Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jednoduchy upgrade Windows
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá leden 24 2020, 20:58    Předmět: Jednoduchy upgrade Windows Citovat

Rano som dostal jedno HP PC na upgrade Windows 7 na 10. Myslel som, ze to bude raz-dva hotove, ale:
1. PC bolo plne prachu, tazke doniest vysavac a vysat.
2. Pri vysavani som zistil, ze su na doske nafuknute elyty - takze dosku von a vymenit.
3. Skontroloval som aj zdroj a tiez som nasiel par nafuknutych - takze cely zdroj rozobrat a vymenit.
4. PC som zlozil, fungovalo. Vlozim DVD Windows 10 1903, spustim (z Windows 7) instalacny program - a ten po par minutach bez akejkolvek chyby zmizne.
5. Hladam na webe, kde su logy. Vraj C:\Windows\Panther\NewOS. Objavim tam chybu PANTHR ACCESS VIOLATION UpdateAgent.dll
6. Najdem, ze nie som sam a vraj upgrade na 1703 funguje:
https://social.technet.microsoft.com/Forums/en-US/95eea58f-790a-4977-9eb4-643cd4f09da8/windows-7-in-place-upgrade-to-windows-10-1809-failing-on-al-computers?forum=win10itprosetup
7. Stahujem ISO verzie 1703. Pocas toho zacne vibrovat ventilator CPU. Nastastie som stahoval na inom PC.
8. Rozoberam PC a vyberam ventilator CPU, ze ho namazem. Zistujem, ze nema mazaci otvor, lebo je to DELTA Superflo Bearing. Docasne davam iny ventilator, nech mozem pokracovat. Zatial napalujem DVD
9. Spustam instalaciu verzie 1703. Nezmizne, ale ukazuje varovanie, ze integrovana graficka karta Nvidia GeForce 6150SE nforce 430 nie je podporovana vo Windows 10.
10. Na webe najdem, ze to mam ignorovat, vraj funguje driver z Windows 7. Pokracujem teda v instalacii.
11. Windows 10 sa konecne doinstaluje a nabootuje. Zvuk funguje, siet funguje, driver na grafiku budem musiet nainstalovat znovu.
12. Este treba nainstalovat updaty a upgradovat na novsiu verziu, ale uz nie je cas - zostane to na pondelok Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá leden 24 2020, 21:10    Předmět: Citovat

Jj, jako bych to neznal. Z původně pohodové prácičky je peklo. Very Happy
Ohledně toho upgrade se mi stalo několikrát taky, pustím ten soubor, OK, OK, Pokračovat, nebo jak to tam je a ono nic. Prostě to zmizlo, proces skončil a nic se nedělo. Zjistil jsem pokusama, že je to kvůli té volbě "stáhnout aktualizace ihned". Když dám nestahovat, tak upgrade projde vždy normálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: pá leden 24 2020, 21:13    Předmět: Citovat

Oficiálně podporovaný jsou až GForce 8XXX, ale stejně mi ten ovladač dělá občas chyby. To jsou karty přes 10 let starý, takže jak staré je tohle HP a co je v něm za střeva, že se vyplatí tam ještě dávat Win10 a že to vůbec jde? Pak je otázkou, jestli ten Win7 driver bude fungovat i s novějšími buildy, až Win10 začnou páchat sebevraždu upgradem.
Jinak bych ještě čekal, že mechanika po letech nepoužívání nenačte DVD, či další podobné zlomyslnosti. Nedávno jsem instaloval Win10 na mašinu, kde šla mechanika připojit jen přes USB. Samozřejmě redukce USB-SATA "nezklamala" a kontakty ohnily, nakonec to vyřešila starší mechanika a redukce USB-IDE. IDE tak neohnívá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2926
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá leden 24 2020, 21:24    Předmět: Citovat

V práci máme na linkách staré PC od HP. Cca 10 rokov. Po preinštalovaní z Win7 na ten W10prúser PC reagujú spomalene, občas počas práce zhasnú na 3-5 sekúnd monitory (čierna obrazovka) a kopa ďalších nepríjemností. Čiže, ak nemusíš, tak ten PC neinštaluj na W10. My sme to museli, lebo firma, ochrana, atď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: pá leden 24 2020, 21:31    Předmět: Citovat

Mysteri napsal(a):
...občas počas práce zhasnú na 3-5 sekúnd monitory (čierna obrazovka)
To je ono, to je restart grafickýho driveru. Zajímavý je, že ty karty pod WinXP,7,8 chodí v pohodě, ale pod Win10 mají problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá leden 24 2020, 21:32    Předmět: Citovat

A nejhorší je, že celou dobu Mr.dkošrot und his girlz&boyz tvrdí, že Wirus X bezpečně pojede na každým "železe", na kterým předtím běhaly "sedmy". Jo, leda tak h0wno h0wno, slavnej soude. Bez minimálně 4GB RAM je Win X línej jak fábija Junior s litrovým čtyřválcem OHV z roku 1998, na rozdíl od "sedmiček", kterým 2GB ještě jakž-takž k běhu stačí. Vidím to v práci - W7 Profi 64b, procík Dual Core, 2GB RAM, rok instalace 2015, na běžnou kancelářskou práci i občasný mrknutí na net vyhovuje - jo, detailní vysokorozlišitelný obrázky načítá viditelně pomalu, ale na to ta mašina není - je to inteligentní psací stroj určenej hlavně pro komunikaci se serverem a zpracování obyčejný korespondence a pár Excelovskejch tabulek. Vzhledem k velikosti podniku je tam takovejch "želez" několik desítek. Až se ho někdo pokusí upgradovat na Wirus X, nechci to vidět. Nakonec to skončí nákupem novejch "želez" s fabricky předinstalovaným systémem, protože žádnýmu ajťákovi se nebude chtít trávit hodiny přesčasů mordováním se s přeinstalacema a z nich plynoucíma komplikacema. Všecky další "železa", na kterejch jsou "desítky", mají minimálně 4GB RAM a rychlostí rozhodně nejsou zas tak moc expresní ve srovnání se starýma "sedmičkovýma" strojema ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá leden 24 2020, 21:34    Předmět: Citovat

Když se udělá čistá instalace a umí se trochu pak odladit, není problém, aby byly W10 stejně svižný jako W7.
Teď jsem tu měl vykopávku C2D E6700 s pouhýma 2 GB RAM a normálním plotnovým diskem. W10 tam byly po upgrade z W7. Ženská mi to donesla, protože to bylo pomalý. Udělal jsem upgrade na 1909, instalaci vyčistil, pozakazoval kde co a PC je svižnej jako zamlada. Smile Dokonce ani nevadí ty pouhý 2 GB RAMky. A to píšu jako odpůrce W10, sám je nechci, ale pro BFU jsou rozhodně použitelný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: pá leden 24 2020, 21:37    Předmět: Citovat

Jsou použitelný jen do dalšího updatu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá leden 24 2020, 21:45    Předmět: Citovat

Jak to tak čtu, tak kde je pointa? Dostal jsi k upgradu starý zaprášený klumpr a nešlo to. Těžko soudit, jestli ty Win 7 byly dodrbané nějakými "samo-domo" adminy?
Že nejde nějaká stoletá grafika pod Windows 10 není ale chyba Microsoftu, nýbrž výrobce.
Výplod vševěda ze Třebové jsem nečetl, jen jsem zahlédl nějaká "exkrement, exkrement, slavný soude" a "Mrdkošoft".
Dělal jsem čistou instalaci (neboť záměna za SSD a obdržení notebooku na inzerát; systém byl nainstalován, ale já raději čistou) na starší notes Dell s C2D s 4GB RAM a pohoda klídek. Jede to rozhodně rychlejc, než by stejný železo tahalo sedmičky.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá leden 24 2020, 21:46    Předmět: Citovat

Je to 4-jadrovy Phenom, takze to je silnejsie ako mnohe nove lacne sroty. RAM je len 2GB, ale su tam este dva sloty volne. Prinajhorsom sa da do pci-e slotu vrazit nejaka podporovana grafika. DVD mechanika nastastie funguje bezchybne.

Ta instalacia 1903 nefungovala ani pri vypnutom stahovani aktualizacii. Je to zjavne nejaky bug. Windows 7 som na ten PC instaloval kedysi ja.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá leden 24 2020, 21:54    Předmět: Citovat

Tak on upgrade z x let běžícího systému je vždy taková sázka do loterie.
Sám jedu taky na upgrade ze sedmiček, jenže v době updatu (prvního) byla instalace sedmiček měsíc stará. Od té doby přešlo několik velkých verzí (k současné 1909) a dobrý. Když ale vlezu na stránky podpory Dell, tak se dozvím, že můj PC není oficiálně podporován na Win 8 a 10. Grafiku mám taky už "vousatou" (Quadro FX3800) a na tu kupodivu pořád ovladače jsou.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá leden 24 2020, 21:55    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Když se udělá čistá instalace a umí se trochu pak odladit, není problém, aby byly W10 stejně svižný jako W7.
Teď jsem tu měl vykopávku C2D E6700 s pouhýma 2 GB RAM a normálním plotnovým diskem. W10 tam byly po upgrade z W7. Ženská mi to donesla, protože to bylo pomalý. Udělal jsem upgrade na 1909, instalaci vyčistil, pozakazoval kde co a PC je svižnej jako zamlada. Smile Dokonce ani nevadí ty pouhý 2 GB RAMky. A to píšu jako odpůrce W10, sám je nechci, ale pro BFU jsou rozhodně použitelný.
Jo - povypínat kde co. Fajn, pokud to umíš, pojede ti to. Jenže uteče půl roku, boyz of Redmond vyplodí další myšlenkovej potrat v podobě nezakázatelnýho "update" a jseš přesně tam, kdes byl před povypínáním "kde čeho" - a můžeš to vypínat znovu. A pokud jseš náhodou ten, kdo neví "co má kde povypínat" = jako je 99% uživatelů, který naletěli na lež o snadným přechodu na Wirus X, jseš namydlenej.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: pá leden 24 2020, 21:57    Předmět: Citovat

Ta grafika je typem určitě o dost starší než ten Phenom. Ale asi to byla jedna z těch "kancelářských" sérií od Nvidie, které se prodávaly ještě dost dlouho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá leden 24 2020, 22:00    Předmět: Citovat

Grafika je integrovana v chipsete.

Ono sa to povodne pouzivalo ako nejaky pochybny server, po jeho zruseni som z toho urobil desktop, ako to povodne bolo vyrobene.


Naposledy upravil rnbw dne pá leden 24 2020, 22:02, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá leden 24 2020, 22:01    Předmět: Citovat

Instalaci upgrade odložím a mám zas rok čas. No a když se to pak zase rozesere, tak mám po roce zas práci ne? Very Happy
Hele, mimo zaměstnání už do IT skoro vůbec nedělám a takovýto zakázky odmítám, nebaví mě to a nemám čas. Ani už nevím, proč jsem na toto kývnul. Paní bydlí sama v pěkným bytě, rozvedená, děcka jsou už z domu... Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund