Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

balíčky z Číny s DPH
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 20, 21, 22  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sadra17



Založen: Jan 26, 2013
Příspěvky: 508
Bydliště: Netolice

PříspěvekZaslal: so březen 07 2020, 21:47    Předmět: Citovat

když to tu srovnáváte tak ted mám na cestě výrobek z číny ten samý se prodává v čechách za cca 230kč z aliexpressu ho mám za 110kč i když tedy doplatím dph tak mě pořád vyjde skoro o stovku levněji Very Happy

ps: a ne nejni to plagiát je to výrobek vyráběný čínskou fabrikou distribuovaný doslova do celého světa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7629
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: so březen 07 2020, 21:49    Předmět: Citovat

Jo. Ale tady bys ho měl hned a ne za měsíc. To holt taky něco stojí...
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so březen 07 2020, 22:00    Předmět: Citovat

nokijec napsal(a):
DPH je daň z přidané hodnoty. Čím více přidáš k nákupní ceně tím víc odvedeš na dph. Ekonomice to nic nepřináší. To nějak nedrží logicky pohromadě.


Takhle to opravdu nefunguje Smile
Nema vyznam tu vysvetlovat proc a jak, staci kdyz si uvedomis, ze kdyby vsichni obchodnici zavedli marze 10000% zadny raj na zemi by nevznikl a s HDP nasi zeme by to prakticky nic neudelalo. Stejne tak, jako kdybychom se vsichni dali na obchodovani a vzajemne si jen preprodavali. To by se vybralo dani... Smile
Prekupnici a smelinari zadne hodnoty nevytvari. Cim vic jich bude, tim vic jich ekonomika musi uzivit a tim vic jde do kopru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2468
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: so březen 07 2020, 22:10    Předmět: Citovat

A nadruhou, kdyby si všichni kupovali věci u výrobce a sami si to proclívali, tak se ukáže, že i práce deklaranta a obchodníka má svou cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: so březen 07 2020, 22:18    Předmět: Citovat

Pokud by v dnesni pocitacove dobe udelali system kde by si to kazdy proclil sam, nebylo by prace techto darmozroutu potreba a mohli by jit do vyroby kde chybi lidi. Amici jdou uplne opacnym smerem, zvedli limit na $800 a nechapou jak mohou byt v EU idioti, kterym prijde v poradku chtit zaplatit 200,- za vyber 4korunove dane.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6094
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so březen 07 2020, 22:20    Předmět: Citovat

nokijec napsal(a):
DPH je daň z přidané hodnoty. Čím více přidáš k nákupní ceně tím víc odvedeš na dph. Ekonomice to nic nepřináší. To nějak nedrží logicky pohromadě.
Tvoje představa, že vyšší výběr daní podpoří ekonomiku, je vskutku zábavná.

Když nějakou komoditu zdražíš o 100 Kč, tak
- kupující zchudne o 121 Kč
- ty zbohatneš o 51,52 Kč až 85,46 Kč (podle toho, jakým způsobem lup propasíruješ do své peněženky - škála od mzdy po OSVČ paušál 60%)
- Alenka zkasíruje 35,54 Kč až 69,48 Kč
a teď mi vysvětli to podpoření ekonomiky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2468
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: ne březen 08 2020, 18:12    Předmět: Citovat

Jana Venezuela Maláčová polovinu spotřebuje na činnost aparátu a polovinu rozdá. Za to si obdarovaní a úřednictvo koupí statky a tím se ekonomika rozeběhne. Protože by v dalších cyklech podíl přerozdělovačů klesal, je nezbytné zvyšovat podíl státu. Proto nelze prodej zmrzliny se šlehačkou řešit jako lidi a je nutné za nesprávnou daň v hodnotě 00prd dát pokutu několik tisíc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 10:02    Předmět: Citovat

Z daní si stát platí zakázky na stavby a nákupy zahraničního zboží. Zahraniční firmy, které zakázky vysoutěžily, to tak ekonomicky pozvedne, což přinese růst ekonomiky v domovské zemi dané firmy. Peníze, které občanovi zbyly, může občan utratit za zahraniční - německé, polské, čínské výrobky. Tím altruisticky podpoří ekonomiku těchto spřátelených zemí.
Růst ekonomiky, který takto v zahraničí způsobíme, povede k větší prosperitě zahraničních bank. Díky tomu budou mít tyto banky peníze, které si tak bude moci od nich náš stát nebo občan půjčit, aby si mohli koupit další zahraniční výrobky, a tak ještě více altruisticky podpořit zahraniční ekonomiku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadra17



Založen: Jan 26, 2013
Příspěvky: 508
Bydliště: Netolice

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 12:04    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Jo. Ale tady bys ho měl hned a ne za měsíc. To holt taky něco stojí...

jo měl ale další stovku by mě stála doprava Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1886
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 22:42    Předmět: Citovat

Zdravím, trochu odbočím, ale nechci zakládat nové vlákno.
Má někdo zkušenost s nákupem na alibaba.com Ještě jsem tam nic nenakupoval a tak nevím jak to chodí. Potřeboval bych tam něco koupit oficiálně na firmu, to znamená se clem, s DPH a s dokladem. Za info dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 22:49    Předmět: Citovat

Na alibabe nic nenakupujes, je to jen B2B platforma, zadny eshop. Obchod sjednavas primo s cinskym vyrobcem/obchodnikem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1886
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 23:02    Předmět: Citovat

OK dík. A když sjednám obchod, jak přijde zboží? Stejně jako z aliexpressu, ( to znamená buď to celnice chytne, nebo ne) anebo se to clí automaticky. nemám s tím zkušenost. Nakupuji v USA a tam mi to celníci chytnou automaticky a s ČP mám smlouvu o zastupování a tak vyřídí vše za mně. jen mi přijde faktura. Mám přidělený i EORI , ale nevím jestli to má pro číňana nějakej význam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po březen 09 2020, 23:57    Předmět: Citovat

EORI je pro nase celniky, Cinanovi je to ukradene. Dopravu mas takovou, jakou si dohodnes s prodejcem. Clu a spol. se vetsinou uz z povahy obchodu nevyhnes. Maji tam i nejake zabezpecene platby a overene dodavatele, ale pry to stejne moc nefunguje. Ja tam bral nejake pneumaticke komponenty a dohodl se primo s vyrobcem uplne mimo system alibaby. Bylo to o neco levnejsi, u nas stoji ta vec kilo, na aliexpresu dolar a primo u Cinskeho vyrobce korunu (zhruba).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1886
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: út březen 24 2020, 23:52    Předmět: Citovat

Zdravím. Nevíte jak je to teď se zásilkama z Číny? Je to nějak pozastavený, nebo to pak někde leží na skladě? Či to normálně dojde. Potřebuju něco objednat a mám strach, aby mi to došlo.
Dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: st březen 25 2020, 6:41    Předmět: Citovat

Mne chodi zatial vsetko normalne, ziadne problemy ani napriek virusu Wink K tym donekonecna omielanym bludom ohladom cinskych smejdov budem donekonecna omielat tiez to iste - kupujem iba na Aliexpresse, kvantum veci, a problemy nie su takmer ziadne - ale za malo penazi malo muziky Wink Kto nema prazdnu gebulu, tak si vie overit, co moze cakat - napriklad potreboval som dialkove ovladanie s plavajucim kodom, ktore tu stoji original nahradne 60 Eur, plastove, otrasny design, z Aliexpressu ovela krajsie a mensie za 6 Eur - co za dementa by ho kupoval tu za tu cenu, a ako vobec mozu ti dementi za taku cenu predavat??? Nasrat im do ruk a tyzden nepustit k vode, zlodejom... Ale samozrejme, da sa na Aliexpresse najst aj za 2 Eura, tak duta gebula si povie - dokonca este lepsia cena, tak preco nekupit toto? Zo zvedavosti som kupil, cisto kvoli tej 3x mensej cene, vyzera rovnako, no nepodporuje plavajuci kod, cize pre mna nepouzitelne - sice som ho rychlo predal niekomu, kto ma iba fixny kod, pretoze fungovalo, ale takto nejako dopadnu lakome dute gebule, ktore chcu ist az na nulu a potom sa stazuju, ze to nefunguje. A ako bolo spomenute, je KVANTUM veci, ktore sa nedaju inde kupit, iba z Ciny, takze tam je akakolvek debata o nutnosti kupovat u nich aj tak zbytocna. A pokial sa najde problem, ako napriklad raz mi prisla preflashovana pamatova karta s realnou kapacitou 32GB namiesto 128GB (vsetky ostatne boli vzdy OK), tak okamzite uznali podvod a vratili vsetky peniaze - takze mi ako bonus ostala dobra 32GB karta. Cize ako vidno, je uplne zbytocne byt priposraty a objednavat predrazene veci tu, namiesto priamo z Ciny, tym duplom, ked velka vacsina je tak ci tak odtial a tu sa nevyrabaju a ani vyrabat nebudu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 20, 21, 22  Další
Strana 12 z 22

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.30 sekund