Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Něco na vyčištění cév, co fakt funguje
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2020, 19:27    Předmět: Citovat

Tomu se říká začátek konce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2020, 20:17    Předmět: Citovat

Huš, ty vitamíny (až na céčko, je dobrý na klouby a šlachy) pomalu vysazuju, a jestli myslíš chilli, tak toho se nevzdám nikdy! Mám v sobě tolik kapsaicinu, že se mi nemoci vyhejbaj, a když mi berou krev, tak musej žáruvzdornou keramickou jehlou Very Happy
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2020, 20:20    Předmět: Citovat

Vím, že to nebudeš chtít slyšet, ale začal bych změnou životního stylu. Až pak řešil co na co zabírá, abych do sebe nesypal kila prášků.
Jinak koukám, že asi máš taky rád chilli. Já si to dávám snad všude, i do jogurtu. Jen jsem to jednou přehnal, jsem zvyklej na dva svý dodavatele a jejich značení počtem papriček. Dostal jsem něco od jinýho, kterýho jsem zatím neznal, na obalu pět papriček, říkám si pohodička, šup do huby mokka lžičku na ochutnání. No, v hubě to pálilo, ale dalo se to snést, ale po cestě do žaludku a v něm to bylo peklo. Nesnesitelná bolest, byl jsem jak kdybych vylezl z vany. Trvalo to snad půl hodiny, než se to uklidnilo. Naga Bhut Jolokia není holt pro čajíčky. Very Happy Už si dávám pozor. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
AlesALF



Založen: Dec 16, 2010
Příspěvky: 206
Bydliště: mezi HK a JC

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2020, 22:01    Předmět: Citovat

se nedivím že to s tebou tak zamávalo Smile :

Bhut Jolokia
-První paprička na světě, která pokořila hranici 1 milión SHU
-Indický pomocník v léčitelství i v boji s divokou zvěří a duchy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2020, 23:04    Předmět: Citovat

Nepatřím mezi ty, co by si potřebovali něco odpírat, co by se do něčeho nutili, jsem holt paličatej a pohodlnej. Jiný si třeba řeknou, že tohle a tamto je nezdravý, tak budou žrát tofu, brokovnici, semínka a bobule, nebo když zmérčej, že maj půl kila nadváhu, tak si jdou dělat puchejře a kurit klouby běháním, přitom se potit a smrdět jak hokejová šatna. Ze sportu mi stačí, že si občas zahraju se psem fotbal, kterej miluje, ale to neznamená, že mám hroznou fyzičku, do kopce nechrochtám, schody vyběhnu, vylezl jsem od Štrbskýho Plesa na Predné Solisko (ale dolů to nešlo, od patnácti mám KO klouby a čéšky bez chrupavky, takže se mi zadřely Laughing - ale musel jsem se skutálet aspoň k lanovce, blížila se bouřka).
Prášků se ale tímhle zbavuju, zbavil jsem se Cinarizinu (lecitin), antidepresiv (MgCl₂ - 3 roky antidepresiva neberu) a minimalizoval šanci, že budu muset brát antibiotika (kyselina L-askorbová AKA vitamín C; beru ho kolem 6g denně (Pauling bral i desítky gramů, takže…) a nevím, co je nachlazení a pořádně nevím, co je zánět (tak jsem se po 13 letech obstřiků zbavil bolestivýho a omezujícího chronickýho zánětu ulnární mediální epikondylitidy po opakovaným natržení šlach, následujícím zánětem a nakonec nekrózou s kalcifikací, kterou vyřešila operace). Teď nemusím brát zhola nic a je mi fajn.

Chilli úplně miluju, jen jsem vůči kapsaicinu čím dál víc rezistentnější, už mě ani prdel nepálí. Dřív byl pro mě extrém Habanero, taky mi rozbouřilo žaludek (respektive jsem si myslel, že záda, bolí to stejně). Teď už mi nic nedělaj, maj skvělou chuť a relativně střední pálivost (feferónky necejtím), taky si ho teď pěstuju ve třech barvách, bílý, žlutý a červený, ALE, a nevím, jestli bys to mohl, Trinidad Scorpion Moruga (TSM) ve žlutý a červený barvě - to je asi 2x pálivější jak Bhut Jolokia a prej to musej sklízet v rukavicích Laughing
Loni jsem dělal chilli omáčku, zčásti Habanero, k tomu rajčata, česnek, ocet, cukr, sůl a koření, ale z druhý poloviny pasta z TSM, takže tam mega mohlo bejt. Tu jsem si vzal na Silvestra k chilli klobáse, protože se mi zdála moc dětská. A jak jsem to do sebe sypal, ostatní mi nevěřili, že by to mohlo tak pálit. Donesl jsem jim lžičky, ať si naberou na špičku. Sotva mi stačili pochválit dochucení, jak to pomalu nabíhá, tak najednou hekání a hned nato křik, pláč, dávení, slinění, tahání jazyka po koberci Very Happy
Ale všude si ho nedávám, jen k masu Wink

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá duben 10 2020, 9:56    Předmět: Citovat

Sport (převážně horský kolo) u mě funguje i jako zdroj radosti, prostě mě baví v lese řádit, nemusím se do toho nutit. Ale každej to má asi jinak.
K pálivýmu jsem už taky rezistentnější, na záchodě o tom už vůbec nevím. Mám právě rád pálivý třeba marmelády, sýry, ty jogurty, prostě všechno možný. Ale zase se nepotřebuju cítit po každým jídle jak po operaci střev drátěným kartáčem. Very Happy Maso už skoro nejím, takže tam si ho nedávám. Co jsem už víc jak měsíc na HO, tak jsem maso neměl vůbec, když nepočítám tři párky. Nechybí mi to, ale dnes si dám k večeři tresku, ryby mají výjimku.
Pěstování čehokoliv jsem už ale vzdal, jediná možnost je balkón a ten se na jaře mění v pekelnou výheň, dnes ráno tam bylo už 32 °C, v létě to spálí všechno. Ani rajčata nevydržely a to prý mají slunko rády.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2939
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá duben 10 2020, 12:51    Předmět: Citovat

Keď som mal pred 4 rokmi veľmi zlé výsledky na cholesterol a na prášky som sa vyprdol, pomohlo: natrieť si na chlieb syr a na to vytlačiť 2-3 strúčky cesnaku, zároveň zapíjať mliekom (kvôli stlmeniu pálenia a aj ,,smradopachuti"). Pred spaním som si do sirupovej vody dal dve čajové ližičky extra panenského olivového oleja (ten zo španielska, predáva sa v Kauhle za cca 6 - 7€). Toto všetko raz za deň asi po dobu dvoch mesiacov. Výsledky na cholesterol, ktoré som absolvoval po pol roku boli už v norme. A aj tak celkovo som sa lepšie cítil. Ten cesnak však neodporúčam aplikovať v lete, keď sa viac potíme. Je to skôr jarná kúra....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4283
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: pá duben 10 2020, 13:13    Předmět: Citovat

Mysteri neber to ako vyvyšovanie ale ja trebars cesnak lubim ale môžem si ho dať jedine v piatok alebo sobotu. keby som si ho dal cez tyžden tak by mi cela kancelaria smrdela. mne teda nie ale tým, čo by prišli kumne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: so duben 11 2020, 7:42    Předmět: Citovat

A ten vitamin C bereš jen tak, ne askorbát? Mně rozhasí pajšl obyčejný s prodlouženým účinkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: so duben 11 2020, 9:07    Předmět: Citovat

Se žaludkem nic nemám, takže nevím, jestli Ti to pomůže, prostě rozpustím lžičku (~6g) alespoň v litru čaje (nebo dvoulitrovce tonicu) a vypiju během dne. Kyselost je pak mírná až nepatrná.
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mirku



Založen: Jun 15, 2006
Příspěvky: 231

PříspěvekZaslal: so duben 11 2020, 21:44    Předmět: Citovat

MetalGod napsal(a):
... koupit flašku slunečnicovýho lecitinu (koncentrace 60-80%, zbytek olej) ... litrovka tekutýho (>60%) mě stála 150kč ...


je nějaký funkční rozdíl mezi slunečnicovým a sójovým lecitinem?
práškový 98% (bez oleje) je lepší?

... díky ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: so duben 11 2020, 22:30    Předmět: Citovat

U sójovýho je o dost větší pravděpodobnost alergický reakce, ale jestli Ti sója nevadí, můžeš i sójovej.
Práškovej je čistší, ale o dost dražší. Nevím, jak je na tom chuťově, jestli se dá jíst samotnej, nebo jestli zalepí hubu jak sušený mlíko, přijde mi příští tejden. On se totiž hodí i na pečení do těsta.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1344
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: pá duben 17 2020, 7:59    Předmět: Citovat

Kupoval jsem lecitin tady a mohu doporučit.Cena přijatelná,kvalita dobrá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2939
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá duben 17 2020, 22:18    Předmět: Citovat

Nebilet, Norvasc, Valsacor, Cynt 0,3, Fernet Bitter, Amigo biele, Amigo červené. Potrebujem tiež aj Lecitín? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund