Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla 820 korekce - instantní návod
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Zaujala Vás tato konstrukce ?
Ano
37%
 37%  [ 6 ]
Ne
62%
 62%  [ 10 ]
Celkem hlasů : 16

Autor Zpráva
fitor



Založen: Jan 21, 2013
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: st červenec 14 2021, 20:40    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):

Před a za obvodem, který sám umožňuje, regulovat kmitočty už od 10kHz v rozsahu například ±15dB?

Zvýrazňuje/potlačuje ten obvod ve stejných mezích i svůj šum?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Robert18



Založen: Apr 15, 2009
Příspěvky: 335

PříspěvekZaslal: st červenec 14 2021, 20:42    Předmět: Citovat

No fuj,

tak já tady založím takové pěkné téma s pokusem zlepšit korekce v 820A s co nejmenším zásahem a místo konstruktivních dalších nápadů je to tady plné hnusu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fitor



Založen: Jan 21, 2013
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: st červenec 14 2021, 20:45    Předmět: Citovat

Jak říkáš, fuj samá smažka.
Taky jsem to chtěl udělat s co nejmenším zásahem a co z toho vylezlo.
Už toho radši nechám, admin Ti to promaže, ať máš téma pěkné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: st červenec 14 2021, 21:06    Předmět: Citovat

fitor:
ten obrázek patří k rádiu Dominant, ta úprava není úplná. Kdysi jsem tu původní verzi dal do vlákna o Dominantu, ale než jsem stihnul tam dát tu finální, celé vlákno zmizelo, tuším, že s tím měl tenkrát nějaké problémy Hill. Po obnově už to bylo pryč, a pozapoměl jsem na to. Do Hi-Fi stroje bych to ale určitě necpal.
S hodnotami součástek dle simulace to přikládám níže. U toho Dominanta to mělo za výsledek, že šum přestal být rušivý při bednách umístěných na stole vedle monitoru - slouží několik let v práci. Hodnoty součástek jsem ještě upravoval "uchometricky", musel bych to v práci rozdělat a podívat se. Se zvukem to nic podstatnýho nedělá, stejně u těch IO není čemu ublížit (kombinace A273+A274 a jako koncák A2030). Celá úprava počítá s tím, že vyšší kmitočty mají v přirozeném signálu menší úroveň, než nízké, takže ani nedochází k přebuzení. Stejný princip se používá v FM rozhlasu. Ono ani to přirovnání k DOLBY není až tak úplně od věci, s tím rozdílem, že DOLBY se ulpatňuje tímto způsobem proměnlivě v závislosti na úrovni signálu právě z důvodu, aby při plné hlasitosti nedošlo k přebuzení pásku vysokými kmitočty. Proto je DOLBY trochu složitější, ale princip potlačení šumu zrcadlově pracujícími filtry je stejný.

Edit:
vyměnil jsem schéma, červeně jsou doplněny hodnoty součástek, které mám reálně ve svém Dominantu. Asi se mně to podle výpočtu zvukově nezamlouvalo.



odsumeni 3.jpg
 Komentář:
 Velikost:  51.62 kB
 Zobrazeno:  157 krát

odsumeni 3.jpg




Naposledy upravil Harry.pa dne pá červenec 23 2021, 5:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fitor



Založen: Jan 21, 2013
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: st červenec 14 2021, 21:14    Předmět: Citovat

Ahoj,
díky za odpověď. Zkusím to a uvidím. Dominanta mám také ve všech barevných provedeních. Mojím cílem je spíš zachovat původnost výrobku. Tahle malá úprava tomu určitě neublíží a třeba pomůže.
Zajímavé je, že jsem to stáhnul bez hodnot součástek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: st červenec 14 2021, 21:37    Předmět: Citovat

Netušil jsem, že si to na netu žije svým životem, to byl první nástřel, potom se to vlákno zbořilo, a já na to pozapoměl.. Až budu mít v práci čas, tak to rozdělám a mrknu na hodnoty součástek.
Mojí motivací bylo tenkrát rychlé a nenáročné řešení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st červenec 14 2021, 21:38    Předmět: Citovat

Znovu se optám a už naposled:
Proč myslíte, že kdyby tohle mělo jakkoli měřitelný přínos, tak že by to neudělali sami vývojáři v Tesle, či u RFT?
U našich 710A, 820A, Dominantu i všech dalších střepů z NDR, osazených touto kombinací IO.
Byli to vesměs vzdělanější i zkušenější lidi, než my všichni tady dohromady.
Stálo by to jen asi korunu-dvě za ty 4 kondíky - a za tu cenu by dostali odstup, lepší o 10dB. A nemuseli by tak řešit žádný, uchometrické i objektivně měřením podložené stížnosti na šum.
Včetně technicky zdatné i vzdělané redakce AR, která 820A pečlivě testovala.
Proč to sakra neudělali?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: st červenec 14 2021, 21:56    Předmět: Citovat

A proč by se v Tesle snažili, když stačilo opsat katalogové zapojení? Do normy se to těsně vešlo, a stejně se to všechno prodalo.
Jinak v tom Dominantu se to nabízelo samo díky těm odporům 390k na vstupu korekcí. V 820 je to tuším jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fitor



Založen: Jan 21, 2013
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: st červenec 14 2021, 21:58    Předmět: Citovat

Harry.pa napsal(a):
Až budu mít v práci čas, tak to rozdělám a mrknu na hodnoty součástek. Mojí motivací bylo tenkrát rychlé a nenáročné řešení.

Budu rád, když to sem hodíš, určitě to vyzkouším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: pá červenec 23 2021, 5:10    Předmět: Citovat

Fitor:
vyměnil jsem schéma, viz výše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá červenec 23 2021, 5:43    Předmět: Citovat

Kromě toho, že je to úplně nahovno a jak jsem už napsal, akorát to udělá dva hrby v charakteristice na výškách:
Proč sem cpeš Dominant, když celé vlákno je o 820A, která je notabene zapojená jinak, má jiný úrovňový diagram, impedance i jiný koncový zesilovače?
To vážně dokážeš být tak jednoduchý? Všichni ti konstruktéři z Tesly i RFT, co s tímhle šrotem museli dělat, byli podle tebe úplní blbci?
Teprve ty, ve 21. století a bez výbavy elementárními znalostmi, jsi na to kápnul, v čem vězí ten problém se šumem a jak snadno je odstranitelný?
To jako fakt?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fitor



Založen: Jan 21, 2013
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: so červenec 24 2021, 20:51    Předmět: Citovat

Dal jsem to sem ja, a slusne se zeptal, jestli to nekdo nezna a on mi odpovedel.
Ty se laskave podivej, co jsi sem nakydal uplne mimo.
Nehlede na to, ze minule jsi psal, ze se ptas naposled.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: so červenec 24 2021, 22:56    Předmět: Citovat

Number one
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ttgo



Založen: Mar 25, 2009
Příspěvky: 48

PříspěvekZaslal: út říjen 19 2021, 10:39    Předmět: Citovat

At nezakladam nove vlakno. Kmitaji me oba konce pri zapnuti i vypnutí to zarve jak opice kdyz ji kousne do prdele. Naparoval jsem vsechny tranzistory . Mimo bc tam jsem dal kd139 140. Nastraveny klidak trochu coura ale porad v mv. jakmile prekrocí urcitou uroven vstupu tak rve a kmita. vstupni tranzistory oba parovany na 105 . fakt uz nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlastoTN



Založen: Oct 06, 2017
Příspěvky: 124

PříspěvekZaslal: čt říjen 21 2021, 19:56    Předmět: Citovat

Kmitajú oba kanály naraz?.. Skúsil by som skontrolovať zdroj, potom tie napätia zo schémy.. Snáď ešte pozrieť tú 517 poprípade tam vyraziť 470


Screenshot_20211021_205425.jpg
 Komentář:
 Velikost:  152.75 kB
 Zobrazeno:  76 krát

Screenshot_20211021_205425.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund