už byla nadoraz.
Totéž se odehrálo i když jsem nastavil velké převodové kolo šipku vůči šipce na šasi - tzn. velké černé kolo nastavené tak, že šipka na něm je posunuta asi o 5 min dříve (proti směru hod. ruč.), než v minulém případě. Stejně se motor točil dále a snažil se přeprat spařovačku.

Dávám to za vinu nějakému mikrospínači, protože při jejich manuálním vymačkání se kávovar normálně pouštěl. Pak jsem se lekl čerpadla jeden pustil a spadlo to do jiné chyby, ale to sem nepatří, protože byla uměle vyvolaná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ferdinand



Založen: Feb 24, 2017
Příspěvky: 70

PříspěvekZaslal: pá červen 26 2020, 17:56    Předmět: Citovat

Vlezl jsem do test modu, abych se přesvědčil, že pristroj reaguje na spínače atd. Všechny reagují na stisk. Na testu správného narotovaní do pozice home také reaguje.

Jen po každém spuštění začne točit motorem. Teprve v momentě, kdy už nepřepere těleso (na zvuku je to poznat, jak podstatně klesnou otáčky), tak skončí na chybě 4.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 351

PříspěvekZaslal: so červen 27 2020, 8:21    Předmět: Citovat

Ferdinand napsal(a):
Natočil jsem dvě videa, už se nahrávají a za chvíli sem postnu odkazy.

Chvilka je pryč, videa nikde ...

Ferdinand napsal(a):
Na testu správného narotovaní do pozice home také reaguje.

Jen po každém spuštění začne točit motorem.

Takze sis ověřil, ze bez vložené spařovačky v servisním modu najíždí převodovka do správných koncových pozic (výchozí a výdejní) a motor nebere víc než má? Pokud ano, tak ten jediný mikro, který hlídá pozici převodovky je OK, a problém je jinde, však to otestuj i s tou vloženou spařovačkou, kterou máš ve výchozí pozici ... Ostatní mikra se přece nechaj v servisním modu taky otestovat, spolu s dalšími součástmi.

Co myslíš tím, že po spuštění se začne motor točit? Po zapnutí hlavního vypínače/připojení k síti? Bez infa na displeji, co provádí, že to není automatický proplach? Pokud spařovačka není ve výchozí pozici, skončí automatický proplach chybou 4 ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ferdinand



Založen: Feb 24, 2017
Příspěvky: 70

PříspěvekZaslal: so červen 27 2020, 9:45    Předmět: Citovat

Video 1: nastavení převodovky do výchozí pozice (velké kolo vůči trnu) https://youtu.be/2twEWycYC-Q

Video 2: nastavení převodovky - šipka velkého kola vůči šíp e v šasi
https://youtu.be/LDM6LmEuAXo

V obou případech je vidět, jaký je konečný stav. Našponovaná povylezlá spařovačka a vylezlá odpadní nádoba.

Ověřil jsem, že vždy najde pozici home a spařovačka je v ten moment v kompresi. Nevím, jestli je to tak, že v test módu má být možné točit motorem na oba směry? Točí se totiž jen JEDNÍM SMĚREM. Napadlo mě, jestli se už v kávovaru někdo nešťoural, protože pozice home by měla být v momentě, kdy šipka osky spařovačky směřuje na N, jenže do té pozice nikdy nenajde. Po spuštění pak zase začne točit spařovačkou (která je však v kompresi a dal se pohnout nemůže, takže motoru klesnou otáčky, spařovačka nejde ven a musím jí zkratka vytrhnout - je tam tak našponovaná, že jednou sama vystřelila. Já ale raději nechal vyšroubované šroubky, tak se nic nestalo).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 351

PříspěvekZaslal: so červen 27 2020, 10:05    Předmět: Citovat

Ty nevíš co děláš ... Opravdu nedáváš spařovačku do mašiny ve výchozí pozici ...
Ty dvě značky (trojůhelníčky na spařovačce musí být proti sobě) a to jsem dokoukal jen do půlky prvního videa ...

To že ses pustil do převodovky bez znalosti pozic je už uplně jedno, platí to co ti poslal už kolega přede mnou, čárka na velkým kole proti osce malýho, ale hlavně, mašina si tu pozici musí najít sama a teprve pak vložíš spařovačku, která je skutečně ve výchozí pozici ...

Tušil jsem, že uživatel nepochopil, co je správně ...

P.S. - Výchozí pozici spařovačky máš hned na začátku prvního videa, kdy to slyšitelně cvaklo a triangly byly proti sobě, že to nešlo do mašiny už je jen kvuli bordelu s převodovkou, kterou sis rozhodil a nenechal najet do výchozí pozice ...



patně.jpg
 Komentář:
 Velikost:  123.29 kB
 Zobrazeno:  61 krát

patně.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ferdinand



Založen: Feb 24, 2017
Příspěvky: 70

PříspěvekZaslal: so červen 27 2020, 10:39    Předmět: Citovat

Já jsem to pochopil, jenomže ten stroj na nic nereaguje a stále se chová stejně, takže jsem zkoušel různé možnosti, protože nevím, co se s tím stalo. Když nechám spařovačku venku, tak se motor také pořád točí a nikdy se nezastaví a žádnou pozici nenajde. Nějakou pozici najde v test módu, ale to není dle obrázku výše ta stejná pozice. Spařovačka je v tu chvíli v kompresi, tak fakt nevím, co je špatně.

Zkusil jsem takový test. Zapojil jsem naopak spínač na kole u převodovky a chová se to bezezměny. Stejná chyba, stejná pozice v test módu, stejné nesmyslné otáčení motoru jen proti směru hod. ručiček.

Já jsem se opravdu držel toho, co jste mi psali Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 351

PříspěvekZaslal: so červen 27 2020, 10:52    Předmět: Citovat

Nepochopil ...

Spařovačku nastav tak jak jsem napsal a je v manuálu, ale nech ji stranou, do mašiny nedávej.

Velký kolo v převodovce nastav tak, že čárka bude proti ose malého kola a ne proti čárce na těle mašiny. A ujisti se, že velké kolo sedí na své ose dostatečně a ten ovládací rantl na jeho obvodu, tedy vačka, sedí na mikru správně a může ten mikro ovládat.

A pak natoč video, jak se to tedy točí dokola a nezastaví se, klidně i v tom servisním modu Cool Ono to musí najít jak výchozí, tak výdejní pozici, je třeba pochopit to servisní menu. Obě krajní pozice je mikro zmáčknut, výchozí pozice je vačka s náběhem, výdejní je ostrý přechod, mezipozice od výchozí do výdejní je to bez vačky=mikro rozepnut. Nápad obrátit logiku spínače je hodna genia ...

Až budeš mít prokazatelně mašinu ve vychozím stavu, tak pak můžeš vložit spařovačku, která bude také skutečně ve výchozím stavu, tedy ne v tom, co jsem udělal print z toho Tvého videa a co Ty chápeš jako výchozí stav, což je ale špatně ...

tohle je snad dostatečně názorný
https://www.youtube.com/watch?v=fAUpSodYFlg

podstatná je funkčnost mikra na velkým kole a správné usazení velkého kola tak, aby mohl mikro ovládat, už se opakuju ...

Jestli motor převodovkou točí jen jedním směrem, byl by KO triak, ale psals to zmateně a dotazy nepotvrdil, těžko říci. Pokud se ale i v test modu netočí oběma směry, je to jasné, tam je problém v řízení motoru.
Je třeba vidět, jak se převodovka chová bez vložené spařovačky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 351

PříspěvekZaslal: ne červen 28 2020, 8:45    Předmět: Citovat

Tak co, nějaký pokrok v hledání?
Je možný, že je jen nefunkční ten mikrospínač co hlídá pozici převodovky, multimetrem by bylo ověřeno hned, v servisním modu by to bylo taky vidět, šikula ho umí případně i rozebrat a spínací kontakty vyčistit bez kupování nového Cool
Ale když jsi zkoušel ho zapojit naopak (by mě zajímalo co tím myslíš, jestli jen prohození těch dvou vedení mezi sebou, což nic nového ukázat samozřejmě nemohlo, nebo jsi snad měl zkusit použít i ten třetí pin, kterej je jinak nepoužívanej a na výlisku mašiny je opatření, aby na něj nešel konektor nasunout, a to by bylo uplně špatně), tak nevím, jestli ses nepustil do moc velkýho sousta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ferdinand



Založen: Feb 24, 2017
Příspěvky: 70

PříspěvekZaslal: ne červen 28 2020, 9:49    Předmět: Citovat

Nejsem teď přes víkend doma, ale pak hned pokročím a odělám video přesně podle vašich rad, ať je vidět, co se odehrává.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 351

PříspěvekZaslal: ne červen 28 2020, 11:00    Předmět: Citovat

OK. Tak spařovačku už tam každopádně zpátky nedávej do ověření fungování samotné mašiny.

Je třeba ověřit ten mikro na kole převodovky, jestli funguje, což jsi měl udělat jako první věc. Sežen si multimetr jestli nemáš, určitě ho použiješ nejen na kafemašiny Wink
https://youtu.be/EZiZO2OU0_Y?t=621
A pokud bys točil videjko chování tý převodovky i bez servisního modu, simuluj jen zavření dvířek při vložené nádobce na sedlinu, mikro hlídání spařovací komory nech být.

Jen pro info dohledání, náhradní kola převodovky jsou pod číslem 996530009913 (20000900), a pak je tam myslím pod velkým kolem mylarová podložka 996530050569 (9161.132), tady přehled píše jen jeden kus, tu tam máš? Ta pak vymezuje to hlavní kolo, aby axiálně nelítalo, a byl tím zajištěn i správný kontakt na mikro. Ono zkoušet mašinu bez chycení té krycí desky šroubky taky může vést k tomu, že mikro převodovky není správně spínán.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
NYKE



Založen: Sep 11, 2004
Příspěvky: 62

PříspěvekZaslal: ne červen 28 2020, 21:32    Předmět: Citovat

Vidím jak tam silou cpeš spařovač.Nemáš zacvaknutou pořádně spařovačku.(horní límec kam padá káva musí být zešikma-zacvakni ručně doleva).Pak vlož spařovač do kávovaru.Samozřejmě šipky naboku u sebe.Vše záležitost spařovače.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ferdinand



Založen: Feb 24, 2017
Příspěvky: 70

PříspěvekZaslal: ne červen 28 2020, 22:01    Předmět: Citovat

Spařovačka tam jde jako víno, jestli to na videu působí nějak drasticky, tak tam jde úplně lehce, když samozřejmě sedí pozice převodovky vůči hnané hřídelce spařovačky.
Asi teď nevím, o jaké šipky se jedná Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund