Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Stínící punčošky na kabely
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá leden 03 2020, 23:14    Předmět: Stínící punčošky na kabely Citovat

Vážení, nemáte někdo zkušenost se stínícíma uhlíkovejma punčoškama na likvidaci rušivýho pulsního vyzařování z kabelovýho svazku?
Tohle je tedy na laminování uhlíkových trubek ale vodivý to je taky.
https://www.havel-composites.com/cs/kategorie/-117
Nebo se vykašlat na uhlík a jít rovnou do kovu? Jenže u něj je problém váha a cena a velký minimální odběr.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 775
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: pá leden 03 2020, 23:55    Předmět: Citovat

Ahoj Jirko,
s měděnými oplety (případně i pocínovanými trochu dělám a problém s minimálním odběrem není. Záleží jak tlustý si představuješ Sad.

Nějaké odkazy jsou zde:
http://www.revelet.cz/detail/oplety_kabelu/EFX_EMC_PPC.html

http://www.oplety.cz/ochranne-oplety-pro-kabely-a-hadice/-oplet-z-cinovane-medi-efx-emc/

http://www.oplety.cz/emc-oplet-cu-nd10-6-0-15-0-mm-1145.html

http://www.kabelyvodice.cz/kabely-vodice/11_Medene_ocelove_opleteni.php

a nebo i google možná pomůže:
google

Tak si počti, třeba si něco vybereš.
Hezký večer,
Vašek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4082

PříspěvekZaslal: so leden 04 2020, 10:27    Předmět: Citovat

Pýtajte sa na čo chcete, odpovieme na čo chceme. Pako
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so leden 04 2020, 12:19    Předmět: Citovat

Dík Vašku za odkazy, neznal jsem přesný název a hledal "stíníci punčošky" a vyhodilo mi to hlavně 3M ve velkým balení. A nebo zatahovací punčošky na svazky vodičů a kabelů do trubek. Máme zde 2 elektroinstalační velkoobchody a ani jeden to nevede. Ještě nedávno nevedly ani plast spirálový oplety na svazky, k tomu jsem je už dokopal.
Asi by se v nouzi hodila EFX-EMC 06, rozsah 5-10 mm. Ale ten průřez 2 mm je docela dost, mám obavu že to bude celkově dost těžký a svazek blbě pohyblivej a ohebnej. Před časem jsem viděl Cu oplet a ten byl s mnohem slabších drátků, krásně ohebný a lehký, potřeboval bych něco podobnýho.
Předpokládám, že konce se přetáhnou smršťovačkou aby se netřepily. Nebo na to je ještě jiná finta?

Samec, ty jses opravdu vtipnej. Rolling Eyes

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 775
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: so leden 04 2020, 20:39    Předmět: Citovat

Předpokládám, že když to chceš na elektromagnetické a jiné stínění proti el. smogu, tak jeden konec stejně musíš někam připojit. Dělám to jednoduše, protože ta "masa" stínících drátků by se někam blbě ohýbala a připojovala. Vezmu obyčejné lanko potřebného a vyhovujícího průřezu (samozřejmě stačí mnohem slabší než průřez opletu) odholím v patřičné délce izolaci, lanko trochu roztočím proti směru stáčení z výroby a pěkně s ním omotám konec opletu alespoň jeden a půl závitem, a potřebně "utáhnu". Takže se nikde nic nekříží a nenabývá to zbytečně na průměru. Na o pak to jednoduše připájím k tomu opletu, vznikne elegantní spoj, a navrch lze dát smršťovačku, která to připojení lanka a ukončení opletu proti třepení krásně schová.

Jo samec ho musí všude strkat, i když je úplně mimo. By ho taky jednou mohl strčit do úlu, aby byla sranda Wink

Vašek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so leden 04 2020, 22:08    Předmět: Citovat

Elektromagnetické stínění měděnou punčochou?
Ten vf smog už je lepší Very Happy
A jako celek už to pak nemusí být opláštěný?
Někdy je lepší použít prostě LiYCY v potřebným počtu a průřezu, nebo jako variantu třeba CMFM.
Velice dobrou zkušenost mám u průřezů od 1mm2 nahoru s Helukabelem, co má punčochu z pocínovaného Fe.
Je to ten model s průhledným pláštěm, myslím SY-JB, nebo SY-JZ.
Takový stínění už konkrétně na nf dává smysl.
Spirálky na svazky, třeba do dveří rozvaděčů, používám už od půlky 90.let. Od momentu, co se tu poprvé objevil Lucasystem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 775
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: po leden 06 2020, 0:15    Předmět: Citovat

Tak za prvé: Jirka se ptal po přídavném stínění.

Za druhé: zde má tedy odkaz na nějaké hotové kabely i s tím stíněním a průhlednou izolací, ale ty bude muset vyměnit celé.

http://www.kabelyvodice.cz/kabely-vodice/02_ycy-jb.php

A to jsme se zatím nedozvěděli jestli je to účelem, nebo nutností. Primární dotaz byl na přídavnou punčošku. Kdyby chtěl kompletní kabely, tak ty odkazy na ně jsem sem dal hned.

Vašek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4082

PříspěvekZaslal: po leden 06 2020, 11:21    Předmět: Citovat

Nie. On sa pýtal, či je uhliková vhodná na tienenie. Nemá tam ani slovo o tom, že potrebuje pomôcť s kúpou kovovej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po leden 06 2020, 18:59    Předmět: Citovat

Potřebuju ochránit už hotové částečně pohyblivé svazky se silikonovou izolací proti vyzařování impulsů směrem ven. Obávám se, že kabel 6 x 20-22 AWG s opletením asi neseženu v jednotkách metrů. Myslel jsem na uhlík punčochu, protože v autoprůmyslu se používá na podobný věci na odstínění zapalování. Pokud to není ideál, v nouzi bych šel do mědi ale vadí váha.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3358
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: po leden 06 2020, 21:08    Předmět: Citovat

Jirko, nemyslím že by ten uhlík zvládal pohyblivé kabely. Ani vodivost uhlíku není žádná hitparáda. Asi bych si raději otestoval nějakou "kovovou" variantu.
Nám musí kabely taky zamotávat stíněním z alu a pod ní ještě pár standardních pocínovaných Cu drátků. A to se jedná o stepper motorky s pár mA jako přídržný proud.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt leden 09 2020, 17:41    Předmět: Citovat

To je dobrej nápad omotat ten svazek Al fólií, přidat pocínovaný zemnící lanko a přes vrch namotat plastovou spirálu na kabelový svazky. Stejně je dělanej SYKFY kabel, jen má přes vrch místo spirály bužírku.
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt leden 09 2020, 18:55    Předmět: Citovat

Krom jiného by to vypadalo pěkně hnusně. To co mají SYKFY, je fólie šopovaná hliníkem a vinutá strojně, takže to vypadá slušně i po oholení pláště.
Starší kabely, co to měly jen z čisté Al či Cu fólie, bez plastového základu, vypadaly po pár ohnutích a svlečené z pláště hrozně. Často to bylo pod tím pláštěm potrhaný.
Al fólie i měď je jenom čistě elektrostatický stínění, proti klasickým 50Hz je to úplně neúčinný.
Záleží, proti ČEMU to má stínit, nebo CO to má odstínit, tos nenapsal. Rušivé pulsní vyzařování je dost široký pojem.

Určitě to prodávají i rejže a za babku, protože to používají ve výrobě. Viděl jsem FeSn punčochu na mnohažilovém ovládacím svazku, od panelu do elektroniky většího frekvenčního měniče. Nebyl to tovární vícežilák, byly to licny různých průřezů a bylo vidět, že tam ta punčocha je dávaná dodatečně. Naletovaný vývod žz licnou na jedné straně a pak přetažený celý svazek smršťovačkou.
Jenom to klíčový sousloví pro hledání najít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
VASEK_W



Založen: Dec 11, 2017
Příspěvky: 775
Bydliště: Pelhřimov

PříspěvekZaslal: čt leden 09 2020, 23:52    Předmět: Citovat

Číňan toho kovového opletu zrovna moc nemá, a cena není o mnoho nižší než u nás. Skoro bych řekl, že je lepší koupit v čechách, a vím co mi přijde ...

https://www.ebay.com/itm/bgb07-1m-3-3ft-7mm-Flat-Tinned-Copper-Braid-Sleeve-Screening-Tubular-Cable-DIY/301639403479?hash=item463b1c07d7:g:8REAAOSwv0tVVMfs

zde to není také žádná láce:
https://www.ebay.com/itm/Flat-Tinned-Copper-Braid-Sleeve-Screening-Tubular-Cable-DIY-audio-power-cable/202488242359?hash=item2f253d60b7:m:mmRUemjrEQEdwbAAitQTqgg

Vašek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samec



Založen: Dec 19, 2017
Příspěvky: 4082

PříspěvekZaslal: pá leden 10 2020, 2:52    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá leden 10 2020, 15:27    Předmět: Citovat

Samec, psal jsem žíly 20-22 AWG. Odkaz má 15 AWG-Rolling Eyes
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund