Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kdo je výrobce této antény?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st březen 04 2020, 20:28    Předmět: Citovat

A že ses tam neodstěhoval? (To bylo na už. konosuke)

Sice vypisuješ v jaké kvalitě jsi na Ostravsku přijímal Ö3, ale když tu čtu kolikrát ty tvoje "moudra" o anténách, tak se musím smát.
I do tohoto vlákna kolikrát vlítneš, jako bys "spadl z marsu" - jsou vesměs od věci.
Uvědomuješ si vůbec, že tohle vlákno je původně o "plzeňském sítu" a ty tu (na 5.str. vlákna!!!) o něm píšeš, jako bys objevil Ameriku:
konosuke napsal(a):
Kromě výrobků Kovoplast Chlumec n.C. existovalo legendární "plzeňské síto" kde to opajcli nevím, na vojně ...
Zato už na 2.str. vlákna ses snažil udělat z Hilla "blbce" tímto svým výrokem:
konosuke napsal(a):
méně známou sktečnosti je možnost instalace síto naležato (delší stranou obdelníku dolů) úhly příjmu vodorovně a svisle si vzájemně vymění hodnoty a směrová charakteristika se změní potlačí případné boční rušení - pokud visí na silonech mezi trámy na půdě velmi jednoduché jinak malá úprava mechaniky držáku
Shocked
Přestože vlákno postupně přešlo na "colorky" a možnost dálkového příjmu (ale sem to zavedl sám autor vlákna), ty jsi zase hned odbočil k "uzemňování" ant. soustav (od věci!).
A co měl znamenat tento tvůj příspěvek (vč. fota!) jsem nepochopil dosud:
konosuke napsal(a):
dobrá, dobrá ! na fotce to vidět moc není...
čítankové ukázkové zapojení zde Wink
Vždyť z fota není absolutně jasné, zda je stožár vůbec uzemněný, či je pod vzdáleným jímačem, ... - ale pro tebe je to "čítankové ukázkové zapojení" Shocked
Už mě připomínáš tiktaka - ten taky do každého vlákna (ba co, téměř do každého svého příspěvku) nezapomene "zatáhnout" zahradu, paradajky, doktory, ... Sad

EDIT:
Tak jsi zase jednou to svoje "moudro" (tentokrát o DDR, ...) stačil smazat, což je tvoje specialita. Proto ta moje 1. věta tady, která zdánlivě nedává žádný smysl (a za blbce jsem tu já).
Když jsem tě na to kdysi upozornil ve vlákně, tak jsem měl okamžitě SZ, co mě je po tom, je to tvoje právo, ... (už jsem to dávno ve schr. smazal).
Jo - právo máš, ale toho "blbce" ze sebe děláš sám . . .
Ještě tu ani "inkoust nezaschl" a už mám SZ zase.

Pokud by tento můj příspěvek měl za následek, že bude vlákno zamknuto (což by bylo nefér vůči jeho zadavateli), tak prosím admina o smazání celého příspěvku.

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali


Naposledy upravil kokun dne st březen 04 2020, 22:40, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 882
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: st březen 04 2020, 21:54    Předmět: Citovat

Nu, takže všechno už mám nachystané, výložník, třmeny tak o víkendu jestli mi bude fajn to síto konečně namontuju.

kokun: Jinak pokud můžu požádat tak jestli by to vlákno mohlo zůstat odemčené, tady jak vidím se dá dozvedět o anténách a historii jejich výroby u nás spousta zajímavostí.

Tu rybí kost z Aera jsem měl a pak následně daroval kolegovi z práce, ta byla ale opravdu precizně vyrobená, to byla fakt TOP kvalita.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19518
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt březen 05 2020, 19:23    Předmět: Citovat

Asi by bylo dobré upozornit na jednu záludnost při použití dlouhé antény, a tou je požadavek na maximální homogenitu elektromagnetického pole v celé její délce. Například tam, kde vedle zástavby jednopatrovými vilkami nebo řadovkami vyrostlo sídliště či dokonce 55 metrů vysoké silo. Obě tyto situace mě už potkaly, i když je to pár let. Najednou z krátké colorky, plzeňského síta nebo PBA 21-60 byl silnější signál, než z colorky dlouhé. Posouváním krátké antény dopředu, dozadu nebo do stran se našla příčina - odrazy od rozměrných ploch způsobily něco jako šikmou šachovnici - v jednom poli se přímý signál s odraženým sčítá, v dalším je až nulový. Takže mám teorii, že co se na prvních třech úprvkách nakmitalo, to další tři vyzářily do prostoru, atd. Já vím, je to hodně zjednodušený pohled, ale tak se dlouhá anténa chovala. Krátké se v takových místech osvědčily daleko lépe, dokonce mám vyzkoušenou "odstrojenou", tedy na nějakých 6 direktorů zkrácenou, colorku. Sundával jsem prvky tak dlouho, až to chodilo. A přebytek ráhna spravila pilka. Ale to bylo v dobách analogových.
Dnes v sítích SFN jsem se s tím ještě nesetkal, ale také už nelovím signál tak často, a navíc nevím, jestli to, co zvyšuje chybovost, je preecho, nebo odraz signálu jiného vysílače na témže kanálu. Ale asi jsem měl štěstí na místa, kde ten problém tak kritický nebyl.

Vlákno jsem si pročetl a nezamknu ho, ani jeho zamčení podporovat nehodlám, protože se poměrně rychle vrátilo k tématu,


Naposledy upravil Hill dne so březen 07 2020, 6:58, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 882
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: čt březen 05 2020, 20:41    Předmět: Citovat

Hill: Ano, Díky za informace , o tomto problému dlouhých antén v nehomo poli jsem si právě už něco početl, tak jsem rád že je tady přímá zkušenost co to vlastně dělá.
U mně je to v pohodě, jsme na kopci signál je běžně dobrý, ale u kamaráda budeme zkoušet různé antény, je v dolíku a mezi barákama a nechce se mu dát 1,5kKč za anténáře s měřákem. Jen si ještě musí udělat nebo koupit držák na zeď štítu, protože nově bude anténa na druhém konci baráku asi o 30 metrů dál. Protože jedině tam je další přístupné místo kam se dá namontovat a hlavně tam je mnohem volnější výhled do dáli a navíc špička štítu je ještě o metr vyšší takže i anténa bude výš. Tak možná by chytil dobře signál i z Cukráku. Uvidíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19518
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2020, 6:02    Předmět: Citovat

Na to je vhodná malá televize (třeba i analogová se settopboxem), abys viděl aspoˇnějaký údaj o síle a kvalitě signálu. Je sice pravda, že signály "slabší, než něco" neuvidíš, dnes mi to připadá, že settopboxy nezobrazují intenzitu signálu, dokud nerozeznají DVB-T(2) signál. Staré DVB-T Senciry ukazovaly i analogový signál z modulátoru videa, sice s kvalitou nula, ale jakousi úroveň signálu ukázaly. Stejně potřebuješ vědět, jestli je tam víc nebo méně.
To zpoždění reakce zobrazení v přijímači taky není zrovna život usnadňující, měřidlo vytažené z obvodu AVC by udělalo lepší službu. Ale nechat na sebe někde zdola z místnosti někoho halekat, to zdržuje ještě víc. Proto doporučuji při umísťování a směrování antény na ten přijímač taky vidět.

Teď používáám přenosný DVD přehrávač Hyundai se settopboxem Strong 8211 a výsledky dobré. Nejtěžší bylo sehnat AV kabel s Jackem 3,5x18 mm (Hyu specialita), ale nakonec jsem ho sehnal v Litoměřicích. Sencor má sice špatné chlazení, kouše se mrcha po pár hodinách, i to jsme tu už řešili, ale nalezení signálu nikdy tak dlouho netrvá.


Naposledy upravil Hill dne pá březen 06 2020, 22:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1867
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2020, 20:34    Předmět: Citovat

foxrider No ono z praxe musím říct, že né vždy platí čím anténa výš, tím lépe. Hlavně tam kde je signál zodrážený a podobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 882
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2020, 21:30    Předmět: Citovat

Hill: Bohužel nic nemáme tak musíme halekat. . Laughing Svolávám

scorpions-cz: Jj, ale už je to zase všechno jinak - kamarád má střechu baráku a dílny z takových vlnovek, celá léta jsem žil jsem v domnění že te to plech ale ony jsou z obyčejného tlustšího téráku!! Tak to vypadá dobře! Anténu dáme na na zkoušku na půdu dílny.
Takže odmontovali jsme starou nepoužívanou sat. parabolu, koax. kabel od ní přetáhli venku pod převisem krovu na opačnou stranu domu na půdu dílny, která má asi o metr vyšší střechu.
Uděláme to tak že obě televize co má budou mít každá svojí anténu.

Je to o 24 metrů (!!!) dál a o 1 metr výš do volného prostoru než je současná anténa. Sice bude pod střechou ale je to térák tak by to nemělo mít vliv na signál. Našli jsme nějaké velké řídké síto se zesilovačem, má být funkční (kvalitou provedení vypadá nicmoc - asi to je to polské?) tak se to pověsí na krov a když to bude hrát OK a konečně půjdou všechny programy jak mají, tak už ho tam necháme, a nic dalšího zkoušet už nebudeme (možná někdy v budoucnu). V horším případě tam budeme cpát po částech tu Colorku ale když jsem to tam viděl, to bych nerad. Ono na tu půdu se leze fakt hrozně blbě a když jsme tam lezli je to velmi nebezpečné. Kamarád povídal že tam ještě nikdy nebyl - teď teprve poprvé.
Jinak bychom museli přikoupit kabel naspojkovat a protáhnout ho po půdě dílny dalších 10 metrů k opačnému štítu k okénku a zvenčí (!!!) na štít dát navařený, prodloužený držák, anténa by sice byla venku a ještě o metr výš a o dalších 10 metrů dál od vysokých domů ve volném prostoru - ale znamenalo by to pracovat zvenčí na dlouhém žebříku. To dělat fakt nebudu, musel by on. Ještě se dohodneme co a jak.


Naposledy upravil foxrider dne pá březen 06 2020, 21:39, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1867
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2020, 22:38    Předmět: Citovat

Poradím ti. Vyhoď ten zesík ze síta a dej tam symetrák. Pokud to bude málo, můžeš použít nějakej zesík, ale budeš mít možnost vložit mezi anténu a zesík LTE filtr, kterej dřív, nebo později stejně budeš potřebovat.
Na napojování koaxu, zvlášť pokud jde po koaxu napájení, dej pozor, aby jsi nespojil kvalitní (celoměděnej) koax a čínu( poměděný železo), myslím střední vodič. pokud takovýto koaxy spojíš i třeba F spojkou, tak to tak za rok doslova vyhnije. Pokud jsou to dva kvalitní koaxy, spojka vydrží léta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 882
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: pá březen 06 2020, 22:51    Předmět: Citovat

scorpions-cz: Díky za tipy, dobře, tak já zesík vyměním - symetrák ze skoro stejného síta mám, tak předpokládám že bude rozměrově stejný. Kabely radši kontroluju magnetem.
Kéž by to síto společně s novým umístěním antény stačilo.Pray Nerad bych na tu půdu lezl víckrát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: so březen 07 2020, 0:25    Předmět: Citovat

foxrider napsal(a):
Našli jsme nějaké velké řídké síto se zesilovačem, má být funkční (kvalitou provedení vypadá nicmoc - asi to je to polské?) ...

Od "našeho" by se (mj.) lišilo roztečí šroubů pro symetrizák.
"Plzeňské" (i jeho klony) bude mít rozteč jen 20mm (zkontroluj si na svém, doma), zato polské mívalo tu rozteč 25mm. Taky tomu odpovídají i patřičné symetrizáky. I podle toho můžeš rozeznat o jaké antény se jedná. Ale když píšeš: "kvalitou provedení vypadá nicmoc", tak je to polské na 99%.

Do "našich" antén proto musí být symetrizák jako např. na foto vaten-symetrizacni-clen-uhf.jpg (z 2. str. vlákna), anebo třeba tento - oba budou mít tu rozteč 20mm.
foxrider napsal(a):
scorpions-cz: Díky za tipy, dobře, tak já zesík vyměním - symetrák ze skoro stejného síta mám, tak předpokládám že bude rozměrově stejný.

Pokud máš na mysli ten ze SD a je stejný jako ve tvém "plzeňském" sítu, tak do "polské" ant. nebude rozteč pasovat!
Do polských antén je zase třeba takový (anebo podobný - většinou je na něm natištěno /či odleptáno/ "něco polsky") - mají rozteč 25mm. I do polské ant. lze použít symetrizák náš, ale musí být na drátcích - rozteč pak není směrodatná.

Sežeň správný symetrizák (vyměň ho místo zesilovače) a zkoušejte - jak ti radí scorpions-cz Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19518
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so březen 07 2020, 7:07    Předmět: Citovat

Symetrák z plzeňského síta lze upravit na polské síto (obvyklá rozteč 27 mm) propilování děr na symetráku do šířky. Nijak to nevadí, samozřejmě, když při pilování nepoškodíš nic ze zbytlu destičky. A u polského síta odstraň přídavné direktory, stejně jsou tam jen k mírnému zvýšení směrovosti (potažmo zisku) na kanálech 50 a vyších.
Zesilovač do kabelu jsem použil meximálně 20 dB po nejméně 4 metrech kabelové délky od antény, maximum bylo tuším 10 metrů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 882
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: so březen 07 2020, 9:04    Předmět: Citovat

kokun: Nene, tento symetrák je skutečně echt polský, píšou na něm BADMOR Gdynia, Made in Poland, K6-69.
Kdysi jsem ho vyšrouboval taky ve šrotu z nějakého síta, co kdyby byl náhodou někdy potřeba...
Původní anténa rybí kost zůstane tam jak je, ale už je otočená na Ještěd, příjem je parádní. Akorát se za zesilovačem vyhodí rozbočovač (stejně na něm vzniká nějaký útlum a je tak blbě umístěný že překáží) a bude napájet jednu telku.
Druhá, ta nová anténa jen pro druhou telku bude na půdě dílny, snad to umístění tam doufám bude dobré abychom nemuseli na štít ze žebříku a tuto zkusíme natočit na Cukrák. On ten STB na DVB-T2 u druhé telky je nějaký míň citlivý, prostě programy Novy v definitivním T2 nenaladí ani dobrovolně (automaticky) ani násilím (ručním zadáním kanálu). STB u první telky chytne všechno hned.

Hill: Aha, to je dobré že když se vysílá nově už jen do K48 tak už teda nejsou potřeba, to potom ani nebudu shánět direktory pro to svoje české síto.

EDIT: Tak mise neúspěšná, nefunguje bez zesíku ani s, nalezeno nula programů a ani nelze zapnout na STB napájení antény po kabelu - vypadává, je tam asi zkrat, bude špatný kabel který je i dost zpuchřelý, lámal se. Síto bylo ale přetím funkční. Pokračovat budeme až kamarád koupí nový.
Ale objevil jsem na stávajícím vedení totálně zpatlaný spoj, po nápravě se celkový počet nalezených programů rozšířil asi o 20, tak zatím je to vyhovující.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so březen 07 2020, 18:43    Předmět: Citovat

znáte antény Iskra ? kdysi dovozce ručkových měřáků, jo...
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: so březen 07 2020, 18:55    Předmět: Citovat

Jo, Iskra antény znám - rozpadne se jen když se na ni křivě podíváš...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so březen 07 2020, 18:57    Předmět: Citovat

aha...dík, nevhodné pro naše klimatické a povětrnostní podmínky, řekl bych Sad
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund