Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vlhká plesnivá zeď - co s ní?
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: ne leden 05 2020, 18:50    Předmět: Vlhká plesnivá zeď - co s ní? Citovat

V kuchyni máme takový vlhký plesnivý kout. Je více činitelů, které to způsobily - je tam kuchyňská linka, takže tam nemůže dobře proudit vzduch, dále je na dům zrovna v tomto místě napojena zvenku velmi tlustá kamenná zeď. Je i na omak cítit, že tato část zdi je o poznání chladnější. Dům má cca 70 cm tlusté kamennocihelné zdi, ale jinde vlhkost vůbec není problém, jen tady. Jde tedy o konstrukční nedostatek. Ale to nelze stavitelům zazlívat, když původní určení této místnosti byl pravděpodobně chlév, kde případná vlhkost nebyla na závadu.

Vzhledem k tomu, že nemohu mezi dům a tu kamennou zeď dát izolaci, se chci zeptat, jestli existuje nějaké provizorní řešení, jak tu vlhkost nějak odstínit zevnitř? Napadlo mě na zeď plácnout nějakou fólii nebo něco, co izoluje, ale někdo mi řekl, že ta vlhkost pak vystoupá výš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17687
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne leden 05 2020, 19:08    Předmět: Citovat

Brácha stavař vlhkej sklep omlátil až na cihlu, vyškrábal spáry asi 3 cm hluboko a naházel na to sanační omítku. Už nevím, jestli ji měl pytlovanou a nebo jestli si ji míchal sám z písku, perlitu, cementu a nějaký vodičky, nevím jistě ale možná se to jmenovalo Horp. Když to házel na zeď tak nadával, že to je jako kdyby hrách na stěnu házel. Ale nyní je to na dotek suchý a dokonce i pocitově teplý. Ale nesmí se to uzavřít vápnem a i malby jsou na to nutný speciál.
Je to dělaný kolem roku 2000, dnes jsou asi jiný srágory se stejným efektem.
Doma jsem měl před 10 lety v jednom místě stěny porušenou izolaci proti vlhkosti a tak se tam navrtaly do jedný řady díry šikmo dolů asi 20 st. do cca 3/4 tloušťky zdi s rastrem asi 10 cm. Vyfoukalo se to vzduchem a nalila nějaká srágora a ono se to vcuclo a vytvořilo nepropustnou vrstvu. Vlhký místo zmizelo a je od toho pokoj.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
taz



Založen: May 16, 2007
Příspěvky: 316
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: ne leden 05 2020, 19:19    Předmět: Citovat

Ta srágora se menuje vodní sklo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1411
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: ne leden 05 2020, 19:37    Předmět: Citovat

Když jsem měl podobný problém na baráku v Českém Dubu o potoka tak jsem ze zoufalství zkusil aktivní elektroosmózu. Kupodivu za půl roku klesla vlhkost ze tří metrů pod hranici navrtaných děr. Problémem bylo, že když jsem systém zdemontoval, tak za měsít to bylo úplně stejné, jako před zásahem.
Několik domů v mém nynějším bydlišti řešilo zemní vlhkost navrtáním šikmých děr těsně nad základy a natlakováním nějakou hustou emulzí (prováděla firma). Ty domy jsou evidentně aspoň zvenčí suché.
Sousedovi v řaďáku zhavarovalo odvodnění na úrovni základové spáry a problém jsme měli oba, protože odvodnění je společné. Napřed jsme zkoušeli sanační omítky ve sklepních prostorách, ale marně. Po třech letech dokonce začala prosakovat izolace nad základy. Skončilo to odkopáním základů (3 m pod úrovní terénu), opravením odvodňovacího systému, novými izolacemi atd.
Izolaci z vnitřní strany nedoporučuje ani jedna firma, která se tím zabývá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5651
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: ne leden 05 2020, 19:57    Předmět: Citovat

Tohle se nedá vyřešit na fóru, chce to vidět a posoudit v reálu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31794
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne leden 05 2020, 21:47    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
... nevím jistě ale možná se to jmenovalo Horp. ...
HORP se jmenoval nátěr, kterej měl vysoušet respektive usnadňovat vysoušení omítek - prodával se v 90. letech. Podle dobovejch recenzí byl účinnej. Jestli to ještě jde koupit, nebo jestli to jako každou i jen trochu dobře fungující věc zahubily "doporučení €uropský komise" (chápej Z BRUSELE ad hoc NADIKTOVANÝ PŘÍKAZY) nemám tušáka ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 529

PříspěvekZaslal: ne leden 05 2020, 22:06    Předmět: Citovat

Jde o to jestli to plesniví jen v zimě, nebo i v létě.

Primárním problémem totiž může být celková vlhkost objektu a v tomto rohu to jen kondenzuje. Tedy kombinace dvou problémů.

Provizorní řešení je zvýšit větrání místnosti, do problémového místa se může dát nějaký příhřev. Hlavně v žádném případě nepoužívat Savo. Zeď se jím zasolí a pak více váže vodu. Opakovaně savované zdi pak plesniví při sebemeším zvýšení vlhkosti vzduchu. Pak pomůže jen kompletní výměna omítky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1689
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: ne leden 05 2020, 22:16    Předmět: Citovat

Tohle jsem řešil dvakrát a zatím úspěšně.Kamarád koupil starý dům a za linkou mu to taky vlhlo.Nainstaloval jsem mu za ní malý větráček a bylo po problému.A druhý případ jsem řešil u nás na internátě.Stále vlhká zeď za skříněmi.Po obvodu zdi jsem na podlahu položil (viz foto) a z jedné strany do něj umístil malý ventilátor na 12V. Otvory jsou směrem ke zdi a tak tam proudí vzduch.Opravdu je to bez vlhkosti už dva roky!


Elektroinstalační+lišta+s+krytem+OBO+Bettermann,+6191142,+40+x+90+mm,+2+m,+bílá.jpg
 Komentář:
 Velikost:  3.08 kB
 Zobrazeno:  102 krát

Elektroinstalační+lišta+s+krytem+OBO+Bettermann,+6191142,+40+x+90+mm,+2+m,+bílá.jpg



_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7815
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 05 2020, 22:19    Předmět: Citovat

Pokud není možnost tepelný můstek přerušit ve směru zvenčí dovnitř, tak každé řešení typu zakrývání čímkoliv jen zhorší stávající stav.
Pokud je to místo skryté (za kuchyňskou linkou?), tak bych zde očistil zeď až na zdivo, nebo alespoň na hrubou omítku.
Potom se vznik plísně hodně zmenší.
A každopádně bych řešil odvětrávání, minimálně nějakými průduchy.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kutilmil



Založen: Nov 01, 2008
Příspěvky: 4253
Bydliště: Skalica

PříspěvekZaslal: ne leden 05 2020, 23:12    Předmět: Citovat

Musíš zariadiť aby povrchová teplota tej steny - zdi bola vyššia ako 13,5°C. Potom to nebude plesnivieť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4232
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po leden 06 2020, 7:15    Předmět: Citovat

řešil jsem vlhkost a vzlínání solí v bývalém chlévě. Okolo vnitřních obvodových zdí jsem dal lepenku a přizdil 5cm Ytongem . Předtím jsem do vnějších zdí prorazil ve výšce stropů větrací otvory s mřížkou pro odvětrání prostoru mezi zdí. Už patnáct let to funguje bez problémů a hlavně jsem se zbavil výkvětu solí od hospodářských zvířat kterými byl chlév postavený 1932 promořen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po leden 06 2020, 7:16    Předmět: Citovat

Teplota není tak důležitá jako spíše odvětrávání. Plesnivět to bude při 15 stupních a víc ještě rychleji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2481
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: po leden 06 2020, 10:47    Předmět: Citovat

witt napsal(a):
Hlavně v žádném případě nepoužívat Savo. Zeď se jím zasolí a pak více váže vodu. Opakovaně savované zdi pak plesniví při sebemeším zvýšení vlhkosti vzduchu.

To je zajímavá informace o které jsem nevěděl, savo proti plísním totiž doma používáme taky. Je tedy nějaký jiný přípravek který omítku tolik nezasoluje?

Při té souvislost jsem si vzpomněl na zajímavý jev v naší koupelně - od doby kdy nás trochu vyplavila sousedka nad námi, tak se na zdech v koupelně objevují při zvýšené vlhkosti (napuštěná vana apod.) na zdi mokré fleky. Předtím to nikdy nedělalo a od toho vyplavení už nějaký ten rok uplynul.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jonapo



Založen: Jul 02, 2005
Příspěvky: 184
Bydliště: slovensko

PříspěvekZaslal: po leden 06 2020, 12:19    Předmět: Citovat

Dobrý deň,
u nás su´firmy, ktoré podrezávajú celú budovu diamantovým lanom a zároveň
do toho rezu za lanom natlačia nejaký asfaltový tmel. Kamarát to da urobiť,
firme to trvalo dva dni aj s murárskymi pracami, cena podrezania baráka o rozmere 10X14m, obvodové múry 3000EUR, barák odvtedy suchý, vlhkosť sa zastavila
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: po leden 06 2020, 13:00    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Teplota není tak důležitá jako spíše odvětrávání. Plesnivět to bude při 15 stupních a víc ještě rychleji.

Teplota je důležitá, protože tam bydlí. A rosný bod je taky důležitý, protože při něm kondenzuje voda z ohřátého vzduchu na té chladné zdi. Pro ilustraci - jak musíš vyvětrat, aby ti nekondenzovala voda na pivu z lednice?

Je možné udělat injektáž svépomocí mezi tou venkovní a domovní zdí a také v úrovni podlahy. Prodejce se, tuším, dokonce jmenuje injektáž svépomocí.
Zvýšení povrchové teploty izolační omítkou taky trochu pomůže, ale sucho a teplo je konečné řešení.

Ad Savo - prodává se chytrá plíseň, která žere ty ošklivé plísně a kromě odsmrazení bot to používají i na zdi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund