Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Seřízení plastových balkónových dveří

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ace_ventura



Založen: Jan 25, 2005
Příspěvky: 281
Bydliště: Praga mater urbium

PříspěvekZaslal: so květen 02 2020, 21:18    Předmět: Seřízení plastových balkónových dveří Citovat

Ahoj, nemáte někdo zkušenost se seřízením plastových balkónových dveří?

Koupili jsme byt, okna a dveře 3 roky staré, kování Siegenia Aubi. Okna, která drhla jsem seřídil, ale dveře zlobí jinak. Pokud je otevřu s klikou ve vodorovné poloze, přitahovací čepy přeskakují přes západky. Hlavně při zavírání je to protivné a dveře výrazně cvakají. Pokud klikou pohnu o pár stupňů nahoru, tak se čepy mírně zvednou a je to OK.
Historii dveří neznám, možná to dělá už od nova a třeba jsou ty západky přišroubované moc nízko...
Nějaké nápady? Děkuji.



zapadka.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  zapadka.jpg
 Velikost:  34.09 kB
 Staženo:  71 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: so květen 02 2020, 21:30    Předmět: Citovat

zkontroluj svěšení, popřípadě přizvedni křídlo, nakonec teprve pustit dolu
ty kameny co jsi vyfotil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33989
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so květen 02 2020, 21:47    Předmět: Citovat

Vyska kridla dveri by sa mala dat nastavit. Ak to nebude stacit, tak posunut (premontovat) zapadku na rame.

Ja som mal na dverach blbo namontovane panty, takze nedoliehali. Na kridle boli namontovane prilis vysoko - daleko od ramu. To bola radost premontovavat - nie je tam ziadne miesto...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MiraSt



Založen: Apr 19, 2008
Příspěvky: 1471
Bydliště: Fryčovice

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2020, 5:33    Předmět: Citovat

milosak napsal(a):
zkontroluj svěšení....
Je křídlo přesně pravoúhlé?
_________________
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2020, 9:06    Předmět: Citovat

Já mám na dvoukř. dveřích do zahrady mezi křídly nahoře 1 cm, dole 2 cm.
Po seřízení, aby byla nahoře a dole stejná vzdálenost, tak koukám 5 mm
dírou ven Evil or Very Mad
Všimnul jsem si toho až po 5 letech ... jsem vůl Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1413
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2020, 17:26    Předmět: Citovat

Před dvěma týdny jsem si zavolal servisáka na seřízení pěti plastových oken a tré balkonových dveří po deseti letech provozu. Právě na jedněch balkonových dveřích se ozývalo při otevírání a zavírání různé cvakání a drhnutí. Servisák přesně věděl kam sáhnout, dokonce dlouhým imbusákem 3 mm dloubal do jakýchsi dírek ve dveřích i oknech a za dvě hodinky bylo hotovo. Ještě mi nadiktoval čísla dílů, které bude případně nutné tak po dalších dvou letech v jednom okně a v jedněch dveřích vyměnit. Všechno promazal silikonovým sprejem. Já jsem si hned před ním kontroloval papírem jak dveře a okna po celém obvodu sedí a těsní. Maximální spokojenost. A stálo mě to jen 1000 Kč. Pán nežvanil, jen říkal, co zrovna dělá.
Ta firma má dokonce "celostátní" působnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukar



Založen: Jun 18, 2009
Příspěvky: 420
Bydliště: Karviná

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2020, 21:06    Předmět: Citovat

Jirkati ,,Ta firma má dokonce "celostátní" působnost" pokud jsi spokojený s prací můžeš poslat odkaz na tu firmu? Za předpokladu, že má dojezd do Karviné v rozumné míře cca 30 - 40 km.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: ne květen 03 2020, 21:56    Předmět: Citovat

Ano JirkaTi , servisáci na okna používají mazadla na bázi silikonu a nejlépe
s přidanou Cu pastou (silikon za chvíli zmizí)

Např. Next (dveře) mají v manuálu obyčejný uvolňovač WD40 Smile , já
mám v manuálu (EVVA) Interflon to je něco jako WD40, nebo silikon
s přidaným teflonem, ale na to kolik stojí 400 ml. mě to zase nepřipadá,
jako užasný. Já jako servisák na uz. systémy používám silikon pouze v
zimě na mechanický pohyblivý části, ale vložky zámků mažu těsně před smrtí
nebo když je už brutální opotřebení (třeba spol. vchody) pouze WD40
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19560
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po květen 04 2020, 6:58    Předmět: Citovat

Minulý týden mi dorazil mail od firmy MACO, od které bere kování třeba Vekra, tedy i novopacká Donap a další, že
citace:
Vážené dámy a pánové,
MACO jako výrobce okenních kování je povinen opravit komponenty kování pro otvíravě sklopná okna z výrobního období 01.10.2018 do 31.03.2019. Vaším smluvním partnerem jsme byli informováni, že u Vás byla namontována okna s komponenty kování z uvedeného období.
Bez provedení odpovídající kontroly a provedení příslušného opravného opatření může dojít, v nejhorším případě, k uvolnění okenního křídla. Hrozí tak nebezpečí ohrožení zdraví a života.
Věnujte prosím bezpodmínečně pozornost informaci v přiloženém dopise a postupu, který je v něm uveden!
Okna až do uskutečnění kontroly příp. do provedení opravného opatření nevyklápějte. Otvírání okna je do montážní úpravy nadále možné.
Děkujeme za Vaše porozumění a Vaši spolupráci.
S pozdravem,
Guido Felix, Mark Hamori Vedení skupiny MACO

Z přílohy vybífám to podstatné:
citace:
1. Zavolejte obratem na následující telefonní číslo 800 26 66 26
Připravte si prosím reklamační číslo-Naše značka, uvedené výše v předmětu dopisu.
2. Domluvte si telefonicky co možná nejrychleji termín, kdy můžete umožnit vstup do Vašeho objektu firmě, kterou
pověříme montážní úpravou. Samozřejmě neseme s tím spojené náklad.
3. Okna až do uskutečněné kontroly firmou příp. do provedené montážní úpravy nevyklápějte. Otvírání okna je do
montážní úpravy i nadále možné.
4. Prosíme Vás, aby jste zajistili, že vaše okna nebo balkonové dveře budou před kontrolní schůzkou volně
přístupná, budou dočasně odstaveny předměty (například dekorativní drobnosti, květiny atd.) z prostorů před
okny či z parapetů, na jiné místo. Tak bude možné Vaše okna zkontrolovat a dovybavit co nejrychleji.
.
Firma si eviduje zakázky a u svých odběratelů zjišťuje, komu tito vyráběli tehdy okna a dveře.
Protože jsme v uvedeném období několik oken měnili, i když zatím žádné nevypadlo, zavolal jsem na to číslo, nechal tam své telefonní číslo (české zastoupení), a čekám, kdy se ozve technik v Podkrkonoší působící.

Možná, jestli jste tuto výzvu nedostali, to sem píšu trochu zbytečně až OT, možná ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ace_ventura



Založen: Jan 25, 2005
Příspěvky: 281
Bydliště: Praga mater urbium

PříspěvekZaslal: po květen 04 2020, 12:15    Předmět: Citovat

MiraSt napsal(a):
milosak napsal(a):
zkontroluj svěšení....
Je křídlo přesně pravoúhlé?

Ano, křídlo je pravoúhlé. Rám je vprostřed mírně prohnutý směrem ven (Z osa) ale při zavření zcela těsní. Výš by křídlo šlo, ale začne narážet nahoře. Vzhledem k tomu, že vedlejší okno - které je taky výklopné má ty dorazy v otevřeném stavu níž tak je na dveřích prostě posunu. Koupím nové namísto těch okousaných a vyměním. Stojí pár korun.

Na mazání se mi osvědčil řetězový sprej do vnitřních táhel a na viditelná místa dávám čirou vazelínu. Nějaký Electrolube na kontakty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hape



Založen: Feb 08, 2010
Příspěvky: 491
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)

PříspěvekZaslal: po květen 04 2020, 21:44    Předmět: Citovat

Já když sem zjišťoval čím mazat kování zn. SIEGENIA na našich oknech, dozvěděl sem se pouze to, že to má být olej nebo tuk neobsahující kyseliny a pryskyřice a že závěsy (panty) jsou namazány na celou dobu jejich životnosti. Žádné konkrétní mazivo mi nedoporučily.
Tak sem hledal a nakonec našel a koupil na mazání kování olej k tomu určený. Je to "FENOSOL sprej na kování" od firmy Fenoplast. Ke koupi je třeba zde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund