Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Univerzální dálkové ovládání

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3728
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: ne prosinec 22 2019, 17:12    Předmět: Univerzální dálkové ovládání Citovat

Přeji hezký podvečer. Chtěl bych si pořídit nějaký univerzální DO, občas se mi dostane do rukou nějaká ta TV nebo jiné zařízení bez DO a bez něj je někdy obtížné zařízení odzkoušet. Když jsem procházel internet a různé obchody tak jsem zjistil že jich je habaděj a nějak jsem se v tom množství ztratil. Obracím se proto zde na vás co nějaké to univerzální DO vlastníte zda by jste se podělili o svoje zkušenosti. Nyní mám doma dvě plasmy LG 42PQ3000, ta je funkční ale nemá DO a LG 42PT353 také bez DO ale nefunkční, potřebuje opravit až bude trochu času.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1859
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 22 2019, 17:24    Předmět: Citovat

Již několik let používám pro své zákazníky toto DO:
https://shop.atoselektro.cz/alien-4v1-programovatelny-dalkovy-ovladac-cerny_d114336.html
Je k tomu třeba ještě programátor, ale ten koupíš jedenou a máš ho na furt.
https://shop.atoselektro.cz/programator-k-ovladaci-alien-4v1_d27413.html?whisperword=programátor
Databáze na netu je celkem slušná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hafca



Založen: Jul 27, 2004
Příspěvky: 4476
Bydliště: 25km na západ od Prahy

PříspěvekZaslal: ne prosinec 22 2019, 18:33    Předmět: Citovat

Já používám https://www.emerx.cz/predator.html a k němu není žádný programátor potřeba. Kódy jsou k tomu ke stažení taky a je jich opravdu dost.
_________________
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne prosinec 22 2019, 21:50    Předmět: Citovat

Ten Predator je dobry, kupil som ho pod nazvom Changer. Najlepsia vec je moznost pripojenia k PC a vysielanie kodu priamo.
Urobil som si k tomu vlastny program na vysielanie RC5 a NEC kodov, takze viem "brute force" metodou zistit kody na ovladanie zariadeni, co nie su v databaze.

Idealne spojenie je s lacnym ovladacom CHUNGHOP L336 - ten nema ziadne databazy kodov, len sa vie ucit (napriklad z toho Changeru). A uklada si vsetko do EEPROM, takze nic nezabudne ani po vybiti baterii.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1859
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 22 2019, 22:19    Předmět: Citovat

Toho predátora taky znám, ale zákazníkům ho nedávám, páč by se našel chytrák a připojil by USBéčko a programoval si ho sám Twisted Evil a já měl po kšeftu Surprised . Ten, který je programovatelný pouze IR programátorem, je pro mně investice na dýl Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dred



Založen: Apr 08, 2007
Příspěvky: 1700
Bydliště: Handlová

PříspěvekZaslal: po prosinec 23 2019, 9:47    Předmět: Citovat

Aj ten Lidl - Silvercrest si celkom rozumie s LG tv....dá sa aj doprogramovať z druhého DO


274301_10_f.jpg
 Komentář:
 Velikost:  110.29 kB
 Zobrazeno:  55 krát

274301_10_f.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3728
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: čt únor 01 2024, 17:13    Předmět: Citovat

Budu pokračovat v tomto svém vlákně a potřeboval bych poradit. Před rokem jsem se konečně rozhoupal a koupil jsem Predator - Univerzální dálkový ovladač pro 4 zařízení co sem dal na něj odkaz hafca.
S ovládačem jsem spokojený, akorát jednou jsem nemohl najít v databázi kody k satelitnímu přijímači THOMSON THS813 tak jsem napsal mail do EMEREXu a oni mi obratem kod zaslali.
Nyní mě napadlo že bych mohl rozšířit databází a stáhnout soubory ze stránky EMEREXu "Soubory pro rozšířění databáze najdete zde: PREDATOR DATABÁZE"(toto je psané na jejich stránce) do programu Predator. Psal jsem i do EMEREXu zda jdou tam vložit najednou ale že nejdou.
Takže je nejdříve stahuji do počítače a následně importuji do ovládacího programu, pakárna.
Proto se obracím zde co jej vlastníte zda jste to dělali také tak a nebo je přecejenom nějaký jednodužší způsob.

Také se bojím kdyby se něco stalo s počítačem, musel jej přeinstalovat tak pak by asi musel vše dělat znovu. Nebo kdybych si program nainstaloval na jiném PC tak to samé.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stanimir



Založen: Jan 08, 2005
Příspěvky: 296
Bydliště: u Č.B.

PříspěvekZaslal: pá únor 02 2024, 0:37    Předmět: Citovat

Já jsem si pořídil ovladač Logitech Harmony a jsem hodně spokojenej. Novej je sice drahej ale já ho pořídil na Aukru celkem levně. Teď jsou tam dokonce 2 zatím za pěknou cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7864
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: pá únor 02 2024, 0:51    Předmět: Citovat

dred napsal(a):
Aj ten Lidl - Silvercrest

Nějaký takový mám taky, asi z roku 2012. LCD displej se tam hodí. Bohužel, univerzální DO s displejem už nějak zmizely z trhu. I ten Logitech Harmony už nějak není. Narychlo jsem objevil nějaký SofaBaton U2.
https://www.amazon.de/-/cs/dp/B0BYJ1QQWX/ref=sr_1_1?crid=2Z6OSX5B0YK88&keywords=logitech+harmony&qid=1706831369&sprefix=logitech+harmony%2Caps%2C102&sr=8-1

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2450
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: pá únor 02 2024, 13:57    Předmět: Citovat

otakarv napsal(a):
Budu pokračovat v tomto svém vlákně a potřeboval bych poradit. Před rokem jsem se konečně rozhoupal a koupil jsem Predator - Univerzální dálkový ovladač pro 4 zařízení co sem dal na něj odkaz hafca.
S ovládačem jsem spokojený, akorát jednou jsem nemohl najít v databázi kody k satelitnímu přijímači THOMSON THS813 tak jsem napsal mail do EMEREXu a oni mi obratem kod zaslali.
Nyní mě napadlo že bych mohl rozšířit databází a stáhnout soubory ze stránky EMEREXu "Soubory pro rozšířění databáze najdete zde: PREDATOR DATABÁZE"(toto je psané na jejich stránce) do programu Predator. Psal jsem i do EMEREXu zda jdou tam vložit najednou ale že nejdou.
Takže je nejdříve stahuji do počítače a následně importuji do ovládacího programu, pakárna.
Proto se obracím zde co jej vlastníte zda jste to dělali také tak a nebo je přecejenom nějaký jednodužší způsob.

Také se bojím kdyby se něco stalo s počítačem, musel jej přeinstalovat tak pak by asi musel vše dělat znovu. Nebo kdybych si program nainstaloval na jiném PC tak to samé.
Dělá se to tak, že se počítač zálohuje. Pak se dá obsah disku obnovit v novém (opraveném) počítači. Pokud je toho málo umí to MS přes cloud. Teď mi nabízel přenos dokumentů, obrázků a aplikací do nového počítače.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
otakarv



Založen: Aug 30, 2008
Příspěvky: 3728
Bydliště: Čierne pri Čadci

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 15:34    Předmět: Citovat

Ještě se zeptám takto (i když by to mělo spíše patřit do rubriky "Výpočetní technika"), na notebooku mám OS W7 Profesionál a uvažuji o přeinstalování na W10, mohu pak použít tu zálohu počítače co si před přeinstalací udělám?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2450
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 18:19    Předmět: Citovat

A to co nastavuješ na ovladači je soubor, program? Zálohují se buď jen složky se soubory, ty mohou migrovat mezi W7 a W10. Program se do nového systému musí instalovat. Ideální varianta je po instalaci operačního systému, oblíbených programů a jejich nastavení zálohovat celý oddíl disku s operačním systémem. A soubory mít na jiném oddílu, nebo jiném fyzickém disku, zase s případnou zálohou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33750
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so únor 03 2024, 18:59    Předmět: Citovat

S dialkovym ovladacom to nijako nesuvisi, ale z Windows 7 na Windows 10 mozes urobit upgrade. Data aj programy ti zostanu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund