Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jak matematicky vyjádřit tuhle křivku?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12450

PříspěvekZaslal: so leden 04 2020, 19:42    Předmět: Citovat

Kterou stranu 9 máš na mysli? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: so leden 04 2020, 20:01    Předmět: Citovat

Jak je libo. Jen ten originál je hodně zkurvenej JPEGem.
Text jsem z toho odstranil, takže z toho máš virtuální realitu. Snad to neva Laughing.
Je to ve velikosti 1:1, jak to vylezlo z PDFka.



XXX.jpg
 Komentář:
 Velikost:  179.57 kB
 Zobrazeno:  98 krát

XXX.jpg



_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: so leden 04 2020, 20:04    Předmět: Citovat

Dík.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6065
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so leden 04 2020, 20:13    Předmět: Citovat

MetalGod napsal(a):
Nebo hele, ukaž nám tady, jak by to podle Tebe mělo správně vypadat, jen se pochlub.
Vůbec nic jsi nepochopil. Žádné “správně” neexistuje, a ani z principiálních důvodů existovat nemůže.
Všechno, co tvůj ostřicí algoritmus dělá, je zvýraznění některých detailů a znevýraznění jiných, v některých místech ku prospěchu věci a v jiných k neprospěchu. Nabízí prostě alternativní interpretaci předlohy tím, že ji určitým způsobem zfalšuje. Je pak na objednateli (nebo jiné vyšší inteligenci) posoudit, zda mu tato interpretace vyhovuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: so leden 04 2020, 20:21    Předmět: Citovat

Uf Shocked
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6065
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so leden 04 2020, 22:02    Předmět: Citovat

Zkusím ti tedy tu “správnost” přiblížit jinak.
Máš nějaký rozostřený obrázek. Abys z něj dostal obrázek ostřejší a současně bližší věrnému obrazu nerozmazané původní reality, potřebuješ invertovat ten proces rozostření.
Musíš tedy učinit nějaký předpoklad, jak vypadá rozostřovací funkce. Pak učiníš předpoklad, že ta rozostřovací funkce je po celé ploše stejná, a aplikuješ ji ve všech směrech, ne jen vodorovně nebo svisle. A aby z toho vznikla řešitelná soustava lineárních rovnic, učiníš třetí předpoklad, že jas pixelu je součtem jasových příspěvků podle té rozostřovací funkce (lineární snímací prvek). Další postup je tedy založen na třech předpokladech, které v reálu budou splněny jen částečně.

Dostaneš pro 1M-pixelový obrázek soustavu 1M lineárních rovnic o 1 M neznámých. Jejich vyřešení dá nějaký výsledek. Pak zkusíš tu rozostřovací funkci modifikovat (tvar, strmost), a dostaneš jiný výsledek. Až těch výsledků budeš mít 50, vybereš ten nejlepší. Tento proces se dá přirovnat k zaostřování objektivu.

U rozostřených předloh vzniklých rozostřením původně ostrého snímku bude pravděpodobně druhý předpoklad (konstantní rozostřovací funkce po celé ploše) správný. U reálných fotografií ovšem správný nebude, a nastoupí vyšší dívčí - rozostřovací funkce proměnná v ploše a hledání jejího optima pro jednotlivé oblasti (objekty na snímku).
Výsledkem pak bude obrázek, který s vysokou pravděpodobností (nikoli však jistotou ve všech detailech - viz třeba ty saturované pixely nebo nelinearita snímacího prvku obecně) bude blíže ostré realitě, než ten původní rozmazaný.

Ještě pořád to vidíš na jednoprůchodový fixní zaostřovák?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: ne leden 05 2020, 4:27    Předmět: Citovat

Mě snad vomejou Shocked. Kde tvrdím, že se snažím o ideál? Nikde, ale podle Tebe buď ideálně, nebo špatně, prostě jseš hnidopich. Kdyby to mělo fungovat podle Tebe, tedy ideálně, jako že jsem se o ideál nikdy nesnažil, tak by ostření jedinýho posranýho obrázku trvalo při nejlepším hodiny, ne jednotky vteřin, a to s tím, že bys musel ideálně analyzovat každičkej posranej pixel obrázku, a vlastně pro něj určovat unikátní metodu ostření, a to včetně kompenzace případnýho pohybovýho rozmazání, rozmazání u rohů v případě kompenzace soudkovýho zkreslení objektivu, pak bys pokračoval fialovejma hranama po krajích, šumem, až by ses drbal na hlavě, proč vidíš Bayerovu masku a proč je rozlišení červenýho a modrýho kanálu poloviční, a co s tím.
Nikdy jsem se nesnažil o ideální ostření (a nikdy jsem to tak nenazejval a ani nebudu), ale jen o co možná nejlepší UNIVERZÁLNÍ ostření, který je jednak co nejjednodušší a jednak lepší jak standardní, co do značný míry kompenzuje to, s čím se potejká fotograf, jak mobilní, tak profi zrcadlovkář, tedy rozostření optických nedokonalostí, který bys ultrahnidopišsky řešil pixel za pixelem a pokaždý unikátním vzorcem, lepší jak standardně používaný.
Víš Ty vůbec, na kolika tisících fotek a filmovejch snímků jsem to vylaďoval, abych mohl říct, že teď je to k něčemu? A stále v tom pokračuju, už teď je křivka navíc vertikálně poněkud logaritmizovaná, protože tak je to ještě o trochu lepší.
Můžeš mi laskavě vysvětlit, co Tě na tom tak sere?! Jednak tady máš návod, jak toho dosáhnout, jednak ho můžeš zdokonalit a jednak mi můžeš konkurovat tím, že uděláš lepší. Na co čekáš? Ti snad bráním v realizaci svý hnidopišárny?

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12450

PříspěvekZaslal: ne leden 05 2020, 8:49    Předmět: Citovat

Tak oznamuji, že ty desetinné tečky na schematu jsou autorem potvrzeny.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne leden 05 2020, 9:10    Předmět: Citovat

Dobrá kokotina.
A taková skupinová onanie kolem toho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6065
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: ne leden 05 2020, 14:04    Předmět: Citovat

MetalGod napsal(a):
Nikdy jsem se nesnažil o ideální ostření (a nikdy jsem to tak nenazejval a ani nebudu), ale jen o co možná nejlepší UNIVERZÁLNÍ ostření...Ti snad bráním v realizaci svý hnidopišárny?
No rozohnil ses pěkně. Bohužel jako každý univerzál to má chybku, že to umí všechno, a nic z toho pořádně. Desetinnou tečku to spolkne, z Jackie to udělá strašidlo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12450

PříspěvekZaslal: ne leden 05 2020, 14:19    Předmět: Citovat

tomasjedno napsal(a):
...Bohužel jako každý univerzál to má chybku, že to umí všechno, a nic z toho pořádně...
A víš o nějakém jiném, který to umí pořádně? Pokud chceme nemožné, není to spíše naše "chybka"?
Wink
Já bez ohledu na to, že MetalGodův skript "neodhalil" desetinné tečky v jednom obrázku a naopak "odhalil" krásu Jackie Kennedyové v jiném obrázku, hodnotím výsledky jeho snahy velmi kladně.
MetalGode, nenech se znechutit.
Wink


Naposledy upravil masar dne ne leden 05 2020, 14:29, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne leden 05 2020, 14:26    Předmět: Citovat

OT: Já bych doporučil pustit si něco na uklidnění. Není to můj šálek čaje, ale tohle se mu povedlo. Nepoznáte se v tom? Jo, a předem si v mozku aktivujte smysl pro humor.

https://www.youtube.com/watch?v=TQp10Lx9Yf4

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: ne leden 05 2020, 16:38    Předmět: Citovat

tomasjedno: Tady máš tu svou Ďžeký ze stejnýho snímku po normálním ostření o R=0.5px. A fčíl mudruj Wink

masar: Neboj, budu dál zdokonalovat. A možná se dostanu na ideál, že bude vidět RGGB Bayerova maska Laughing

ZdenekHQ: Sakra, někdo zhudebnil můj životopis Very Happy



z256_496.jpg
 Komentář:
 Velikost:  19.57 kB
 Zobrazeno:  32 krát

z256_496.jpg



_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: út leden 21 2020, 12:41    Předmět: Citovat

Tak jsem to ještě zdokonalil, křivka vypadá trochu jinak, u středu je mnohem strmější a je skoro špičatá, výsledky jsou lepší (a ne, tu tečku to nevytáhne), ALE vyzkoušel jsem to na zvuku Very Happy
Nekecám, převedl jsem ho na 16b RAW (s16le), z toho v GIMPu na TIFF, po zaostření na RAW a z něj na FLAC.
Když pominu jemný přeslechy, protože jsem si nemohl dovolit dát to na jeden řádek, a to jsem převáděl na 22.05kHz, aby to nebylo příliš obrovský, vypadá to, jako by se vykompenzovala setrvačnost membrán mikrofonů, zvuk je ostřejší, hlas srozumitelnější, výraznější vejšky i hloubky, ostrý bicí, vyšší dynamika, ale hlavně to vypadá (jen vypadá), jako bych pokořil Nyquista, protože zvuk má poslechově skoro stejnou šířku pásma jako u 44.1kHz, ale spíš to bude tím, že jsem "zrušil" dolní propust kodéru. Nevýhody: vyšší šum a funguje to dobře jen na monofonním zvuku (protože se tam střídaj vzorky levej s pravým).

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12450

PříspěvekZaslal: út leden 21 2020, 15:56    Předmět: Citovat

MetalGod napsal(a):
Tak jsem to ještě zdokonalil...
..., ALE vyzkoušel jsem to na zvuku Very Happy...
Tak to jsem si hned vzpomněl na leštidlo v Císařově pekaři.
Cizinec promine... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 8 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund