Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zblázněný zabezpečovací systém?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31833
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20 2019, 21:47    Předmět: Citovat

Dááá - i savjétskim učónnym iz vsjesavjétskoj akaďémiji naúk se podařilo voperovat ženskej mozek do slepičí lebky tak, že tam nehrká, ale to už jsme opravdu moooc daleko od autoblokem zabezpečenýho přejezdu ....

Což mi připomnělo ještě jedno vyprávění nebožtíka táty, kterej jezdil přes 30 let jako mašinfíra ČSD - že jednou mu na dvojkolejce straaaašně spěchající baba po projetí protisměrnýho pomalu jedoucího nákladního vlaku a nezhasnutí výstrahy vylezla u přejezdu z auta, závoru zdvihla a mávnutím poslala na koleje svýho starýho za volantem auta i s malým děckem vzadu - načež zpoza toho pomalu projedšího náklaďáku vyletěl stovkou táta na stanovišti E499.0 v čele NEx-u neboli "nákladního expresu" = vlaku složenýho výhradně z chladírenskejch vozů, kterej měl v tý době povolený jezdit maximálkou až 110km/h na rozdíl od běžnejch nákladů s povolenýma 90km/h ... Z auta nebylo nic než mastná placka, šofér byl na hadry, děcko vymrštěný nárazem dopadlo prej 30m od kolejí (tenkrát ještě nebyly ani povinný pásy na všech sedadlech, natož nějaký autosedačky pro haranty) a údajně dalších 20m od něj dopadly jeho botky. Děcko samozřejmě taky death na místě - a ona radioaktivní aktivistka ve zdvihání závor na psychárně ve vypolstrovaný cele. Což jí teda docela patřilo ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
davemh



Založen: Jul 02, 2016
Příspěvky: 348
Bydliště: Český ráj

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20 2019, 22:55    Předmět: Citovat

Když tu máme lidi z oboru - proč se u některých přejezdů umisťují na trati přejezdníky, a u jiných ne? Je tam nějaký rozdíl v "autonomii"? Předpokládám že nějakou kontrolku chybového stavu nebližšímu výpravčímu mají všechny.
Pochpopil bych to na tratích D3, tam to asi fakt nemá kdo hllídat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4960
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20 2019, 23:59    Předmět: Citovat

Pokiaľ si dobre pamätám z autoškoly, tak keď bliká biela na železničnom prejazde so svetelnou signalizáciou, prechádza sa 50 km/h, keď nič, tak 30 km/h, a keď blikajú červené, tak sa neprechádza. Čo je tu nejasné? Dve červené sú lebo keby sa jedna vypálila... Samozrejme to má nedostatok: pokiaľ nejde elektrika... Ale ja som to nevymyslel.

Závory a peší. Tu sa používa rozum (pamätníci ešte vedia čo to je). Začne to cinkať, pozriem na obe strany, vidím v dohľade vlak? Ak áno, ako rýchlo ide? Stihnem bezpečne prejsť, alebo sa vrátiť? Nebudem tam čakať 5 minút, keď vidím ako sa ťahá nákladný vlak kilometer odtiaľ.

Dáme vtip:
Spustili sa závory a vozíčkar uviazol na koľajniciach. Zo zatáčky sa vyrútil rýchlik a vozíčkar začne vrieskať: "Závorár, závorár...!"
Keď bol vlak 100 m ďaleko, vystrčil závorár nos zo svojej búdy: "Čo je, čo chceš?"
A vozíčkar na to: "Už nič, len sleduj tú pecku!"

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so prosinec 21 2019, 0:11    Předmět: Citovat

Přesně tak, jak to PotPalo napsal v první větě. Další diskuse je jen o tom, kdo má v hospodě lepší místo. Mě závory nikdy nezajímaly, ale jen to červené světlo, to je v předpisech. A nikdy jsem si ještě nevšiml, že by červené světlo přestalo svítit a závory zůstaly dole.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31833
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so prosinec 21 2019, 0:24    Předmět: Citovat

Vloni v létě na dovolený se mi na tomhle přejezdu stalo, že spadly šraňky a červený neblikaly. Na fotce je starý provedení "řetízkovejch" závor s břevnem z dřevěný oloupaný kulatiny a postavený jen na jedný straně cesty směrem k nejbližšímu hradlu, v tu dobu už tam ale byly moderní autoblokový s protizávažím a samotnýma závorama z překližek postavený každá na svojí straně kolejí napravo od silnice.
Jel jsem tamtudy odpoledne asi ve 3 hodiny ze Sušice, najednou tma, pár blesků a hromů a průtrž mračen. A u tohohle přejezdu fronta až k lesu. Po půl hodině jsem to nevydržel, z GPSky vydoloval zeměpisný souřadnice a zavolal na 158, aby zvedli mandle "sždcákům", protože jim určitě někde nateklo do kabelů a šraňky stávkujou spadlý jak brada. Trvalo snad jen dalších 5 minut, přiřítila se tmavomodrá fábule, vylez maník v oranžový signální bundě, odšrouboval kryt skříně pohonu šraňků, něco uvnitř nejspíš vyblokoval, závory jednu po druhý manuálně zvednul a pustil auta - zrovna když měl jednu zvednutou, tak od Nemilkova projel motorák, ale vysloveně krokem, nejspíš měli nařízeno právě kvůli poruše zabezpečovačky jet couračku ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: so prosinec 21 2019, 0:48    Předmět: Citovat

PotPalo napsal(a):
Keď bol vlak 100 m ďaleko, vystrčil závorár nos zo svojej búdy: "Čo je, čo chceš?"
Hned jsem si vzpomněl na tuhle: https://www.youtube.com/watch?v=D1l4fp7ahU4 Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: so prosinec 21 2019, 7:27    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Jednou jsem jel právě přes železniční přejezd, když jsem ještě zahlídl, jak tam začla svítit červená. No, tak jsem prostě projel. V protisměru právě přijížděli policajti a jak to viděli, tak začli blikat, otočili to a za mnou. Tak jsem zastavil. A začli s pindama, že tam byla červená. Na to jsem jim odpověděl jen to, že jsem tam jel max. třicítkou (občas se tam měřilo), červená začala blikat až při vjezdu na přejezd a že nejsem povinen dupnout na brzdu a zůstat stát na přejezdu či dokonce na něm couvat. A ať si tam dají oranžovou nebo ať bílá začne blikat. A jestli to budou řešit dál na přestupkové, tak vyžaduji stejný zápis do protokolu. Takže jim nezbylo nic jiného než přestat dělat ze sebe aktivní blbce a s pozdravem jeli dál.

p32 napsal(a):
No a my jako blbí chlapi se posraně vrátíme max. ten 1 m před závory a počkáme si až se položí závory, abysme se podívali v klidu na vláček a budeme přemýšlet o tom, proč ty ženské musely zkoušet přebíhat tu dráhu, když měly červeným světlem zákaz vstupu. Laughing

Zajímavý, v plechovce jseš namachrovanej, až běda, a pěšky připosranej, jestli on to nebude plechovej nástavec na sebevědomí. Very Happy Ty toho asi pěšky moc nenachodíš, protože s takovou připosraností by ses na spoustě přechodů pro chodce jen vracel ten metr zpátky, na některých je zelená třeba jen dvě tři sekundy. Ale že jseš to ty, tak ti něco prozradím, ta červená na přechodu ani na přejezdu není jako "Vrať se na start" v Člověče nezlob se. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31833
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: so prosinec 21 2019, 8:21    Předmět: Citovat

lesana napsal(a):
...
Zajímavý, v plechovce jseš namachrovanej, až běda, a pěšky připosranej, jestli on to nebude plechovej nástavec na sebevědomí. Very Happy Ty toho asi pěšky moc nenachodíš, protože s takovou připosraností by ses na spoustě přechodů pro chodce jen vracel ten metr zpátky, na některých je zelená třeba jen dvě tři sekundy. Ale že jseš to ty, tak ti něco prozradím, ta červená na přechodu ani na přejezdu není jako "Vrať se na start" v Člověče nezlob se. Very Happy
Teď to teda bouchlo. Je vidět, jak často sedíš za volantem/řidítkama ty, protože podobnou cypovinu může fakt vypustit jen ne-řidič. Zákon jasně říká, že pokud se v křižovatce rozsvítí červená, řidič pro jehož směr platí, NESMÍ VJÍŽDĚT DO KŘIŽOVATKY. To samý platí i pro přejezdy, jenže ty na rozdíl od křižovatek nemají žlutou - protože v křižovatce svítící samotná žlutá už taky znamená STŮJ! - a projet křižovatkou už můžou jen vozidla, který v momentě rozsvícení žlutý by už nestačily bezpečně zastavit. To je to hlavní - BEZPEČNĚ ZASTAVIT PŘED HRANICÍ KŘIŽOVATKY, ne "to ještě stihnu". U světlama řízenejch přechodů taky není žádná žlutá, ale tam je jasně daný, že "pokud se při rozsvícení červený už chodec nachází na přechodu, může přecházení dokončit" - a časový intervaly světel s tím počítají. Samozřejmě nepočítají s mrzákama, který vlezou na zebru červená nečervená. A protože ani přejezdy žádnou žlutou návěst nemají, je(bude) velice snadný pomocí fotek usvědčovat "pachatele přestupku" o vjetí na přejezd na červenou v momentě, kdy ta výstraha začne blikat a kamera fotit v situaci, kdy je vozidlo 3metry před kolejema.
Proč? Protože na chodce odjakživa chlupatý serou, namísto aby je zpérovali za přecházení na červenou nebo lezení mezi auta 15m od přechodu, zatímco na řidiče pořádají doslova organizovaný hony, o to víc, jak jim vlezdobruselsky zkorumpovaný zákonodárci dávají víc a víc možností, jak řidiče dusit a šikanovat.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: so prosinec 21 2019, 8:40    Předmět: Citovat

A já jsem tu někde tvrdila něco jinýho? Řeč byla o situaci, kdy naskočí červená v okamžiku, kdy už chodec minul závoru a nachází se v prostoru přejezdu, tak pokud se nebude courat pomaleji než těch asi 5 km/h, stihne se bezpečně dostat na druhou stranu, protože jak píšeš, intervaly s tím počítají stejně jako u přechodů pro chodce. O autech jsem tu nic nepsala, jen jsem jednomu natvrdlýmu vysvětlovala, proč ta rychlost chůze je omezená zdola a ne zhora. Tak se zase uklidni. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15515
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so prosinec 21 2019, 9:04    Předmět: Citovat

lesana87 napsal(a):

Zajímavý, v plechovce jseš namachrovanej, až běda, a pěšky připosranej, jestli on to nebude plechovej nástavec na sebevědomí. Very Happy Ty toho asi pěšky moc nenachodíš, protože s takovou připosraností by ses na spoustě přechodů pro chodce jen vracel ten metr zpátky, na některých je zelená třeba jen dvě tři sekundy. Ale že jseš to ty, tak ti něco prozradím, ta červená na přechodu ani na přejezdu není jako "Vrať se na start" v Člověče nezlob se. Very Happy
Tož tady ses projevila naplno. Motat tady do sebe dva rozdílné případy umíš tedy už jen ty. V plechovce namachrovanej? Tak zoufale blbej a přízemní názor jsem už dlouho neslyšel a nečetl. Radit mi opravdu nemusíš, přijď s radama za 20 let až trochu vyrosteš - už na ně budu čekat. Je mi jasné, že asi nemáš ani řidičák nebo jestli zoufale ano, tak je jasné, v které kategorii řidiček budeš. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: so prosinec 21 2019, 9:12    Předmět: Citovat

Ne, nemám řidičák a proto nemám ani problémy s přecházením přes železniční přejezd minimální rychlostí 5km/h. Cool

lesana87 napsal(a):
O autech jsem tu nic nepsala, jen jsem jednomu natvrdlýmu vysvětlovala, proč ta rychlost chůze je omezená zdola a ne zhora.

A asi jsem tvrdě narazila na omezení jeho inteligence zhora. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so prosinec 21 2019, 11:11    Předmět: Citovat

PotPalo napsal(a):
Pokiaľ si dobre pamätám z autoškoly, tak keď bliká biela na železničnom prejazde so svetelnou signalizáciou, prechádza sa 50 km/h, keď nič, tak 30 km/h, a keď blikajú červené, tak sa neprechádza. Čo je tu nejasné?

Přečti si ten předpis znovu a pořádně a nebo si přečti to, co tady psalo už několik lidí včetně mě. Aby ses pak nedivil, že pojedeš "předpisově" 30 km/h a smete tě vlak. Bohužel je vymáhání dopravních předpisů dnes nastavené tak, že lidi zajímá jen to, jak mají jet, aby nedostali pokutu, ale ne jak mají jet, aby se nevybourali, a ten zásadní rozdíl mezi blikající a neblikající bílou se v autoškolách nejen že neučí, ale často ho ani sami instruktoři neznají. O policajtech ani nemluvě.

Jinak situace, že nebude svítit nic a závory spadnou, může nastat velice jednoduše. Závory jsou v horní poloze drženy elektromagnetem napájeným z baterie, dolů padají vlastní vahou, jen je přitom brzdí elektromotor, který je pro směr dolů zapojen tak, aby brzdil, energie se maří v odporu. Pokud dojde k nějaké fatální poruše (úder blesku přímo do přejezdu, zkrat baterie), závory prostě spadnou.

Jinak děkuji některým zasloužilým uživatelům za zaplevelení dalšího vlákna rádoby vtipnými slinty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4960
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: so prosinec 21 2019, 12:42    Předmět: Citovat

Tak ono sa tam ešte píše pri autách niečo o opatrnom prechádzaní a presvedčení sa či nejde vlak, ale to vzhľadom na rýchlosť vlakov, zlému rozhľadu, a rýchlosťou auta nieje dosť dobre možné, to by sa muselo prechádzať rýchlosťou menej ako 10 km/h, a nie 30 alebo 50.

Navrhujem osadiť modrú guľatú značku "Vystúp z auta" pred každé železničné priecestie. Twisted Evil

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4047
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: so prosinec 21 2019, 12:46    Předmět: Citovat

Když ve městě dojedeš na křižovatku, kde máš dát přednost, tak ji taky projedeš 50 km/h, protože tam přece žádné další omezení rychlosti není?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4960
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: so prosinec 21 2019, 12:51    Předmět: Citovat

Keď svieti zelená bez ďalšieho obmedzenia, nebudem spomaľovať a pozerať či sa nerúti bezmozek zo strany na červenú... V meste by to znamenalo kolaps dopravy.
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund