Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nefunkční korekce Tesla B 73
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: po prosinec 23 2019, 20:26    Předmět: Citovat

V práci když řežeme vodou něco, co nejde úplně zatopit, tak u ovládacího panelu dosahuje hladina hluku až 110dB a bez chráničů sluchu se to fakt nedá, to už prostě bolí. A po třeba 5 hodinách v tom kraválu i přes ty chrániče je sluch značně otupenej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po prosinec 23 2019, 20:26    Předmět: Citovat

taky hráči, hudebníci...stačí připomenout vokalistu AC/DC který pro potíže se sluchem letos odvolal pár koncertů, hrozila porucha trvalého rázu
(no a z výše uvedeného důvodu nemám dodnes v oblibě sluchátkovej poslech, zcela výjimečně si dám Floyd a Jarre nebo cosi podobného)

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19525
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po prosinec 23 2019, 23:11    Předmět: Citovat

Někdy na to stačí sraz, který se časově sejde v podniku s tanečním večerem, o kterém jsme se dověděli až tam. V Pozlovicích o třetím říjnovém víkendu nás muzikanti (tuším, že si říkají Cestující kapela) u Ogara zahlušili tak, že jsem rychle přišel o všechny špunty do uší, kterých mívám rezervu po kapsách pro případ, že se zdržím v tkalcovně se stovkou stavů. Ta kapela to do nás prala, jak na Strahově, tak jsme šli ven, naštěstí bylo docela příjemně a sluch se nám slušně vrátil do normálu. A taky jsme každý měli v kufru nějakou tu trnkovou medicínu, tak jsme to doléčili venku. I ta hudba byla zvenčí snesitelná a nehráli zrovna špatně, ale nabouralo nám to program, jehož část jsme museli přesunout na nedělní dopoledne a pak to stihnout v rozumném čase přes Lipník domů, tak jsem ani Sinclaira neměl kdy přepadnout.
Ano, svých uší si vážím a snažím se je nepřetěžovat, ať mi vydrží co nejdéle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rudolf02



Založen: Sep 05, 2012
Příspěvky: 513
Bydliště: ústeckoorlicko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26 2019, 16:59    Předmět: Citovat

No, tak jsem se zde podíval po kratší době a mám pocit, že jsem žil v jiné dimenzi. Nehráli jsme si jako správní vidláci z olomóce na LN a LH, ale kupovali co jsme považovali za nejlepší. Maxelly. Ještě jich mám plný regál. Ke konci levná volba poslední Emgetony (už nešpinily) na silvestry a estrády. A nákup Maxellů celkem běžně v olomouckých elektrách. A než o šum bych se spíše staral o prokopírování. To už tak snadno odstranit nelze.
Basfy, pokud si vzpomínám, jsme nemuseli. Ty výrazně špinily hlavy a špinavé hlavy mizerně přehrávají zejména výšky. A čistit hlavy každý týden omrzí.
Ale každý hledáme problémy jinde.
Dík za připomínky.
PS: bez měřáků bych s předmagnetizací nelaškoval. A hlídal bych si u hlav ANP935 hloubku obroušení páskem, u všech typů kolmost hlav, výšková posunutí. Některé typy pásků měly solidní abrazivní účinky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26 2019, 17:42    Předmět: Citovat

Z vlastních zkušeností si pamatuju, že pásky Basf špinily jen ty, co se prodávaly v kulatých krabičkách, zalepených po obvodu firemní páskou. Ta páska se po veleopatrném odlepení pak použila na "okrasu" magnetofonu Very Happy. Cívky měly ještě klasické červenobílé nálepky.
Tyhle nejstarší LN verze po několikátém přehrání opravdu špinily skoro jak Emgeton, rezatými jehličkami a to už bylo co říct.
Pro cívky Basf/Agfa z těch kulatých krabiček, jsem si ve firemní prodejně FL kupoval ty skvělé, šedé vyklápěcí plastové krabice.
Ty byly v dané době totiž tím nejlepším a použitelným, co FL dokázaly vyprodukovat..Very Happy
Pozdější druh Basfů LH, který byl prodávaný v černozelených, hranatých odklápěcích papírových krabicích, ten už skoro neprasil - ani DP26LH, ani LP35LH. Patnáctka 155,-Kčs, osmnáctky 210,-Kčs a při troše kliky i v normálním obchodě.
Nikdy jsem tu ve volném prodeji neviděl polský Stilon - kromě té jedné 18cm cívky 35um pásu, co se dodávala ke stroji ZRK M2405S.
A opravdu, snad kromě Agfy PE46 nebylo lepšího pásu, než Maxell UD25. Občas se dal v Tuzexu koupit za rozumný peníze na 18cm a 22cm cívkách i v provedení UD35.
Pak tam mívali různý exotický Agfy i Sony, ale za takovou raketu i v bonech, že bych za přepočtený peníze tehdy koupil i B100 z druhý ruky a v dobrým stavu. 18cm cívka pásu Sony stála vlastně tolik, co Superky, nebo Wranglerky - okolo 130 bonů.
Maxell šel i po kompromisním přidání předmagnetizace výborně do výšek, přitom s výbornou vybuditelností a vůbec neprasil, žádný dropouty ani na 9,53cm/s.
Desky, na kterých mi fakt záleželo, jsem na materiál 35um nahrával jen na 19,05cm/s. Tam ani mírně odlišné vlastnosti Basfu až tolik nevadily a ten švunk pásu stíhal bordel ze všech hlav spolehlivě orvat Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26 2019, 21:06    Předmět: Citovat

pokud měl magič funkci CUEING (ten můj B116 A má) no tak se během rychloposuvu tam nebo zpět přitiskl pásek k čelu hlav a očistil je Wink
co Basf nesnášel ? mokré čištění vatičkou navlhčenou v lihu, okraj se zvlnil a čauky, stopa 1-4 v háji

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26 2019, 21:27    Předmět: Citovat

No, mám tu Basf DP26LH a špiní jako prase. Ale možná je to tím, že nějaký čas pobývaly ve vlhku, díky tomu mohly ztratit soudržnost.
Předtím, než pobývaly ve vlhku, se mi zdá, že nešpinily. Jenže to jsem měl jiný magneťák.
Někde jsem četl, že na to špinění může mít vliv stroj. Hlavně čelo hlavy, které má na sobě nerovnosti nebo má špatný tvar.

Jenže kde k sakru dnes vzít pořádné pásky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26 2019, 21:38    Předmět: Citovat

dřív jsem něco koupil odtamať, zn.RMG Int. (technologie Basf)
jestli firma pokračuje, dodává nevím
http://www.vintageaudio.cz/prodej/zaznamova-media/pasky-a-prislusenstvi

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26 2019, 21:46    Předmět: Citovat

Zjistil jsem, že RMG už není. Ale koupili to Francouzi teď je to RTM https://www.recordingthemasters.com/
Tak přece jen možnost koupit ještě nové pásky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 26 2019, 21:50    Předmět: Citovat

Ne překvapivě, je dneska mnohem snazší sehnat a koupit profesionální 50um pásy, než obyčejné komerční, 26-35um pásky do komerčních strojků.
Je možný, že někde ještě běží pár provozů, které produkují nějakou rozumně prodejnou kvalitu v tomto segmentu, ale nevíme o nich. Klidně mohou být v USA, třeba nějakém bývalém provozu Ampexu, co my víme..
Poslední, celkem finančně dostupné IEC 50um pásy, ještě označené hlavičkou Emtec a s černým pásem bez potisku /pravděpodobně jde podle zvuku o bývalý SPR50LHL/ jsem kupoval z Německa. Ale to už je přes 15 let a na komerční stroj se to stejně nehodí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: pá prosinec 27 2019, 20:45    Předmět: Citovat

Osmdesat napsal(a):
příčetný hifista si nebude odrovnávat sluch 100 decibely v obýváku.

Hmmm... Sad
Asi jsem teda nepříčetný. Dnes jsem upek poslední 12ku Rolu. Holt svátky, s nějakou ztrátou se počítá. Tak už pojedu jenom na Beymách. Nevíte, jak teplý může být papírový vrchlík, aby to bylo ještě v pohodě? Laughing To v DS není. Hlavně, že je tam Xmax.To mám jako měřit jak, posuvkou? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EL34



Založen: Sep 21, 2009
Příspěvky: 619
Bydliště: Chrast u Chrudimi

PříspěvekZaslal: pá prosinec 27 2019, 21:35    Předmět: Citovat

K tomu špinění pásků:
Můj názor je, že je to způsobené porušením nějaké ochrané vrstvy na aktivní magnetické vrstvě a následné absorbci vlhkosti nebo prostě se poruší ochraná vrstva a oxid železitý ve formě prášku začne zanášet to o co se otírá.
Dle mých žkušeností špiní především ohrané a odřené materiály, což se dá přibližně poznat pohledem na aktivní vrstvu. Ta je u nového pásku lesklá a čistá, ale u hraných pásků jsou na ní vodorovné okem viditelné jakésy čáry.

Taky mám asi 40ks 15cm pásků AGFA PE41 a PE46 po mém otci nahrávané a hrané B100 a nešpiní ani jeden jediný, což jsou pásky hrané. Na PE41 možná skladováním ubylo víc výšek než na PE46. Možná to je nižší koercivitou. O pásky a magnetofon bylo vždy dobře staráno, pásky vždy vraceny do obalů a neponechávány na pospas prachu.

Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by špinil nový pásek jakékoli značky.
Jednou jsem dostal asi 30ks emgetonů DP26LN v šedých boxech, ale nešpinil kupodivu ani jeden. Teď nemluvím o jeho akustických vlastnostech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so prosinec 28 2019, 15:08    Předmět: Citovat

no vyrábějí se ale malosériově a cena tomu odpovídá...
nicméně: kdo hraje nezlobí
https://www.thomann.de/cz/atr_magnetics_mds_36_1_4_plastic_reel.htm
https://www.thomann.de/cz/rtm_lpr_35_1_4_549m_trident.htm
nejčastěji pro poloprofi využití na alu cívkách NAB Ø265mm a š1/4" 50µm - pro komerční domácí magič málo nebo zcela nevhodné

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)


Naposledy upravil konosuke dne so prosinec 28 2019, 15:17, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: so prosinec 28 2019, 15:16    Předmět: Citovat

Je to předražené, ale paradoxně v přepočtu stále levnější než ceny za komančů, kdy 18cm Maxellka stála 215 Kč...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so prosinec 28 2019, 15:19    Předmět: Citovat

ano, za předpokladu měs. příjmu aspoň těch 34 000 Kč průměrných - počítáno medianem
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 4 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund