Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Agregát Honda GX 270 dává nízké napětí
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12448

PříspěvekZaslal: út duben 21 2020, 10:30    Předmět: Citovat

Jenže to 2kW těleso má při polovičním napětí jen 0,5kW. A nejsem si jistý, že by to napětí muselo padat. Neměl by být problém to ověřit, stejně jako by neměl být problém změnit (ověřit) zapojení ve svorkovnici.
Wink
p.s. Možná by dost napověděl i oscilogram výstupního napětí, při zatížení/naprázdno...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12059
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út duben 21 2020, 10:58    Předmět: Citovat

Pepep napsal(a):
Po nastartování a ustálení otáček (které tak nějak člověk zná z praxe - poslechem) dává napětí naprázdno dejme tomu okolo 110V, potom jsem připojil topný "fofrník" 2kW . . . . . . napětí spíš stouplo, dejme tomu na 120V . . . . . . Pak jsme připojili jestě tentýž druhý bobek, ale na napětí to mělo opět malý vliv

ale on tam měl cca 1KW a to by už mělo něco vyvádět,
ale nic moc se nedělo ani tak.
fakt má ten konektor blbě . . .
a jestli zapojil dnědý drát na hnědý a modrý na modrý je to potvrzeno.
Ale to by se musel ozvat a dát sem fotku.
Jsem zvědavý jestli se ještě vůbec ozve . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4273
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: út duben 21 2020, 11:06    Předmět: Citovat

Podľa toho manuálu by zo statora mali isť: čirny modrý zelený červený. Zelený a čierny prepoj. ostatné dva sú výstup 230.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12059
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út duben 21 2020, 11:17    Předmět: Citovat

kutilmil napsal(a):
Podľa toho manuálu by zo statora mali isť: čirny modrý zelený červený.

jenže na fotce má černý, modrý, hnědý a bílý . . .
a vůbec není jasné, kam je má v tom konektoru strčený . . .
navíc místo protikusu, kde se to přehodit nedá, tam pravděpodobně strká jen fastony !
. . . a jen bůh ví, jestli tam nějakou propojku má.

a jsem zvědavý jestli se tady ještě ozve . . .


Naposledy upravil ok1hga dne út duben 21 2020, 11:20, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4273
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: út duben 21 2020, 11:19    Předmět: Citovat

Aha. Tak potom to bude asi tak, že tam vubec nema prepojku a zapojuje to len na jedno vinutie.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12448

PříspěvekZaslal: út duben 21 2020, 11:20    Předmět: Citovat

Ten manuál je od jiného výrobce téměř stejného alternátoru. Jsou tam i jiné barvy vodičů, jiná svorkovnice... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pepep



Založen: Jan 31, 2016
Příspěvky: 42
Bydliště: Praha, Příkrá, dřevěný domeček

PříspěvekZaslal: út duben 21 2020, 19:06    Předmět: Citovat

No, upřímně řečeno, nemyslel jsem si, že na tomto fóru mě hned někdo začne nadávat do "blbů". Bláhově jsem myslel, že jsou tu rozumní, normální lidé, kteří chtějí se svou troškou přijít do mlýna. Ale to ať si vyřeší dotyčný ředitel Zeměkoule sám se sebou.

Je taky príma mi vytýkat, že jsem si měl nejdřív prostudovat manuál, který sem dotyčný hodí až na konci, navíc když má jméno výrobce JINÉ, než je na fotce, kterou jsem sem dával hned v úvodu, na začátku. O tom mém výrobci google nic neprozradil, A PROTO jsem se obrátil o radu sem. To je tak někdo důvtipný...
No ale i tak díky Neutral

Začínám ale tušit (ze schema - znova - díky), pokud byly diody na rotoru u obou vinutí - v okamžiku, kdy jsem se do problému ponořil já - naletované SHODNĚ (začátek - konec; anoda - katoda), tak to je možná blbě a mají být proti sobě - jedna tak, druhá naopak!
Jak jsem psal - NĚKDO se v tom asi dloooouho přede mnou vrtal, já to jen pečlivě zkopíroval. To abych předešel zas dalšímu nadávání, což je tu asi zvykem a tolerováno.

No a taky si asi budu muset jít koupit něco, čím konečně ověřím správnost otáček toho proklatého motoru (a pak to vyhodím, protože už to nikdy nebudu potřebovat); jinak totiž budu asi "blbý" do konce života.
No, do důchodu (za dva roky?) už to tolik neva, byť jako RT elektro možná ještě jo.

Ty modrý a hnědý vodiče s fastony jdou do zásuvky. Čtyřpinový konektor, kterým končí silový výstup ze statorového vinutí nelze rozebrat, na (opět nerozebiratelném) protikusu je propoj mezi bílým a černým vodičem; hnědý s modrým jde do zásuvek (už odtud lze odtušit, že ten manuál je fakt od JINÉHO, byť téměř shodného stroje - v manuálu jsou uvedené jiné barvy vodičů!).
Takže takhle banální blbinou to asi nebude, na tom ani ten, co se v tom vrtal nic zmrvit nemohl.

Otočím jednu diodu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4273
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: út duben 21 2020, 19:28    Předmět: Citovat

Daj sem prosím detailné foto toho konektora. Máš osciloskop? Ešte prosím odmeraj napätia na oboch silových vinutiach.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pepep



Založen: Jan 31, 2016
Příspěvky: 42
Bydliště: Praha, Příkrá, dřevěný domeček

PříspěvekZaslal: út duben 21 2020, 19:56    Předmět: Citovat

Ne, osciloskop nemám. Jsem jen chudej elektrikář a na starý kolena i RT Wink
Fotku až zítra, venku už je tma. Ale na konektoru fakt nic zajímavýho néni, neboj, fakt takovej blb zas nejsem, i když si do nich každou chvíli musím nadávat Laughing
Pětatřicet let elektrikářský praxe OSVČ člověku dá sakra nějaký zkušenosti. Ale motory a generátory jsem téměř nepolíbenej. Můj byznys je od přípojkový skříně do poslední zásuvky, tam jsem doma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4273
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: út duben 21 2020, 20:02    Předmět: Citovat

Keď skúsiš otočiť diódu tak nič nepokazíš. Ja som tiež len silnoprúdar ale sem tam nejaký motor previniem. Tomu rotoru naozaj presne nechápem či je dvojpólový alebo štvor. Vyzerá byť ako dvojpól. Aj tak mi to nesedí. Stator je ako dvojpól navinutý určite. Pretože mi to nesedí tak preto som chcel odmerať tie otáčky. Teraz je pre nás ale dôležité napätie oboch výstupných vinutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12059
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: út duben 21 2020, 20:05    Předmět: Citovat

ale je divný to, že jsi to zatěžoval a napětí bylo poloviční než by mělo být.
to mě právě vede k domněnce že jsi měl zapojené jen jedno výstupní vinutí . . .
a nebo že ta vinutí byla paralelně.
prostě se to jako celek chová divně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12448

PříspěvekZaslal: út duben 21 2020, 20:07    Předmět: Citovat

Pepep napsal(a):
...Je taky príma mi vytýkat, že jsem si měl nejdřív prostudovat manuál, který sem dotyčný hodí až na konci, navíc když má jméno výrobce JINÉ...
...No ale i tak díky Neutral...
Nebyla to výtka a byl to můj první příspěvek do tohoto vlákna. Že se jedná o velmi podobný výrobek, jsem také uvedl, včetně toho, že vývody mají jinou barvu atd. Vyhledal jsem ho a dal sem proto, že obsahuje některé odpovědi nejen na otázky kutilmila, ale i na tvoje - ohledně mechanické konstrukce a také způsoby řešení závad a testovací metody. Google mi ho našel jako alternativu v sestavách s motorem Honda GX270.
A konečně, nebyl jsem to já, kdo ti tady nadával "do blbů".
Takže...nemáš zač.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pepep



Založen: Jan 31, 2016
Příspěvky: 42
Bydliště: Praha, Příkrá, dřevěný domeček

PříspěvekZaslal: út duben 21 2020, 20:11    Předmět: Citovat

Rotor má dvě cívky, galvanicky nepropojené, koneckonců viz to schema v manuálu, co je v diskuzi výše. začátky i konce vinutí jsou i hezky vidět.
Stator má dvě hlavní vinutí, na kterých je při provozu opravdu plus mínus shodné napětí okolo 80Vst, spojené do série 160Vst. Dál to pomocné, možná budicí, co je napojené na kondenzátor. No a vinutí pro 12V, na kterém je teď jen okolo 9Vst.

Zítra, pokud zbude čas, otočím jednu diodu a zas to sešiju dohromady. A pokud nebude hodně pozdě (sousedi), tak ho i dloubnu a budu zas měřit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pepep



Založen: Jan 31, 2016
Příspěvky: 42
Bydliště: Praha, Příkrá, dřevěný domeček

PříspěvekZaslal: út duben 21 2020, 20:13    Předmět: Citovat

masar napsal(a):
Pepep napsal(a):
...Je taky príma mi vytýkat, že jsem si měl nejdřív prostudovat manuál, který sem dotyčný hodí až na konci, navíc když má jméno výrobce JINÉ...
...No ale i tak díky Neutral...
Nebyla to výtka a byl to můj první příspěvek do tohoto vlákna. Že se jedná o velmi podobný výrobek, jsem také uvedl, včetně toho, že vývody mají jinou barvu atd. Vyhledal jsem ho a dal sem proto, že obsahuje některé odpovědi nejen na otázky kutilmila, ale i na tvoje - ohledně mechanické konstrukce a také způsoby řešení závad a testovací metody. Google mi ho našel jako alternativu v sestavách s motorem Honda GX270.
A konečně, nebyl jsem to já, kdo ti tady nadával "do blbů".
Takže...nemáš zač.
Wink


Tak to jsem měl už asi o pivo víc a přehlídnul jsem - omlouvám se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4273
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: út duben 21 2020, 20:42    Předmět: Citovat

Teraz mi nesedia dve veci.
1.) na začiatku si písal o napätí 110V. Teraz je z toho 160?
2.) na začiatku si písal že je tam kond 18 mikro tuším. Podľa návodu čo poslal masar je najpodobnejší agregát LSA36 L25 (4,2kVA) ale ten má 40 mikro kondenzátor. Si si istý že do tvojho agregátu patrí len 18mikro?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Silnoproudá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund