Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak se řeší průchod anténního kabelu nově zateplenou fasádou
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2020, 11:21    Předmět: Citovat

Tady na sídlišti Družstevní, Zahradní a Masarykova se proti tomu lidi ostře ohradili. Takže při zateplování i výměně výbavy balkónů, šly paraboly dolů jen dočasně. Pak za spolupráce firmy, co dělala fasádu, nazpátek na fasády i balkóny a za svoje, pouze se sjednotil typ konzol.
Individuálních požadavků opravdu bylo tolik, že by to ani částečně neuspokojil žádný společný systém.
A to tam téměř nebydlí žádní čmoudi, úkáčka apod. V 16, 24 a 32b panelákách je nová hvězdice nemalý náklad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19482
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2020, 11:51    Předmět: Citovat

My jsme se domluvili se zateplovací firmou, kde budou držáky na satelity a wifi antény (ano, jsou někteří, komu nabídka provozovatele GigaLAN se zásuvkami pro každý byt z nějakého důvodu nevyhovovala, ale nejčastěji to bylo proto, že se nechali ukecat vnucovačem). Tu GigaLAN máme metalikou rozvedenou z optiky, která končí v serverovně ve sklepě, druhá končí na serveru ve výtahové strojovně, odkud vedou mikrovlnné spoje k dalším AP v okrese..
Stavaři si řekli o zakreslení, dostali tedyi takovéto výkresy (držáky na antény až na ten zadní, který musí "vidět" kolem sousedního paneláku, jednotné zinkované), jeden s fotkou a detailem, ale na tu nedodávali držák, takže jsem si ji přivrtal sám, předtím mi vyvedli kabel tam, kde jsem potřeboval, a, než si na to vzpomněli, přivrtal jsem si ji sám: spravily to 4 natloukací hmoždinky 8x200. Na dalším výkresu je pak detail vedení hadiček pro individuální optické přípojky ze sklepa kvůli garsonkám, protože tam nemají lodžii, a držáky i s vyvedenými kabely skrz 12 cm izolaci všichni zájemci mají. Ostatní neměli zájem.

Jo, a kabel by měl z fasády koukat šikmo dolů, aby se zamezilo zatékání vody po kabelu do zateplení. Musí tam být účko, aby voda skapávala ještě před fasádou.



satan_HSxxx.jpg
 Komentář:
Takto se vyžádala instalace držáků satelitů s vývody skrz izolaci.
 Velikost:  209.64 kB
 Zobrazeno:  91 krát

satan_HSxxx.jpg



SDA510_konzole.JPG
 Komentář:
Takto jsem si vyžádal uchycení kontrolní antény. Vyvedli kabel, přivrtal jsem si sám (izolace 120 mm, za ní Ytong 150 mm)
 Velikost:  176.34 kB
 Zobrazeno:  87 krát

SDA510_konzole.JPG



hadicky_pro_optiku.png
 Komentář:
A takto jsme si nechali položit hadičky pro optiku ještě před nalepením izolací.
 Velikost:  59.59 kB
 Zobrazeno:  76 krát

hadicky_pro_optiku.png



P1050659.JPG
 Komentář:
Tak to vypadá dnes. I tady je kabel chráněný před zatečením, i když jaksi navíc...
 Velikost:  148.21 kB
 Zobrazeno:  85 krát

P1050659.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1866
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2020, 13:09    Předmět: Citovat

U nás v městských domech, které se zateplujou, nechává město vybudovat rozvod sat. signálu do každýho bytu. V každém bytě je jedna zásuvka. Příjem skylink, digi, freesat a astra1. Rozvody jsou tahané po fasádě před zateplením. Po zateplení už město nepovolí žádnou soukromou parabolu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19482
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2020, 13:43    Předmět: Citovat

Centrální rozvod satelitního signálu dnes projde v SVJ, jestli ho schválí tři ze čtyř vlastníků. Těch, kdo to skutečně využívat budou, zase tolik být nemusí. Ti kdo vidí dál i bez satelitu, samozřejmě budou hlasovat pro s výhledem na to, že třeba jednou se to bude hodit i jim. Stavebnímu bytovému družstvu stačí k odsouhlasení nadpoloviční většina (tedy zatím, než se budou hlasy muset počítat podle vlastnického podílu). Na příkladu, který jsem uvedl výše, je vidět, jaký zájem o satelitní příjem byl (a to dva z nich mají dodnes jen ten vývod a konzoli). Instalace a provoz by byly při takovém nezájmu příliš drahá sranda.
Ergo kladívko: když jsme se se stavbaři dohodli my (a podle příspěvků to tak udělali i jiní), a hlídal nám to i stavební dozor, proč by to nešlo ve Rtyni?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasilceral



Založen: Jan 09, 2011
Příspěvky: 383
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2020, 16:10    Předmět: Citovat

Už před třiceti lety jsem si podal žádost o montáž satelitní, internetové a DAB antény a všichni nájemníci a dnes majitelé mi potvrdili souhlas s montáži. V té době jsem jako soukromník měl montážní firmu i na antény a rozvody instalace. Pro SAT používám motor a cestuji po obloze od Indie až po Brazílii. Volných programů používám kolem padesáti. Vasil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2477
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: ne březen 15 2020, 18:33    Předmět: Citovat

Všiml jsem si že jak DigiTV tak Skylink mají v nabídce možnost příjmu jejich programů přes internet, tedy bez paraboly. Řekněte mi jako laikovi přes satelitní příjem výhody/nevýhody internetovéh příjmu, případně , pokud víte, tak i cenové srovnání. (v našem domě je zavedena optická přípojka internetu takže s nějakou rychlostí připojení by problém být neměl)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasilceral



Založen: Jan 09, 2011
Příspěvky: 383
Bydliště: Hradec Králové

PříspěvekZaslal: po březen 16 2020, 14:27    Předmět: Citovat

Jak jde net na placeným mobilu nevím, já používám jen pevnou linku a tam mám od providora asi padesát kanálů grátis-moc nepoužívám. Občas na tabletu až když jsem mimo území. Internetový rádio běží stále a bezdrátová sluchátka nemaj chybu- 50 metrů na zahradě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2477
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: po březen 16 2020, 15:00    Předmět: Citovat

asi jsi můj dotaz nepochopil správně, zajímaly by mě zkušenosti třeba s tímhle https://www.skylink.cz/televize-pres-internet jako alternativa k příjmu přes parabolu, výhody/nevýhody
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroja



Založen: Feb 28, 2006
Příspěvky: 1802
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

PříspěvekZaslal: po březen 16 2020, 23:15    Předmět: Citovat

lumca napsal(a):
On to poletené nemá! Jednoduše, pro CZ + SK A3, Němci 19E, k tomu připočítat, že Slováci mají nabídku na 16E + 1W, v nějakém bytě Anglán což znamená 28E, v jném Turek - 42E + 7E, v dalším bytě Polák - 13E, v dalším Řek, v jiném Bulhar, Albánec, Ukrajinec, atd.! Kolik těch parabol by asi bylo třeba na té střeše? ....

Antena predsa staci len jedna...
PS: Na nasej streche je od r. 2006 a pokryva v pohode od -1° az do +28°
EDIt: Ak niekto chce u nas aj individualnu antenu, musi ju namontovat na strojovnu vytahu.
Pocas rekonstrukcie v r. 2006 sme na dve steny strojovni namontovali dva vodorovne jakle pre individulalne anteny a urobili sikme vstupy pre vstup kablov do vnutra strojovni. Dalej sa vedu koaxy smerom dole v rozvadzacoch na chodbach az k bytu.
Urcite neodporucam vrtat akekolvek diery zo izolacie. Nech sa budete snazit zaizolovat to proti vode akokolvek dobre, casom (5, 10, 15, alebo viac rokov..) to praskne, zacne zatekat a prejavit sa to moze aj o par bytov nizssie...



antena.jpg
 Komentář:
 Velikost:  209.76 kB
 Zobrazeno:  72 krát

antena.jpg



antena2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  245.26 kB
 Zobrazeno:  62 krát

antena2.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1866
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: po březen 16 2020, 23:34    Předmět: Citovat

No ono společnej příjem, z více než 4 družic už je o dost složitější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: út březen 17 2020, 9:16    Předmět: Citovat

@miroja: Tady nejde jen o anténu, to seš hodně bláhovej. A pokud jde o zajištění příjmu i za zhoršených podmínek, taková pozice 16E je dobrá lahůdka a jsou i další) tak nelze použít multifokus, to v žádném případě! Tady se jedná o profi instalace kde se musí vzít v potaz i toto hledisko (hlavně toto hledisko, jinak si člověk zadělá na pořádné problémy!). A je potřeba samozřejmě vzít v potaz ceny ostatního HW pro zpracování a rozvod TV a SAT signálů + cena za předělání rozvodů do hvězdy (ne všude se zatepluje nebo je už dávno zatepleno). Ty částky se pak pohybujou v řádu 100 kKč a víc. Což při (např.) počtu 20 - 30 bytů už je pěkná sumička á jeden byt. A ne každý chce satelit, 99% lidí dnes stačí DVB-T/T2 a další věc jsou rozvody TKR různých provozovatelů nebo poskytovatelů netových připojení. Kdyby to bylo o jedné T90 a jednom MSW, to by byla paráda! Léta jsem se v tom pohyboval, proto vím co to je jednat s SVJ nebo BD, či soukromými majiteli bytových domů. To je námět na knihu o stovkách stránek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2477
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: út březen 17 2020, 14:12    Předmět: Citovat

No a jak to tedy je, resp co je potřeba za HW na to, pokud by chtěl někdo přejít z klasické paraboly na příjem "satelitní TV" přes internet? https://www.skylink.cz/televize-pres-internet/balicky
Na první pohled mi ta nabídka přijde zajímavá ale bude tam asi nějaké "ale" když se lidi stále drží klasických satelitů
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7396

PříspěvekZaslal: út březen 17 2020, 15:07    Předmět: Citovat

Je tam víc "ale". Platíš 2x. Jednou Skylink a k tomu podruhé ještě internetové připojení, které musí být stabilní a rychlé. Sledování TV ti pak omezuje normální připojení k netu. Pokud to nejde nainstalovat do té SMART TV nebo nechceš ještě investovat do speciálního STB, musíš k tomu ještě živit nějaké PC. Zatím jsem kromě MPC neviděl aplikaci, která by mi z PC dokázala přehrát obraz skutečně plynule, bez různého cukání hlavně ve švenku. Obzvlášť to neumějí věci, které k přehrávání využívají běžný prohlížeč. Taky nejde nahrávat, ale máš k dispozici zpětné shlédnutí. Obrazová kvalita bývá obecně horší, používá se větší komprimace.

Je tam nabídka měsíc zdarma, tak si to otestuj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út březen 17 2020, 17:40    Předmět: Citovat

SKYLINK: Televize přes internet. Nejsou tam ale všechny programy, jako přes sat. Výhodou je zase, že můžeš využívat příjem na více zařízeních (se všemi výhodami příjmu přes NET: zpětné zhlédnutí; úložiště; ...).
SKYLINK LIVE TV je snad výhodný jen jako bonus k satelitnímu příjmu. Podmínka (rychlý a hl stabilní) internet už tu zmíněna byla.

Nezmínil ses, co máš za televizi.
"Na vybraných chytrých televizích přes aplikaci Skylink Live TV*" pak nepotřebuješ STB:
citace:
* LG TV s Web OS 3.0 a vyšší, Samsung TV rok výroby 2015 a novější s OS Tizen, Finlux, Hitachi, JVC, Telefunken, Toshiba, Gogen, Hyundai a Orava na platformě MB211 a MB130, Sony a Philips s verzí Androidu 7.0 a vyšší.
Jinak si musíš zakoupit jejich Tesla MediaBox.
U DigiTV to bude obdobné.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund