Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Čínský modul 8x relé
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12336

PříspěvekZaslal: čt duben 23 2020, 15:47    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
...Tak, že tvoji soudruzi všeobecně nemusí vůbec nic dodržovat, že to nikdy nedělali a nikdy dělat nebudou?
Nebo třeba to, že když použijí extremely low cost relé z recyklátů, s přiznanou pevností jen 1,5kV, tak to OPTICKY na desce vyřeší - zpajcovanýma optronama a drážkou??...
Takže opět osobní útok v omáčce s propašovanými optrony? To ti vážně není ani trochu trapné?
A pokud jde o ten zákonný rámec, na porušení kterého českého zákona si tady pořád stěžuješ? Chceš snad zakázat přímé obchodování českých občanů s čínskými dodavateli, nebo snad Číňany donutit (sic!) k respektování českých zákonů na ochranu spotřebitele?
Dovol abych se zasmál.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt duben 23 2020, 16:19    Předmět: Citovat

Moc to dramatizujete. Optrony tam nejsou z duvodu sichrovani el. pevnosti nebo neceho podobneho.Ty relatka jsou pinove kompatibilni s nejakymi omrony, takze v tom problem nebude. V Cine (a valne vetsine sveta) maji uplne jine normy nez u nas a tohle rozhodne neni vyrobek urceny pro pouziti lidmi co tomu nerozumi. Pokud dany soudruh pouzije soucastku ktera nevyhovuje nasim normam, je to jen jeho volba a nechapu proc se zlobite na Cinany. Nekde na eevblogu to pred cesem taky resili a v Cine to udajne vyhovuje. Je to stejne jako by jste byli nasrani na vyrobce elytu ze je dela na 6.3V, kdyz vy jimi chcete filtrovat 24 Smile

Co se tyka spolehlivosti tech levnych cinskych relatek, provozuju jich desitky a kupodivu neodeslo jeste ani jedno, narozdil od tech komunistickych LUN a podobnych smejdu, se kterymi to casto byva peklo. A mimochodem i ty LUN u kterych je uvadeno napeti 300V maji parametr "elektricka pevnost" 1500V. A at uz tim soudruh myslel cokoliv, zadne vybuchy se nekonaly, jen nespolehlive spinaly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt duben 23 2020, 16:31    Předmět: Citovat

Tak co jsou to ta, podle tebe všeobecně známá fakta?

Co je tak špatného na tom, že tvoje soudruhy, jejichž produkci všude děláš advokáta, nazvu tvými soudruhy?
To by pro tebe měla být čest, být jejich soudruh!
Vždyť to musí být přece obrovským plusem, naučit se uvažovat jako oni, pracovat jako oni a umět obhájit ten šrot tak, jako umějí oni!
Proč se za to stydíš?
My, primitivní, nevzdělaní a přízemní červi v tom nevidíme, než ojebávky, pajcungy a krádeže průmyslových vzorů.
Primárně zaměřené na tvorbu zisku a bez ohledů na cokoliv dalšího, byť by to mělo stát životy jiných.
Měl bys být šťastný, že ty jediný máš dar, vidět v tomto druhu výroby něco většího, vznešenějšího, nějakou vyšší myšlenku - a jistě i pozitivní příklad a motivaci pro mladé budoucí evropské, či americké vývojáře!
Je mi z tebe popravdě na GrcekGrcekGrcek


Naposledy upravil sinclair dne čt duben 23 2020, 16:34, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt duben 23 2020, 16:31    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
No tak vidíš, že stačí nahradit pouze relátka za vyhovující požadavkům a netahat do toho optrony.
Wink

No to je změna názoru Rolling Eyes Hlavně že jsi mě masíroval...

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt duben 23 2020, 16:47    Předmět: Citovat

Aha, tak JEJICH normám a požadavkům to vyhovuje. No dobrá.
A vyhovují jejich požadavkům i všecky ty zpajcovaný polovodiče a operáky, co mají uvnitř něco úplně jiného?
Jim určitě vyhovují třeba i ty síťový zdroje, jak je vidíme v jiných vláknech v této rubrice?
Tak proč u každého popisu takového výrobku není jednoznačné upozornění, že vyhovují pouze jejich normám a požadavkům, ale evropským ne?
Že každý Novozélanďan či Evropan, který si takový výrobek objedná, nemá žádné záruky, natož tak bezpečnosti?
Umí každý laik bezpečně rozlišit CE od ChinaExportu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12336

PříspěvekZaslal: čt duben 23 2020, 16:53    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
masar napsal(a):
No tak vidíš, že stačí nahradit pouze relátka za vyhovující požadavkům a netahat do toho optrony.
Wink

No to je změna názoru Rolling Eyes Hlavně že jsi mě masíroval...
Napiš, v čem jsem změnil názor.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12336

PříspěvekZaslal: čt duben 23 2020, 16:58    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
...Co je tak špatného na tom, že tvoje soudruhy, jejichž produkci všude děláš advokáta, nazvu tvými soudruhy?
To by pro tebe měla být čest, být jejich soudruh!...
Jednak je to lež a jednak další osobní útok. Nestojí mi za podrobnější reakci.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt duben 23 2020, 17:01    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
Napiš, v čem jsem změnil názor. Wink

Jak tu psal admin, musíš mít poslední slovo. Wink

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12336

PříspěvekZaslal: čt duben 23 2020, 17:07    Předmět: Citovat

Nemusím, ale chtěl bych vědět, v čem jsem změnil ten názor. Že se do problematiky bezpečnostního oddělení od svorek relé nemají tahat optočleny? To jsem přece psal hned na začátku. Vypadá to, že jsi stále ještě nenalezl odpověď na svoji otázku "A tak k čemu tam jsou, když by místo nich stačil ULN2003 či podobnej relátkospínací xindl?"

Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt duben 23 2020, 17:15    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Aha, tak JEJICH normám a požadavkům to vyhovuje. No dobrá.
A vyhovují jejich požadavkům i všecky ty zpajcovaný polovodiče a operáky, co mají uvnitř něco úplně jiného?
Jim určitě vyhovují třeba i ty síťový zdroje, jak je vidíme v jiných vláknech v této rubrice?
Tak proč u každého popisu takového výrobku není jednoznačné upozornění, že vyhovují pouze jejich normám a požadavkům, ale evropským ne?
Že každý Novozélanďan či Evropan, který si takový výrobek objedná, nemá žádné záruky, natož tak bezpečnosti?
Umí každý laik bezpečně rozlišit CE od ChinaExportu?


Tys nekde na ebay videl napsane neco o tom, ze to vyhovuje soucasnym Ceskym nornam? Ja osobne tedy ne Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt duben 23 2020, 18:01    Předmět: Citovat

Boha jeho, škoda že tu nemám osazenou mojí zdrojovou/relátkospínací desku s řízením kaskádních elektrokotlů, co prošla přes EZU v Tróji. Žádný optočleny tam nejsou, ULN na desce reglu na další desce zapíná přes propojovací kšandu přímo cívky relátek a ty spínají cívky stykačů 100 a 120A. Když rozepne 10 výstupů reglu najednou, na každým 20-50 KW, to je prda a nikdy to regl s 8051 nerozhodilo. Tak proto jsem se ptal na co optočleny.


IMG_20200423_185313.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20200423_185313.jpg
 Velikost:  278.26 kB
 Staženo:  125 krát


_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
barnodaj



Založen: Apr 16, 2011
Příspěvky: 736
Bydliště: Vodňansko

PříspěvekZaslal: čt duben 23 2020, 18:37    Předmět: Citovat

Proto - že ta hračka je s optočleny pěknější, můžeš ji mít za 8 USD i bez optočlenů:


rele1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  rele1.jpg
 Velikost:  41.51 kB
 Staženo:  117 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12336

PříspěvekZaslal: čt duben 23 2020, 18:42    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
...Když rozepne 10 výstupů reglu najednou, na každým 20-50 KW, to je prda a nikdy to regl s 8051 nerozhodilo. Tak proto jsem se ptal na co optočleny.
Proč konstruktér tvého kaskádního řízení kotlů zvolil tohle řešení, ví nejlépe on sám a já jsem poslední, který by to měl hodnotit, stejně jako nehodnotím Zdenkovu desku bez optočlenů.
Já jsem hodnotil použití optočlenů na modulu, který je zde předmětem diskuse. Jedná se o univerzální modul, kde zdrojem řídících signálů může být jakékoliv neznámé zařízení s neznámou délkou přívodních kabelů, neznámého napájení a účelu použití. Z hlediska zabránění rušivých vlivů a případně i galvanického oddělení I/O obvodů jsou optočleny běžně upřednostňovány před ostatními způsoby řešení. Takže bych se na odpůrce tohoto řešení spíše obrátil z otázkou proč ne právě optočleny.
ALE v obhajobě jejich použití moje "intervence" do tohoto vlákna nespočívala. Spočívala ve vysvětlení, že na tomto modulu nemají optočleny za úkol bezpečnostní oddělení obvodů od výstupních svorek relé, jak tady bylo naznačováno.
A k té fotografii - nevím co má dokazovat, když zobrazuje pouze desku s relé, bez ULN...
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt duben 23 2020, 19:53    Předmět: Citovat

Asi tak. Je to tam z duvodu univerzalnosti desky. Jeden optoclen a tranzistor stoji dohromady do 50haleru, cenu to prakticky nijak nezvysi, uzitnou hodnotu ano, proto to tam davaji. S bezpecnosti to nema nic spolecneho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt duben 23 2020, 21:41    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
Proč konstruktér tvého kaskádního řízení kotlů zvolil tohle řešení, ví nejlépe on sám a já jsem poslední, který by to měl hodnotit

No vidíš, já sám nejlíp vím, protože to je moje konstrukce. Wink Tak to laskavě nehodnoť. Gunsrifling

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 5 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund