Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kdo je výrobce této antény?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1872
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: po březen 02 2020, 14:45    Předmět: Citovat

konosuke pokud se nepletu, tak dnes by to snad zeměno být nemělo, ale měl by být použitý oddálený jímač. No ten tam taky není Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: po březen 02 2020, 15:11    Předmět: Citovat

Jo, taky jsem onehdá "operoval" s oddáleným jímačem. Pak se přiřítil revizák a okamžitě mi stožárek na logáro přizemnil a šmitec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po březen 02 2020, 15:13    Předmět: Citovat

dobrá, dobrá ! na fotce to vidět moc není...
čítankové ukázkové zapojení zde Wink



DVB T2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  134.65 kB
 Zobrazeno:  63 krát

DVB T2.jpg



_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1872
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: po březen 02 2020, 16:01    Předmět: Citovat

Osobně hromosvody nedělám, ale ze zkušenosti, tam kde je stožár přizeměnej to nechává revizák být, tak jak je. Pokud se někde dělá třeba nová střecha a tím pádem i nový antény, tak vždy vyžaduje oddálený jímač. Píšu o STA v bytových domech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 882
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: po březen 02 2020, 19:15    Předmět: Citovat

Kokun: Já bych chtél zkusit jen ze zvědavosti zda půjde zachytit Polská televize. Proto jsem byl rád že mi kolega dal tu dlouhou Colorku, že je velmi silná-výkonná a ještě kvalitní, má dobrou směrovost a zisk a odstínění zezadu.
Pamatuju se že jako malé děti jsme se za socíku na Polskou TV dívali na pohádky, táta to tenkrát nějak naladil, nevím už na jakém kanálu (analog) vysílali, byly tam i nějaké pohádky a seriály - Bolek a Lolek, Medvídek Ušatek nebo co to tenkrát bylo??).
V podstatě bydlíme na nejvyšším místě města, sice tím směrem jsou domy, ale běžné rodinné, žádné paneláky. Když vyjdu na konec města což je tak půl kiláku tak když je dobrá viditelnost vidím krásně Ještěd a o kousek dál na mírném kopečku, když je jó příznivé počasí až Sněžku.
Ten vysílač Sniežne Kotly nebo jak se to jmenuje je někde mezi.
Bohužel oproti těm dobám kdy jsme se tehdy jako malí na PTV dívali se už mezitím dávno zrušila na hřebenu střechy trubka pro původní antény a teď je i střecha je pár let nová takže tam už mi doma nepovolí nic dát, (a mám závratě!) tak antény máme pod střechou na půdě. Ale střecha je prkna a plastové šablony, tak to snad asi nebude mít významný elektrický vliv, no ale budou prostě asi o 3,5 - 4 metry níž oproti původnímu umístění nad střechou. Od Cukráku a Prahy-Ládví odkud chytáme signál to nevadí, za analogu jsme přijímali původně z Ještědu a až potom ze Žižkova a Cukráku - ale ten polský vysílač je ještě dál, je vzdálený asi 90km. Uvidím.


Naposledy upravil foxrider dne po březen 02 2020, 19:35, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 882
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: po březen 02 2020, 19:21    Předmět: Citovat

Jinak jsem koukal na bazary - tu původní X-Colorku prodává někdo za pár šupů, ale je to přes půl republiky snad až v Náchodě, tak to je problém...

Kdo ví jestli by to šlo nějak rozebrat pro poslání v balíku, měl jsem problémy i s tou mojí novější jak bylo vše ocelové zarezlé. A aby taky nebyla "ostříhaná" to pak nemá význam...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: po březen 02 2020, 20:04    Předmět: Citovat

Jestli chceš, tak Ti jednu origo dlouhou colorku věnuju, kolega v práci-i přes moje důrazné varování- ji sundal a dal místo ní logáro Sad
No a teď se válí za prodejnou a čeká na šmelc.
Já sám mám doma na půdě 3 kousky a pak ještě jednu 2,2m Hirschmannku do K48. Všechno chce ale svůj čas...
Napiš mi, třeba do SZ, odkud přesně jsi. Teda pokud tu anténu vážně chceš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po březen 02 2020, 20:10    Předmět: Citovat

Vysílač (RTON) Šnieźne Kotły jsme v dobré kvalitě přijímali v analogu na samotrě kousek od Jičína, šel tam paradoxně líp, než kterýkoli český program. Jenomže pro digitál přemístili antény za kamennou věž, ta teď dost účinně stíní směr do Čech, ale pořád tam něco zbývá.
Kanály jsou převážně původní po analogu:
MUX1 K30H, MUX2 K35H, těm snížili výkon o 3 dB, MUX3 přeladili z K47 na K49H a pak tam je ještě slabý MUX8 K6V, po tom ale po 42 km na přémoi viditelnost ani stopa. Vše v DVB-T, ale kódování MPEG4/AVC. Antény jsou kolem 20 metrů nad zemí. Více zde..
Z některých mést Prahy, třeba z Ládví, to máš asi 107 km na přímou viditelnost, tak to zkus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: po březen 02 2020, 20:24    Předmět: Citovat

Vysílací antény určitě "nepřemístili za kamennou věž", na její boční straně je pouze pod laminátovým krytem rezervní AS, hlavní AS je tam kde byl vždy (laminátový tubus bílé barvy nad střechou budovy, nikoliv věže). Pro DVB-T jen upravili (potlačili) vyzařovací diagram do ČR na max 200W.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po březen 02 2020, 20:30    Předmět: Citovat

X-colorka byla (a stále ještě je) tou nejvýkonnější anténou u nás vyráběnou.
Nwm jestli je skutečně ten rozdíl mezi původní X-color a tou novou TA Color Super - tak jak by to podle těch tech. parametrů ukazovalo. Je ale možné, že tak jak jsi i předpokládal, že "papír snese všechno". Když se dívám na ty křivky zisků (z mého odkazu), tak tam nedosahuje ant. X-color těch 18dB, ale jen 15. Takže ten rozdíl mezi tou starou a novou nebude zřejmě tak markantní.
Rozdíl ale určitě bude v její mechanice - co jsem dosud četl, všude se uvádí, že ta novější je chatrnější-horší.

Pokud jste PL-TV chytali za analogu, je předpoklad, že u vás pojede i digitál. Při dálkovém příjmu (za který se považuje vše, co je nad 20km) je samozřejmě venkovní umístění antény když ne nutností, tak určitě výhodou.
Není ale vyloučena možnost příjmu i pod střechou, byť s určitou ztrátou signálu. Ztráty budou o to větší, čím bude střecha mokřejší (za deště, suchý-mokrý sníh, ...) - za pokus to stojí. Z mapy si nalezni azimut, kam má být anténa nasměrovaná a zkus příjem.
Samozřejmě že by bylo nejlepší si nechat změřit anténářskou firmou velikost signálu, ale i bez toho zkoušet můžeš - zatím tě to "nic nestojí" (kromě času, "nějakou" anténu máš) - zatím nic neinvestuješ. Už za analogu se však říkalo: pokud nic nechytíš na síťovku, je každá další investice zbytečná.
Tehdy ale byla situace o něco lepší - obraz se dal posuzovat podle "velikosti zrnění" (v širším rozsahu). U digitálu tohle není - obraz buďto je, anebo není. Přechod mezi těmito dvěma stavy je velmi "úzký" (tehdy kdy se obraz seká a kostičkuje).

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lumca



Založen: May 05, 2012
Příspěvky: 542

PříspěvekZaslal: po březen 02 2020, 20:49    Předmět: Citovat

Ovšem pozor! V budoucnu dojde na tomto polském vysílači ke změnám vysílacích kanálu pro jednotlivé MPXy. Finálně bude MPX1 na K30, MPX2 na K47, MPX3 na K24 (ten už od 06/2020), MPX4 na K22, MPX5 na K35 a MPX6 na K37, takže 100% dojde ke kolizi s našími finálními DVB-T2 MPXy!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 882
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: po březen 02 2020, 20:52    Předmět: Citovat

Hill: Dík za tu pěknou stránku s fotkami a informacemi, to je ten vysílač.
kokun, lumca:
Tak je to jen zkouška po letech ze zvědavosti, jestli se to ještě dá...
Ale i ta technika je přece jen trošku dál, různé laditelné propusti a kanálové zádrže, zesilovače, dřív táta nic takového neměl a měli jsme ještě černobílou televizi (Viktoria senzor?).
Jinak ta nová co mám, ta má ještě poctivou tloušťku stěn profilů, ale co jsem měl v ruce držák reflektoru a vzpěru z poslední doby výroby -konce v Kovoplastu, tak ta je snad poloviční síla stěny, na to si sedne vypasený holub nebo havran a ohne to...

decmen: A je to ta s těmito prvky a bez úprav stříháním konců? Protože tu novou mám.
Ale, popřípadě bych se zeptal i kamaráda, jestli by o ní neměl zájem ten bydlí v centru ale nízko, má problémy s příjmem od Prahy teď má rybí kost, budeme zkoušet jiné místo kde je "volnější" výhled, zkusíme síto, by mohl zkusit i Colorku.



unnamed.jpg
 Komentář:
 Velikost:  7.51 kB
 Zobrazeno:  39 krát

unnamed.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po březen 02 2020, 23:09    Předmět: Citovat

Jj - na tvém fotu je přední konec staré ant. X-color. Jak vypadají direktory novějších antén (v detailu), viz mé foto níže.

Tvé foto pochází odsud - kde je mj. taky foto ant. Kathrein a i jejího "čtyřčete".
Anebo odsud, kde se mj. zase píše:
citace:
Stará X-colorka může být nejlepší volbou, ale musí to být ta opravdu stará z dob minulého režimu, viz foto. ... Má maximální zisk kolem 45 kanálu a pak klesá, ideální do dnešní doby.

Já jsem si ji kdysi bohužel ostříhal podle návodu v AR, abych posunul zisk směrem k vyšším kanálům. Teď občas navštěvuji různé sběrné dvory a hledám původní prvky. Už mi chybí pouze dva.
Jen to potvrzuje přesně to, co jsem psal ve svých příspěvcích výše Wink


anténa-s-ptákem.jpg
 Komentář:
Předek "novějších" ant. Color Super
 Velikost:  50.89 kB
 Zobrazeno:  75 krát

anténa-s-ptákem.jpg



ant4_8_52.jpg
 Komentář:
Snad to nejvýkonnější, co se dá z továrních antén docílit - "čtyřče" z ant. Kathrein.

Pro už. "konosuke": Uzemnění toho monstra raději nehledej :-)
 Velikost:  24.05 kB
 Zobrazeno:  70 krát

ant4_8_52.jpg



_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 882
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: po březen 02 2020, 23:48    Předmět: Citovat

kokun: Ano, fotka je z toho prvního odkazu. Hledal jsem jen nějaký dobrý obrázek abych dal příklad co myslím, a tady to zrovna bylo pěkně vyfocené. Ale díky i za ten druhý odkaz, je to vidím zajímavé fórum, tak je to teda skutečně pravda že stará je v současnosti lepší.
Tu Kathrein, ale samotnou mají u nás v ulici, ale tak vypelichanou že chybí normálně cik-cak fakt půlka počtu direktorů! Jak na to můžou něco chytit... Shocked

Tím koncem myslím konec né Colorky - ale konec výroby všech antén v Kovoplastu, uz se prý tam už vůbec nevyrábějí a v podstatě je v současnosti už jen doprodej hotových výrobků do vyčerpání skladových zásob.
Takže tam už je bohužel nevyrábějíSad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út březen 03 2020, 6:06    Předmět: Citovat

foxrider napsal(a):
Dík za tu pěknou stránku s fotkami a informacemi, to je ten vysílač.
Za nic: chtěl jsem ukázat nějakou fotku z roku 1977, to jsem tam byl naposledy (a ještě ne kvůli vysílači), ale ani fotka ani negativ, kdo ví, kam jsem to zaarchivoval...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund