Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CS-servisforum, funguje ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15514
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá leden 10 2020, 7:05    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
A hlavně - než se do toho začali za pakatel a "jako koníček" vesírat mladí "garážníci". Nebo spíš pokojíčkáři.
Úplně bez zkušeností, s chabými vědomostmi už ze škol a totálně bez představ, co asi obnáší živnost.
Právě proto, že to byli koníčkáři, zaměstnaní ve firmách či u státu, tak kasírovali keš a pracovali maximálně tak v garáži.
Ano, je to drzost, že to dělají. Mimochodem, je to zapřičiněním hlavně zákázníky, kteří k nim vlezou atd. atd. Stále to ale není podnikání jako takové, ale sousedská výpomoc. Je pouze na zvážení zákazníka, jestli chce opravu za polovic než od oficiálního servisu nebo si raději za stejnou cenu koupí novou TV atd. Mám s některými servisy takové zkušenosti, že se divím, že tam ti lidi dobrovolně lezli. No a někteří "garážníci" taky za moc nestojí. Já byl plátcem DPH (dobrovolným) a když jsem se chystal s kalkulačkou počítat, co to bude stát, tak při výpočtu "krát DPH" mi všichni tvrdili, že doklad ne, že nepotřebují, ale ani nechtějí, aby to bylo levnější. Mně je to volný i teď, když ten doklad nechtějí - mají to levněji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá leden 10 2020, 10:46    Předmět: Citovat

Stále dokola . Kvalitní servisy nemůžou amatéři ohrozit . Líbí se mi příspěvek , že my , zaměstnanci máme platit +daně . Naopak většina OSVČ platí menší daně než já , jako zaměstnanec . Přistoupíme-li k názoru , že servis nebude okrádat , pak musí udělat výměnu např pojistky dělat , za pár kaček . Ale to nebude!!! Dá minimální cenu , před lety bylo pětikilo . To je realita . A stále dokola , když si dá někdo do servisu rozšťouranou věc , ten má zaplatit více . Servisů sakra ubylo i u nás . Ale jen pro ukázku . Jeden servis přeprodával díly . Spirálu do remosky prodávali rozumně , ale za jeden nýt účtoval 25,-kaček . Pokud si někdo ty díly (i já) koupil , tak pro něj bylo výhodnější , když tu remosku nemusel ani vidět . Sám mám autoservisáky dle složitosti prací . Po osobních zkušenostech se značkovým autoservisem tam auto již nikdy nedám . Jelikož manželka dělala v autodílech , tak jsem jen kroutil hlavou , jaké marže mají prodejci . Používám jen dvoje služby , stříhání , nyní od 1.1. zvedla sousedka cenu z 80,- na 150,- a lístek za těch 10 minut nevidíš , a potom automechanika , dnes mu pojedu vyměnit kabel k TV . No a příští rok to bude tak 11-12let , co jsem byl osobně na STKčku . Zavezu mu večer klíče , auto nechám před barákem , odpoledne mám auto doma s papíry . Neexistuje , že bych na auto čekal . A udělá mi to tak , že já určuji kdy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jogo9



Založen: Nov 23, 2014
Příspěvky: 364

PříspěvekZaslal: pá leden 10 2020, 14:34    Předmět: Citovat

Ja som bol asi super lacný -ak mi niekto priniesol chassis v ruke, ukázal prstom na miesto, kde a akej hodnoty poistku chce vymeniť, mal to za napr. 4 Sk. Ak ukázal sem tento drôt, mal zapájkovanie zadara.

Iné bolo, ak som tú poistku musel nájsť ja (je mi jedno či je prerušený spoj v poistke, odpore, tranzistore -koniec koncov závady sú v podstate obyčajne aj tak vždy spoj/nespoj), vyhodnotiť, prečo sa to stalo, prípadne riadne preskúšať -blokovaný stôl, zabitý čas, ktorý som vrátane pol hodiny kecov okolo toho mohol venovať inému, zodpovednosť že to pôjde, že musím s tým zaobchádzať tak, aby som nespôsobil škodu (oškrenie, odprasknutie jemného materiálu pri de/montáži atď atď) - tak to kľudne je na petikilo aj málo. Inak: iba odídená poistka boli snáď najsku.venejšie závady.. A keď to potom odišlo pre blbú príčinu znovu, tak Jožinko, kukni mi prosím ťa na to ešte raz -ak sa to stalo servisu -tak sku.vený servis.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá leden 10 2020, 19:46    Předmět: Citovat

jogo9, popisuješ přesně ty důvody, proč už nejmíň 20 roků nedělám nic "na počkání".
Jenom s jednou výjimkou - pokud je to profi a značkový aparát, který toho člověka pomáhá živit.
Pokud je to běžná provozní hloupost a potřebuje to fakt hned - tak musím mít jakousi minimální jistotu, že se to za hodinu nevysere znova.
A právě tahle jistota, je u značkových aparátů skoro až řádově vyšší, než u noname šuntů ala Omnitronic/Behringer/SoundBlaster/Skytec/Auna.
Jinak to pro tu ošemetnou jistotu /načaté další součástky/ nechávám celý druhý den běhat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysteri



Založen: Mar 12, 2008
Příspěvky: 2931
Bydliště: Považie - Vorošilovo

PříspěvekZaslal: pá leden 10 2020, 23:41    Předmět: Citovat

Jedna otázka: Prečo všetci, čo 3,14čujete na živnostníkov, čo Vám bráni byť tiež HAPPY? Však si založte tiež živnosť! Že neviete akú, že teraz zistujete, že však nič až také zvláštne neovládate? Sú mnohí, ktorí nič zvláštne tiež neovládajú a napriek tomu šli na živnosť: Taxikári, kamionisty, stánkari - predajcovia textilu, ovocia, zeleniny...(t.j. všetci tí, ktorí Vás akože ojebávajú) Ono to má však aj druhú stránku mince: MUSÍTE sa STARAŤ o seba, zarobiť NA SEBA, pritom platiť aspoň minimálne zdravotné a soc. poistenie (u nás to je teraz cca250€ - v CZ si to prerátajte na vášho levochechtáka) aby ste v dôchodku boli aspoň na minimálnom minime. Pritom všetko, čo živnostník potrebuje k práci si musí kúpiť sám zo svojích peňazí. A na tie však musí najprv zarobiť. Prípadne si zobrať úver v banke, čo sa ešte predražuje.A je tu ešte kopu, kopu, kopu ďalších vecí, ktoré živnostník musí plniť, platiť a splňovať: Hygiena WC - prachy, rôzne vyhlášky, spôsobilosť pre to a hento - prachy, máš prevádzku stánok - máš dohodnutý hajzlík s niekym, kam môžeš čúrať?, nemáš?, pokuta!
Tí, čo tu furt celé roky pindajú na tému: ,,však tá súčiastka stojí 3€ a za opravu som platil 25€" KU.VA, PREČO STE SI TO NEOPRAVILI SAMI?!!!!!
Však Vy si nemusíte platiť nákup osciloskopov, horkovzdušiek (tu mám jednu jemnú pripomienku: nech sa neozívajú blbovia, že sú lacné tie horkofukáre Rolling Eyes Tu sa bavíme o ozaj profesionálnej téme Wink )
Ono je lepšie a jednoduchšie radšej pindať na živnostníkov, a byť pri tom zamestnaný niekde, kde idem iba do práce, tam si odpichnem príchod, potom možno niektorí aj pracujú, pri odchode si odpichnú a idú domov. Pritom v práci používali PC, náradie, zvárací robot, kladivo, kliešte a najmä Kávomat, všetko platenené od zamestnávateľa, ktorý to však všetko musí zaplatiť. Twisted Evil Ťažko budem ,,antiživnofrflošovi" vysvetľovať pojem CELKOVEJ CENE PRÁCE, o kolonke, ktorú všetci zamestnaní máme na výplatnej páske ale živnostník k tej cifre sa tak ľahko nedostane Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
weed_smoker



Založen: Dec 02, 2011
Příspěvky: 2676
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: so leden 11 2020, 0:25    Předmět: Citovat

Mysteri napsal(a):
Tí, čo tu furt celé roky pindajú na tému: ,,však tá súčiastka stojí 3€ a za opravu som platil 25€" KU.VA, PREČO STE SI TO NEOPRAVILI SAMI?!!!!!

Teďs mi připomněl tu historku s účtenkou od televizáka:
kód:
 Dioda rychlá 600V/1A...…………………...5,-
Vědět která...…………………………...295,-
Celkem...…………………………….300,-
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5654
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: so leden 11 2020, 10:16    Předmět: Citovat

Bobánku, už před třiceti lety jsi mohl začít podnikat a být dnes ten "bohatý kapitalista". Proč jsi to neudělal?? Neměls na to? Tak proč si neustále stěžuješ, je to jenom tvoje rozhodnutí.
Stále z tebe čiší ta závist jednoduchých lidí, co by chtěli mít všechno, ale mají málo. Chybu pořád hledají u všech ostatních jen ne u sebe.
Bohužel je to pozůstatek komunistické výchovy, kdy každý podnikatel byl vykořisťovatel a podvratný živel.
Všichni takoví jako ty zapomínají, že práci jim dá jen ten "bohatý kapitalista".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so leden 11 2020, 18:21    Předmět: Citovat

Tak BOBOBO je určitě aspoň o 10 let starší, než já. Takže měl tu bolševickou masírku ještě drsnější, než já drsnou. Během mého prvního stupně ZŠ valila normalizace na plné kule, bylo to fakt něco.
Ale v roce 1986 jsem byl tady u nás jeden z prvních, ne-li první žadatel na MěstNV o "Povolení k poskytování drobných služeb obyvatelstvu".
Stálo to myslím stokorunový kolek, danilo se to univerzálně 10%.
8,5h v RTVS, druhých 7-8h po odpolednech a večerech.
Když jsi mladý, plný síly, máš nějaký cíl a dobré zázemí v rodině, tak to šlo úplně v pohodě.

Takže nejmíň 3,5 roku jsi mohl, Bořku, už za bolševika a po práci bouchat slušný prachy podle libosti a schopností. Žádný velký papírování k tomu nebylo třeba - jen tzv. kniha příjmů a výdajů, plus opravenky, paragony, razítko a jednou ročně zaplatit daň.
Pokud jsi teda uměl něco, co lidi tenkrát potřebovali a jinak horkotěžko sháněli, klidně jsi mohl.

Po nějakém čase jsem neoficiálně zjistil, že v tehdy asi 4.500 městečku o to povolení do roku 1990 požádalo jenom 19 lidí.
Jestli to ale všichni opravdu provozovali, to nevím. Vím ale určitě, že klempíři, sklenář, stolaři a dva automechanici ano.
A měli jste potom slyšet ten "šepot" ulice, když jsem k Vánocům 1994 rodině nadělil první Felicii.
My Češi už jsme takoví. Závidíme si aj suché z nosa.
Těch 40 roků vymývání mozků a všeobecného "opečovávání" bolševika, který všecko dělal za nás, dokonce i myslel, to se na nás nemohlo nepodepsat. A fest.


Naposledy upravil sinclair dne so leden 11 2020, 18:42, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: so leden 11 2020, 22:54    Předmět: Citovat

Problém TV servisů je, že se snaží uživit servisováním spotřebního zboží, které stojí zlomek průměrné mzdy, přitom požadavky na znalosti a vybavení jsou celkem vysoké. Zkuste si na časovou osu (dejme tomu v rozmezí 1970 - 2020) vynést vaši mzdu a cenu nové TV. Myslím, že tam ta korelace s dobou úpadku bude vidět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4235
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: so leden 11 2020, 23:04    Předmět: Citovat

přesně se to nazývá spotřební elektronika Zmije má pravdu. Když jsem po revoluci chytal rozumy v Německu u kamaráda který vlastnil servis s několika zaměstnanci, hrozně jsem se podivoval. proč tam lidé nosí TV ještě s tyristorivými rozklady a přitom si mohou koupit novou telku za třetinu mzdy. On mi vysvětlil, že pokud je oprava jednoduchá např vypínač , tak je to oboustranně výhodné. Teď už vím jak to myslel. Spotřební elektronika je spotřební a je ekonomický nesmysl ji nějak fundovaně opravovat. Jiná věc je osobní zápal a umanutost, ale to pak není práce, ale koníček a ten něco stojí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne leden 12 2020, 0:05    Předmět: Citovat

Dobře.
A odkud - pokud je to ještě spotřebka, kde by mělo začínat zboží nějakého trvalejšího užitku i hodnoty?
Je lednička, nebo mikrovlnka spotřebka? Měla by se za 2-3 roky povinně vyhodit? A proč, pokud dělá svou práci dobře?
Proč ji vyhazovat kvůli ptákovině - třeba jednomu zfušovanému mikrospínači, který rejžák úmyslně mechanicky poddimenzoval?
Je velký 50" televizor taky spotřebka?
Potřebujeme fakt každý 2-3 roky nový, když se kvalita signálu stejným tempem stejně nezlepšuje? Spíš naopak?
Když se dnes v údajném HD režimu stejně vysílají pět let staré filmy, nebo zdigitalizovaný filmový analog?
A má nějaký smysl 55" televizor, když na něj čumíme ze tří metrů?

Za spotřebku, co se nikdy nemůže vyplatit opravovat, já považuju laciné jednoúčelové věci za několik málo stokorun.
Třebaže různý přiblblý, neziskovkový weby, jako je všelijaký to opravimeto, opravarna a podobný, tvrdí přesný opak.
A potom na TV kameru, jako vědátoři s multimetrem za 2 kila, skládají jeden, funkční přístroj ze dvou různě zesraných.
Aby neziskovka vykázala nějakou činnost a dosáhla na státní cecek.
Například kuchyňský neznačkový šlehač za tři stovky, se nemůže vyplatit ani otvírat.
Dtto jakékoli elektrické nářadí z hypáče, nebo kvaziretro rádijko z Planeo.
A ti dobroseři to v televizi dvacet minut předváděli, jaká je to hrozná prdel - celkově přes hodinu se rejpat se dvěma šlehači a dělat jeden.
Do těch 20 minut to bylo sestříhaný a za těch celkových 80 minut složili ze dvou šrotů jeden funkční šrot. Účel to splnilo.

Ale to, co jsem napsal výše - co s tím?
Opraven ubývá - a přestože značková mikrovlnka pár stokorun nestojí, nechtějí to opravovat.
ND jsou často úmyslně předražený, anebo nejsou "preventivně" dostupné vůbec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zmije



Založen: Jun 30, 2005
Příspěvky: 1569
Bydliště: Pardubický kraj

PříspěvekZaslal: ne leden 12 2020, 11:54    Předmět: Citovat

Moc to nesleduju, ale EU na toto téma vymyslela novou papírovou bitvu, říká se tomu "Zaručená opravitelnost spotřebičů". Popsání toho co se vyplatí nebo nevyplatí opravovat tam asi bude.
Další, přirozené kritérium je trh, TV servisy až na několik vyjímek krachly, takže TV se v dnešní době zřejmě nevyplatí. Naopak autoservisy, pneuservisy, servisy klimatizací, topení, laboratorních přístrojů, CNC ... jedou, takže se to asi vyplatí.

Pokud spotřebič, byť nízké cenové kategorie funguje, tak není důvod ho vyhazovat, ani po 10 letech. Pokud se ze rozbije, tak nemá smysl ho opravovat, leda by to byla triviální oprava na 10min (to zvládne i ten garážista, byť třeba za 1h, ale v jeho případě to nevadí), rozhodně nemá smysl kolem toho 2h běhat s osciloskopem.

V našem městě pamatuji 2 TV servisy, každý k tomu prodával finály. Cca před 15 lety skončil ten menší komplet a před 10 lety i ten větší zabalil servis. Prodej finálu pokračuje pod jiným majitelem (řetězec).

Já sem například opravil známému TV potom co mu v tom větším servisu řekli, že se to nevyplatí, byl vadný tranzistor ve zdroji, ale hledal sem to skoro den. Kdybych to měl naúčtovat klasickou sazbou a daní tak ta TV letěla do šrotu.

Pokud si mám vycucat nějaká čísla z prstu, tak pro soukromníka by ta hranice mohla být polovina průměrné mzdy, cca 15tis. Pro firmy to bude víc, protože jim jde i o spolehlivost toho zařízení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4210
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne leden 12 2020, 21:16    Předmět: Citovat

Taky k tomu něco mám a jak už bylo napsáno výše, TV servisy to dneska nemají jednoduchý. Znám pár lidí, kteří se na to vykašlali a dělají už dávno něco jinýho - tedy pokud to umí. Něco co má ještě budoucnost. Ale servis spotřebky tím rozhodně už nikdy nebude.
Vždycky jsem tady podporoval chleba profesionálních opravářů. A za dob kdy jsem tady moderoval TV sekce, jsem byl prvním, kterej tady honil příležitostný fušery od čerta k dáblu. Tedy pokud jsem usoudil, že se vrtají v něčem, čemu vůbec nerozumí a dělají to jen proto, aby se ušetřilo. Možná jsem někoho podcenil, nevím. Dneska už je to jedno.
Ale jedno vím zcela jistě, nadělal jsem si tady díky tomuto přístupu spoustu nepřátel a slavné CS-servisfórum se mi za tuhle mojí letitou snahu držet basu odvděčilo taky po svým. Oni to dobře vědí a že tam "pozdravuju" třeba MirkaMH...

Pánové si tam sice na něco hrajou na svým uzavřeným profi písečku, nicméně nic jim nebrání v tom, aby sem chodili očumovat. A pokud se tady objeví něco zajímavýho, tak si to přivlastní. To se nápadu od nějakýho amatérskýho opraváře nebo kočárníka/garážníka neštítíme, že ? Tolik za mne.


Naposledy upravil Killroy dne ne leden 12 2020, 21:38, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan121



Založen: Dec 07, 2005
Příspěvky: 722

PříspěvekZaslal: ne leden 12 2020, 21:37    Předmět: Citovat

ELEKTROBASTLÍRNA ,ten název přece říká vše! Již když se rozdělila sekce oprav TV na amatéry a profi to bylo takové zvláštní. A nevěřím "profíkům" , že si občas nějakou zkušenost místních bastlířů neobšvihli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31827
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne leden 12 2020, 21:45    Předmět: Citovat

Killroy napsal(a):
...
Vždycky jsem podporoval chleba profesionálních opravářů. A za dob kdy jsem tady moderoval TV sekce, jsem byl prvním, kterej tady honil příležitostný fušery od čerta k dáblu.
...
Ale co vím jistě, nadělal jsem si tady díky tomuto přístupu spoustu nepřátel a slavné CS-Servisfórum se mi za tuhle mou letitou snahu držet basu odvděčilo taky po svým. Oni to dobře vědí a že tam „pozdravuju" MirkaMH…

Pánové si sice na něco hrajou na tom svým uzavřeným profi písečku, nicméně nic jim nebrání v tom, aby sem chodili očumovat. A pokud tady objeví něco zajímavýho, tak si to přivlastní. To se nápadu od nějakýho amatérskýho opraváře nebo kočárníka/garážníka neštítíme, že? Tolik za mne.
Killroyi, ahoj stará páko, to sis ještě nevšimnul, že žádnej ani potenciálně dobrej skutek u nás nezůstane bez trestu? Úplně stejným způsobem se odvděčujou i jinde a vůbec to nemusí bejt "profesionální" fórum, úplně stačí, když ho vedou lidi, kterým daleko víc než na kvalitě diskuse záleží na "počtu kliknutí" respektive na počtu individuálních přístupů, aby jim co nejvíc sypalo do kapsy z na webu zobrazovaný reklamy.
Například napíšeš, že jedinec požadující pomoc při vyřešení bezdrátovýho ozvučení RD v kvalitě 7+1 kanálů v pásmu bluetooth je ignorant základních fyzikálních principů, respektive ten samej přívlastek adresuješ na osobu vyžadující bezdrátovej rozvod TV + audio + dat po baráku, o kterým prohlašuje, že "ho právě zrekonstruoval a nechce ani znovu sekat do zdí ani mít někde volně položený kabely" (co mu bránilo s tím počítat při tý rekonstrukci a do stěn/podlah si položit příslušně rozložený husí krky, případně si do nich nastrkat i předem nějakou navymejšlenou kabeláž?) - a najednou jseš po skoro 9 letech moderátorský práce (samozřejmě bez nároku na jakoukoliv odměnu) persona non grata, protože svou upřímností "odrazuješ tazatele od návštěvy fóra" (citace SZ admina fóra).

Tolik k "vděku" za bezplatně a při tom podle svýho mínění co nejlíp odvedenou práci na nejrůznějších webech. Prostě vděk od nikoho nečekej, hlavně ne od majitelů/provozovatelů webů, kterým jde především o reklamu a příjem z ní. Žijeme přeci v době, kdy je daleko víc ceněná schopnost urvat si pro sebe co nejvíc bez ohledu na původce nebo tvůrce ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund