Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Druhý domovní zvonek
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pefu



Založen: Nov 22, 2006
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: st listopad 22 2006, 22:13    Předmět: Druhý domovní zvonek Citovat

Pro babičku, která již hůře slyší, jsem namontoval do druhého pokoje ve 3.patře činžáku další- druhý bytový zvonek 3-8V stř. Napájení zvonků je z domovního rozvodu. Ač už jsem jich vyzkoušel několik, nejsem schopen je současně oba zprovoznit - každý samostatně funguje, po paralelním zapojení v lepším případě jen chrčí, většinou ale jsou oba potichu. Přitom při zkoušce přenosným zvonkovým trafem Schrack TRM/8 (4-8-12V, 1-1-0,67A) oba zvoní již při zapojení na 4V.
Prosím, poraďte, kde je nebo já dělám chybu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
meno



Založen: Oct 04, 2004
Příspěvky: 930
Bydliště: Czechoslovakia

PříspěvekZaslal: st listopad 22 2006, 22:20    Předmět: Citovat

Dáva to trafo dostatočný prúd pre oba zvončeky ??? V paralelnom zapojejení snáť ani chybu nieje možné urobiť ! Inak jedine ak by problám spôsobovali prechodné javy pri rozpinaní indukčnosti -premostiť každý zvonček kond. 100nF ale najskôr to bude slabým trafom !
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12337
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st listopad 22 2006, 22:34    Předmět: Citovat

Co takhle délka a materiál drátů, a třeba zákon starého pana Ohma, nebo taky tvrdost toho instalovaného trafa ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr7



Založen: Nov 18, 2006
Příspěvky: 72
Bydliště: jižní čechy

PříspěvekZaslal: st listopad 22 2006, 23:27    Předmět: Citovat

Zítra ti napíši jak to udělat.dá se tam jedna obyč.usměrn.dioda.Mám to už několik let a je to v pohodě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr7



Založen: Nov 18, 2006
Příspěvky: 72
Bydliště: jižní čechy

PříspěvekZaslal: čt listopad 23 2006, 19:51    Předmět: Citovat

To pefu:Tak jsem se dnes podíval jak mám zapojenej ten zvonek.Ještě k vlastním zvonkům.Jeden zvonek (normál stř.)mám dole v dílně.Druhý (samo robo s IO hrající asi 10 melodií) mám u bytu.Oba jsou zapojeny paralelně.Ktlačítku zv.je ale paralelně zapojena běžná dioda.Tu mám u trafa vdomě.Je to vše propojený jeno tak halabala v čokoládě.Kdyby to viděl odborník tak zamrká.Ale svůj účel to plní už si 16.roků.Zkus to a uvidíš.Ksyž tak dej vědět.Pokud by byly nějaké problémy tak bych to trochu učesal a vyfotil bych to.Potom bych ti to poslal nějakým elektr.způsobem.Práci zdar.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pefu



Založen: Nov 22, 2006
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt listopad 23 2006, 20:39    Předmět: Druhý domovní zvonek Citovat

Děkuji všem za zaslané rady, postupně je vyzkouším. Jen pro doplnění: Jde o panelák, na stejném 3.patře v sousedním bytě dva zvonky paralelně jedou zcela bez problému a napoprvé- zatím ale nevím jejich typy a zda náhodou nejsou úplně stejného typu. Mě se dnes podařilo sehnat taky 2ks stejného typu a tak uvidím. Zajímavé ještě bylo, že při připojení obou zvonků přímo na bytový vývod cca 20cm od sebe oba ze fungovaly- po natažení cca 3m Cu slaboproudé licnové šňůry, nahrazené potom pro jistotu zvonkovým drátem, fo fungovalo jen na několik zazvonění a pak zas u obou jen brnění místo zvonění.
S doporučovaným kondensátorem nabo diodou zatím ještě počkám abych při jejich poruše náhodou třeba neodrovnal zvonkové trafo celého paneláku, i když je zkratuvzdorné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: čt listopad 23 2006, 22:26    Předmět: Citovat

Petr7 napsal(a):
Ktlačítku zv.je ale paralelně zapojena běžná dioda.Tu mám u trafa vdomě.Je to vše propojený jeno tak halabala v čokoládě.Kdyby to viděl odborník tak zamrká.

Po-po-po-počkej!
Takže máš obyč zvonkový trafo- jen holý trafo, takže na výstupu je střídavina (normál) a do série se zvonkama máš tlačítko (stará klasika) a de facto paralelně k tomu tlačítku máš usměrňovací diodu?
Rozumím tomu správně? Nerušit, přemýšlím
Takže pokud z trafa leze střídavina, dioda je dobrá i její zapojení v čokoládě, kabeláž, zvonek a tlačítko taky, tak by Ti to mělo celých 16 let permanentně zvonit (ikdyž hůř)!!!
A nepočítám toho sežranýho proudu Scared

>>>PEFU:
Podívej se radši na kontakty toho zvonkovýho tlačítka a očisti je např. šmirglem.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr7



Založen: Nov 18, 2006
Příspěvky: 72
Bydliště: jižní čechy

PříspěvekZaslal: čt listopad 23 2006, 23:01    Předmět: Citovat

Metalgod ne-ne-ne nediv se.Celých 16 let to permanentn nezvoní.Opravdu jenom když se sepne tlačítko.A roud to žere tak jako tak protože zvonkový trafo musí být na primáru pod stálým proudem.Ja!A ta dioda je vpropustným směru zapojená k tomu hrajícímu zvonku s IO UM... teď už nevím přesně to číslo.Protože to musí jest na ss napětí i když to není tak úplně filtrovaný.Můžu Tě ubezpečit že to hraje a zvoní docela normálně.Asi tolik na vysvětlenou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: čt listopad 23 2006, 23:16    Předmět: Citovat

Ách táááák Smile , mě to z Tvýho vysvětlení připadalo, že máš paralelně k tlačítku napíchnutou diodu!
Tak to sorry Pray!

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
meno



Založen: Oct 04, 2004
Příspěvky: 930
Bydliště: Czechoslovakia

PříspěvekZaslal: čt listopad 23 2006, 23:19    Předmět: Citovat

Petr7:
Tvojmu systému zapojenia zvončekov som síce veľmi nepochopil ale k tomu trafu : trafo peziace na prázdno odoberá zo sieťe prakticky len prúd ktorý kryje straty v jeho magnetickom obvode a v primarnom vynutí. Zatažené trafo odoberá zo sieťe vačší prúd !!!
Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5229

PříspěvekZaslal: čt listopad 23 2006, 23:57    Předmět: Citovat

A neni to ta vychytavka ze mas po dvo dratech funkcni dva zvonky na dva ruzna tlacitka? to se pouzivalo tak ze trafo tlacilo striadavinu pred tlacitky byla jedna dioda v propustnem a jedna v zavernem a pred zvonky taktez. Stacily dva draty na dva zvonky a dva tlacitka
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pefu



Založen: Nov 22, 2006
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so listopad 25 2006, 8:57    Předmět: Druhý domovní zvonek Citovat

K diodě v obvodu zvonku: Pomohlo by (k snížení vzájemného ovlivňování se zvonků) rozvětvit za společným tlačítkem obvod do 2 větví a do první zařadit diodu v propustném směru + první zvonek a do druhé diodu v závěrném směru + druhý zvonek ? Za zvonky by se větve opět spojily.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Banda



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 1170
Bydliště: OV

PříspěvekZaslal: so listopad 25 2006, 10:11    Předmět: Citovat

Pefu, Ty asi nemáš moc zkušeností, viď? A jak vídím, tak Ti to pořád nefunguje, viď? Jestli chceš pomoc kontaktuj mě na ICQ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr7



Založen: Nov 18, 2006
Příspěvky: 72
Bydliště: jižní čechy

PříspěvekZaslal: so listopad 25 2006, 22:14    Předmět: Citovat

To Banda.Podle poslední odpovědi od Pefu tě můžu ubezpečit ,že Pefu má myslivnu.Ta jeho posl.odpověď přesně vystihuje to zapojení které mám.Vysvětlil to přesně.Když se dívám na to zapojení na papíru tak je totak.Pefu možná nemá (možná má)zkušenosti ale myslí mu to a učí se rychle.Sice nevím kolik mu je let ale začíná dobře.Už jenom tím že chce pomoci babičce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Banda



Založen: Mar 22, 2005
Příspěvky: 1170
Bydliště: OV

PříspěvekZaslal: ne listopad 26 2006, 2:36    Předmět: Vysvětlení Citovat

To all, komu se nezdá (nelíbí) co jsem napsal. Abychom předešli nedorozumění, rád bych se na něco zeptal PETRA7. Jestli jsem to dobře pochopil, tak podle Tebe jsem svým příspěvkem PEFU urazil, je to tak? Já říkám, že ne a dokážu to jednoduše tím, že vysvětlím, jak jsem to myslel a hned bude jasno, že mě nebylo pochopeno. Nejdřív je však zapotřebí pochopit princip celého problému, který tu PEFU nastínil dost jasně. Chce "jednoduchou" věc: ke stávajícímu zvonku přidat další zvonek, tak že oba budou zvonit současně na stisk, již instalovaných tlačítek, souhlas? Tak a teď začneme popořadě: Nejdřív MENO, velice dobrá připomínka o proudu transformátoru a rada o kondenzátorech. Pak SENDYX další skvělý návod v čem může být ještě problém. No a nakonec PETR7, co nám radí on? Připojit zvonek na střídavé napětí přes diodu. Hmm zajímavé řešení. Já moc dobře vím, jak to PETR7 myslel a vím o jakém schématu mluví, ale co PEFU? Jediná odpověď se nabízí v tom, že PETR7 poslal PEFU schéma, svého zapojení nebo odkaz kde jej sehnat (na tom už nesejde). Pak by se vše vysvětlilo a PEFU má po problému, ale ouha PEFU je zpět na fóru a má další dotaz, jak to? Vždyť mu PETR7, přece už jasně vysvětlil jak to má zapojit nebo ne? Ale to jsem přeskočil viďte? Na řadě je METALGOD. Nepochopil PETRA7, protože nezná ono tajuplné zapojení a proto píše to co píše. Ale i on pomáhá PEFU v poslední větě, dalším možným řešením. PETR7 se ozývá, aby vysvětlil své schéma a vypadá to, že se mu to daří. METALGOD reaguje a je mu vše jasné, že by? Kdepak pravda je přesně naopak. Ta dioda je opravdu zapojena paralelně k tlačítku, PETR7 nelhal. Že by METALGOD, co dobře radil, nebyl zas až tak chytrý? Nemyslím Smile A znova jsme u MENO. Také nepochopil PETRA7, safra, že by další co na začátku radil tak chytře, že by ani on nakonec tak chytrý nebyl? Ale kdepak Smile, chyba bude jinde. Pak tu máme REZISE, ale ten má spíš dotaz než radu, no a na koho jiného, než na PETRA7. Už třetí člověk, trochu divné, nemyslíte? No a teď jsme zpět u PEFU, který zmaten z toho, co mu PETR7 napsal, pozor! ne poslal schéma nebo dal link, ale opravdu z toho co napsal, píše to, že chce zvonky na střídavé napětí připojit na jednocestně usměrněné napětí. A jak k tomu přišel? Já bych raději napsal, díky komu? No a pak se ozývám já BANDA. Když vidím co píše PEFU po třech dnech, po všech těch dobrých radách od uživatelů MENO, SENDYX, METALGOD, nepřeskočil jsem někoho? Smile Tak už jsem to nemohl vydržet, zvlášť když ono řešení lze jednoduše vyřešit za 1 hodinu a ne za tři dny. Proto jsem nenabízel další radu, ale už přímo pomoc. Ale PETRA7 zajímá mnohem víc ta první otázka, viď? Musím přiznat, že když se na to nyní s odstupem času dívám, ta první otázka nezní příliš taktně. Ale určitě to není urážka. Přiznávám, že jsem jí mohl formulovat jinak, ale v tu chvíli, když jsem byl rozhořčen, na jakou radu se PEFU upnul, napsal jsem co jsem napsal. PEFU to očividně neurazilo a ozval se mi. Nyní jsme již domluveni, jak budeme pokračovat a jak to pojistit, aby to fungovalo na 99,9%. Teď, po mém příspěvku, aby nedošlo k dalšímu nedorozumění. PETRE7 nic, opravdu nic proti Tobě nemám. Jsem rád že se zastáváš ostatních, já sám to dělám, když vidím, že si někdo utahuje z nezkušeného. Ale já jsem si opravdu z PEFU neutahoval, ani jsem to nemínil jako urážku. Stejně tak u Tebe, to nebylo myšleno urážlivě. Věřím, že jsi si v mém textu, pár narážek na svou osobu všimnul, ale opravdu šlo pouze o ironii. Jsem toho názoru, že když někdo radí, měl by to dělat pořádně, Ty jsi se snažil, ale nechtě jsi PEFU zamotal hlavu. A nejen jemu. Ale i přesto pokud se Tě to dotklo, omlouvám se Ti. Toť vše, další příspěvky v tomto tématu ode mne nemají smysl, jelikož jsem vše vysvětlil a proto to považuji za uzavřené, zvlášť když PEFU konečně bude mít své zapojení a o to přeci jde, pomáhat si navzájem. Mějte se všichni dobře a přeji všem, opravdu všem, hodně úspěchů, ať už při bastlení nebo v soukromém životě. S pozdravem BANDA.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund