Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kolik Vám to v zimě žere ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út únor 04 2020, 21:51    Předmět: Citovat

Tak jste si potahali kšandy . Já nevím , kolik to žere , když mám tak 450km , stavím se pro plyn .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6556
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: út únor 04 2020, 21:57    Předmět: Citovat

Tak když necháš spojku dlouho klouzat, určitě něco protopíš. To ji musíš pustit hned, jak to je možný, a až potom pořádně přidat plyn, pak kvaltovat při obvyklých otáčkách. Taky mysli na to, že při lehkým plynu se otevírá nEGR ventil, takže motor poněkud dusíš, ale když je plná zátěž, nEGR zůstává zavřenej.
Bavme se teď o benzínu, ne o traktorech - u něj platí, že má nejvyšší účinnost při plný zátěži, a dále v rozsahu maximální krouťák (tam je nejvyšší) - maximální výkon (nižší účinnost, ale vyšší jak při nízkejch otáčkách), k čemuž je obvykle uzpůsobená převodovka (při otáčkách na nejvyšším výkonu, když přeřadíš nahoru, se dostaneš na otáčky nejvyššího krouťáku) - jen a pouze při splnění těchhle podmínek je motor nejúčinnější.
Takže když budeš kvaltovat už při 2000ot./min., nedostaneš z benzínu takovej výkon (spálí se neefektivně), budeš za sebou dělat kolony, ale navíc si budeš kurvit motor a spojku.
Defenziva je obrana, ne bezpečnost, ideálně žádný předjíždění, takže i za traktorem budeš muset bejt spokojenej. A myslíš, že taková jízda je bezpečná? Pro Tebe možná, ale když chce ten za Tebou předjíždět, místo toho, aby předjel jenom ten traktor, musí předjíždět Tebe, čímž ho svým jednáním vystavuješ vyššímu riziku čelního střetu.
Jak už jsem psal, jezdím tak, abych nikoho nezdržoval, tak, abych jel plynule a předvídatelně (žádný hysterický brzdy do zatáček), tak, abych byl vidět a slyšet Twisted Evil, ne agresivně (ofenzivně), ne připosraně (defenzivně).

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: út únor 04 2020, 22:01    Předmět: Citovat

Zase mne to zítra ráno čeká . Těch 5 , co mne nebezpečně předjede , dojedu u kruháku do Kvasin a na parkoviště vystupuji stejně s nimi ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7503
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út únor 04 2020, 22:11    Předmět: Citovat

Ale voni maj delšího ptáka než ty. A vo tom to je.
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1962

PříspěvekZaslal: st únor 05 2020, 10:49    Předmět: Citovat

MetalGod napsal(a):
Od toho tam je oranžová, Míro. Ta poskytuje dostatek času na zařazení kvaltu a přípravu k rozjezdu. To ale vyžaduje pozornost řidiče, ne, že místo toho čumí do blba a škrábe se na koulích, a začne něco dělat, když za ním auta začnou troubit. Jako jestli takhle dává někdo pozor i při jízdě, pak nemá za volantem co pohledávat.

PixelOrgy: Jestli při rozjezdu lechtáš plyn, nebo mu dáváš céres, je úplně jedno, na jednotku vzdálenosti bude mít auto stejnou spotřebu. Tam není rozdíl ani maličkýho panáka.


Jo, teoreticky je to uplne jedno, hmota auta je konstantni, a proste potrebujes dany mnozstvi energie na rozjezd, at rychlej, nebo pomalej.
Jenze v praxi pak vidis, to co vidis, a kdyz takovej nabuzenej zavodnik ve firemnim rapidu nebo fabce zatopi pod kotlem na zelenou, tak jeste 3 sekundy stoji na miste a hrabe prednima Very Happy S tim casovanim na zelenou je to ale fakt nekdy peklo... Kdyz se takzhle zpozdene rozjedou v tom strudlu 2-3, tak uz se to dost projevi.

Ja ten rozdil o panaka spis psal k tomu, kdyz nekdo dojizdi ty semafory "na slimaka" uz s predstihem pul kilaku...

Kdyz je semafor/krizovatka ve 2 pruzich v kazdym smeru, a hned za krizovatkou se to spojuje do jednoho. Nekteri z tech lidi to zacne brat jako soutez a zip je sprosty slovo. Hlavne se nalepit na toho pred sebou, at neprojde ani mys! Smile

Jinak na nejaky hromadny silnicni hratky moc nejsem, takze zadny zdrzovani a vytvareni vlacku, spis "pryc od nich" Smile

BOBOBO napsal(a):
Tak jste si potahali kšandy . Já nevím , kolik to žere , když mám tak 450km , stavím se pro plyn .


To ale vubec nevadi, oni ti to v EU zmeri za tebe (a asi nejen spotrebu) Smile Staci si koupit novy auto ... Orwell by mel radost Smile https://ec.europa.eu/clima/sites/clima/files/transport/vehicles/docs/report_fuel_consumption_en.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
radek89



Založen: Oct 25, 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Mor. Nová Ves, Břeclav

PříspěvekZaslal: st únor 05 2020, 17:19    Předmět: Citovat

citace:
Od toho tam je oranžová, Míro. Ta poskytuje dostatek času na zařazení kvaltu a přípravu k rozjezdu.


V Německu oranžová nesvítí snad ani celou vteřinu. Vzpomínám, že pokud někdo stál vedle mě, skoro pokaždé mě předjel Very Happy Asi automat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt únor 06 2020, 6:44    Předmět: Citovat

bohužel to jsou často ty cenné vteřiny, dotyčný až když skočí zelená hledá fofrklacek, občas ho blbě uchopí a nejde mu tam zařadit kvalt, znervózní nesesynchronizuje spojku plyn poskočí a zhasne motor, než si uvědomí co se stalo najde klíčky a nastartuje v lepším případě projede on sám a dál už nikdo.
Osobně sleduji ještě semafor pro chodce a když tam skočí červená zařadím za jedna a do vteřiny mi skáče oranžová a v klidu se rozjíždím do křižovatky.
Už slyším moudré řeči o tom jak se nemá stát na spojce protože se ničí. Ty dvě tři vteřiny se spojce určitě nic neděje a je rozhodně víc v pohodě při plynulém rozjezdu, než při přískoku vpřed. Taky mé zkušenosti podobným způsobem jsem jen převážně po městě najezdil dobrých sto tisíc kilométrů jak se š1203 nebo Opel Astrou a žídné z aut nemělo problém se spojkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18639
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt únor 06 2020, 7:40    Předmět: Citovat

Přestože je v našem příhraničním okresu hafo auťáků denně v kolonách v provozu , je rozjíždění řad u semtamforu katastrofální . Nejvíc mne vytáčí , že jedou pro jistotu pod 40 k semaforu a když zjistí , že by mohlo , tak potom vyrazí .... a já za nimi zase neprojedu .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt únor 06 2020, 7:42    Předmět: Citovat

No defenzivni jizda. A nekteri se tim jeste hrde chlubi...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31641
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt únor 06 2020, 14:06    Předmět: Citovat

jimirek napsal(a):
Došlo k malému zmatení pojmů. Ten fór je ve sledování semaforu a ne koukání na zadek auta před sebou. Naběhne zelená a řadím. Naučil jsem se to v motorkářských kolonách, které se na světlech rozjíždí jako jeden muž. Cool
Řadit AŽ na zelenou je nebeská pitomost. Na zelenou už se musí pouštět spojka do záběru a přidávat plyn. Kdo neřadí jedničku nejpozdějc na žlutou je právě ten s prominutím D E B I L co nejvíc zdržuje a vytváří zbytečný zácpy. Spojka to vteřinový vyšlápnutí navíc v pohodě vydrží, jsou daleko horší nešvary, který spojku hoblujou a pálej - třeba "vození si nohy na pedálu" je pro spojku mnohem horší než její plný vykopnutí až na podlahu na křižovatce.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2012
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2020, 18:13    Předmět: Citovat

A systém Stop & Go spotřebu snižuje ? Já jej osobně vypínám, protože mne na křižovátkách rozčiluje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31641
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2020, 18:53    Předmět: Citovat

Snižuje ji o dobu, po kterou bys stál na křižovatce s motorem na volnoběh. V běžným provozu to je tak odhadem decka na 100.
ALE.
Namísto těch asi tak 3 ušetřenejch korun za každou stovku ujetejch kilometrů ti přinese nemalou porci rozptýlení v podobě hororovejch zážitků způsobenejch sice malým, ale citelným zpožděním při každým rozjezdu, před kterým ti tahle Z A S R A N Á vyjebávka vynucená Bruselí zhasne motor - a to naprosto schválně a vždycky v momentě, kdy se rozhodneš, že mezera mezi po pohlavní blížícíma se autama je dostatečně velká, aby ses do ní vešel i se svým nabušeným (dneska nejčastějc trojhrnkovým) superwágnem, takže místo aby ses dokázal prudce rozjet, motor škytne a když jseš rychlej při pouštění sešlápnutý spojky, mnohdy i úplně chcípne. Bylo exaktně změřený, že aktivní Stop-Start zpožďuje každej rozjezd o zhruba 0,4 vteřiny - a to při rychlosti aut na pohlavní silnici AŽ 90km/h (víc ne, na dálnicích a motorovkách se najíždí připojovacím pruhem "letmo" takže starty z místa tam moc nehrozí) dělá změnu jejich vzdálenosti zase AŽ o 10m - což mnohdy může zapříčinit když ne rovnou kolizi, tak nervyrvoucí situaci pro oba řidiče i členy jejich posádek. Já osobně bych tohle zařízení jako vysloveně ZHORŠUJÍCÍ BEZPEČNOST SILNIČNÍHO PROVOZU nechal STRIKTNĚ ZAKÁZAT pokud možno už od předloňska a hlavně se zpětnou platností = fabriky by ho musely při svolávačce na svý náklady trvale každýmu autu vypnout ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2020, 20:17    Předmět: Citovat

Já systém start/stop mám a v spojení s automatickou převodovkou to nezpůsobuje žádné problémy. Motor startuje už v momentě, kdy se třeba i mírně povolí tlak na brzdový pedál, takže i neurotičtější řidič se na svůj odpich může nachystat, pokud ovšem nepodlehne mánii túrovat předem motor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31641
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2020, 21:13    Předmět: Citovat

Měl jsem tu pochybnou čest pojezdit před rokem s fábulí 1,0MPI (55kW) s manuální převodovkou, ve který už samozřejmě tohle kurwítko bylo nainstalovaný - k mýmu štěstí a úlevě vypnutelná varianta. Jen jednou jsem to zapomněl deaktivovat. A pak když jsem v Litomyšli během špičky stál na výjezdu na I/35 a čekal až se udělá škvírka, a v ten moment kdy jsem chtěl zařadit a rozjet se a ten zkurwenej automat mi chcípnul motor, takže jsem následně s tou zlomek vteřiny trvající pauzičkou vyjel prakticky přímo proti mnohatunový Scanii s návěsem, tak v tu chvíli bych s chutí vystřílel celou Brusel i se Štrasburkem, Vlkohradem a přilehlýma rezidenčníma čtvrtěma. Tolik nočních zvířátek, co ze mne lítaly v desetistupech, snad ještě svět neviděl. Kombinace pidimotor + Stop/Start + manuální špajzka + dnešní provoz, to je f u c k t adrenalinovej zážitek, bez kterýho se s naprostým klidem obejdu ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: pá únor 07 2020, 21:35    Předmět: Citovat

To se stane, když se pohneš a hned zabrzdíš. Motor zhasne jen při zastavení a splnění dalších několika podmínek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund