Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dálkáč na vrata Aprimatic 27MHz

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne prosinec 29 2019, 0:39    Předmět: Dálkáč na vrata Aprimatic 27MHz Citovat

Dvoutlačítkový ovládání na vrata vjezdu a vrata garáže. V poslední době ani né poloviční dosah, ještě horší než v létě, kdy je 27MHz zarušený z dálkovýho příjmu. Myslel jsem, že kvůli zimě nedává baterka dost šťávy (měla 11,1V) tak jsem dal novou 12V Panasonic. Bohužel se dosah moc nezlepšil ani na jedněch vratech.
Dokumentaci nemám, takže netuším jak je to udělaný a na kterým kanálu pásma 27MHz to vysílá, jestli AM nebo FM. Při zběžným pohledu klíčenka nemá krystal takže klidně za ty léta může být ujetá. Přijímače jsou výměnný moduly všetně dekódování a asi to bude superreakce, cívky podobný mezulím tam nejsou. Někde bych měl mít Danitu 420, takže kanál, kde to vysílá bych asi našel, případně vysílač doladil na maximum. Ale v tom přijímači, čert ví jak je to udělaný a kam se píchnout při ladění na maximum.
Není lepší se na těch 27MHz vykašlat a vyměnit klíčenku a přijímače za Eniku nebo něco podobnýho? Jak je to u Eniky s kódováním?
Díky!

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12024
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne prosinec 29 2019, 11:00    Předmět: Citovat

co kdybys sem dal nějakou kloudnou fotku detailu klíčenky a zmíněného přijímače ?
už jsi to tady několikrát řešil
. . . nechceš si raději pořídit něco zcela nového ?
minimálně vysílače a přijímače v jiném kmitočtovém pásmu a s výstupy přímo na ovládání těch vrat ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ypsi



Založen: Oct 12, 2005
Příspěvky: 400
Bydliště: Žilina

PříspěvekZaslal: ne prosinec 29 2019, 11:06    Předmět: Citovat

Za mňa vyhodiť a dať tam niečo novšie na 433 alebo 868MHz, je toho hromada, Nice, Key, atď.
Ak sú tie pohony /garáž-dvor/ pri sebe tak by stacilo len jedno prijímacie rádio, napr. https://branyposuvne.sk/na-posuvnu-branu/flox2r-univerzalny-2kanalovy-prijimac .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne prosinec 29 2019, 11:38    Předmět: Citovat

ok1hga napsal(a):
co kdybys sem dal nějakou kloudnou fotku detailu klíčenky a zmíněného přijímače ?

Jo už jednou řešil ale tenkrát se podařilo sehnat novou klíčenku protože stará byla taky rozsedlá z auta. Jenže to je asi 7 let a za tu doby už není šance.
Tak proto se mimo jiný ptal, jestli by to šlo zkompatibilnit vysílacím a přijímacím modulem třeba s Enikou. Pohony venkovních vrat jsou vygenerálkovaný a garážovej ještě nikdy nezklamal takže ty měnit zatím nehodlám, nehledě že vyhodit minimálně 15 tyček za vše nový se mi taky moc nechce .
Fotka klíčenky není problém, dám ji odpoledne, k vratům si lehnout na zem v tomhle mrazu je o zdraví.
Když jsem to zkoumal před lety, tak byl problém, že ty vjezdový vrata podle dýlky stisku otevídají buď obě, nebo jen jedno křídlo. Na krátkej pulz cca 0,5 sek otvírá bohužel jen jedno a druhým krátkým zase zavírá. Kdyby to na puls otvíralo obě, tak by mi to nevadilo, stejně jsem otvírání půlky moc nepoužíval. Taky je ještě jinej problém, pohonyvjezdu mají vačky co hlásí do elektroniky kde mají jet motory na plnej kotel a dojezdy jsou pulsně řízený. Nevím, jestli jiná kompletní elektronika by je uměla řídit.
Garážovky ale potřebují jen půlsekundovej impuls a tohle společná dvoutlačítková Enika tenkrát neuměla aspoň mi to ing. Brož z jejich vývoje tvrdil. Znám ho 25 let a těžko by mi kecal.

to ypsi: Je to od sebe asi 8 m a pozemkový vrata mají jen přívod CYKY 3C x 1,5 60 cm v zemi a z toho 2 m pod betonem. Takže dva jednokanály + 2-3 dvoutlačítkový klíčenky.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petr-p10



Založen: Jul 09, 2008
Příspěvky: 111

PříspěvekZaslal: ne prosinec 29 2019, 14:26    Předmět: Citovat

podívej se na UC 216 používám to 20let na několika vratech doma firma chalupa stačí jedna klíčenka naprosto spolehlivé koupíš to za pár korun třeba na aukru nebo nové .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3268

PříspěvekZaslal: ne prosinec 29 2019, 17:10    Předmět: Citovat

UC216 je už, pravda, historický kousek.

I ENIKA už skončila s mým oblíbeným Rx1DIN, ať už klasik nebo v provedení RS232.

Pro poměr výkon/cena/počet ovladačů se nakonec jeví nějaký Editovatelný GSM/WiFi přijímač.
Anebo jak se psalo výše, dva jednokanálové přijímače osvědčeného renomovaného výrobce vratové techniky. U klienta mám jak od výrobce Marantec, FAAC, BFT, SOMFY, zkrátka jak já říkám: "co kdo snese" Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17508
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so leden 04 2020, 16:51    Předmět: Citovat

Jelikož bylo zaneprázdnějí většíma a akutnějšíma problémama, tak fotky vysílače dávám až nyní. No a teď ok1hga raď, když sis fotky vyžádal. Laughing
Zespoda jsou jen spoje. Je to asi univerzála na 4 tlačítka, pár součástek není osazeno.
Na tý fotce je toho kupodivu vidět víc než vočima posílenejma 1,5 dioptriema. Embarassed Proto ten čurbes co propadl mezerama kolem tlačítek a futrálem klíčenky. S bleskem to nešlo, moc prasátek.



DO_Aprimatic.jpg
 Komentář:
 Velikost:  294.47 kB
 Zobrazeno:  151 krát

DO_Aprimatic.jpg



DO_Aprimatic2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  294.7 kB
 Zobrazeno:  139 krát

DO_Aprimatic2.jpg



_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5103
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: so leden 04 2020, 17:05    Předmět: Citovat

Zakruť tím modrým trimrem a když to nepomůže, tak to vyhoď.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bezdrátová technika a technologie, VF technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund