Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Analogovy oscik v 21. stoleti
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kolaloka139



Založen: May 31, 2014
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: út květen 12 2020, 21:54    Předmět: Analogovy oscik v 21. stoleti Citovat

Ahoj, přepadla mě taková myšlenka že bych si mohl zakoupit funkční analogový osciloskop 200MHz a víc - jako doplnek pro muj digitalni 50MHz.
Chci se zeptat zde zkušenějších, má to smysl?
Koukal jsem na ebay a je jich tam plno kolem 10000kc se necha s přehledem pořídit. Ale...bojim se ze koupim casovanou bombu nebo certa v pytli.
Libil by se mi nejaky stary Tek... Už jste někdo takto kupoval? Dokážete mi poradit? Díky moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7086
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út květen 12 2020, 22:03    Předmět: Citovat

Ano, má to smysl.
Paprsek analogovýho osciloskopu reaguje rychlostí blízkou rychlosti světla.
Tomu dokáží konkurovat jen ty nejdražší digitály.

Před lety jsem v čechách koupil maďarskou kopii 100 MHz Tektronixe.

Ano, musíš počítat s tím, že si ho budeš muset umět opravit. (Od toho se přece zabýváš elektronikou.)


Naposledy upravil Habesan dne út květen 12 2020, 22:08, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17678
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út květen 12 2020, 22:07    Předmět: Citovat

Starý Tek nebo HP za pár tisicovek neprohloupíš. Nedávno jsem opravoval paměťovej 100MHz HP z roku 1980. Znám ho od koupě do fy za bolševika. Byla to první závada, odešlý diody v grécu ve zdroji. Stále kreslil i když trochu vrčelo trafo a na horizontálu byl vidět nepatrnej brum ze sítě.
Kámoš má Teka 466 z roku 1979. Nedávno v něm poprvé čistil vícepolohový páčkový přepínače, jinak nikdy nic vadnýho a to se tahal 20 let v autě po servisech.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kolaloka139



Založen: May 31, 2014
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: út květen 12 2020, 22:09    Předmět: Citovat

A co repasovany od ELEXU?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út květen 12 2020, 22:23    Předmět: Citovat

Analogovej osciloskop se dnes kupuje spiš tak pro radost... Nevím, jestli bych vrážel 10000 Kč do nějakýho přístroje třeba z roku 1982. Když už, tak nějakej modernější analogový škopek z pozdější doby. S autosetem a kurzorama. Tenhle je celkem moderní. https://www.ebay.com/itm/Fluke-PM3394A-Autoranging-Combiscope-200MHz-200MS-s/202974140941?epid=1723863229&hash=item2f42339a0d:g:u44AAOSwdppeojZK
Ale letí to, bude mít klidně 25 let.
Nějakej analogovej Hameg může být pěknej. Vyráběly se do roku 2012. https://en.wikipedia.org/wiki/Hameg https://www.ebay.com/itm/Oszilloskop-Hameg-HM1004-100Mhz/123706671356?hash=item1ccd7e00fc:g:xDsAAOSw3AFck2md
Já bych tak nějak 35+ letý přístroje nekupoval a když jo, tak za 2000-3000 Kč.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út květen 12 2020, 22:47    Předmět: Citovat

Musis vedet sam jestli ho vyuzijes. Ja napriklad nedelam zadne vysilacky, radia ani zesilovace, ale spis prumyslovou automatizaci a digitalni techniku a tam mi je analog uplne k nicemu. Koupil jsem na ebay starsi digital do 1GHz a na analog si ani nevzpomenu. Na jednu stranu je pravda, ze na analogu muzes videt v kazdem pruchodu paprsku vsechny detaily signalu, ale u digitalu zase muzes pri pozorovani opakovanych signalu zapnout ten casosberny rezim (nevzpomenu si momentalne jak se to presne jmenuje) kdy se zobrazuje nekolik sad samplu pres sebe a zvysi se tak vzorkovací frekvence napr. u osciloskopu co mam z 4Gs/s na tusim 60Gs/s. Takze tam zobrazis prakticky to same co na analogu, ktery ale do 1GHz nesezenes. U jednorazovych deju to samozrejme nefunguje, ale ty na analogu nemuzes pozorovat vubec.

Co se tyka toho elexu a spol, tam se zadna repase neprovadi. Koupi to na eay, zkontroluji funkcnost a ty zaplatis vsecny mozne i nemozne dane, poplatky, zaruky, jejich zisk apod. a proto je cena dvoinasobna i kdyz na pristroj ani nesahnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radioelectrum



Založen: Nov 11, 2011
Příspěvky: 2120
Bydliště: Oslavany

PříspěvekZaslal: st květen 13 2020, 5:10    Předmět: Citovat

Nebo se vykašlat na zahraničí a koupit Tesla BM566A. Ten se sežene za pár tisícovek a v případě nutné opravy se sežene spousta lidí co ho znají. Akorát je nutné se smířit s tím že je dost hluboký.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
kolaloka139



Založen: May 31, 2014
Příspěvky: 66

PříspěvekZaslal: st květen 13 2020, 7:13    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Musis vedet sam jestli ho vyuzijes. Ja napriklad nedelam zadne vysilacky, radia ani zesilovace, ale spis prumyslovou automatizaci a digitalni techniku a tam mi je analog uplne k nicemu. Koupil jsem na ebay starsi digital do 1GHz a na analog si ani nevzpomenu. Na jednu stranu je pravda, ze na analogu muzes videt v kazdem pruchodu paprsku vsechny detaily signalu, ale u digitalu zase muzes pri pozorovani opakovanych signalu zapnout ten casosberny rezim (nevzpomenu si momentalne jak se to presne jmenuje) kdy se zobrazuje nekolik sad samplu pres sebe a zvysi se tak vzorkovací frekvence napr. u osciloskopu co mam z 4Gs/s na tusim 60Gs/s. Takze tam zobrazis prakticky to same co na analogu, ktery ale do 1GHz nesezenes. U jednorazovych deju to samozrejme nefunguje, ale ty na analogu nemuzes pozorovat vubec.

Co se tyka toho elexu a spol, tam se zadna repase neprovadi. Koupi to na eay, zkontroluji funkcnost a ty zaplatis vsecny mozne i nemozne dane, poplatky, zaruky, jejich zisk apod. a proto je cena dvoinasobna i kdyz na pristroj ani nesahnou.


Píší tam že jsou repasované, na nějaké dávají dokonce záruku 12 měsíců.

Za kolik jsi kupoval ten digitál 1GHz? To by mne zajímalo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st květen 13 2020, 8:33    Předmět: Citovat

Je to uz par let co jsem ho kupoval, mam lecroy lc574, dnes se daji koupit kolem 20k.. Chce to nespechat a pockat az se neco zajimaveho objevi. Ja to kupoval z nejake laboratore z US, dali mi k tomu hromadu aktivnich i pasivnich sond zdarma. Je dobre hledat mezi lidma co posilaji jen po USA a dopravu si zajistit sam, byvaji tam nizsi ceny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1372
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: st květen 13 2020, 11:10    Předmět: Citovat

Před nějakým časem jsem domů pořídil za docela přijatelný peníz Teka 2230. Vysněný skop (Tektronix) z mých mladších období. Navykl jsem si jej používat na měření místo multimetru.
_________________
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bdn



Založen: Jan 16, 2020
Příspěvky: 468

PříspěvekZaslal: st květen 13 2020, 20:37    Předmět: Citovat

Občas se na Aukro objeví nějaké "poklady". Pokud nespěcháš, vyplatí se sledovat. Zrovna teď se tam draží nějaký historický ruský osc. 250MHz analog. čís. nabídky: 6967613318
PS. nejsem prodejce
PS2. Obecně, se vyplatí zvážit v klidu pro a proti. Jakou přidanou hodnotu očekáváš, že ti to přinese...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st květen 13 2020, 21:22    Předmět: Citovat

Jodr napsal(a):
Před nějakým časem jsem domů pořídil za docela přijatelný peníz Teka 2230. Vysněný skop (Tektronix) z mých mladších období. Navykl jsem si jej používat na měření místo multimetru.


2230 mam taky, ale pouzivat ho misto multimetru mi prijde jako drbani se pravou nohou za levym uchem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: st květen 13 2020, 22:24    Předmět: Citovat

bdn napsal(a):
Zrovna teď se tam draží nějaký historický ruský osc. 250MHz analog. čís. nabídky: 6967613318

https://aukro.cz/rusky-dvoukanalovy-osciloskop-c1-75-250mhz-6967613318
Hmm, budou se blbě shánět náhradní díly a přepínače budou asi zkorodované.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17678
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st květen 13 2020, 23:52    Předmět: Citovat

Bacha na rusácký oscila z 80-tých a 90-tých let. Většina typů nad 100 MHz mívala vstup 50 ohm, což je pro běžný měření jaksi naprd. A oscila mezi 40 a 100 MHz, se vstupem 1MOhm měly na vstupu tužkovou lampičku, která moc dlouho nevydržela a celej vertikál se pak rozjel.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1372
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: čt květen 14 2020, 8:45    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):


... 2230 mam taky, ale pouzivat ho misto multimetru mi prijde jako drbani se pravou nohou za levym uchem Smile

Nějak nechápu tvou reakci. Na věci které většinou dělám mě to vyhovuje. Vidím zda napětí je nebo není, případně jeho zvlnění, vidím co se děje na signálové cestě nebo reakce na sběrnici. To sice dnešní chytrý multimetr taky umí, ale ten jaksi nemám a škopek mě stojí na stole... Embarassed v dřevních dobách mě platili za servis sálových počítačů. Bez slušného skopu bylo nemyslitelné téměř cokoli opravit, takže zvyk... Wink

_________________
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund