Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CS-servisforum, funguje ?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: čt leden 09 2020, 19:40    Předmět: Citovat

Pořád je dost lidí, co zkusí známého amatéra jako poslední možnost, protože na servis nemají. Ať se oprava zdaří nebo ne, do servisu by přístroj stejně nešel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4276
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: čt leden 09 2020, 19:47    Předmět: Citovat

No sinclare pravdu nemáš. V Skalici to skončilo tým, že jeden servisák išiel do dôchodku - náhrada nebola a druhý náhle zomrel. Bača z holíča tiež išiel do dôchodku pokial viem. A na druhú stranu keď garážmajster opraví 2 TV za víkend, tak to nemôže nikoho ohroziť. Problém je ten že elektronika je dnes lacná a trend je taký že sa neopravuje. Za mnou keď ešte niekto príde tak im hovorím že pokial viem tak najbližší opravár odomňa je Jezevec. Skoro vždy mi povedia že to nikam voziť nebudú a že si kúpia nový TV. Či za ním niekto bol neviem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4276
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: čt leden 09 2020, 20:07    Předmět: Citovat

Ono ten prístup je aj o akejsi nazvime to inteligencií "opravára" Mňa elektronika bavila od základnej školy. niekedy na druhom stupni som začal opravovať vyhodené TV od popolnice (väčšinou lampové ). Vtedy ešte neboli ani zberné dvory ani internet. Keď som potreboval radu išiel som do TV servisu ( mal som možno 12 rokov - proste dieťa) a servisák mi poradil. Mal radosť, že niekto mladý nechce fetovať, fajčiť slopať... ale zaujima ho elektronika. Možno o 2 alebo 3 roky neskôr ma začalo zaujimať ako sa prevíja motor. Išiel som prevíjačovi a ten ma vyhodil jak prašiveho psa. Ja som preňho v 15 rokoch nemohol byť žiadna konkurencia ale on proste nezvládol že niekto to chce vedieť / vidieť. Našťastie som sa nenechal odradiť a išiel som do druhej navijárne kde mi to ukázali s radosťou a aj som si tam potom asi 2 motory skušal previnuť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt leden 09 2020, 20:54    Předmět: Citovat

řekněme si na rovinu, že vývoj situace prostě šel svojí cestou a vztah servisákú oproti kutilům ničemu nezabránil. Za dobu co mě elektronika samostatně živí jsem musel projít mnoha obměnami hlavních proudů činnosti a nikdy mě k té změně nenutilo to že by mi ubíral práci neprofesionál , ale vždy v to měl prsty trh a změna technologií.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4276
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: čt leden 09 2020, 20:58    Předmět: Citovat

presne tak bu2520
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt leden 09 2020, 21:25    Předmět: Citovat

Já si prostě myslím něco jiného.
Asi je to dáno tím, že žiju na malém městě a mám přehled, co kde kdo dělá, protože se to neutají.
Já mám až doteď víceméně jeden směr činnosti, který jsem si určil už hodně dávno. Hlavně jsem se ale nikdy nesral do práce jiným lidem, s jiným směrem, takový ten elektronický Ferda Mravenec-práce všeho druhu. Klidně jsem mohl a nejspíš nikdo by mi v tom nemohl zabránit.
Ale pokládám za důležité na tomto místě napsat, že tomu všemu předcházela, už před asi 30 lety, taková "kartelová dohoda", s ostatními třemi chytrými chlapy-servisáky, co bez sebemenších potíží fungovala přes 15 roků.
Do momentu, než umřel nejschopnější z "nás", Jožka Honza, který tu dohodu inicioval.
A hlavně - než se do toho začali za pakatel a "jako koníček" vesírat mladí "garážníci". Nebo spíš pokojíčkáři.
Úplně bez zkušeností, s chabými vědomostmi už ze škol a totálně bez představ, co asi obnáší živnost.
Právě proto, že to byli koníčkáři, zaměstnaní ve firmách či u státu, tak kasírovali keš a pracovali maximálně tak v garáži.
I tu garáž měli od rodičů, energie od rodičů, mamahotely s plným servisem, takže dělali za třetinu i míň - prej pro zábavu.
No tak jasně.
Není to jenom tahle oblast, podobný problémy měli a mají i OSVČ automechanici.


Naposledy upravil sinclair dne čt leden 09 2020, 21:38, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: čt leden 09 2020, 21:37    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):

Do momentu, než se do toho začali za pakatele a jako koníček vesírat mladí "garážníci" úplně bez zkušeností...

No a co s nimi? Kriminalizovat? Postavit ke zdi? S takovými můžeš "bojovat" jen kvalitou služeb. Nebo si tu dohodu uzavřít s nimi.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1869
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: čt leden 09 2020, 21:44    Předmět: Citovat

Hubert_79
měl by se o to postarat stát. Podnikáš nelegálně, pokuta 200 000 a více. Garážníci zmizí. Osobně bych šel ještě dál (už slyším tu kritiku), nedělat rozdíly mezi malým a větším podnikatelem, narovnat prostředí. Máš živnost, tak automaticky budeš plátce DPH, žádný hranice obratu apod. Podnikáš při zaměstnání, OK, ale zaplatíš sociální a zdravotní apod. Potom by garážník musel mít stejný ceny jako já a pak by možná rozhodovala kvalita.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4276
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: čt leden 09 2020, 21:44    Předmět: Citovat

Povedz mi ale sinclare kolko bolo nás, čo sme sa vám servisákom TV plietli do kšeftu. A aj tý automechanici.... Dnes sú v Skalici dva autoservisy. Podľa môjho názoru diletanti a fušeri. Roboty majú po kkt nestíhajú. Mne 2x behom roka menili spojku. Zasa je špatná ale už tam ani nejdem. Radšej si to dám garážmajstrovi lebo v servise to evidentne nezvládli. Nakoniec som ale prerobil aj tak ja, lebo ja som ju riadne zaplatil komplet výmenu aj s materiálom. V práci sa nám zasa stalo že na volnobeh auto "koktalo". Tvrdili mi že to je OK. Musel som ist až do Trnavy kde to opravili. Da ďalšom služebnom aute menili vodnu pumpu. Od tej doby auto veeelmi slabo kúrilo. Potom vodnu pumpu menili ešte 2x a aj termostat lebo že preto to slabo kuri. Podotikam bolo to 3 ročne auto. Až ma to naštvalo zaviezol som to do Trnavy. Ešte som nebol v Skalici nazad a už mi volali že auto je opravene že si mam prenho prisť. Reku pridem zajtra. Na druhy deň som bral auto s tym že je všetko OK a fakturu na smiešnu sumu tušim 15 eur alebo kolko. Reku čo tomu bolo? Prijimaci technik mi povedal že ten kto menil vodnu pumpu tak na kurenie nasadil opačne hadice. A ešte ako by povedal Dzurinda tak podčiarkujem že tu vodnu pumpu prvy krat menil záručný servis Opel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt leden 09 2020, 21:46    Předmět: Citovat

Pokus o dohodu proběhl, 2x. S arogancí a namyšleností, tomu jejich mládí zcela vlastní, to nemohlo jinak dopadnout.
Oni to po čase stejně spakovali, protože "dělat všecko" prostě nejde, je to jednak neekonomický co do rozsahu dílů a jednak, fakt dobře se dá věnovat jen jednomu, nebo dvěma oborům.
Ale už to po nich zůstalo rozjebaný a hodinový sazby skoro nikdy po snížení už nezvedneš, nebo hodně těžko, trvá to dlouho a není to bez blbých keců.
Proto ti skvělí televizáci skoro vždycky odmítali třeba nf techniku, či lítat po montážích satelitů po všech čertech.
Na nf techniku a elektroakustiku, co jsou samy o sobě hodně široký, jako specializovaní televizáci stejně neměli ani potřebný díly, ani měřáky a pomůcky.
A každý, kdo skvěle ovládá servis TV, zase nemusí umět šplhat jak kamzík po střechách a stožárech s anténami.

EDIT to kutimil:
Tady v městečku 6.500 plus zhruba 3.000 po okolních dědinách byli takoví zmetci čtyři, jednu dobu šest.
Proti tomu čtyři OSVČ zkušení profesionálové.
Jak myslíš, že to v tak malé oblasti, pro cca 10.000 lidí, mohlo dopadnout?
OSVČ automechaniky tu máme tři a skvělé, jezdím k jednomu z nich.
Dva z nich nechávají i vybrat díly z některé z množství kvalitativních-cenových skupin dílů a co chceš zaplatit, to ti tam namontujou.
Za mě super.


Naposledy upravil sinclair dne čt leden 09 2020, 21:53, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4276
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: čt leden 09 2020, 22:12    Předmět: Citovat

Ne sinclare. Ty si múžeš jemo myslet že pokud by nešli ke garážníkovi tak by skončili u tebe. Vědet to ale nemužeš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt leden 09 2020, 22:18    Předmět: Citovat

Oni k tomu garážníkovi šli jako k prvnímu hlavně proto, že už předem deklaroval, že je mnohem levnější.
Díky neplacení daní a to je prostě nefér, nekalá soutěž, tohle nejsou rovný podmínky.
Naši obchodníci taky nemají rovný podmínky s čongama.
Čongové jsou ve výhodě, protože mají levnější vstupy, protože jsou to sračky. Daně platí jen symbolicky, aby na sebe neupozorňovali.


Naposledy upravil sinclair dne čt leden 09 2020, 22:20, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33908
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt leden 09 2020, 22:19    Předmět: Citovat

S opravami je problem v tom, ze ludia maju prachov ako nasratych a vsetko je take lacne, ze uz mnohi nedavaju opravovat takmer nic. Notebooky, televizory, ani pracky. Ak nieco nefunguje, tak rychlo na alze objednat nove, ved je tam zlava...

Coskoro to podobne bude aj s autami. V ramci papierovej ekologie sa sem zacnu vo velkom dovazat cinske elektricke napodobeniny aut. Servis na to ziadny nebude, po zaruke sa vyhodi a ekologicky kupi nove.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: pá leden 10 2020, 0:22    Předmět: Citovat

No, sice ten pohled servisáků chápu, ale opravdu je to o trhu a ne o nějakých podnikavých amatérech.
Nějak si nedovedu představit, že by za mnou přišel někdo známý že mu něco nejede, a já bych mu řek "No, víš, já bych se ti na to kouk, ale vedle v obci je servis, který bych tím poškodil." Laughing
Podle téhle logiky když si přehodím na autě kola poškozuju autoservis, když si doma ukuchtím nějakej kus žvance poškozuju restauraci, úklid vlastního bytu bych měl tedy asi přenechat odborné firmě, žádné takové že si vysaju sám, no kam bysme to přišli.
Já nevím, ale lidi by si měli pomáhat. Servisy jsou od toho, aby dělaly práci na kterou už člověk nestačí, neumí ji, nebo ji nechce nebo nemůže dělat.
Nežijeme přece proto, abychom dávali někomu vydělat, žijeme proto, abychom Žili. My sami, sami za sebe.
Nemám rád logiku postavenou na hlavu. A že ji je!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jogo9



Založen: Nov 23, 2014
Příspěvky: 364

PříspěvekZaslal: pá leden 10 2020, 1:54    Předmět: Citovat

Až to bude "neprofesionál" robiť zdarma/za materiál, nevidím problém. Samozrejme ani tak by nemal -žije v nejakom spoločenstve, sú tam nejaké pravidlá -čerpá z nich výhody (lekár, polícia, úrady, hasiči, vzdelanie, či už samotná pôrodnica, atď donekonečna -prosím nerozoberať kvalitu -to je iná téma) -je povinný dodržiavať nejaké jeho pravidlá aj on! Ospravedlňovať sa pôsobením na city rôznym spôsobom je minimálne infantilné..

Pokiaľ som ja nejakého amatéra poznal, robil to pre peniaze -zisk. Popri tom, že ho to dajme tomu aj bavilo. Poznal som napr. neďaleko jedného -hovoril som im gumičkári -ak to nebolo gumičkou (v prípade núdze aplikovaný primeros), tak "škoda, nemám od toho schému, choďte s tým do servisu, oni tam majú.."

Reagujem na ne/podnikanie -nie na kvalitu. Čo sa odbornosti týka, stotožňujem sa s bu2520 čo veľmi pekne napísal na začiatku -a taktiež bastlírne týmto ďakujem!

Jeden príbeh: priniesli mi na opravu video Panasonic -vrátili im ho zo záručného servisu ako neopraviteľné. Video som opravil -nič extra zložité. Keď mi povedali, kde to mali v oprave, zahral som to do neutrálu -a mohol som okydávať -veď robilo sa to bežne -podaktorí si tým vylepšovali kariéru -stačilo povedať že už to niekde mali a spŕška nezmyslov sa len tak rinula.. Vedel som, kto konkrétne tam opravuje videá -sedeli sme spolu v lavici -keď som mal zabijak (pre mňa) Panasonic, ochotne poradil. Nebolo to nič zložité -viem že nebolo by ani preňho -len to chcelo viac času než je normálne a bežné. Žiaľ, časové normy v značkovom servise tlačili..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund