Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

02 5G má někdo již zkušenost pro istalaci do RD ??
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 484
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: so leden 25 2020, 17:34    Předmět: 02 5G má někdo již zkušenost pro istalaci do RD ?? Citovat

Dobrý podvečer, bydlím na kraji vesnice a internet po kabelu zde na 10ky
let nehrozí. Momentálně máme připojení skrze wifi (na střeše RD)
Firma se celkem snaží a výpadky cca 2x do měsíce řeší od nahlášení
celkem rychle odstraní. Rychlost na stahování 50 , vysílání 15 je pro
mě dostačující, pro syna hráče zdá se taktéž Very Happy
Konečná cena měsíčního paušálu je 790 Kč , 02 nabízí připojení 100/10 o
zhruba 280 Kč laciněji/měsíc , hlavně očekávám menší výpadky provozu .
Jako živnostník jsem na připojení závislý prakticky neustále .

Vím, že tato technologie zatím není moc rozšířená a 02 jí vlastně používá
zatím v typech lokalit, jako u nás, kde nehrozí infrastruktura do země.

Pokud máte osobní i zprostředkované zkušenosti, nebo i názory, tak jsem
jedno velké ucho .... díky moc !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 4993
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so leden 25 2020, 19:22    Předmět: Citovat

Není to ve skutečnosti ještě 5G, ale tuhle lež používají všichni ostatní operátoři, takže je nutno nezůstat pozadu.

Myslíš asi 4G v pásmu 3,7GHz. Je to trochu loterie - jako všechno co se šíří vzduchem. Záleží na vzdálenosti od vysílače a úrovni pokrytí signálem; a kolik uživatelů na vysílači visí a hlavně viset bude v budoucnosti. Pochopitelně se pak budete o pásmo dělit.
V každém případě se připrav na to, že obchodníci ti naslibují mnohem vyšší rychlosti než potom dosáhneš v reálu. Proti wifinářovi si pravděpodobně rychlostně pohoršíš.

Co se týče spolehlivosti (výpadků) , měly by být mnohem méně časté než u wifinářů, protože zatím stále ještě mají operátoři vyšší standardy spolehlivosti.

Mám doma už přes rok modem LTE (4G) od O2 a rychlost se mi znatelně nezměnila. Byla nízká už od počátku (mám mít 20Mb/2Mb) a dneska mi to ukazuje asi 18-20Mb/2Mb . Ale co jsem zaslechl, tak někde byly v počátcích spuštění služby rychlosti nádherně vysoké ale dnes jsou už mizerné, protože je moc účastníků. Osobně jsem se službou přes LTE spokojen; nečekám zázraky a uvedená rychlost mi s rezervou stačí. I když jsem se trochu svou nepozorností nechal napálit s cenou a mohl jsem to mít o stovku levnější.

Služba 3,7GHz se neustále rozšiřuje na další vysílače, takže můžeš mít později štěstí a dojde ke zlepšení.

Pokud kluk potřebuje vyšší rychlosti, bylo by asi lepší zůstat u wifináře. Pokud ti jde hlavně o spolehlivost a úsporu pěněz, může být lepší přejít. Nakonec se zavazuješ jen na 24měsíců(nebo tak nějak). Pak uvidíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 484
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: so leden 25 2020, 19:50    Předmět: Citovat

Je to bez závazku, služba se jmenuje Nordic Telecom snad ??
Je zajímavý, že všude to inzerují, jako 5G Very Happy

Zkusim a dám vědět, ono snad nejde tolik o rychlost při hraní her,
není důležitá hlavně odezva ?? Jestli se mýlím, ať mě někdo opraví ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 4993
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: so leden 25 2020, 19:59    Předmět: Citovat

Až bude skutečné 5G , bude-li vůbec, bude odezva mnohem mnohem kratší. Což teď není. Teď je to jen marketingový trik. Pravé 5G potom asi budou muset nazývat 6G nebo raději rovnou 8G, aby to dobře vypadalo. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
gepard



Založen: Feb 05, 2007
Příspěvky: 1719
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

PříspěvekZaslal: so leden 25 2020, 23:07    Předmět: Citovat

Ahoj, LTE - technologie 4G (4. generace) - na frekvencích 800, 1800, 2100 a 2600 MHz ... chystá se ale postupně ukončení LTE (horizont několika roků). Nástup sítě 5G znamená postupný přechod na frekvence 3,7 GHz s větší šířkou pásma... Nejvíc do toho již zajel právě Nordic Telecom, který má již zakoupená práva, licence. U mě již byl od nich technik, který měl ověřit rychlost možného připojení ... na cca 3 km s přímou viditelností na jejich antény down 75 Mb/s / up 9 Mb/s. Vzhledem k tomu, že mi mohl 100% zaručit jen 40/4 (já chtěl rychlost 100/10, kterou mi nabídli jako dostupnou na mé adrese), tak z toho sešlo. Čeká se u nás na hustší výstavbu vysílačů (zatím máme zde jen 1).
_________________
-- Gepard --
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 484
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: ne leden 26 2020, 8:37    Předmět: Citovat

02 drze inzeruje na 99% pokrytí současně až 1000Mb/s, tak nevim
kde je realita, počkám co na to jejich technik ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: ne leden 26 2020, 11:08    Předmět: Citovat

S tim 5G zatím opatrně,čím dál víc je slyšet o škodlivosti a dokonce některý doktoři s vědcema protestujou.Horší vlastnost je,že 5G si automaticky zasíťuje i ty přístroje,který nechceš a jediná možnost,jak tomu zabránit je demontáž 5G modulů z těch kterých přístrojů(např.smart TV,pračka,lednice,něco v ložnici atd).Pak se objevily i informace o možnosti použít 5G jako zbraň (používá i podobný pásmo jako "neviditelný bariéry" systému ADS),vyžaduje víc menších vysílačů,rozdíl mezi mikrovlnama v LTE/WIFI pásmu a 5G je asi jako mezi světlem a laserem.Mělo by se jednat o pásmo do 30GHz,možná do 60.S více vysílačema se dá vytvořit "fázovací pole" a signály "vektorově namířit" na danej přístroj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne leden 26 2020, 11:12    Předmět: Citovat

Už to neber. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 26 2020, 11:17    Předmět: Citovat

Od O2 jsem už loni v létě utekl, mají předražené služby, dřívě jsem platil za internet 40Mb(30 skutečnost) 550Kč měsíčně. Přešel jsem k Starnetu a mám za 250Kč zaručených 70Mb na 70Mb. Výsledek vypadá teď v neděli asi takto jako na obrázku. Jinak když nesedí tolik lidí u netu tak je upload kolikrát vyšší než download. Výhoda je, že koukám přímo na anténu vzdálenou vzdušně asi 35m. Takže tady byla volba jasná a zatím si nestěžuju.


2020-01-26_110705.png
 Komentář:
 Velikost:  90.96 kB
 Zobrazeno:  218 krát

2020-01-26_110705.png



_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 484
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: ne leden 26 2020, 12:05    Předmět: Citovat

Koukám, že v Praze je volba jasná ... Very Happy

15km od Prahy na poli u lesa je jiná situace 50/15 za 790 kč je realita !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 4993
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 26 2020, 12:16    Předmět: Citovat

weed_smoker napsal(a):
....rozdíl mezi mikrovlnama v LTE/WIFI pásmu a 5G je asi jako mezi světlem a laserem.Mělo by se jednat o pásmo do 30GHz,možná do 60.....
Když má wifi kmitočet 2,4GHz a 5GHz a kmitočet pro 5G je 3,7GHz, kde bereš rozdíl mezi světlem a laserem?

Předpokládám, že chodíš doma v čepici z alobalu. Jinak jsou ti totiž schopni číst duševní pochody.


Naposledy upravil PavelFF dne ne leden 10 2021, 0:47, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3327

PříspěvekZaslal: ne leden 26 2020, 12:28    Předmět: Citovat

Šamponek is not dead. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2450
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: ne leden 26 2020, 13:16    Předmět: Citovat

Já ten Nordic mám, místní wi-fi měla výpadky, takže stabilita, rychlost je vyšší a rovnou i pokrytí patrového domu jejich routerem. Před Vánoci byla instalace a 3 měsíce za půlku, takže se to i bralo jako test. Teď jsem na wifi, tak rychlost neměřím, ale stahování filmů je otázkou vteřin, max. minut. Teď byl účet 227,-.
Nabízejí i televizi, ale když se to dá stáhnout bez reklam...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 484
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: ne leden 26 2020, 13:21    Předmět: Citovat

kejki

zajímalo by mě, jak je to s latencí ? Teď mám do Brna na UPC server
(z Úhonic) od 11 - 15 mil.sek , pokud se to zhorší na 100 ky mil,sek
tak mě asi syn sežere Sad , potom je asi připojení pro hráče v řiti ??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 26 2020, 13:27    Předmět: Citovat

milosak napsal(a):
Koukám, že v Praze je volba jasná ... Very Happy

15km od Prahy na poli u lesa je jiná situace 50/15 za 790 kč je realita !


A od jaké společnosti je ta cena 790Kč. Taky od Starnet?

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> GSM / CDMA / LTE technika a telefony Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund