Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

hledání kamarádů z vojny i ze základních škol
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út prosinec 17 2019, 19:20    Předmět: Citovat

Ve druhé půlce osmdesátek bych se něčemu podobnému vůbec nedivil.
Bezpříkladný bordel tam byl už jejich počátkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31847
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út prosinec 17 2019, 19:50    Předmět: Citovat

Když jsem v srpnu 1990 po odchodu našich "starých" přebíral papíry k ND, nářadí a dokumentaci ke svýmu úseku Samechova (VK-11M Argon), dělo se to na závěr dvoudenní inventury - při který bylo zjištěno manko asi 300 000,- tehdejších Kčs. Chyběly součástky, chyběly celý náhradní bloky, dokonce se ztratil nějakej měřák (kterej jsem nikde ani neviděl popsanej v dokumentaci, zaevidovanej "k mašině" ale byl). Všecko se odepsalo, vyšetřování se nekonalo. Odůvodnění? Takováhle předávací inventura se naposledy dělala před 10 lety a nikdo nebyl schopnej říct, kdy byly postrádaný věci naposledy fyzicky přítomný na útvaru. Nikdo to celou dobu nekontroloval, nikdo nekontroloval, jestli se výpůjčky nářadí a měřáků skutečně při vrácení odepisujou a při novým vypůjčení znovu zapisujou, taky se zjistilo, že jeden z přístrojů má proti podpisu "vypůjčenej" důstojník, kterej už několik let na útvaru nesloužil. Takže ani nebylo možný říct, kterýmu z oprávněnejch "správců" by se měly daný ztráty "připsat na triko". Bordel na kolečkách hadr. Když jsem odcházel do civilu já, čekal jsem podobnou procedůru, když už se jednou udělala taková nedobrá zkušenost. Leda howno. Přišel náčelník, vytáhnul lejstra z aktovky, povídá "Tady mi podepiš předání, ty máš všecko v pořádku, tobě jaktěživ nikdy nic nechybělo" - a podškrábnul se pod to do kolonky "PŘEVZAL" jako by se nechumelilo. Fakt je, že jsem si to docela pohlídal a odhadem mi mohlo chybět věcí za pár set kaček - maximálně za litr. Hlavně za "bambusáky" = germaniový tranzistory, ze kterejch jsme stavěli měniče napájený jedním "D" monočlánkem a kterejch byly "ZIPovky" jedinečným zdrojem. Ale vědět, jakým způsobem se odehraje moje "předávka", odvezl bych si toho daleko víc ... protože se vsadím, že po vstupu ČR do NATO se stejně všecky tyhle prehistorický mašiny odvezly a bez náhrady sešrotovaly i se svýma zásobama ND ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2575

PříspěvekZaslal: út prosinec 17 2019, 20:35    Předmět: Citovat

Kdysi jsme s kolegy ve zbrani byli na pivu. Přisedl si k nám nějaký senior:"Vojáčkové, já si k vám přisednu. Já na vojnu rád vzpomínám." Opáčil jsem: "Pane, já budu taky rád, až budu na vojnu jen vzpomínat."

Bordel nebyl jen na vojně.
Třeba ve firmě, kde jsem se uchytil po plyšáku se likvidoval šmajchlkabinet technika od počítačů, měl tam i jednojehličkové tiskárny, kazetopáskové paměti a vůbec, nechápal jsem, kdo a proč to do firmy kupoval. Ptal jsem se, jestli bych to za nějaký mírný obolus nemohl odkoupit na hraní pro syny. Prý ne, za účetní cenu by to pro mne nebylo zajímavé a za cenu co bych to koupit chtěl mi to prodat nemohou, že by se tím ponížil majetek akciové společnosti.
Nebo třeba jsem vyfasoval elektromotor ke zkouškám, po zkouškám jsem ho chtěl vrátit, tak jsem zjistil, že elektromotor sice ze stavu skladu byl odepsaný ale na stav našeho oddělení nebyl připsaný, takže kdybych ho papírově vrátil, tak na stavu našeho střediska by přibyl "mínus jeden elektromotor".

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 17 2019, 21:50    Předmět: Citovat

Dokážete si představit ty dnešní dvacetiletý (dřív by to nešlo) "mamánky", že by je někdo na obyčejnej pětimetr poslal povinně na vojnu?
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: út prosinec 17 2019, 22:05    Předmět: Citovat

K nám naštěstí 5 metři nechodili, to by je asi ve stráži záklaďáci na 730
postříleli.
Stačilo, jak třeba maďaři nenáviděli absolventy VŠ, těch rvaček co u nás
bylo ... nakonec museli zasáhnout lampasáci.
A to jsme byli, jako snad elita Very Happy spojrota , ve vedlejších barákách byli
3 prapory bigošů a 1 prapor hadic , jak tam fungovali absolventi VŠ ,
(velitele čet) to si nedovedu vůbec představit. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: út prosinec 17 2019, 22:18    Předmět: Citovat

Doporučuji jako četbu pro oživení vzpomínek: https://www.databazeknih.cz/knihy/janovice-nikdy-vice-lepsi-kouli-do-palice-takova-byla-vojna-za-husaka-126868

Jestli je to podle skutečnosti, tak moje vojna v roce 1998-99 byla pionýrský tábor.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 17 2019, 22:31    Předmět: Citovat

milosak napsal(a):
Stačilo, jak třeba maďaři nenáviděli absolventy VŠ...

A nebylo to jen proto, že měli většinou automaticky zkrácenou vojnu a byla to čistá závist?

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: st prosinec 18 2019, 7:20    Předmět: Citovat

vše bylo o lidech a někteří špagáti si mysleli že už jsou téměř lampasáci se všemi privilegii. Ale spali s mužstvem v jedněch kasárnách, ovšem měli občas nadstandardní potřebu velet často s příměsí buzerace. Zažil jsem obojí a ti co se vyvyšovali nebyli v oblibě . K tomu mnoho kluků ze Slovenska , kteří byli normálně příjemní a nebo až zakřiknutí beránkové, pomocí alkoholu odšpuntovali temperament a stala se z nich zvěř. To byl podle mých zážitků zásadní rozdíl mezi čechy a slováky. Čěši se opili do klidné opice , a slováci byli mírně řeceno temperamentní. Samozřejmě byly vyjímky na obou stranách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: st prosinec 18 2019, 7:55    Předmět: Citovat

ZdenekHQ napsal(a):
milosak napsal(a):
Stačilo, jak třeba maďaři nenáviděli absolventy VŠ...

A nebylo to jen proto, že měli většinou automaticky zkrácenou vojnu a byla to čistá závist?


Ano to byl jediný důvod závisti, vojna na jeden rok Smile nic víc na tom nehledej.

Když jsme se vrátili všichni mladí po půl roce ze slovenskejch PŠ, tak měli naši mazáci obrovskou
chlastačku, během 15 minut nás všechny mladý poddůstojníky ostříhaly dohola a skoro celou
noc jsme pochodovali na chodbě pořadovej výcvik, plazení po zemi, kombinace se šůrovánim záchodů, všech chodeb, schodů aj. , vše ve vycházkovejch uniformách (bylo nám vysvětleno, že dalších půl roku je nebudeme potřebovat) a měli pravdu, na vycházku, dovolenku až po roce.

Paraelně s nima chlastal i velitel roty (lampasák poručík) mladej slovák, když ho mazáci ožrali skoro
do bezvědomí, tak nás nahnali poklusem k němu do kanclu, seděl na židli a už skoro nevnímal, potom ho
jeden četař před náma demonstrativně přesným kopem do obličeje sestřelil ze židle a my byli tím pádem poučeni
jak to na spojrotě všechno funguje. Myslím, že potom už s nima nechlastal. Very Happy

Ty poddůstojníci byla zvěř a bylo jedno jestli pražáci, ostravaci, záhoráci, snad slováci se k nám chovali o trochu
lépe. Dneska se tomu mohu zasmát, tenkrát ne !
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: st prosinec 18 2019, 9:16    Předmět: Citovat

dva nejlepší roky životy total v háji - to byla fakt síla, von ten půlrok až rok výcviku by stačil všem a stát by ušetřill dost (žrádlo, střelivo, PHM, mundury, ubytování, jízdné...) na to se jaksi nehledělo neboť na hranicích číhali zlí imperialisté
tak či onak - určitá škola života, samostatnosti to byla, zmíněna šikana pokračovala (v trochu jiné podobě) v civilu a ve fabrice co teprv dnes když vše rozprodáno cizím šmejdům

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st prosinec 18 2019, 9:34    Předmět: Citovat

Když to tak tu pročítám, tak jsem fakt rád za tu modrou, já bych ty dva roky proseděl v base. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: st prosinec 18 2019, 10:33    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Když to tak tu pročítám, tak jsem fakt rád za tu modrou, já bych ty dva roky proseděl v base. Very Happy


Už musim do práce, tak v rychlosti.

Kamarád dostal na vojně jmenovalo se to ofic. paragraf urážka mezi vojáky
něco do dvou let kriminálu, ne vojenskýho, ale civilního. Vyprávěl, že větší havaj ve vězení nezažil, jezdil někde ve skladu s jídlem ještěrkou. Nikdo si jich skoro nevšímal, jídlo 10x lepší jak u útvaru. Jediný háček to mělo, že samozřejmě po těch dvou letech kriminálu musel ještě dosloužit 1 rok v armádě.

Ty dva roky dostal za to že, přerazil veliteli družstva čelist.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31847
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st prosinec 18 2019, 16:35    Předmět: Citovat

Kecal jak Palackej. Za urážku mezi vojáky se dávalo maximálně "30 vostrejch" = vězení nařízený velitelem roty až praporu, trest vykonávanej v posádkový věznici. Trestanej zůstával během trestu vojákem, trest se obvykle musel nasluhovat (bylo možný prominutí nasluhování, třeba za dobrý chování po zbytek vojny atd). Aby věc šla před soud, musel se stát TRESTNEJ ČIN - a tím urážka nebyla a ani není dodneška. Přeražení čelisti je trestnej čin ublížení na zdraví, pokud doba léčení = pracovní neschopnosti překročí tejden, je to těžký ublížení na zdraví, pokud se to týkalo nadřízenýho ve vojsku, je to přitěžující okolnost jako by dal do huby mistrovi někde na dílně. Ty dva roky nepodmíněně původně Sabinova, po roce 1988 i v civilní base by tomu těžkýmu ublížení na zdraví odpovídaly. Po dobu výkonu trestu v civilní věznici se přerušovala ZVS a po propuštění se nenasluhovalo, ale pouze dosluhovalo to co do konce vojenský služby chybělo.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: st prosinec 18 2019, 16:38    Předmět: Citovat

zelené vylízané gumy
na vejšce se nemoc musela nahradit v plném rozsahu zmeškaných hodin výcviku
že na tom následně trpěla škola, výuka a vznikla vynucená absence - nikoho moc nezajímalo
díky bohu že ta bolševická pakárna je navěky (doufám) pryč
tohle když u piva vyprávím "mamánkům" od PC a střílaček - nevěřícně kroutí hlavou - no to snad není možný
cestou na první vopušťák mě ve vlaku přepadli sebevědomý mazáci: špagi vole naval cígo a zmiz, no měl jsem kupé plné spolubojovníků, stačilo písknout a poměr sil se rázem změnil, agresoři hrdinně stáhli vocasy a zalezli v hanbě po svejch

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: st prosinec 18 2019, 17:36    Předmět: Citovat

EKKAR

Jo to máš pravdu, ZVS se přerušila a potom se dosluhovalo, je to logické.

U našeho útvaru jsme měli hodně veliký kinosál s takovou plochou před plátnem, kde vystupovaliy
různé soubory, už nevim jak se tomu vlastně řikalo ??
Několikrát do roka se tam konaly veřejná líčení vojenského soudu ZVO, tam soudily většinou
vojáky 2. ročníku za šikanu. Odsouzený vojáky většinou rovnou odvezli do Sabinova, do civilní
věznice nikoho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 5 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund