Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rušení zvuku z reproduktorů
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Maratkall



Založen: Dec 24, 2016
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: po květen 18 2020, 22:54    Předmět: Rušení zvuku z reproduktorů Citovat

Zdravim,

Přišel jsem s trochu netradičním dotazem, existuje nějaké zařízení nazvu jej "rušička akustických vln" ? Potřebuji nějakým způsobem narušit či znehodnotit zvuk který jde z reproduktorů jedna se o subwoofer a výškové repro ( auto aparatura), hudba je pouštěna přes autoradio - USB. Vzdalenost do 10m



Značka: Neposlušný soused

Předem děkuji za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po květen 18 2020, 23:08    Předmět: Citovat

Pokud nefunguje rozumná domluva a je to od 6.00 do 22.00, tak klasika - ošukat mu babu, ucpat výfuk montážní pěnou, dovnitř mu nalít močůvku, zapálit mu tu káru..možností je. Very Happy
Jak bys asi chtěl rušit reprodukci autorádia, který přehrává z flešky?

Neposlušný soused říkáš?
Tys nařídil a on ne a ne poslechnout? Jestli jsi na to šel takhle, tak se nediv..
Jinak - za dotazy obdobného charakteru tady obvykle ti moudřejší moderátoři mažou, popř. admini banují.
Bude líp, když se obrátíš na místní ganxta zfetovaný negry s letlampama.


Naposledy upravil sinclair dne po květen 18 2020, 23:14, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12495

PříspěvekZaslal: po květen 18 2020, 23:12    Předmět: Citovat

Ano. Např. vyrábět podobné akustické vlnění o dostatečné intenzitě a počkat, komu nervy povolí dřív. Je ovšem riziko, že nervy povolí třetí straně. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2125
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: út květen 19 2020, 5:26    Předmět: Citovat

EMP dělo. ale nic jsme neříkal, nic neradím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19545
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út květen 19 2020, 6:38    Předmět: Citovat

Ano, toto vlákno patří zahodit, ale ještě ho tu chvíli nechám.
Máš totiž dvě legální možnosti:
- dohodnout se se sousedem (jestli jsi ho ale už zkoušel vést k poslušnosti, tak i tato varianta padá)
- prodat vlastní nemovitost a přestěhovat se někam na samotu, kde budou všichni sousedi hodně daleko.
Všechno ostatní vede k eskalaci naschválů a střetů, které můžou obtěžovat a do sporu zatáhnout i další, dosud nezúčastněné osoby.

Generátor ticha vyšel už v HaZ 4/69, ale věřím, že to nikdo nestavěl, protože tehdy ti, kdo na to odborně měli, odhalili apríl dřív, než článek dočetli. Jestli na to přesto někdo skočil, pak proto, že si jen myslel, že na to odborně má. A nepřiznal to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út květen 19 2020, 6:56    Předmět: Citovat

Rušení zvukových vln provozovala armáda (možná nejedna), na principu rozdělení spektra do mnoha dílčích pásem a pro každé pak optimálně vyzařovat amplitudově shodný a fázově opačný protějšek. Mělo to maskovat zvuk jedoucí kolony obrněné techniky. Jak je to účinné v případě blízkého pole a mnoha odrazů ale nevím. Podobně se snad postupuje u ochrany před velmi silným hlukem.
Problém s idiotem sousedem bývá univerzální. Protože kdo je takový falus, že nerespektuje soukromí druhých hlukem, chová se jako hovado i jinak.
Čemu asi porozumí je hrubé násilí.
Možná by to šlo sofistikovaně, několikrát mu zničit propriety blízkým velmi silným elmag. polem. Hledej termíny jako Marxův generátor, Jakobův žebřík.
Nevidím důvod pro potlačování příspěvků zabývajících se obranou proti hovadům. Naopak si myslím, že prospěšná by byla spolupráce proti hovadům.
předpokládám že to je pokračování problému http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1040006
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19545
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út květen 19 2020, 8:13    Předmět: Citovat

Budu o tom uvažovat a odkládám mazání tohoto vlákna na neurčito.
Ale jde o porušení pravidel tohoto fóra, vlákno na toto téma už skutečně týž uživatel založil a měl v něm pokračovat. Sloučit vlákna bezpečně nelze.

Na sviňu souseda jsem nikdy smůlu neměl, drobnosti neřešíme, na větších věcech se umíme domluvit. Proto neplýtvám energií na technická řešení sebeobrany před sousedy, tím méně na prostředky k útoku na ně.
Tím samozřejmě neříkám, že bych někde někdy nezaznamenal projevy bezohlednosti a sobectví, přece jen jsem za 45 let služby elektrice a elektronice pár domů a lidí navštívil a chtě nechtě viděl nebo slyšel, jak si lidi dokážou zpříjemňovat život, nejednou jsem opravoval i následky, kde se to včas nezarazilo a dospělo do chronického stádia. A o dalších jsem slyšel třeba v případě, že jsem něco dělal u dvou znesvářených sousedů v krátké době po sobě. Většinu jsem raději rychle zapomněl, natož, abych to řešil - jednoho takového za to kdysi ukřižovali a dodnes se o tom mluví.

Raketoplán Buran toho moc nenalítal, taky byl nenažraný, a upadá v zapomnění. Burani celého světa dělají vše pro zachování jeho světlé památky, aniž by o něm kdy věděli...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: út květen 19 2020, 10:14    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):

Na sviňu souseda jsem nikdy smůlu neměl, drobnosti neřešíme, na větších věcech se umíme domluvit. Proto neplýtvám energií na technická řešení sebeobrany před sousedy, tím méně na prostředky k útoku na ně.
já už právě ano, takže shledávám něco na zásadě zmíněného národa s šesticípou hvězdou na kýlových plochách technických prostředků, totiž že včasný preventivní útok proti darebákovi je záruka dlouhodobě dobrých vztahů, než darebák zabředne do příliš rozsáhlé mobilizace (po které počítá ztráty).
Lidem v lepších lokalitách a ve vatě se to nezdá (nechápou), ale delší přehlížení problému a tlakování páry pak nekončívá dobře (opět zmíněná Devínská Nová Ves, případně Uherský Brod).
Ti kdo to mají řešit de iure (městská správa, silové složky) to neřeší, zvlášť pokud jde o privilegovaného darebáka (viz foto - stanovisko ředitele MP "na toho nic nemáme, on má dlouhý prsty").



lahvi_do_hlavy.jpg
 Komentář:
 Velikost:  278.67 kB
 Zobrazeno:  57 krát

lahvi_do_hlavy.jpg



souziti_s_kikany.jpg
 Komentář:
 Velikost:  278.96 kB
 Zobrazeno:  74 krát

souziti_s_kikany.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19545
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út květen 19 2020, 11:26    Předmět: Citovat

Co to je, lepší lokalita? Okrajové sídliště? Konstatoval jsem stav ve stále ještě družstevním paneláku se 48 byty, pravda, většina z nás tu bydlí 30 let...
Jistě, i u nás se najde sousedka, která s nikým nemluví ale je špatná z toho, že se po tom nikomu nestýská, tak sem tam nějaký naschvál provede. Ale jinak je celkem neškodná, tak jí to nikdo neoplácí.
Naopak jsem docela rád, že nebydlím v žádné oplocené rezidenční čtvrti. Právě ve vilách jsem si totiž nejčastěji vyslechl ty nejhustší stesky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31930
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út květen 19 2020, 13:26    Předmět: Citovat

Nejdůležitější v takovýmhle vztahu je VZÁJEMNEJ RESPEKT. Nemusí bejt vůbec založenej na tonáži konkrétní osoby, ani na tonáži její prkenice. Stačí prachsprostej respekt k faktu, že moje svoboda končí přesně tam, kde začíná svoboda toho druhýho - a schopnost se realizovat natolik, abych tu cizí svobodu bez souhlasu a případně přispění toho druhýho jedince (nebo i jedinců) NENARUŠIL. Je jasný, že když se banda sousedů sebere a udělá si "mejdlo", trvající až do kur(v)opění, tak žádnej účastník nebude ty další obviňovat z rušení nočního klidu, i když k tomu v reálu skutečně dojde a bude tam následek několika nevyspalejch. A stoprocentně se najde jedinec, kterej i když by se vyspal normálně, protože stejně na noc zobe Diazepam nebo Rohypnol kvůli svý paranoidní a nikdy nespící psýše, respektive jeho usedlost/kvartýr je od místa konání AKCE v dostačující vzdálenosti, tak vezme mluvící kost a učuní udáníčko na městápo. Ti přijedou a protože najdou bavící se a nikoho nepoškozující tlupu poctivejch vydělávajících a daně platících člověků, bleskově sepíšou oznam na kómis veřejnýho (ne)pořádku a všecky předvolají na podání vysvětlení před tuhle kómis, která jim vzápětí všem nadělí pokutu za rušení klidu.

A stejně tak když si takovou párty udělá banda permanentně očmouzenejch nikdy nemakajících veřejnejch příživníků, městápo se na zavolání daně platícího oznamovatele ani nebude namáhat někam jezdit, respektive přijede, na lístek napíše jména zúčastněnejch a ten lístek potom někam zahodí, aby se nemusela namáhat s předvoláváním osob, který jsou nejsnáz k zastižení buď v místní knajpě, nebo ve frontě na vejplatu sociálních dávek. Oznamovateli se písemně oznámí odložení oznámení z důvodu nezjištění žádnejch přestupkovejch jednání a je vymalováno ...

A včil góméte, ogaři, kdo z popsanejch má sám větší respekt před svým okolím a kdo sám chová respekt vůči okolí ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7606
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út květen 19 2020, 14:58    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
A stoprocentně se najde jedinec, kterej i když by se vyspal normálně, protože stejně na noc zobe Diazepam nebo Rohypnol kvůli svý paranoidní a nikdy nespící psýše, respektive jeho usedlost/kvartýr je od místa konání AKCE v dostačující vzdálenosti, tak vezme mluvící kost a učuní udáníčko na městápo. Ti přijedou a protože najdou bavící se a nikoho nepoškozující tlupu poctivejch vydělávajících a daně platících člověků

To máš těžký. Přes ulici máme restauraci se zahrádkou. Čas od času se jim protáhla zavírací hodina přes 22h (do této doby je provoz zahrádek povolen), nevadí. Nechodím spát (obvykle) před půlnocí, neřeším. Ovšem. Jednou, uprostřed týdne, jedna ráno, venku ještě 25 st, takže okna dokořán a zahrádka plná. Ono když máš všude kolem ticho, tak i nepříliš hlasitý hovor pěkně ruší a nese se. Dobrý, druhý den jsem do knajpy naklusal a že takhle tedy milí sousedé NE. A že pokud ano, tak rovnou volám městapo a aby věděli, že jsem je zavolal já. Majitel jojo, samozřejmě, plnou hubu omluv. Za dva týdny zas, takže městapo. Týden klid, a zase. Městapo. Přijeli ještě dvakrát a skončilo léto. To by tě taky pěkně sralo, věř mi.
S jiným provozovatelem putyky jsem měl taky "spor". V létě sypali veškerý odpad z kuchyně do normálního černého kontejneru a tento (asi aby větral...) nechávali otevřený. Výsledek? Nemohl sis ani otevřít okno, poněvadž jsi pak měl smrad z kontejneru v bytě. Šla tam moje máti, ano paní, dáme do pořádku. Nic. Šla tam podruhé, ano, spolehněte se a kdesi cosi. Smrad dál. Šel jsem tam já (vyzbrojen znalostí, že restaurace musí mít sjednán separé svoz gastroodpadu) a že když tam byla máti si stěžovat, že se na to vysr... Oni že ne, no milion hemzů. Ptal jsem se jich, jestli mají svoz gastroodpadu a že stejný dotaz vznese hygiena. Čuměl jak puk, na hygienu jsem je oznámil a jemu jsem řekl, že jsem to oznámil já. Výsledek? Hygiena dojela, zjistili že nic nemá, takže tytyty a pak mi napsali, že on doložil požadované (smlouvu na odpad) a bylo po smradu. Pak jim tam každý týden jezdilo auto a odváželi jim hnědou zalígrovanou popelnici.
Zas si nenechat srát na hlavu...

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út květen 19 2020, 16:09    Předmět: Citovat

Aniž bych chtěl vyvolávat nějaký vášně:
Ne každý má volně k dispozici třeba 2M na to, aby si mohl spakovat pět švestek a přestěhovat se jinam.
Často právě tohle, radí takoví ti, co jsou "nad věcí" a samozřejmě podobný problém nikdy neměli.
Jenže ono často, nebo ještě častěji, prostě nejde. Sebrat se a jít do prdele, bez ohledu na peníze.
Nemusí to jít ohledem rodinných vazeb, nějakých povinností, práce, nebo i současné dobré adresy, o kterou nechci přijít - cokoliv.
Nemám a neměl jsem nikdy problém s lidmi, co se přistěhovali mezi starousedlíky. Měl jsem a mám štěstí na to, že to vždycky byli lidé moudří, tak se prostě přizpůsobili tomu, jak to tam či onde chodí - moderně "integrovali se". Bydlel jsem přes 25 let ve 32b. paneláku, takže něco málo o tom vím.

Jenže v dnešní době frčí egoismus, sobectví, jájínkovství i prosté zm rdství v takové směsi, co těžko pojmenovat:
"Proč bych se JÁ měl někomu přizpůsobovat?"
"Ve svém domě a na svým pozemku si JÁ můžu dělat co chci a kdy chci!"
"Je na to nějakej zákon? Je to snad zakázaný?"

A tak různě podobně. S lidma, který nedokážou pochopit, že když už se přistěhovali do lokality s 99% starousedlíků, co tam bydlí třeba padesát let, tak že přizpůsobit se musí oni, nikoliv starousedlíci. S takovými je to fakt těžké a co slyším, přibývá toho hodně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2794
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: út květen 19 2020, 18:25    Předmět: Citovat

Čistě hypoteticky - co by se asi stalo, kdybych požádal o odpuštění platby daně z nemovitosti, protože mě kdosi brání poklidnému využití mé nemovitosti a místní samospráva, státní správa,... od toho dávají ruce pryč?
Přijelo by Ministerstvo financí "postavit místní orgány do latě", nebo by to smetlo za stolu, čímž by dokázalo že "občan a jeho problém" nikoho nezajímá

A tak trochu technicky - jaký elektrický (akustický) výkon na jaké frekvenci by bylo třeba, aby se tabule skla rozkmitala a roztříštila?
To by byl "efekt"...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12495

PříspěvekZaslal: út květen 19 2020, 18:37    Předmět: Citovat

monterjirka napsal(a):
...To by byl "efekt"...
Ten efekt by byl úplně stejný, jako když do okna vletí kámen nebo jiný "projektil". A pachatel nemá o mnoho menší alibi, jako u akustické vlny.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1413
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: út květen 19 2020, 18:47    Předmět: Citovat

Před pěti desítkami let jsem bydlel ve Stříbře blízko trafostanice. Hukot, který se trvale ozýval byl nepříjemný. Stížnost na Národním výboře byla velice rychle vyřešena. Do trafačky nainstalovali jakýsi akustický systém s fázově změněným zvukem, takže 20 m od trafostanice už nebylo nic slyšet i když na hrudi bylo cítit, že tam nějaký zvuk určitě je.
Možná by to bylo zajímavé řešení snímat rušivý zvuk a s posunutou fází ho vyslat směrem ke zdroji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund