Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

velkost trysky Propan Butan vs zemny plyn
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 08 2020, 19:07    Předmět: Citovat

kutilmil napsal(a):
Celerone 4l/hod to je málo.

Jsem vůl, redukčák z odkazu má 4l za minutu! Takže z toho, co jsi psal plyne, (240l/hod) že by měl stačit.
Ten původní redujčák, co mám, má psáno 6 kg za hodinu. LPG udělá z kila 260 litrů, (nevím jak je to s tlakem) takže můj redukčák je cca 1600 litrů za hodinu a to je 8-9 x víc, než co potřebuju. Proto asi nejde redukčák dobře nastavit na malým odběru.
Hořák 4 sice nemám ale mám víc hořáků 3. Když jsem s tím laboroval na podzim, tak jsem jeden převrtal podle nějaký tabulky o 0,2 mm větší dírku, takže by měl odpovídat hořáku 4. Jestli je potřeba, můžu vzít hořáky a vrtáčkama zjistit jaký tam mám průměry. Mám tu i hořák 5 ale ten na směšovač 2-4 už byl moc a když jsem dal k hořáku 5 směšovač 4-6 tak to nešlo seřídit, stále odstřeloval plamen.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4257
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: st duben 08 2020, 20:03    Předmět: Citovat

Ten objem sa s tlakom nepriamo úmerne mení. Nerieš to. Redučák na 240l/hod ti bude stačiť. Ostatné neviem. Ten PB je také východisko z núdze na to spájkovanie. U Vás je problém zohnať acetylén? To je úplne iná robota.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 08 2020, 22:02    Předmět: Citovat

Acetylém je v ČR řádově dražší než PB. Navíc bys musel platit pronájem láhve a to je při mým občasným použití dost nereálný. Ptal jsem se u distributora RaisnerGas a koupit si svoji flašku acetylénu není v podstatě možný pokud nemáš svářečský papíry.
Ten chlap co profi pájí, používá propan pro karavanisty. Říkal něco o tom, že v něm není butan a má větší výhřevnost a při odběru nezamrzá. PB mají na každým rohu propan jen někde.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4257
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: st duben 08 2020, 22:39    Předmět: Citovat

ja som volakedy tiež špekuloval s pb a teraz viem že to bola strata času a vyhodené peniaze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st duben 08 2020, 22:54    Předmět: Citovat

Tak já jsem 10 kg PB flašku měl z dob co jsme měli PB a redukčák je od hořáku na sváření asfaltvých pásů, takže mě to nic nestálo.
Spíš mi poraď jak se dostat k acetylénu bez svářečských zkoušek a pronájmu láhve. Přepouštět jako O2, Ar a CO2 se jaksi nedá. Karbid sehnat umím, ale vyvíječ je potencionálně nebezpečná věc a na takovej krám nemám v baráku místo.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4257
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: st duben 08 2020, 22:57    Předmět: Citovat

V Linde si ho môžeš normálne kúpiť/prenajať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4257
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: st duben 08 2020, 22:59    Předmět: Citovat

Jaj aha už to vidím bez pronájmu. Tak zasa napríklad v Linde. Musíš mať ale svoju flašu, ktorú si dáš naplniť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2020, 7:08    Předmět: Citovat

Jo má čistý propan . Dříve mi ho běžně plnil do lahví v Týništi . Měl tam dva zásobníky , jak se směsí PB tak čistý propan . Bral jsem jen ten . Právě z důvodu pohodového odpaření . Bohužel to zavřel a jinde jsem to nehledal . Velké skladiště bylo u Opatovic , tam bych se ptal .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2020, 8:27    Předmět: Citovat

Linde dělá s vlastními lahvemi problémy. Zákazníky nutí aby si své lahve pronajímali.

https://forum.strojirenstvi.cz/viewtopic.php?t=30469&start=15
citace:
Jedná se mi spíš o nerez, co je zrovna po ruce v dílně. A na to by tedy 4.6 měla být v pohodě. Nechci to tady zaplevelit kecama, jen ještě zmínka o Linde. Před časem jsem koupil na bazoši fungl novou láhev i s protokolem o tlakové zkoušce, naplněnou směsí CO2 a argonu. Závit byl klasický argoňácký, teď si nevzpomenu na rozměr, ale to není důležité. Přinesl jsem jí do Linde s žádostí o naplnění argonem 4.8 jako vlastní láhev. Nevěřily by jste kolik jsem si vyslechl keců a stupidit v průběhu registrace, kterou jsem musel podstoupit. Po 14 dnech mi laskavě zavolaly, že mám láhev naplněnou. Dorazil jsem na prodejnu a málem jsem omdlel. Moje nová krásná láhev celá zdrápaná, číslo napatlané asi kůly lepší čitelnosti nějakou stříbřenkou, můj ventil z láhve odšroubovaný a vyměněný za ten samý, ale z nápisem Linde (ten můj prý vyhodily) a náplň nebyla požadovaná 4.8 ale 4.6 A nejlepší nakonec cena za naplnění, poplatek za vlastní láhev, výměna ventilu a práce s tím spojené krásných 5430Kč Samozřejmě jsem měl v objednávce jen to naplnění vlastní láhve, tak jsem je poslal doprdele. Vyhodily mě s tím že když to nezaplatím tak mi láhev nedají. Po několika stížnostech na vedení jsem po měsíci dostal láhev zpět za 1600Kč


http://www.svarforum.cz/forum/viewtopic.php/profile.php?id=358
citace:
u Linde je to 2500 /rok, ale ja kdyz chtel vymenit prazdnou velkou 40 l za plnou 20l, jsem musel zaplatit najem 550 / rok ( bez DPH ) a pak jeste cenu plynu. Tedka si nejsu jisty, zda tomu je tak i pri vymene velka za velkou, pokud teda doneses neregistrovanou vlastni lahev....
Jinak, ta cena pronajmu je uplne stejna u kazde lahve, nerozlisuje se tam ucel pouziti - napln.
Ja byl treba u distributora MEsser, a ten odmitl vzit cizi lahev jak od nich. Tak jsem musel k Linde a tam taky delali cavyky s pronajmem.


citace:
Já jsem právě taky zháněl plyn a první co člověk tak na netu najde je linde. Dost mě tam odrazoval ten pronájem, protože svářečku mám jen na příležitostné svařování, tak jsem ho rozhodně platit nechtěl. Až tady na svarforu jsem našel nějakou zmínku o firmě SIAD, že se neplatí pronájem a láhev přivezou až domů. Tak jsem si našel adresu nejbižšího zástupce SIADu, kde mi toho sice moc neřekli jen mi dali telefon na nějakýho člověka. Dnes ráno jsem mu zavolal a odpoledne mi láhev přivezl, protože měl zrovna cestu kolem. Nejmenší láhev měl 20l, což je pro mě sice hodně, ale můžu ji mít libovolně dlouho. Cena všeho všudy 1866kč za Stargon C-18 (Ar 82%, CO2 18%). Půjčení láhve je na občanku. Doprava ani nájem se opravdu neplatí, i když na daňovým dokladu to mají napsaný, ale k tomu mi říkal že to tam museli napsat, že s tím měli nějaký problémy s daňovým úřadem či co... už nevím přesně. A ještě prý od příštího roku bude možná ta doba vypůjčení nějak omezená, ale říkal, že takových malinkých odběratelů jako jsem já, kterým flaška vydrží dlouho má víc, a že to pak nějak vyřeší, aby jsme ten plyn mohli v klidu spotřebovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2020, 8:46    Předmět: Citovat

BOBOBO napsal(a):
Bohužel to zavřel a jinde jsem to nehledal . Velké skladiště bylo u Opatovic , tam bych se ptal .

Siad v Hradci u Stoletý hospody ho má, výpadovka na vaší stranu.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2020, 8:51    Předmět: Citovat

Vím , kde je Stoletá , byl jsem tam vícekrát na pivu . To , že je tam okolo plyn nevím . Mám jet za tři týdny dávat krev , tak to tam omrknu . Já jsem to měl do sporáku , ten mám nyní elektrický a na izolování , právě pro velký hořák , takže nyní již potřebu nemám . Ale je dobré vědět . Možná i jednu bombu vezmu ssebou , když pojedu okolo .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17691
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2020, 8:56    Předmět: Citovat

Takže od Stoletý směr Ferona (Smiřice) po levý straně ve dvoře asi 150 m odkřižovatky. Nepřehlídneš, má tam asi tři vysoký zásobníky na kapalný. Občas je ten chlap ale dost protivnej.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2020, 9:05    Předmět: Citovat

Už jsem koukal na mapu . Stavím se i na šroťáku ve skladištní , abych poptal díly na feldu u Blechy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2020, 9:12    Předmět: Citovat

https://www.siad.com/cs/umisteni-ve-svete/siad-v-ceske-republice/kralovehradecky-kraj
citace:
Licenční Agentura

Rychnov nad Kněžnou

T.J. LSD Road, s.r.o.

Dlouhá Ves 192,
516 01 Rychnov nad Kněžnou

Kontakt: p. Jana Jarkovská, Tomáš Jarkovský
Tel. 725605355, 603491008
Fax 494530943
Email: jana.jarkovska@lsdroad.cz, tomas.jarkovsky@lsdroad.ch
Web: www.lsdroad.cz


Nebo v Třebové u Koráda (na benzince)
http://www.kplus.cz/prodej-technickych-plynu.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4257
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: čt duben 09 2020, 11:09    Předmět: Citovat

Ja mám v práci flaše prenajaté z linde, tam to nevadí. Linde je drahé jak sviňa mimochodom. Domov beriem flaše zo Senice. Tuším má flaše od SAID. Ani neviem. V praxi to funguje tak. Akúkolvek flašu ktorá má platnú tlakovú skúšku ti naplní. 7 kg acetylen tuším 95EUR s dph. flaša nesmie byt kradnuta lebo by sa im to na plničke ukazalo. Keď nema platnu tlakovu skušku vie ti ju zabezpečiť. Stoji do 100E. Platí 10 rokov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund