Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

hledání kamarádů z vojny i ze základních škol
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1689
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: so prosinec 14 2019, 21:32    Předmět: hledání kamarádů z vojny i ze základních škol Citovat

Zdravím Vás přátelé.Nevíte někdo kde hledat staré přátele?
_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1344
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: so prosinec 14 2019, 21:47    Předmět: Citovat

Tady jsem po mnoha letech našel kámoše z vojny .Bor u Tachova.Pokud si pamatuješ útvar,zadej do hledání.Je to i ve vojenské knížce
http://www.vojensko.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1935

PříspěvekZaslal: so prosinec 14 2019, 22:00    Předmět: Citovat

Tady taky něco je já tam taky něco našel. Je toho vícero ,ale už nepamatuji kde.
https://spolubojovnici.armyburza.cz/
https://www.zelenaleta.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kovar



Založen: Oct 03, 2010
Příspěvky: 1689
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

PříspěvekZaslal: so prosinec 14 2019, 22:08    Předmět: Citovat

Zkoušel jsem i
https://www.zelenaleta.cz/index.php
ale připadá mi že náš ročník vymazali!
10.1981
Sad
1051

_________________
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17724
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 0:31    Předmět: Citovat

Hledání kámošů ze školy je od doby, co v rámci GePRDu zařízli portál Spolužáci.cz docela problém....
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31829
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 1:05    Předmět: Citovat

kovar napsal(a):
Zkoušel jsem i
https://www.zelenaleta.cz/index.php
ale připadá mi že náš ročník vymazali!
10.1981
Sad
1051
Spíš ho ještě nikdo nezaložil ... Já tam sice svůj "domovskej" útvar našel (VÚ4388 Větrušice), stejně jako jednotku, kde jsem strávil přijímač (VÚ8184 Zvolen), ale ani v jedný není moje rota ani nástupní ročník.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 6:02    Předmět: Citovat

Hoši, dříve bylo zvykem že se po "60" vrátila na výzvu u OVS VK (vojenská knížka) čímž byl záložák vyřazen z evidence a zproštěn branné povinnosti dneska už ne ? Jak je to u Vás ?
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31829
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 6:41    Předmět: Citovat

Já už ji vrátil někdy ve 27 nebo ve 28 letech - protože v 25 jsem se docela dost rozflákal na motorce (ne vlastní vinou, ale bohužel s doživotníma následkama) a rozhodně se mi nechtělo nechávat se na povinným vojenským cvičení buzerovat nějakým nadrženým "jednopeckáčem" čili "frajtrem" neboli "poštěvákem" nadupáváním na buzerplace nebo lítáním po opičí dráze, požádal jsem o vyřazení ze záloh ze zdravotních důvodů, přiložil lékařskou zprávu - a následně během asi 6 týdnů obdržel předvolánku s pruhem, už nevím jestli modrým, zeleným, hnědým nebo červeným, ale proti podpisu s výzvou k dostavení se v pokud možno nejbližší době na OVS s vojenskou knížkou - což jsem učunil, z vrátnice jsem byl odlifrovanej do oddělení evidence branců a vojáků v záloze, tam mi jakejsi vševojskovej kapitán sebral vojenskou knížku, vyškubnul z ní "psí známku", dal mi ji s "tohle si vemte na památku" a po "tohle mi podepište" mi odevzdal glejt potištěnej zlatým lipovým listím a s textem, že "svoji čestnou vlasteneckou povinnost jmenovaný vykonal v době od-do u vojenského útvaru č.XYZŽ kulatý krycí razítko. Podepsán Blablabla" - a bylo to. Všude si píšu, že jsem nevoják, i když vojnu mám odslouženou - a kdyby nastala mobilizace záloh, povolat mě nemůžou, alébrž by mě museli znovu odvést jako novýho regruta - a to jim ze zdravotních důvodů neklapne. Basta fidli hryžte židli, gumový mozky. Fakt je, že to asi bylo v poslední chvíli, protože během poměrně krátký doby zhruba půl roku po mým vyřazení začali moji spolužáci houfně dostávat povolávací rozkazy k dostavení se na povinný manévry ... Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Jinak ta branná povinnost nikdy zrušená nebyla, je pořád součástí Ústavy ČR a vztahuje se na všecky chlapy s výjimkou zdravotně uznanejch štátskryplů ve věkovým rozmezí 18 až 60 let. Jen už se nikdo neobtěžuje s vybíráním vojenskejch knížek od dosluhujících záložáků - takže pokud ji chceš odevzdat, nikdo ti nebrání, ale doporučenou předvolánku k učunění takovýho ouředního úkonu asi nedostaneš. Jediný co bylo zrušený, je právě ta povinnost nastoupit k základní vojenský službě formou dostavení se k povinnýmu odvodu branců po dovršení 18 let věku a následně uposlechnutí povolávacího rozkazu k nastoupení na ZVS - služba v AČR je dobrovolná, po půlročním základním výcviku následujícím po vstupních testech, kterýma až 80% uchazečů jednoduše neprojde z důvodů nedostatečný fyzický kondice nebo třeba i proto, že neumějí plavat (!!!) se koná přísaha novejch vojáků profi armády - a přísahu dostanou podepsat jen ti, co se podpisem zavážou na minimálně 3-letej kontrakt. Můžou "to podepsat" rovnou taky na 5 nebo 10 let, ale s tím už zároveň podepisujou souhlas s nasazením na zahraniční misi s minimální šancí takový pověření odmítnout atd. Po tom půlroce základního výcviku berou nástupní plat v současnosti něco kolem 35 000,- s tím, že se jim navyšuje podle dosaženejch stupňů odbornosti, odsloužený doby, absolvovanejch misí atd. Jako osobní zbraně se používají útočný pušky CZ BREN 2 (někdy označovaná jako CZ 805 Mk.II), u dřív přezbrojenejch jednotek je to starší verze CZ 805 BREN (jinak označovaná jako CZ 805 Mk.I) - obě v ráži 5,56 x 45 NATO (Remington .223), jako poboční zbraň jednotlivce pak byly pistole CZ vz.52 ráže 7,62x25 Tokarev nahrazený českýma CZ 75 SP-01 Phantom v ráži 9x19 Luger (Para). Dneska už historický "samopaly" Sa vz.58 v ráži 7,62x39 (Kalašnikov) jsou z větší části vyřazený a rozprodaný nebo dokonce darovaný spolu se zásobou munice zemím třetího světa (Irák, Sýrie ...), zbejvajících pár tisícovek se ještě používá v rámci aktivních záloh AČR, protože "staříky" není čas učit manipulaci s Brenem ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!


Naposledy upravil EKKAR dne ne prosinec 15 2019, 10:49, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kaja4



Založen: Sep 28, 2008
Příspěvky: 445
Bydliště: kraj olomoucký

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 8:44    Předmět: Citovat

Mi vojenská knížka zůstala kompletní,nikdo ji po mně nežádal.
Nástup do přijímače,říjen 1962 k VU6310-Jaslo Hranice,po přijímači PŠ u VU8684 a druhým rokem VU7356-stále v Hranicích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2570

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 11:10    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Hledání kámošů ze školy je od doby, co v rámci GePRDu zařízli portál Spolužáci.cz docela problém....
Kdysi jsem na tohle téma diskutoval, kdosi navrhnul, že něco podobného by mohly nabízet stránky
https://www.sousede.cz/
Ale nezkoušel jsem to.

Údajně lze na nějaký ouřad za prachy dát požadavek, aby konkrétního šmudlu zkusili najít v nějakém centrálním registru, pokud ho najdou, dají mu vědět, že ho někdo hledá a je na něm, jestli se tomu dotyčnému ozve. Taky jsem to ještě nezkoušel.

Zkoušel jsem tohle, ale bez úspěchu:
https://www.zpovednice.eu/detail.php?statusik=1107385

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4210
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 11:37    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
Hoši, dříve bylo zvykem že se po "60" vrátila na výzvu u OVS VK (vojenská knížka) čímž byl záložák vyřazen z evidence..

Vojenskou knížku nevracet a pokud ano, tak jen proti dokladu potvrzující dobu vojenské služby. ZVS se nám započítává do odpracovaných let na penzi a může se snadno stát, že v osobním listě důchodového pojištění, který eviduje ČSSZ, to někomu chybí. Třeba proto, že se na to v tehdejší fabrice vyflajzli.. Na to pozor, problematicky se to dohledává. Ale to už se tebe nejspíš netýká.. Number one


Naposledy upravil Killroy dne ne prosinec 15 2019, 11:58, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 11:55    Předmět: Citovat

Popravdě, že bych toužil se zase shledat s kokotama z východního Slovenska, to se vážně říct nedá. A s klukama z Moravy, těch pár co tam bylo, v kontaktu jsem.
Podle mě právě východňáry a rusnáky posílali do ČB snad za trest, nebo co.
Byl tam vážně neuvěřitelný výkvět lidského odpadu z té části tehdejší republiky. Ještě, že jsem převážnou část z těch 2 let nemusel trávit v jejich "společnosti"..
VÚ9117 ČB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 11:59    Předmět: Citovat

na ZVS nevzpomínám zas až tak špatně, pro menší zdravotní handicap (tenkrát odvedli každého kdo udržel flintu) a povinném přijímači skončil jako písař (inkoust) na ObVS v Praze, no to byl hotovej pionýrskej tábor: káva na stole, láhváč smíchov pod stolem a walkman v šuplíku, denní služební courání po městě, kultura a holky) jo a civil se blížil velkými kroky...
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31829
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 12:41    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Popravdě, že bych toužil se zase shledat s kokotama z východního Slovenska, to se vážně říct nedá. A s klukama z Moravy, těch pár co tam bylo, v kontaktu jsem.
Podle mě právě východňáry a rusnáky posílali do ČB snad za trest, nebo co.
Byl tam vážně neuvěřitelný výkvět lidského odpadu z té části tehdejší republiky. Ještě, že jsem převážnou část z těch 2 let nemusel trávit v jejich "společnosti"..
VÚ9117 ČB.
Nejen do Budějic - ale i do Žatce respektive všude po západní části tehdejší republiky. Obráceně Pražáci cestovali do Popradu, Košic nebo Štúrova. Ostravakum aby jim to nebylo líto osladili vojnu odvozem na jih Moravy do Znojma nebo Mikulova (nebo taky do Budějek a Bechyně) a tamní vínem odkojení ogaři zas cestovali "k chacharum" ... To byla dokonce oficiálně schválená státní politika takhle zamíchat lidma, údajně kvůli smazání kulturních rozdílů. Fakt je, že mnohým z tý východnější poloviny republiky na nějaký zkulturnění ani ty dva roky "prázdnin" v zeleným nestačily a jen jak jim "klesalo číslo" se z nich stávaly větší a větší hovada, naprosto ignorující všecko normální a civilizovaný. Dvoumetrovej stotřicetikilovej maďarskej cikán ze Štúrova, kterej se za celou dobu z češtiny nebo slovenštiny dokázal naučit jenom slova jako "daj kurwa cigáro!", "sahara vole!" nebo "bufet p í čo a makej!!!" a kterej se při návratu z vycházky s odhadem třema promilema v žíle s prominutím vys.ral přímo dozorčímu před stolek byl fakt exemplární příklad. A nezmoh s ním nikdo nic - když "chytnul nerva", vymlátil světnici do stavu prakticky předdemoličního, protože házel noční stolky z oken na dvůr aniž by se i jen pokusil ty okna otevřít a postelí mlátil do zdi jako cepem. Za střízliva. Vožralej byl ještě horší - to už nekoukal na nic a na nikoho ... Naštěstí pro nás ostatní brzo po mým příchodu na útvar dostal "převelení do Sabinova", protože na vycházce kohosi dokaličil natolik, že to už nikdo neututlal a šlo to před prokurátora.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3763
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 12:56    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Popravdě, že bych toužil se zase shledat s kokotama z východního Slovenska, to se vážně říct nedá.


Ach jaj Embarassed

_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund