Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Čínské léky ?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2014
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: po únor 17 2020, 18:29    Předmět: Čínské léky ? Citovat

.....že prý většina léků je dnes vyráběna v Číně a nám prodávána v evropských nebo amerických obalech....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17728
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po únor 17 2020, 18:37    Předmět: Citovat

Corona virus je taky vyráběn v Číně. Taky pěknej šmejd. Mad
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1525
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: po únor 17 2020, 18:39    Předmět: Citovat

Některejm už z tej Číny asi hrabe... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17728
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po únor 17 2020, 19:12    Předmět: Citovat

Á zase jeden Čínofil. Rolling Eyes
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po únor 17 2020, 20:13    Předmět: Citovat

Nehrabe, ale nesmíme se nechat ukonejšit zprávami českých novinářských krys.
Ta situace je tam fakt průser a je to průser nejenom pro ně, když se vezme v úvahu objem a rozsah obchodu s nimi.
Nejen obchod, ve hře jsou i "anonymní vetřelci" v podobě turistů, kterých bylo konkrétně v Praze a Krumlově ještě 3 týdny po uzavření Wu-chan jako much a nikomu to nevadilo..
V podstatě se jen čeká, kdy se objeví alfa přenašeč tady ve střední Evropě a potom to pojede, jak cigánská bouda z kopce.
Jenom pablb si může myslet, že je to jen humbuk a že je to tak daleko, že se nás to netýká.
Co se dnes nevyrábí a hlavně nenakupuje v Číně? Je ještě něco čistě evropský či americký výrobek, co nepochází odtamtud?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2794
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: po únor 17 2020, 20:29    Předmět: Citovat

Milan_F napsal(a):
Některejm už z tej Číny asi hrabe... Rolling Eyes

Asi jako tomu, co včera na FB tvrdil, že když praskáte bublinkovou fólii, vypouštíte si s velkou pravděpodobností čínskej vzuch, co může bejt nakaženej virem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po únor 17 2020, 20:46    Předmět: Citovat

PC víry a antivíry vyvíjí a vyrábí (často) na objednávku jediná společnost (firma) - vydělá na tom hned 2x
to samý platí o coronaviru Sad

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po únor 17 2020, 20:54    Předmět: Citovat

Na FB, jako správné žumpě, se objeví kdekdo, kdo se posadí k PC, umí číst a komu PC samo zařídí připojení kamkoli.
Pak se nelze divit, že to tam vypadá, jak to tam vypadá.
Dokud byl Internet ryze technickým pomocníkem pro vzdělaný lidi a s určitým IQ, tak se nic podobného nedělo.
Sociální sítě zásadní měrou přispěla k tomu, že Internet vypadá, jak vypadá.
Já pamatuju jeho začátky, když tady bylo 10 připojení na okrese, na 10 drahých počítačích, co to zvládly, s 10 lidmi, co to sw i hw zvládli k Internetu připojit a věděli, jak se na něm pohybovat.
Přestože v té době už Internet "nějaký ten rok" ve světě běžně fungoval a sloužil, tak tenkrát vypadal úplně jinak.
Různý tiktaky, kutimily, Mareše a Týnuše tam prostě nešlo potkat ani náhodou. Jednak tahali kačery, či se ještě houpali tatovi v trenclách. Hlavně ale neměli ani IQ, ani techniku, ani prachy na to, aby zvládli se k Internetu připojit a komunikovat.
Ještě asi dalších pět-osm let to bylo naprosto v pohodě. Špicový, ničím nezasíraný pomocník lidí.

Vulgarizace Internetu začala prudkým zlevněním PC a hlavně pak činností podobných individuí, jako jsou různí Lukačovičové, Gatesové, Jobsové, později Zuckerbergové a jim podobní.
Ti, co začali vytvářet, reklamou a pitomostma zasírat "společensko-informační weby". Vše ve jménu nikoli informovanosti, ale čirého bouchání miliard USD za hnůj.
Ještě platforma ICQ a podobný, byly v pohodě, nikomu to nesralo život a nelezlo do soukromí, když nechtěl.
Pamatuju si to poměrně přesně a právě proto mě současný stav děsí, kam až to došlo a kam to ještě zajde - to není zdaleka všecko...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: po únor 17 2020, 21:13    Předmět: Citovat

Jsem tak starý, že ještě pamatuji přínosné diskuze na novinkách. Very Happy

Část chemické výroby léků se z cenových a ekologických důvdů přesunula do Číny. Dělají se tam také chemikálie pro další výrobu léků jinde. Vyrábí se tam kde co, proč by zrovna léky měly být výjimkou? Navíc je to miliardový trh a je tam i velmi rozsáhlý výzkum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2014
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: po únor 17 2020, 21:20    Předmět: Citovat

S tím lze souhlasit, ale zásadní otázka je kvalita těchto léčiv. Pokud to je obdobné jako s většinou čínských výrobků, tak Pánbůh s nami.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po únor 17 2020, 21:43    Předmět: Citovat

Čína vyrobí přesně to, co si zákazník zadá. Když chce šrot zadarmo, dostane ho. Samostatná kapitola jsou jejich soukromý pajcy, ale to sem nepatří.

Takže tady je skutečně potřeba opustit konspirační teorie a vzít jako fakt to, že v Číně se opravdu vyrábí hromada léků či jejich komponent a teď, když jsou v háji, protože linky stojí, je v háji i EU, USA a další.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po únor 17 2020, 21:45    Předmět: Citovat

Zdenku, ty jejich "soukromý pajcy" sem bezpochyby patří. Prodávají se paralelně s prvotřídními-originálními. Liší se jen cena a teď mi řekni, po čem kupující sáhne jako po prvním?

Óó ano, je to jako ostatně se vším, co se nejprve v Číně začalo vyrábět pod dohledem a ve výborné kvalitě.
V momentu, kdy dohled povolil pod dojmem mateřské firmy, že už to zvládají rejže sami a že lze na tom dohledu zatraceně ušetřit, to začalo.

Odfláknuté, ale hlavně neautorizovaná, doslova černá výroba na jiných, než oficiálních směnách /ale téže lince/, v neděli, s jiným osazenstvem a hlavně s jiným, hnusnějším "jejich" materiálem.
Důkazů pro tohle jsou kvanta a některé ty "důkazy" i tady v ČR ještě běží, pokud se osadily místo toho hnusu správným materiálem.

Nemám důvod jim věřit, že to v případě léků bude jinak.
Jenže léky nejsou výkonovej zesilovač, či laboratorní zdroj. Ty maximálně tak vyhoří, člověk si zakurvuje, jak byl blbý a další následky nejsou, kromě finančních a časových ztrát žádný.

Léky si perete do těla a pokud nemá ani distributor 100% jistotu o složení, nebo přesném dodržení technologicko-chemického postupu, technologické kázně, tak TO JE U LÉKŮ PRŮSER.

Já vím, prorejžácký přívrženci té neskutečné levnoty budou prohlašovat: "Nesejčkujte, vidíte to moc černě, už zvládli jinačí věci" a tak podobně.
Jenže já už viděl nejenom z techniky zpajcovaný věci, o kterých jsem si vždycky myslel, že zpajcovat a přitom ojebat nejdou.
Anebo velice obtížně a že takový pajcování se jim nemůže vyplatit.
Opravdu velký omyl, udělají pro prachy úplně všecko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17728
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po únor 17 2020, 23:11    Předmět: Citovat

Já beru jeden vyjímečnej lék, co se na beton dělá v Anglii. Doktor chtěl ušetřit a tak mi předhodil "generikum", jak jsem později zjistil z Číny.
2 měsíce až do další kontroly jsem měl neustále sračku. A co dalšího v tom může být jinak, co se neprojeví takhle "veřejně" a hned? Rolling Eyes

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1525
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: po únor 17 2020, 23:13    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Á zase jeden Čínofil. Rolling Eyes

Ale kde že... jen na to mám úplně stejnej pohled jako ZdenekHQ.

A co s tim naděláte? NIC! Takže žerte to, co vám daj v lekárně a neřešte to, protože s tím stejně nic nenaděláte. Stejně z toho nikdo nevyváznem živej...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: út únor 18 2020, 0:01    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Já beru jeden vyjímečnej lék, co se na beton dělá v Anglii. Doktor chtěl ušetřit a tak mi předhodil "generikum", jak jsem později zjistil z Číny.
2 měsíce až do další kontroly jsem měl neustále sračku. A co dalšího v tom může být jinak, co se neprojeví takhle "veřejně" a hned? Rolling Eyes
Generikum ale nemusí mít stejné složení. To je prostě lék, na který už vyprchaly patenty a každý si ho může +- stejně vyrobit (jako když Tesla pajcovala IO), důležitá je jen účinná látka. Zbytek se může mírně lišit, což klidně způsobí ty problémy.

Naposledy upravil xsc dne út únor 18 2020, 0:02, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> "Čínský" a jiný šmejd Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund