Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Televize LG - LED v podsvícení svítí různou intenzitou
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15518
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt únor 13 2020, 20:18    Předmět: Citovat

Jo, za to můžeš ty. Spletl jsi mě tím datem výroby. Laughing Ale pokud jela jen 2-3 roky, tak to je opravdu bída. Při tom nastavení to déle s těmi novými nepojede. A o tom pozemním příjmu jsem to taky potom četl. No, tak jak jsem psal, koupí STB a bude mít aspoň nový ovládač. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: čt únor 13 2020, 20:25    Předmět: Citovat

Musel by zjistit,kolik to ma namotano hodin, zadny roky co to měl doma. Podle mých zkušeností vydrží direct led max 11_12000 hodin, pak jde do kopru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2014
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: čt únor 13 2020, 20:39    Předmět: Citovat

Ono to je se mnou trochu složitější, ale pokusím se :
Tu LG jsem koupil na vánoce 2014, má sice DVB T2, ale s H 264. To mi ale nevadí, jedu přes satelit.
V provozu je průměrně 8-10 hodin denně, takže těch 5 let životnosti je snad v normě. Podsvit odešel v listopadu a když jsem zjistil, že oprava by stála 2.000 Kč, koupil jsem v Datartu toho Samsunga UHD
a LG měl putovat na SD. Čirou náhodou mi po vánocích odešel podsvit u Hyundaie, kterého provozuji v děcáku a který jede na STA – proto mne zajímá ten přechod na DVB-T2 (pozn.pro kolegu kokuně).
Na něm jsem si odzkoušel výměnu podsvitu – je to menší uhlopříčka, pouze 2 pásky. Když jsem tedy zjistil, že to jde a že to zvládnu, bylo mi LG líto jí vyhodit a pustil se rovněž do opravy – a úspěšně.
Takže zvažuji, zda LG si ponechat jako reservu nebo jí prodat, kupce bych měl. Jinak jsem si před časem stáhl a nainstaloval nový soft ze stránek podpory LG.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: čt únor 13 2020, 21:09    Předmět: Citovat

Decmen, Ty hodiny jsou trochu z cesty. Nejdůležitější je, jaký prou ledkami teče. Uznávám, a nezpochybňuji tvoje konkrétní zkušenosti, ale nepíšeš o jakou TV jde, a jakým způsobem ty ledky provozuješ. A to je ten nejdůležitější parametr, ne počet hodin. Ten je vždy individuální. U obrazovek pro barevné televize se odhadoval počet hodin životnosti 3000. Některé třeba ruské, ale nejen ty tohoto magického čísla nedosáhly, naopak TV LOEWE běžně dosahovaly i víc než 20000 provozních hodin s původní obrazovkou. I ty CRT měly v servisním menu evidenci provozních hodin. To máš tvé dvoje LFDky.

Mohl jsem se tehdy uchechtat nad blbostí lidí, kteří brali jako slovo Boží údaje z počátku výroby plochách panelů, o kterých jejich výrobci a prodejci tvrdili, že mají životnost 100000, slovy sto tisíc!!! provozních hodin.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
decmen



Založen: Sep 25, 2013
Příspěvky: 597
Bydliště: Chlumec n.C.

PříspěvekZaslal: pá únor 14 2020, 7:44    Předmět: Citovat

Já píšu o tv, které si zákoš koupí a nic nenastavuje, jen naladí a kouká. Bohužel je z výroby nastaven (asi většinou u všech tv) podsvit na 100% , někdy i dynamický režim. Důchodce, který má pak tv puštěnou průměrně 10h/den , tak namotá těch 11-12tis.hodin za 3,5roku a šmitec. A to nemluvím o levných modelech čehokoliv, kde není ani plechová vana a led pásky jsou jen volně nacvaknutý v plastovým deklu.
Další případ je ten, když máš tv vystavenou na prodejně a jede tam 12h denně s nějakým demo videem-to přijede merčík od Samsungu a nastaví Ti na všech tv dynamický režim, aby ty omalovánky praly co nejvíc do očí. Velkej drahej model, kterej prodáš třeba až po 3 měsících, tak má v tu chvíli 10% života za sebou už když si ho přineseš domů Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: pá únor 14 2020, 8:26    Předmět: Citovat

S tím nastavením na max, resp. režim prodejna máš pravdu. Dokonce to výrobci tvrdě vyžadují a kontrolují. a nejen důchodci s tím režimem prodejna/dynemický TV provozují až do její smrti. Mimochodem, na takový obraz se skoro ani nedá dívat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7939
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: pá únor 14 2020, 13:15    Předmět: Citovat

Já bych řekl že defaultně nastavený dynamický režim není pro LEDky 100% ale spíše 130%. Mám tady jednu LG 32" která měla podsvit komplet KO a tak měla jít na SD. Dal jsem do ní nějaký upravený pásy z dárce orgánů s prasklým displayem, nastavil proud na zlomek původního a LG běhá 24/7/365 jako monitor dohledových kamer už pár let bez jedinýho problému. Jen pro zajímavost, občas měřím příkon telky. A protože jediný co ho mění (kromě zvuku na max) je intenzita podsvitu. Režimy ho mění jen málo ale "úspora energie" dělá divy. Telka o který mluvím bere celkem 15W ve 32"!!! LEDky skoro studený. A obraz na kamery bez připomínek. A tady si troufnu odhadnout že 50k hodin může vydržet.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15518
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá únor 14 2020, 13:46    Předmět: Citovat

No, no, zase to nepřeháněj. Možná jen 49 khod. Wink
Ještě se toho někdo chytne. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2014
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: pá únor 14 2020, 14:32    Předmět: Citovat

Nastavil jsem podsvícení na hodnotu 80, kontsrast 87, jas 50. Mimochodem když v menu "úspora energie" změním volbu a obraz očividně ztmavne , tak ty nastavené hodnoty se nemění. Co se tedy mění ? Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7939
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: pá únor 14 2020, 14:35    Předmět: Citovat

No, aby to nebylo jak s LED žárovkou která měla deklarovanou životnost 15k hodin a když jsem ji po půl roce reklamoval, prý už určitě nasvítila víc. PS doplnění: k nastvení telky. Jas, kontrast, sytost nemá na led podsvit žádný vliv. Jedině podsvícení nebo úspora energie. Podsvícení mění svit LED staticky, režim úspory energie mění podsvit dynamicky podle scény a nebo podle čidla externího světla.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
texi



Založen: Nov 25, 2005
Příspěvky: 376
Bydliště: Lužec n.C.

PříspěvekZaslal: pá únor 14 2020, 14:46    Předmět: Citovat

[quote="mi-ro"]No, aby to nebylo jak s LED žárovkou která měla deklarovanou životnost 15k hodin a když jsem ji po půl roce reklamoval, prý už určitě nasvítila víc.
Rok má 8760 hodin-takže by musela svítit cca 22měsíců??? ne ??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15518
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá únor 14 2020, 15:41    Předmět: Citovat

dvorak napsal(a):
Nastavil jsem podsvícení na hodnotu 80, kontsrast 87, jas 50. Mimochodem když v menu "úspora energie" změním volbu a obraz očividně ztmavne , tak ty nastavené hodnoty se nemění. Co se tedy mění ? Děkuji.

Tak to máš naprosto špatně! Když dáš podsvícení na 50 a jas na 80, tak to bude úplně stejné, že? Kontrast, ostrost, barevnost atd. mají vliv jen na tu "uživatelskou" kvalitu obrazu, ale podsvícení a jas na to, abys něco viděl.

Uvědom si to, že máš:
a) žárovku, kterou svítíš (podsvit)
b) filtry, které upravuješ v obraze (jas, kontrast, barevnost, ostrost)
c) plochu, která zobrazuje něco na základě podsvitu a úprav filtrů
Proto, když dáš malý jas, tak jen utlumuješ světlo, které ta žárovka vyrábí. A zároveň to, že ta žárovka stále stejně svítí. Proto je ideální si nastavit jas tak na 85 a potom stáhnout podsvit tak, aby se na to ještě dalo dívat. Většinou těch 50 je takový průměr (u nových 40), který se nastavuje i v regulaci podsvitu na desce (většinou SMPS).

Příklad:
Když ti TV s podsvitem 80 vydrží např. 3 roky, tak s podsvitem na 40 vydrží 6 let a přitom se ten podsvit vysvítí stejně. Neopotřebuje se zároveň část displeje, která by trpěla nadměrným teplem a je toho víc. Ve stejném příkladu při podsvitu 100 má TV nárok na životnost takových 2,4 roku než zhasne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15518
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá únor 14 2020, 15:48    Předmět: Citovat

mi-ro napsal(a):
Jas, kontrast, sytost nemá na led podsvit žádný vliv.

To je právě ta chyba, když to takhle napíšeš a lidi se to tak dozví i v obchodě.
Jas by měl logicky zjasňovat obraz, ale doopravdy ho ztmavuje. Je to vlastně obrácená stupnice k podsvitu. Lidi si ho tedy stáhnou, aby to nebylo přesvětlené a jsou 2-3 roky v klidu než to přijde. Laughing
Lepší by bylo psát (ano je to slovičkaření), že jas, kontrast, sytost nemá vliv na funkci podsvitu žadný vliv a že podsvit jede furt tak, jak je nastaven a to občas naplno. Lidi jsou většinou neznalí této funkce LCD televizí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7412

PříspěvekZaslal: pá únor 14 2020, 15:51    Předmět: Citovat

Není to pravda. Když dá jas víc než 50-55, tak to na většině TV znamená, že z černé bude mít šedou, vcelku nezávisle na nastavení podsvícení. Jas je ss posuv, už od dob čbtv. Intenzitu ve světlých barvách (bílé) ovlivňuje nastavení kontrastu, ale tam není dobré jít přes hodnotu 90, neboť dost často pak dochází někde k saturaci a tím přepalům. Takže nastavení má dobré.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15518
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá únor 14 2020, 15:59    Předmět: Citovat

To asi záleží jak na které TV.
Teď jsem se mrkl, mám podsvit 10 (z 20), kontrast 81, jas 75, ostrost 90, barvy 50 a určitě bys nepoznal, jak je to nastavené. Je tam černá, bílá, odstupňovaná šedá, normální barva tváře. A je to tam asi 8 let a za ta léta jsem neslyšel od nikoho z rodiny prohodit něco o jiném nastavení než jsou zvyklí. A děcka jsou většinou nejsprostější, ta by to řekla při první pohádce. Wink
Mimochodem, na LCD TV nikdy nebudeš mít tu opravdovou černou, protože toho není schopna, takže asi ne 16 odstínů šedé, ale asi takových 13-14.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund