Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ukončení vysílání rádia Český rozhlas v roce 2021 na AM
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 36, 37, 38  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt březen 12 2020, 20:00    Předmět: Citovat

Tomáš Dobrý Very Happy
Nechci se Vás nijak dotknout soudruzi, ale kdo z Vás to má? Very Happy
Stometrová AM anténa - nemáš z toho bobky? Dyť za bouřky z toho už musí lítat blesky, ne? Very Happy
Já měl zamlada prvorepublikový, keramický anténní přepínač překlenutý takovou velkou, německou doutnavkou /asi původně stabilizátor/. Za blízké bouřky blýskala fialově, jak zběsilá. Blýskla občas i tehdy, když se bouřka teprv blížila, ještě ani nehřmělo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vofo



Založen: Oct 24, 2010
Příspěvky: 265
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

PříspěvekZaslal: čt březen 12 2020, 20:11    Předmět: Citovat

Byl jsem na vojně u spojařu na Vítkově kameni
(1033 m/nm) a nějáký zkušenosti s bouřkou v zenitu mám.....
Bez jiskřiště to nejde, bleskojistky a svodiče přepětí podmínka....
Boha pamatuji jak jsem na vojně odpojoval drátovou anténu pro RM108 ,stál na kole V3S jednu ruku na drátě druhou jsem se držel madla na kabině..to byl blesk když jsem to vytáhl z izolátorové průchodky do kabiny.... Very Happy Very Happy

_________________
V této republice je hodně věcí na zlepšení i ta Nutella není to co má být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt březen 12 2020, 20:41    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
Mě vždycky fascinuje, jak do každého příspěvku dokážeš podsunout nějakou politickou pitomost.

fascinuj se dál, zkouším tvou bdělost.
Nevím jak je to dneska v harmonizovaném Eurosvazu, tenkrát +- v 1993 bylo velkoryse tolerováno předávání vzkazů třetím osobám, CB sloužily v rozporu s tím čemu se později (u nás) někdy po roce 2000 v Generální licenci zakazovalo používání CB pro účely které vypadají nebo fungují jako telekomunikační služby, znění si přesně nepamatuju ale dalo by se dohledat.
Takže spíš mocensky-ekonomická pitomost než politická. Jak je libo.
edit:
citace:

1. Občanské radiostanice není povoleno připojovat přímo ani nepřímo k veřejným telekomunikačním sítím, ani je využívat k poskytování telekomunikačních služeb.

(generální licence č. GL–22/R/2001)


Naposledy upravil Crifodo dne čt březen 12 2020, 21:04, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt březen 12 2020, 20:50    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):

A dle mého osobního názoru je jen zanedbatelný počet lidí, kteří mají doma volnou gelovku a třeba pár metrů LED pásku.
Myslím si, že těch uplynulých 75 roků míru lidi připravilo o zdravý rozum, těch posledních 30 let potom o jeho poslední zbytky.

To je přece každého volba, jak a jestli myslí na zadní kolečka. Je fakt, že taková určitá ostražitost je vlastní spíš starším až starým lidem. U juvenilů je ta bezstarostnost podivuhodně zakořeněná.
citace:
A když slyším dnešní "polovodičovou" modulaci Topolné, tak je mi špatně
Za to ovšem nemůžou polovodiče, dokonce ani digitální "váhová" modulace pokud by ji použili, ale ty kurviče a optimody s řízením nosné které mají jediný cíl, vyrobit pocitově nařvanou modulaci s minimálním příkonem. Kdysi jsem se na to ptal telekomunikací, odpověděli sice trochu diplomaticky ale nakonec to potvrdili.
Přitom s těmi 50 kW co dneska škudlí do Topolné než ji úplně zavřou, by s DRM možná pokryli celý stát kvalitou možná jako kdysi RPD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vofo



Založen: Oct 24, 2010
Příspěvky: 265
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

PříspěvekZaslal: čt březen 12 2020, 20:53    Předmět: Citovat

Doba je prostě zlá a každého českého snoba už dokáže nadchnout jen pořádná lyžovačka na italských svazích,koho z nich zajímá nějákej provoz na CB pásmech...
.....kde jsou ty doby,kdy jme si sami museli svah ušlapat aby se po něm dalo jezdit.....

_________________
V této republice je hodně věcí na zlepšení i ta Nutella není to co má být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt březen 12 2020, 20:58    Předmět: Citovat

Ivošu, to přeci nesměli ani koncesovaní radioamatéři. Měli za tím účelem zřízenou vlastní práskačskou službu, placenou Svazarmem, která nahlašovala jak překračování povolených příkonů, tak i lidi, kteří se se Západem sebevražedně vybavovali o politické situaci.
Sám vím o jednom, který díky mamince, původem Angličance, perfektně ENG ovládal. Jako mladý a nezkušený si naivně myslel, že ta svazarmovská dohledová služba cizími jazyky nevládne.
Dlužno říci, že ho koncesně nesejmuli přímo svazarmovci. Ti to jenom nezištně nahlásili StB a ta už se o to, se svými jazykovými experty, postarala a zlikvidovali ho nejen koncesně, ale i profesně, skončil jako inženýr na elektroúdržbě ve fabrice. To sice jisté výhody skýtalo, ale od roku 1973 do roku 1990 si o vysílač ani neškrtnul, jen konstruoval pro jiné.

Mně těch 50kW Topolné taky nepřijde zrovna málo, ale výsledek je prostě tristní. Není z toho sice tolik slyšet zásahy optimodů, jako je to slyšet na soukromých FM stanicích - na některých to úplně dýchá a pumpuje, to z Topolné slyšet není - mně vadí to zkreslení, které se projevuje na všech přijímačích a tady v místě, vzdušnou čarou vlastně za rožkem.
Chápu taky, že nějak se ta modulace optimalizovat musí, pokud je k dispozici jen takto omezený výkon. Sere mě to zkreslení, zkreslují superhety úplně stejně, jako Vlaštovka. Tentýž superhet a tatáž Vlaštovka, s jinou feritkou, kondíkem a třemi metry drátu na SV nezkresluje. Chytím tu ČRo na SV a té Vlaštovce úplně čistě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vofo



Založen: Oct 24, 2010
Příspěvky: 265
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

PříspěvekZaslal: čt březen 12 2020, 21:08    Předmět: Citovat

Ve svém mládí jsem natáhl drát pro anténu mezi dvouma bytovkama u nás ve městě.Bdělé oko soudruha to zpozorovalo a již večer u našich bytových dveří zvonili žáci z VB.
Kuva nejvíc je zajímalo,kde táta sehnal těch 150 m měděnýho drátu.....

_________________
V této republice je hodně věcí na zlepšení i ta Nutella není to co má být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7429

PříspěvekZaslal: čt březen 12 2020, 21:17    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
Nevím jak je to dneska v harmonizovaném Eurosvazu, tenkrát +- v 1993 bylo velkoryse tolerováno předávání vzkazů třetím osobám,
To není bdělost, jen mě fascinuje tvá posedlost hraničící s trollením. Hlavně někam nacpat oblíbený nálepky, co?
To, že amatérské vysílání nemá sloužit jako telekomunikační služba, bylo v podmínkách vždy, to si nejspíš prosadila pošta/spoje v letech dávno minulých a ve většině států. A taky to nikoho nikdy nezajímalo, to by to někdo musel využívat na kšeft. Ale tobě pořád někdo něco zakazuje Laughing


Naposledy upravil xsc dne čt březen 12 2020, 21:18, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: čt březen 12 2020, 21:18    Předmět: Citovat

Zkreslení Topolné nedělá optimod, ten by nedokázal zprasit spektrum.
to dělá prasárna jménem řízená nosná
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=13975
protože to zřejmě je prasárna, téměř nic se o tom nedá dohledat.
V případě Topolné jim asi vychází i při tom o****ném příkonu širší spektrum než je přidělený kanál v rastru, ale komu to vadí...
Zajímavé je že "selské" Polsko vysílá nebo donedávna vysílalo na DV dokonce i klasickou hudbu (podstatně náročnější na s/š a tedy energii) a přestože jde pro nás o dálkový příjem, nesrovnatelně kvalitnější modulace.
Asi tam tak nekopou tunely.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9670
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá březen 13 2020, 8:17    Předmět: Citovat

vofo napsal(a):
Ve svém mládí jsem natáhl drát pro anténu mezi dvouma bytovkama u nás ve městě.Bdělé oko soudruha to zpozorovalo a již večer u našich bytových dveří zvonili žáci z VB.
Kuva nejvíc je zajímalo,kde táta sehnal těch 150 m měděnýho drátu.....

jich nejspíš zajímal ten strategický materiál, no bo cobykdyby pocházel z loupeže ve státním podniku...tvrdý Cu drát byl v maloobchodě Kovomatu běžně nedostupný, v nouzi ocel pozink použít se dal

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá březen 13 2020, 9:27    Předmět: Citovat

Dvaapůlka telefonní bronz, asi 45m, z odpadní ohrady pošťáckého dvora. Ještě furt visí, celý zelený, ale svod už nemám. Při fasádě musel pryč a pak byly zase jiný starosti..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vofo



Založen: Oct 24, 2010
Příspěvky: 265
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

PříspěvekZaslal: pá březen 13 2020, 15:20    Předmět: Citovat

Jak jsem psal, kdejaký solidní generátor za 60€ z čajny má všechny typy možných modulací, a tak posílám foto jak vypadá onen modulovaný signál. Tento můj generátor má možnost modulace kanálu 1 kanálem 2, kde si můžete vybrat různé typy signálů vřetně modulace jakýmkoliv signálem ze svorky MOD IN.


IMG_20200313_150523.jpg
 Komentář:
 Velikost:  276.34 kB
 Zobrazeno:  81 krát

IMG_20200313_150523.jpg



IMG_20200313_150605.jpg
 Komentář:
 Velikost:  122.83 kB
 Zobrazeno:  45 krát

IMG_20200313_150605.jpg



IMG_20200313_150612.jpg
 Komentář:
 Velikost:  121.71 kB
 Zobrazeno:  64 krát

IMG_20200313_150612.jpg



_________________
V této republice je hodně věcí na zlepšení i ta Nutella není to co má být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá březen 13 2020, 17:47    Předmět: Citovat

xsc napsal(a):
To není bdělost, jen mě fascinuje tvá

říkej tomu jak chceš, ale takový osobní dozor bych neměl ani od kdysi soudruhů z MV. Vytrvej, třeba ve mně toho rozvratného živla odhalíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7429

PříspěvekZaslal: pá březen 13 2020, 18:58    Předmět: Citovat

Nejlepší je psát pitomosti a pak se tvářit ublíženě, když na ně jiný poukáže.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: pá březen 13 2020, 19:01    Předmět: Citovat

Jaký jiný? neschovávej se za jinýho. Je tu jen jeden ideový dozorce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 36, 37, 38  Další
Strana 4 z 38

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund