Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Gmail - Odeslaná pošta
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mikras



Založen: Sep 04, 2019
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 12:02    Předmět: Gmail - Odeslaná pošta Citovat

Ahoj. Mám dva účty na Gmailu, oba jsou pracovní s firemní doménou. Jako poštovního klienta používám v PC Thunderbird. Před nějakou dobou jsem po kolegovi přebíral ten druhý účet a Google mě vyzval k zabezpečení obou účtů zadáním adresy jiného mailu, pro případ potřeby, plus zabezpečení číslem telefonu. A tak jsem to udělal u obou účtů navzájem.
Do té doby, když jsem něco odeslal z Thunderbirdu a pak jsem se, třeba doma, podíval na poštu přes mail web Gmail, tak jsem tuto zprávu viděl v odeslané poště.
Od teď se mi ale odeslaná pošta z obou účtů ukládá jen do "Odeslané pošty" v tom "nově" přidaném účtu, takže v tom mám maglais, a nevím, co je co, protože i když si pošlu poštu navzájem z jednoho účtu na druhý, vidím vždy jako odesílatele "Já". Prostě jako by mi to ty účty spojilo v jeden s aliasem, ale jen částečně...
Dokonce, když jsem měl problém z Thunderbirdem coby aplikací třetí strany, tak mě bezpečnostní mail od Gmailu naváděl k funkci, kde to lze povolit a v jednom kroku skočil na ten druhý účet, taklže jsme se k tomu musel dokousat přes nastavení účtu.
A teď nevím, jak se z toho vybabrat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vrky



Založen: Nov 28, 2004
Příspěvky: 1761
Bydliště: pod Black Mount

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 12:30    Předmět: Citovat

Nezáleží ke kterému účtu jsi přihlášený?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
serviceman



Založen: Jul 09, 2013
Příspěvky: 4030

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 12:51    Předmět: Citovat

Mikras napsal(a):
A tak jsem to udělal u obou účtů navzájem.
To bylo zvlášť chytré. To už se nemusíš dostat vůbec nikam.
_________________
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikras



Založen: Sep 04, 2019
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 13:49    Předmět: Citovat

vrky napsal(a):
Nezáleží ke kterému účtu jsi přihlášený?


V Thunderbirdu k oběma. Pošlu zprávu z obou účtů a vše dorazí v pořádku. Pak Thunderbird vypnu a přihlásím se přes web mail. Kouknu do Odeslané pošty a obě zprávy jsou v tom "novém" účtu.

To serviceman: Oni mají to zabezpečení neskutečně překombinované a komplikovaně. Jakékoliv nové přihlášení vygeneruje Bezpečnostní mail, který mě vede k ověření uživatele. Neustále to otravovalo slabým zabezpečením. No, přece si nebudu dělat třetí účet a kdoví, kdybych ho použil pro oba účty, jestli by mě to stále nepovažovalo za jednu osobu. To abych měl kvůli každěmu Gmail účtu jiný "bezpečnostní mail" u jiného poskytovatele a pro jistotu i jiné číslo mobilu. To opravdu ne Very Happy Navíc když jsem přihlášený přes web a prohlížeč vypnu, pak i PC a pak přijdu za týden a pozapínám to, jsem stále přihlášený a můžu do mailu bez ověření. To je ta jejich bezpečnost, že mě to odhlásí cca po 10 dech. Bojím se, že se někde zapomenu odhlásit. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 14:49    Předmět: Citovat

Máš v Thunderbirdu správně nastavené odesílání, neposíláš to z obou účtů přes jeden smtp server s jedním jménem a heslem? Zkonfiguruj si v thunderbirdu nastavení pro dva servery odchozí pošty a ty pak správně přiřaď těm dvěma účtům a předpokládám, že by to mělo chodit.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikras



Založen: Sep 04, 2019
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 15:08    Předmět: Citovat

Smtp je pro oba účty stejný. Odesílací adresa je jiná a heslo má každý účet taky jiné. Zkusil jsem v nastavení obou účtů na stránkách Google odstranit "propojení" na druhý účet, a pak mi přišla bezpečnostní zpráva na jeden z mailů, že sekundární adresa byla změněna. Stejně je ale v záhlaví té zprávy napsáno:

Váš e-mail aaa@xxx.cz je veden jako sekundární adresa účtu bbb@xxx.cz

Tak už mi dochází nápady, kde to ještě nastavit...

Edit: A když si pošlu zase zprávu z účtu aaa na účet bbb, tak vidím, že odesílatel je"
aaa <bbb@xxx.cz>
a příjemce:
bbb <bbb@xxx.cz>

totéž i naopak.

Kde to je sakra propojené...


Naposledy upravil Mikras dne st duben 29 2020, 15:11, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 15:11    Předmět: Citovat

Když se podíváš do Nástroje/Nastavení účtu/server odchozí pošty, tak tam máš jednu, nebo dvě položky?
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikras



Založen: Sep 04, 2019
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 16:00    Předmět: Citovat

Pro každý účet je to nastaveno zvlášť.


smtp.jpg
 Komentář:
 Velikost:  152.42 kB
 Zobrazeno:  77 krát

smtp.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Mikras



Založen: Sep 04, 2019
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 17:24    Předmět: Citovat

Problém zúžím jen na Thunderbird.

Smazal jsem ten druhý smtp a oba účty odesílají i přes ten jeden. Když jsem to vrátil, u obou účtů byla adresa odesílatele podle toho, který smtp, a tedy s kterou mail adresou, byl nastaven jako Výchozí. Do Gmailu se to pak správně ukládalo do té složky "Odeslaná pošta".

Jak tedy rozdělit v Thunderbirdu odesílání pro každý účet zvlášť? To, že jsem tam měl dva servery odchozí pošty je pěkné, ale zřejmě to není pro jeden, nebo druhý účet, ale jeden je Výchozí a druhý záložní?
v nastavení účtu jsem zkusil přepnout Odchozí server (SMTP) i na "Použít výchozí server", ale beze změny.

Co kdybych měl každý účet někde jinde? aaa@xxx.cz a bbb@zzz.cz
Připojení mám přes O2, takže by možná fungovalo i odesílání přes jejich smtp, ale bez ukládání kopie na účtu Gmailu. Snad to píšu srozumitelně.

Nastavení účtu mám snad správně, je tam v obou případech přednastavená i Adresa pro odpověď



smtp2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  smtp2.jpg
 Velikost:  66.84 kB
 Staženo:  73 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7503
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 17:29    Předmět: Citovat

Nápad - v Outlooku to tak mám. Když dáš vytvořit nový mail, není u políčka "Od" rozbalovací roletka a v ní nemáš na výběr?
Mám v Outlooku dva účty a v novém mailu právě můžu vybrat, ze kterého to odešlu. No a pak se to klasicky uloží do složky "Odeslaná pošta" dle toho kterého účtu, tedy správně.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mikras



Založen: Sep 04, 2019
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 17:51    Předmět: Citovat

Ano, roletka tam je. Ale ať vyberu odesílatele jako aaa <aaa@xxx.cz> nebo bbb <bbb@xxx.cz>, příjemce dostane zprávu, kde bude odesílatel buď:
aaa <aaa@xxx.cz> nebo
bbb <aaa@xxx.cz>

případně
aaa <bbb@xxx.cz>
bbb <bbb@xxx.cz>

podle toho, jaká adresa je napsaná v jediném, nebo Výchozím nastavení SMTP, to je v tom prvním obrázku z předminulé zprávy úplně dole pod Místní složky.

Proč je tato věc společná pro oba účty a nejde toto nastavit pro každý účet zvlášť?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7503
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 20:51    Předmět: Citovat

To je divný; bude to nějaká "funkce" toho Thunderbirda. Haněný Utlouk tohle umí, tam se vše nastavuje "separé", i SMTP u každého účtu.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2397

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 21:18    Předmět: Citovat

Nepomohla by nápověda ? 2 , 3 . Identity Chooser .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st duben 29 2020, 22:19    Předmět: Citovat

U každého účtu doručené pošty si přece vybíráš, kterým SMTP serverem se bude pro ten účet odesílat. Přejmenuj si ty dva servery odchozí pošty, ať se nejmenují stejně a dá se v tom vyznat a pak je správně přiřaď účtům příchozí pošty a mělo by to běžet.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ace_ventura



Založen: Jan 25, 2005
Příspěvky: 279
Bydliště: Praga mater urbium

PříspěvekZaslal: čt duben 30 2020, 6:28    Předmět: Citovat

Musí to fungovat, mám taky několik účtů i na vlastní doméně a funguje to korektně. Adresy smtp serverů jsou stejné, přihlašováky vždy od daného účtu.
Ohledně zabezpečení: buď si vytvoříš heslo pro aplikaci 3. strany (v případě dvoufaktorového ověření) a přihlašuješ se klasicky přes port 993 a SSL nebo využiješ OAuth2 se stejnými parametry. Pak to nebude řvát, že je slabé zabezpečení.

Když v nastavení TB klikneš na název účtu tak dole je roletka s použitým SMTP serverem. Je u každého jiný? Přejmenovat a rozlišit je základ jak psal Zaky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund