Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

balíčky z Číny s DPH
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt březen 05 2020, 12:37    Předmět: Citovat

Problém je, že se to zdaleka netýká jen levnýho čínskýho smetí. Kupoval jsem třeba precizní OCXO Morion, použitej. Prodejce byl z číny, ale Morion činskej nebyl. Sice stál trochu víc a DPH by se na to vztahovat mělo už teď, ale víme, jak to chodí. Až to zavedou na všechno, bude problém. A takovou věc tu nekoupím, a když tak mnohonásobně dráž. A to byl jen příklad. Mám z číny třeba sady mosazných distančních sloupků, kvalita OK, ale za peníze, za který je tu ani omylem nekoupím. Koupím je tu taky, ale beztak úplně ty stejný, ale s mnohonásobnou přirážkou všech v obchodním řetězci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: čt březen 05 2020, 12:38    Předmět: Citovat

Neni vsechno smejd, ale kdyz tam jednu vec nabizi 90 prodejcu/vyrobcu a 5 z toho je kvalitni.

A vylozene "premiovy", tzn kvalitni veci pak stoji stejne, jak je koupit tady... Lidi tam prave chodi primarne pro ten smejd, protoze to je laciny..

Zase takovy GME, kde maji to samy, ale za 3x vic... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: čt březen 05 2020, 12:39    Předmět: Citovat

To je ono. Často tady člověk koupí to samé jako to z číny (aby ne, když se tady už skoro nic nevyrábí a z číny je všechno), ale s násobně vyšší cenou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt březen 05 2020, 12:48    Předmět: Citovat

Zrovna s těmi mosaznými sloupky jsi to forbidden uchopil poměrně blbě. Jestli chceš, nejvýše v 6 bodech Ti rád vysvětlím, kde v úvaze děláš chybu.

Asi budu zase za exota. Za celou dobu, co provozuju internet /od jeho úplných začátků/ jsem nikdy neobjednal nic z Číny, natož Aliexpressu.
Pár stovek objednávek specializovaných ND, převážně prodejců na Ebay a z Evropy /převážně GB, Německo a Belgie/ samozřejmě proběhlo. To ale byly jednoúčelové, většinou NOS a specializované díly a součástky, které číňan ani není schopen napodobit, natož v rozumné kvalitě vyrobit.
Nakupoval jsem vysloveně specializované a NOS polovodiče - japonský bipolární i unipolární tranzistory, IO a tak. Jejich hloupé a mizerné kopie sice číňan nabízí už hodně dlouho - ale taky je mraky těch, co na to skočili a pak to s kyselým ksichtem sypali do kýblů, protože to nebylo použitelné vůbec k ničemu. Echt čínská výroba polovodičů se potýká s takovou zmetkovitostí a takovými surovinami, že se často divím, že to "nějak" a nějakou dobu vůbec funguje.
Celý je to úplný nesmysl, stojící na dotační politice svinské čínské vlády.


Naposledy upravil sinclair dne čt březen 05 2020, 13:00, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt březen 05 2020, 12:54    Předmět: Citovat

za šmejd v obchodech může v první řadě ekonomika, trh je přesycený lidi mají peněz a mantra trvalého růstu. Jak jinak ty peníze znehodnotit, no jasně válka ta to umí taky. A nářky nad šmejdem odkudkoliv musíte směřovat obchodníkům. Kde jsou ty žvásty o neviditelné ruce trhu která vše vyřeší : Ano vyřešila kšeft za každou cenu a chamtivost.
Bohužel mám obavy, že česká pošta se už těší na záchranu , aby manažeři a hlavně servisní služdy skrytých politiků nepřišly o dojnou krávu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt březen 05 2020, 13:02    Předmět: Citovat

Dobře jsi to napsal - kšeft za každou cenu a chamtivost. V plné míře to platí pro číňana, co pro kšeft i operativně přetiskne loga na pouzdrech, když toho bude objednaného dost..

V tomto případě je v tom bureš i ČP naprosto nevinně. Jak to tak vidím, tak ČP to spíš zbourá, než aby jí to pomohlo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt březen 05 2020, 13:27    Předmět: Citovat

ne zcela jsi mě pochopil, chtěl jsem říct, že je bez skrupulóznost číňana jedna věc, ale nebyla by mu nic platná, kdyby od něj nekoupil nekvalitní zboží náš obchodník a pak ho neprodával za předražený peníz. Nakonec ty nářky na naše obchody se součástkami jdou tu na denním pořádku.
A nakonec náš velký vzor spojené státy zjistily, že mají padělky součástek ve strategických odvětvích včetně NASA . Tam jim to také číňan nevnucoval, ale zapracoval bílý obchodník.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fero_b



Založen: May 17, 2004
Příspěvky: 582
Bydliště: Kosice

PříspěvekZaslal: čt březen 05 2020, 13:27    Předmět: Citovat

@sinclair: preco by priklad s mosadznymi stlpikmi bol blby? co je zle na mosadznych distanciach z ciny? vsak specializovane obvody, kde hrozi riziko ze budes oklamany, pride ti "macka vo vreci" si kup v europe. Ale preco si nekupit mosadzne stlpiky/srubicky apod, v cine?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33912
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt březen 05 2020, 13:31    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
A proč si myslíš, že smluvní servis firmy, která ten NTB vyrobila, toho švába nemá?

Zjavne si dost mimo. Servis dokaze akurat vymenit v zaruke len celu zakladnu dosku. Ak ju vobec zozenie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ruprecht



Založen: Sep 28, 2005
Příspěvky: 1277
Bydliště: ZČ + JM

PříspěvekZaslal: čt březen 05 2020, 13:46    Předmět: Citovat

citace:
Tohle ale burešovi nepřišiješ. Cokoli jiného jo, ale tohle na triku nemá.

Nemáš pravdu, malé balíčky do 22Eur jsou v gesci jednotlivých států. Ale musíme to clít a platit DPH, abychom se měli líp ať stojí co to stojí, to je jasné Laughing

_________________
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt březen 05 2020, 13:49    Předmět: Citovat

Tak to znamená, že i ostatní státy EU, které to přijímají, se budou mít líp?
To takoví Němci, po zavedení téhož, se budou mít tak dobře, že už to nevydrží!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt březen 05 2020, 14:09    Předmět: Citovat

bu2520, neměl bys tak soudit podle hlášky z jednoho béčkovýho filmu, že jsou čínský pajcy navalený i v NASA. Dokud nebudeš mít průkazný zdroj /jako že tohle NASA nikdy nepřiznala/, tak jsou to jen blbý kecy.
Pár lidí tady má zkušenost s MIL specifikacemi a vědí, čím vším ten materiál musí projít - nejen na papíře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3313
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt březen 05 2020, 14:11    Předmět: Citovat

Dovede mě zvednout ze židle ty výkřiky že cokoliv z číny je šmejd a tak je dobře že se objednávky zatíží poplatky aby se tento obchod omezil. I v česku jsou eshopy kde narazíš na evidentní zmetek, ojeb a je jen na ovčanovi zda na to skočí a koupí. Tak je to i na ali, ebay a dalších. Dobytek je na obou stranách barikád. Za kvalitu se v číně taky připlácí ale ve výsledku je to pořád levnější než ojeb z českých luhu a hájů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt březen 05 2020, 14:15    Předmět: Citovat

takový film jsem neviděl, jen se to objevilo ve zpravodajství, tak jen namátkou tady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt březen 05 2020, 14:25    Předmět: Citovat

Ano, já budu po všech zkušenostech svých i cizích hrdě vykřikovat, že 95% objemu obchodů, jako je Aliexpres, je šmejd a šunt.
Sám jsem napsal, že jsem z číny nikdy nic neobjednával a neměl jsem za celá léta, co to číňan prasí, tu potřebu.
Ale dostaly se mi mnohokát do rukou součástky a výrobky tam odsud, které mě svou "kvalitou" jenom v postoji utvrdily.

Může někdo dát relevantní odkaz například na levný a spolehlivý, zaručeně nepajcovaný nákupní zdroj tranzistorů MJ21195/MJ21196?
Které budou zaručeně umět přesně to, co o nich píše datasheet ONS a přitom budou jenom za třetinu toho, co za ně požaduje "nenažraná" firma ON Semi?
Máte někdo takový spolehlivý zdroje, nebo je to z 95% vždycky mačka vo vreci s tím, že mi kdyžtak vrátí prachy ???
Není jistější připlatit "nenažraný" firmě ONS a mít 100% jistotu, že dávám do zařízení to, co tam skutečně patří?


Naposledy upravil sinclair dne čt březen 05 2020, 14:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Další
Strana 2 z 22

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund