Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tesla 814 stupnice
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vofo



Založen: Oct 24, 2010
Příspěvky: 265
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

PříspěvekZaslal: čt prosinec 19 2019, 12:04    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Viděl jsem velmi podobný hodiny, ale místo pendlu měly CD přehrávač a svítil modře Very Happy Nějaká rejže, ale nevypadalo to úplně špatně.


Tak tím by tu hliníkovou panelovou věž zazdil, ale ideální je kdy by ty hodiny měly bití z čínskými melodiemi, to jsem také již absolvoval u jednoho milce moderní techniky, vydržel jsem bití těch hodin do čtvrt, pak jsem utekl...

_________________
V této republice je hodně věcí na zlepšení i ta Nutella není to co má být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 19 2019, 14:28    Předmět: Citovat

93 + 90 + hodiny, zbytek je skladiště. Někdy je na všechno málo místa:-(


vhskazety.jpg
 Komentář:
 Velikost:  130.53 kB
 Zobrazeno:  213 krát

vhskazety.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 19 2019, 14:35    Předmět: Citovat

Kecáš vole Very Happy To musí být fotky z nějakého fundusu A-V techniky v televizi. To není možný...Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 19 2019, 16:02    Předmět: Citovat

Různé osoby sbírají různé věci:-) ...


sbírka.jpg
 Komentář:
 Velikost:  75.17 kB
 Zobrazeno:  199 krát

sbírka.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vofo



Založen: Oct 24, 2010
Příspěvky: 265
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

PříspěvekZaslal: čt prosinec 19 2019, 20:36    Předmět: Citovat

ronoda napsal(a):
Různé osoby sbírají různé věci:-) ...


Dost dobrý, hlavně že nás to baví, já jsem na své chalupě taky zabral všechny prostory v prvním patře, žena už to toho muzea ani raději nechodí aby se v bludišti neztratila a já ji tvrdím miláčku o Lotose zahneš doprava a jsi venku....

Tož hezké Vánoce a sbírání krásné veteše zdar....

_________________
V této republice je hodně věcí na zlepšení i ta Nutella není to co má být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vofo



Založen: Oct 24, 2010
Příspěvky: 265
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

PříspěvekZaslal: čt prosinec 19 2019, 20:38    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Kecáš vole Very Happy To musí být fotky z nějakého fundusu A-V techniky v televizi. To není možný...Very Happy

Ale je dobrej, sbírá sice něco jiného než já,ale plně ho chápu, jak jednou podlehneš není úniku....

_________________
V této republice je hodně věcí na zlepšení i ta Nutella není to co má být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20 2019, 0:15    Předmět: Citovat

vofo napsal: Sbírám výrobky Tesla od roku 45 do roku 85 a snažím se o zachování původní historické podoby
vofo napsal: z nostalgie jsem oživil TESLU 814, kromě uhnilých nožiček všech trandů ,výměně hovňáků, zelenejch elytů a žárovek přístroj ožil

Jen jsem vytáhl ukázkové protichůdné dilema (vofo***neber si to osobně)
ale buďto dám přednost "původní historické podobě" a nemohu opticky hezkou zeleninu a hnusné hovňáky nahradit současnými kondiky, bez ohledu na funkčnost. A nebo kašlu na "původní historickou podobu", přístroj opravím vyleštím a provozuji. Oboje současně nelze. A teď tu máme to dilema, čemu dát přednost. Každý to má nejspíš jinak. Někdo upřednostní vzhled, jiný funkčnost. Asi téma na delší povídání (psaní)
Přikládám fotku jedné z mých věžiček, kde je také dilema nevyřešeno:-)



věž1.jpg
 Komentář:
 Velikost:  72.56 kB
 Zobrazeno:  120 krát

věž1.jpg



věž2.jpg
 Komentář:
 Velikost:  76.09 kB
 Zobrazeno:  115 krát

věž2.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vofo



Založen: Oct 24, 2010
Příspěvky: 265
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20 2019, 7:52    Předmět: Citovat

Zdravím,

u té Tesly 814 vylité olejem s danou stupnicí již nelze uvažovat o historické hodnotě, však píši ,že je to z nostalgie,kdysi tento typ byl můj první Teslácký HIFIstroj.. A když něco dostaneš v 15ti na co se daj balit holky tak nostalgie je příznačná.Chci jen aby to něják vypadalo.
Add vím že jsou sběratelé co si považují, že mají kus na který "nikdo nešáhl" já zase mám raději živé stroje, takže do starých pouzder od kondíků vkládám nové a potivě asfaltem zalévám....a tyto dvě skupiny se nikdy neshodnou.
Ale jak praví klasik "nejsem nikde organizován a proto si mohu dělat co chci...."

_________________
V této republice je hodně věcí na zlepšení i ta Nutella není to co má být.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20 2019, 10:14    Předmět: Citovat

vofo***souhlas (palec nahoru)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20 2019, 11:09    Předmět: Citovat

Já si dělal samozřejmě prdel, plně to chápu.
Mám úplně stejnou úchylku, velmi zachovalý barák po prarodičích je odzdola až po půdu plný Vráblí, ValMezu, Litovle atd. Něco mám a používám doma a něco je ještě i v garáži..
Mr. judeware jistě rád potvrdí Very Happy

Též dávám přednost plné funkčnosti aparátu před zachováváním úplně původního materiálu. Nechávám třeba zeleninu a TC235 být, pokud na dané pozici nedělají větší potíže. To samý axiální elyty.
Se svitky je to už horší, hovna a karamelky prostě ničím nenahradíte.
Ale pořídil jsem obrovský zásoby původních "terylenů", co vypadají dostatečně "starodávně" a přitom jsou to elektricky vynikající kondíky, co ten aparát rozhodně přežijou. Asfalťáky, některé typy nesehnatelných velkých elytů, MP krabicové bloky apod. kuchám a dostávají co nejkvalitnější střívka. Testoval jsem si to, při pečlivé práci ani člověk z oboru nepozná, že byl hermetický MP blok rozletovaný, repasovaný a zase zaletovaný.

Problém je, že jsou to i při nízkých počtech, vždy jen jeden exemplář od typu, všecko velmi těžké a prostorově otravné věci /pulty, stojany atd./. Navíc z velké části je všechno funkční a připojený přes přepojovač na vnitřní rozvod. Při změně dispozic je bez odpojování problém s nimi pohnout víc, než asi ± 1,5m, co mají pohyblivý přívody kvůli přístupu k zadní straně. Středem místnosti musí jít dva nízké MARS kanály, bez nich by nebylo možné to stavět do řad a regálů.
Na jaře se chystám vyměnit původní střešník RPD za něco pevnějšího, vyššího a kotveného, tam půjdou dva úplně nový ARS453, jeden T5OF, jeden ARS403 a asi dva laminátové ARS432 - všechno kdysi nejpoužívanější zářiče pro rozhlas. To zas bude cirkus..Very Happy
Výkonu je tři prdele. Všecky C-rámy, včetně ADC4250, přepojeného na 120V, mají plný osazení a jsou v chodu, stačí zapnout příslušnýho "čápa".
Dohromady je tu instalovaných /bez různých 20-100W drobností/ 300+1.200+1.200+2.500W sinusovýho výkonu na úrovni 100/120V Very Happy

Každý holt máme nějakou diagnózu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20 2019, 11:59    Předmět: Citovat

Ad staré kondenzátory:
Všiml jsem si, že praskání pouzder, svodem a degradací papíru trpí mnohem méně klasická, "papírová" řada hovňáků TC171-TC175 i karamelky TC151-TC156.
Mnoho z nich, nebyly-li vystaveny krutým klimatickým podmínkám, je na většině pozic použitelných, nejsou-li ovšem prasklé.
Totéž se vůbec nedá říci o jejich MP obdobách, o hovňákové řadě TC180-185 a MP karamelkách TC160-TC165.
Krom mnohem častějšího praskání, hlavně tedy karamelek, trpí i ty nenaprasklé kusy obrovskými svody toho metalizovaného papíru, které je dělají zcela nepoužitelnými i na blokovací pozice, zvlášť v měkčích děličích.
Hodně dobrých, použitelných kusů se dá vybírat i z plechových pakotropů řady TC120, které mají papírové dielektrikum, nejsou to MP.
Čistokrevné papíráky jsou i TC191-TC195, známé "epoxiďáky" s boky, zalitými zeleným epoxidem. Pokud nebyly vystavené extrémnímu střídání teplot, tak se nich také dají vybrat mnohé kusy, které sice už nejsou schopny sloužit někde v g1, ale jako blokovací či nenáročné korekční určitě ano.
Dokonce i MP řada TC180-TC185, ale inovovaná, ve světlemodrých a zelených plastových pouzdrech, co vůbec nepraskají, mívá svody snad ještě větší, než jejich hovnovití sourozenci.
Nejspíš sám metalizovaný papír, jeho čistota, čistota nanášeného hliníku či výrobní postup za moc nestály.
Tyhle MP kondy se prostě vůbec nepovedly, anebo se s nimi na delší životnosti prostě nepočítalo. Ostatně byly i v obchodě velmi levné. Nejvíc problémů s nimi vždycky měli televizáci. Nahrazovali je stejnými typy a tím vlastně -nechtě- do televizoru instalovali původní kurvítko s integrovaným časovačem..
Stejně tak jsou často, i po 60 letech použitelné papírové, svitkové bloky v plechu, ale jen ty bez skleněných průchodek, s pertinaxovým víčkem, letovacími oky a zalité černou asfaltovou směsí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20 2019, 17:33    Předmět: Citovat

Ještě když se vrátím k té mé "věžičce" , nemáte někdo, nebo nevíte
o Rapsodii 1034A a Multiton 1033A , aby byla věžička úplná?
O ten "nábytek" mi nejde, jen o radio s předním panelem a nemusí být vůbec funkční. Asi nesmysl, ale kdo se nezeptá...


Naposledy upravil ronoda dne pá prosinec 20 2019, 20:26, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sanoch



Založen: Jan 04, 2012
Příspěvky: 408
Bydliště: Volyně

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20 2019, 18:59    Předmět: Citovat

Sinclair, to jsem rád, že máš barák plný věcí o které jsi ojebal lidi. Nezapomeň to vyfotit, abychom si své věci poznali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20 2019, 21:21    Předmět: Citovat

sanoch napsal(a):
...barák plný věcí...
Otázkou je, jestli je to pravda. Nemůžeš věřit všemu, co sem napíše.

@ronoda:
Tyto stojanové kombinace podle mne nebyly příliš rozšířené. Na aukru jsem jednou viděl Multitón (s kazeťákem), na živo pak zbytky něčeho se šasi Sextetu, asi Stereo Studia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sanoch



Založen: Jan 04, 2012
Příspěvky: 408
Bydliště: Volyně

PříspěvekZaslal: pá prosinec 20 2019, 21:27    Předmět: Citovat

Zeptám se "judeware" až za ním pojedu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund