Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

AEG sušička, nedokonalý filtr částic
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 350

PříspěvekZaslal: so březen 28 2020, 12:01    Předmět: Citovat

Beko má ten hrubý molitan doplněn o jemnou sítovinu, která je součástí té vkládané kazety, bez ní by to jen s molitanem nefungovalo. Ten molitan se musí sice vysávat, jinak vyčistit nejde a hlavně se nesmí namočit když je plný těch vláken ze sušení, ale jinak to funguje bezvadně. Já jsem tedy zvolil turka před těmi "samočistícími" kondenzátory, co vyrábí BSH group a další renomovaní evropští výrobci ...

Naposledy upravil rayx dne so březen 28 2020, 12:02, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so březen 28 2020, 12:01    Předmět: Citovat

No, já tam mám molitan v BEKO a stačí to bohatě. Druhý filtr z plastového síta je větší sběratel toho "prachu", tento je jen pro doplnění a u nových ho nahrazují kapsou pro volitelnou vůni.
Jo, ten molitan se zhruba obere (1 x do měsíce) o tu vrstvičku "jiného prachu" a potom to normálně propláchnu pod tekoucí vodou. Samozřejmě osuším a pak jde zpět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so březen 28 2020, 15:00    Předmět: Citovat

Tak na radu Robo jsme teď na Ali přihodil do košíku síťovinu (mesch ) 100T. Ještě to stejně musím doladit s těma pružinkama a zkusím.
Tu síťovinu můžu použít stejně na filtr do kompu atd.

Výhoda je, že ta kontrolka zanesení výměníku by filtru by nabonzovala snížený průtok i v průběhu sušení. Jak se podaří seskládat posušit, přidám fotku. U té plástve nakonec můžu ladit řezáním příček - nebo vytisknu z PETG novou. Úprava dat je teď už chvilka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so březen 28 2020, 21:00    Předmět: Citovat

Když jsem na netu viděl dolní box a s tou síťovinou tak mě to nakrklo že na mém modelu se šetřilo. Ta sítovina před tím filtrem je výhoda v tom že se tolik ne*asere ten černý molitan a taky se ten bordel o moc líp sundá s té síťoviny než s toho molitanu. Rád bych měl ten můj filtr se síťoviny před tím molitanem ale žádný rámeček se tam bohužel už nevejde, původně jsem si myslel že snad jo, takže musím zvolit řešení tak jak to bude mít-má uživatel Kvicala_r.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út duben 07 2020, 20:36    Předmět: Citovat

Chci poděkovat uživateli dj_Paul za zhotovení rámečků. Povedly se parádně. S výsledkem sušení prádla se podělím.


rámečky..jpg
 Komentář:
 Velikost:  268.07 kB
 Zobrazeno:  75 krát

rámečky..jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so duben 11 2020, 19:33    Předmět: Citovat

Umístění přídavného filtru v sušičce Beko. Nádhera


filtr1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  167.45 kB
 Zobrazeno:  88 krát

filtr1.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 350

PříspěvekZaslal: ne duben 12 2020, 8:30    Předmět: Citovat

@robo
Jaký typ sušičky jsi tedy od Beko vybral? Turci evidentně jako všichni řežou náklady a to je tedy od nich opravdu všivárna, že některé typy maj tu spodní kazetu bez síta jen pro molitan, přestože je kazeta jinak asi i rozměrově stejná s tou, který tam to síto má ... Kolik tím tak asi ušetřili ... Ten samotný molitan 2964840100 pro verzi se sítem opravdu nic moc zachytit nemůže, je hodně hrubý.
Molitan pro verzi bez síta sice vypadá jemněji a navíc má někdy sám rámeček, ale je to krok zpět ... typů maj asi více, bez rámečku 2964840200, s rámečkem 2973350100, který je dnes už téměř nesehnatelný ...

Sítovina je vždy až za molitanem, síťovina zachytává to, co projde skrz molitan Wink

Hrubý 2964840100
http://www.avelmak.sk/media/img_items/6/68/688/68807.jpg

Jemný 2964840200
http://www.avelmak.sk/media/img_items/7/77/777/77711.jpg

Jemný s rámečkem 2973350100, odpadlo ale ještě někde skladem
http://www.avelmak.sk/media/img_items/7/76/763/76364.jpg

Není tam proto zdvojený ten první filtr vkládaný dveřmi? U verzí, který nemaj dole síto ale jen molitan?

Spodní kazety pro porovnání se síťkou a bez ní



bez síta 2 molitan 2973350100.jpg
 Komentář:
 Velikost:  78.88 kB
 Zobrazeno:  73 krát

bez síta 2 molitan 2973350100.jpg



bez síta 1 molitan 2964840200.jpg
 Komentář:
 Velikost:  81.89 kB
 Zobrazeno:  85 krát

bez síta 1 molitan 2964840200.jpg



se sítem 3.jpg
 Komentář:
 Velikost:  23.66 kB
 Zobrazeno:  76 krát

se sítem 3.jpg



se sítem 2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  176.27 kB
 Zobrazeno:  82 krát

se sítem 2.jpg



se sítem 1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  200.48 kB
 Zobrazeno:  74 krát

se sítem 1.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
passion



Založen: Jul 22, 2005
Příspěvky: 900
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: ne duben 12 2020, 10:29    Předmět: Citovat

rayx napsal(a):
Sítovina je vždy až za molitanem, síťovina zachytává to, co projde skrz molitan Wink

Nie je, pozri si fotky gorenje na predošlej strane.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 350

PříspěvekZaslal: ne duben 12 2020, 10:43    Předmět: Citovat

@passion
to bylo myšleno v souvislosti s Beko, jako reakce na info od robo, a platí to pro starší provedení od Beko - jako DCU a DPU měly síto, molitan, síto.
Na novějších evidentně přešli na síto, síto a poslední molitan.

Proto by mě zajímalo, co má robo za typ a jestli tam tedy má dvojitý filtr vkládaný dveřmi, a jaký molitan (jakou jeho strukturu) má dole v kazetě.

Gorenje k tomu přistoupilo podle Tvých fotek cestou síto, síto, molitan, jestli u všech typů a nebo měli také nějaké změny ví jen oni a zákazníci.

No "nejlépe" asi udělali všichni ti výrobci, co se vydali cestou samočistícího systému kondenzační vodou bez mnoha filtrů, ti maj o odbyt postaráno Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne duben 12 2020, 19:02    Předmět: Citovat

Mám Beko EDE 8635RX0. Pod dveřima mám filtr ve tvaru V a dole jen molitan a to je opravdu málo. Asi zjistily že je to na prd proto dělají zaměnitelnou verzi kde je molitan a k tomu filtr navíc.


horni filtr.jpg
 Komentář:
 Velikost:  22.15 kB
 Zobrazeno:  69 krát

horni filtr.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 350

PříspěvekZaslal: po duben 13 2020, 12:31    Předmět: Citovat

Dík za info. Koukám, že u turka se už taky zbláznily, chrlí "na oko" množství různých typů, v porovnání se nijak neliší, prase aby se v tom vyznalo ...

Ta Tvoje
Beko EDE 8635 RX0
EAN: 8690842206344, Katalogové číslo: 7188283740
https://www.bekocr.cz/produkty/prani-a-suseni/susicky/60cm-susicky/id:21303/ede-8635-rx0

se pravděpodobně v ničem neliší od
Beko DE 8635 RX0
EAN: 8690842095429, Katalogové číslo: 7188289940
https://www.bekocr.cz/produkty/prani-a-suseni/susicky/60cm-susicky/id:6643/de-8635-rx0

možná tak v popiscích na panelu ...

Obě opravdu maj jen jednoduchý filtr pod dveřma, kazeta před výparníkem je bez sítky. Je legrační a smutný, že i e-shopy někdy nabízej pro tenhle typ provedení molitanu hrubé jako pro kazetu se sítem ...

Dokazal bys posoudit, jak hrubý molitan byl dodán se sušičkou a měnils ho už? Ta síťovina za ním před výparníkem je super, tím jsi to pořešil na tuty, ale řešení od Beko je opravdu nanic, jedno síto a jeden molitan, kterej navíc můžou dodat špatný/ s větší prostupností, 2964840100 místo 2964840200 ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po duben 13 2020, 19:10    Předmět: Citovat

Posoudit neumím, udělal jsem snímek s asi 10cm na molitan ze sušičky a na molitan s tyčového vysavače na baterky Rowenta. Měněný ještě nebyl.
Nikdy jsem nechtěl pračku s invertorový motorem. Jaké zděšení u mě nastalo když jsem několika měsících zjistil že sušička má také tento typ motoru. Záruku mám prodlouženou na 5let od výrobce a jen doufám že rozsah záruky je stejný jako běžná dvouletá.



filtr molitan.jpg
 Komentář:
 Velikost:  229.13 kB
 Zobrazeno:  73 krát

filtr molitan.jpg



filtr vysavač rowenta.jpg
 Komentář:
 Velikost:  230.98 kB
 Zobrazeno:  69 krát

filtr vysavač rowenta.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rayx



Založen: Sep 26, 2014
Příspěvky: 350

PříspěvekZaslal: st duben 15 2020, 14:21    Předmět: Citovat

Řekl bych, že tam máš ten správný, jemnější 2964840200, kterej teda přesto jen s jedním sítem nefunguje a byl to od Beka krok špatným směrem, když starší typy měly síta dvě, dnes jen některé typy ...

pro srovnání detail molitanu 2964840100, který dneska někteří prodejci zaměňují s 2964840200.
(prase aby poznalo rozdíl Very Happy )

lepší rozlišení pak tady
https://uloz.to/tamhle/CHDZpKrNSpgg



molitan 2964840100.jpg
 Komentář:
 Velikost:  158.57 kB
 Zobrazeno:  65 krát

molitan 2964840100.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so duben 25 2020, 13:45    Předmět: Citovat

Takže můj filtr zachytil prach. Není to nic množstevně velkého, není potřeba to čistit po každém sušení ale prach to zachytilo a důvod proč se potvrdil. Chtěl jsem to vyfotit ale foták v mobilu to nepobral.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: st leden 06 2021, 10:19    Předmět: Citovat

Kluci malé hodnocení (mezitím se poškodil motor, uznáno na prodlouženou záruku).
Filtr něco pobere, nemusím ho čistit po každém sušení, alespoň část co by jinak skončila na výměníku..
Sušička nehlásí sníženou průchodnost filtru.. Lepší komfort usazování filtru do sušičky mě donutil udělat ještě malé vylepšení:
Vylepšení je v tom, že krycí část má taky částečně mřížku pro lepší přidržení filtru.
Navíc sem do rámku udělal po obvodu několik slotů pro magnety (z Ali) 10x3x2mm

Lépe rámek drží pohromadě při osazování. Další materiál je nerez pružinka a dva šrouby (+ vytisknuté trny). Zatím se to osvědčilo, jen se to PETG trošku má snahu kroutit. Uvidím, jestli bude potřeba tisknout nějaké silnější provedení..



sušička_3d_VER2.zip
 Komentář:
data package (Designspark + stl) základna

Stáhnout
 Soubor:  sušička_3d_VER2.zip
 Velikost:  213.09 kB
 Staženo:  75 krát


sušička_3d_Vrch_VER2.zip
 Komentář:
data package (Designspark + stl) krycí mřížka

Stáhnout
 Soubor:  sušička_3d_Vrch_VER2.zip
 Velikost:  170 kB
 Staženo:  70 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund