Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung UE32D4010 Audio Video AV Component Adapter

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3318
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 29 2020, 10:31    Předmět: Samsung UE32D4010 Audio Video AV Component Adapter Citovat

Dobrý den, majitelka této tv by si ráda připojila dvd recorder. Jde to jen přes redukci a tu nemá a nedaří se mě ji v ČR dohledat. Nevíte někdo jak je to na ten jack 4pin zapojený? Děkuji


redukce.jpg
 Komentář:
 Velikost:  17.85 kB
 Zobrazeno:  76 krát

redukce.jpg



redukce2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  175.31 kB
 Zobrazeno:  67 krát

redukce2.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pepik9



Založen: Aug 31, 2010
Příspěvky: 2413

PříspěvekZaslal: so únor 29 2020, 12:04    Předmět: Citovat

Tohle ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3318
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so únor 29 2020, 19:50    Předmět: Citovat

Mohlo by, ale. Na webu píšou kód: BN39 a na tv je dole BN 68. Patří ten kód dole na tv k té redukci? Nechci to nijak komplikovat jen bych nerad zakoupil něco špatně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15529
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so únor 29 2020, 20:43    Předmět: Citovat

Dal ti správnej odkaz, ale dá se to koupit i za stovku https://www.konzoleahry.cz/prechodka-aux-jack-3-5-2-5mm-samec-na-5x-cinch-samice-p14001/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33960
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so únor 29 2020, 20:47    Předmět: Citovat

BN68-03321J je cislo toho stitku, nie redukcie Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3318
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st březen 11 2020, 18:37    Předmět: Citovat

Objednal a zakoupil jsem tuto redukci. Výsledek je žalostný, obraz je černobílý trochu zarušený i nějak tmavší a nejde zvuk. Prolezl jsem nastavení TV ale tam k A/V portu nic není. prolezl jsem nastavení dvd samsung a tam je něco k výstupu obrazu ale beze změny. Prý kdysi ten DVD přehrávač s touto tv fungoval. Měl jsem sebou jeden dvd přehrávač od popelnice, funkční-ověřeno a obraz je stejně hnusný. Tak teď nevím kde já nebo soudruzi udělali chybu. Redukci kde je společně s 3.5 čtyřpinem i 2.5 jsem nekupoval z důvodu ceny a taky že mě jde jen o A/V signál a ta 2.5 bude zbytečná. Bodlo by zapojení té redukce, buď celé a nebo jen toho 3.5 konektoru že bych to porovnal s tou mojí redukcí. U mě je zapojení od spodku zem 2*audio a na vrchní špičce je video signál. Zkoušel jsem s jackem v telce nějak manipulovat a výsledkem bylo buď nic nebo čb obraz. Děkuji za pomoc.


20200311_181844.jpg
 Komentář:
 Velikost:  298.5 kB
 Zobrazeno:  52 krát

20200311_181844.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19545
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st březen 11 2020, 19:55    Předmět: Citovat

Tato redukce je k Samsungům řady UE...6xxx, ale mělo by to chodit i s ní:
televize nesmí být přepnutá na component input, ale na CVBS. Výstup DVD, je-li přepínatelný, pak musí být v režimu CVBS PAL. Vyzkoušej.
Ale divím se: tyto adaptéry jsou normálně v krabici s televizí přibalené. Jak AV, tak YPrPb, navíc i adaptér na CI modul.
V nejhorším by se dal použít i zvlášť konektor video 3,5x18 mm a "kamerový" konektor AV 3,5x14 mm a adaptér vyrobit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3318
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 12 2020, 7:06    Předmět: Citovat

Nevím kam tu redukci majitelka tv dala ale nemá ji. Jestli tu správnou redukci k této tv máš, nebo někdo jiný tak prosím o proměření kde co je. Ale z logiky věci očekávám zem dole jako. A že třeba nefunguje i zvuk mš taky překvapuje. Když připojím svoje dvd k tv tak na dvd nic nenastavuji a funguje. To stejný dvd a Samsung zobrazí čb bez zvuku. Na tv jsem nenašel nastavení pro AV vstup
nenašel. Myslím si že zakoupení té správné redukce by problém nevyřešilo. Že chyba bude v něčem jiném.

Edit: V elektornickém manuálu jsem se dočetl že existuje SCART adaptér pro TV Samsung. Videosignál půjde stejnou cestou jako při vstupu jack 3.5 tak to si nemá význam kupovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19545
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt březen 12 2020, 21:17    Předmět: Citovat

Prozvonil jsem obě redukce k našemu UE40KU6172UXXH. Ale nevím, jestli by šly použít: obě mají Jack 3,5x14 mm, jeden je běžný audio (používá se na signály Pr a Pb v režimu YPrPb nebo pro R a B v režimu RGB). Samsung ho označil BN39-2190A.
Televize má dva vstupy Jack 3,5 mm, ale stačí použít jen dolní pro CVBS a audio s následujícím adaptérem BN39-2189A, který používám na video, je taky 3,5x14 mm, ale čtyřpinový AV stereo.
Červený a bílý cinch slouží jako obvykle k přivedení stereofonního audiosignálu, žlutozeleně označený cinch slouží buď pro signál CVBS (používám pro VHS nebo DVD se SCARTem), nebo pro signál Y v režimu YPrPb, případně pro G+H+V v režimu RGB (ten jsem ale v menu nenašel, tedy ani nenavolil). K této televizi ostatně není uvedený ani v návodu, zato ho umí jiný model.
Zapojení máš v příloze.



AV_adapter_SSU_6_series.jpg
 Komentář:
 Velikost:  99.68 kB
 Zobrazeno:  80 krát

AV_adapter_SSU_6_series.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3318
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út březen 24 2020, 19:12    Předmět: Citovat

Tak jsem si na zkoušku zapůjčil redukce s konektorem SCART / mini SCART a obraz s DVD přehrávače je OK. Scart je holt scart.
Tady mají https://www.elektro-ivicic.cz/kabelova-redukce-s-konektorem-scart-mini-scart-pro-led-televizor-samsung-bn39-01154f-bn39-01154a-p231884/ za 571+pošta, to je vcelku dost. V tom stejným shopu je jako náhrada https://www.elektro-ivicic.cz/kabelova-redukce-s-konektorem-scart-mini-scart-pro-led-televizor-samsung-p119417/ za 193+pošta. Což je lepší a rozumnější cena. Píše tam že je to náhrada což by mělo mít stejný zapojení. Je to tak? Toď otázka. Kdyby někdo měl tuto redukci a nepotřeboval ji a chtěl se jí zbavit tak jsem zájemce. Už jsem u paní poněkolikáté a až dnes byla ráda že vidí obraz z DVD v barvě. Nechtěl bych zažít situaci že další redukce bude všechno špatný protože je to jen náhrada.



redukce scart.jpg
 Komentář:
 Velikost:  14.12 kB
 Zobrazeno:  48 krát

redukce scart.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund