Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

hledání kamarádů z vojny i ze základních škol
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 13:17    Předmět: Citovat

Jeden slavný "kokot drevený, plechom pobitý" žije i Banskej Bystrici, ale to moc východ není... Smile
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
breta1



Založen: Sep 09, 2005
Příspěvky: 3489

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 13:32    Předmět: Citovat

S těmi ko*koty mám jiné zkušenosti.
Sloužil jsem v Táboře, těch slovenských tam početně bylo asi stejně jako českých, ale ti čeští neskutečně vedli.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 14:02    Předmět: Citovat

Jeden z BB se mnou sloužil, Mirek Malina.
Inteligentní kluk, co rozuměl česky a mluvil normálně slovensky, uměl plynule číst slovensky i česky, při převzetí vojenské knížky se zvládnul podepsat hodností a jménem. Prostě normální kluk s celou základkou a maturitou.
Cosi po přijímači naznačovalo už to, že asi jen jeden kus z "nich" s námi ostatními nastoupil do PŠ. Zbytek šel přímo na rotu k asi dvacítce "starých".
Paradoxní bylo taky to, že nejvíc jim to "dávali sežrat" jejich přímí krajani, jak později z jednoho takového vypadlo. Ten asi jedinej uměl trochu srozumitelně mluvit i za střízliva, takže se s ním bylo možný nějak domluvit.
Ten zbytek se dorozumíval jakousi směsicí nedefinovatelných dialektů a zvířecích skřeků.
Zvláště po vypití víc, jak půllitru spišské borovičky.
Tohle jediný se jim do hlav vešlo, na nic jiného už tam ale nebylo místo.
Co všecko pak v tomto stavu dokázali, to bylo vždycky vidět až ráno, za denního světla, když jsme se stavili na rotě skrz ranní nástup.
Později už ani to ne, ale ty první měsíce po PŠ, kdy jsme ještě neměli dobře vybudovaný "pozice", to bylo holt nutný.
Takže tenhle materiál tak v 95% končil s cívkami PK-čka na zádech, kde se toho nedalo moc zkazit, nebyla tam žádná potřeba odpovědnosti, ani velké komunikační dovednosti.
Až postupem času jsme s úžasem zjišťovali, že někteří z nich až na vojně v Čechách poprvé uviděli televizi, sprchy a podobný věci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Killroy
Moderátor


Založen: Dec 08, 2007
Příspěvky: 4210
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 14:05    Předmět: Citovat

Poznal jsem jich z východu taky pár, ale nemůžu je všechny házet do jednoho pytle. Podle mne byli horší někteří od maďarských hranic a taky "zo Záhorí" (tam jsem poznal několik fakt hodně dutých hlav..)

Ono taky záleželo na útvaru a zařazení. Třeba na bigošárně byl skutečně výkvět "intelygence"..


PŠ Brezno, VÚ4428 Hodonín 79/81


Naposledy upravil Killroy dne ne prosinec 15 2019, 14:13, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 14:12    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Podle mě právě východňáry a rusnáky posílali do ČB snad za trest, nebo co.

. . . to nebylo o tom odkud byli,
ale určitě to bylo o jedinečných osobnostech jedinců . . .
někdo je blbem i když má tři diplomy a titul . . .
. . . a s tím nic neuděláš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 15:28    Předmět: Citovat

Já, co si vzpomínám, tak si na slováky na vojně stěžovat nemůžu. Chovali se normálně jako ostatní. Největší burani ale pocházeli z Pardubic, Uherského Hradiště a až potom z Bratislavy a Prahy. Kupodivu jeden z Košic si inteligencí schoval do vrecek dost čehúnú. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 15:54    Předmět: Citovat

Prostě jsem jen měl smůlu na zvýšenou koncentraci pologramotných hovad zrovna v ČB. Jednou za 2 roky se to prostě stát může Very Happy
Pamatuju si jednoho supráka ze Zlína, teda krajan.
No neskutečný dobytek, nějaký Dřevojánek z Podvesné IV. Člověk by si byl řekl, že když pochází z velkého, po všech stránkách vyspělého města, že by mohl mít i normální chování.
Jenže on bohužel celou vojnu patřil k té sortě bigošů s PK-čky. Jako suprákovi mu z toho už patrně jebalo, jinak si to jeho chování nedovedu vysvětlit.
Karma ho bohudík dohnala dřív, než já.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
milosak



Založen: Nov 27, 2018
Příspěvky: 485
Bydliště: Praha zapad

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 16:00    Předmět: Citovat

Já měl, jako velitel družstva největší problemy s klukama mého nástupního
ročníku OVS Nový Jičín, takový zamindrákovaný hovada jsem vlastně potom
v životě už nepotkal, ale dneska už jsem jim odpustil, za jednoho z nich
mně náš velitel proměnil podmínku na 3 dni basy, ale ve finále oni šli do
civilu o 40 dní dříve !!!

Se slovákama pohoda, dodnes na slováky nedám dopustit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 16:09    Předmět: Citovat

Ale jo, však já připouštím, že občas se to mohlo takhle blbě sejít Very Happy
Na jedno příjmení si vzpomínám. Onofrej. Na útvaru celkem tři východňáři stejného příjmení a z oblasti okolo Prešova-Košic. Nezapomenutelní Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7937
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 16:13    Předmět: Citovat

Karle, EKKAR, kdy jsi byl v přijímači ve Zvolenu 8184?
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek


Naposledy upravil mi-ro dne ne prosinec 15 2019, 16:14, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
palmalsport



Založen: Dec 21, 2012
Příspěvky: 545
Bydliště: HK

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 16:14    Předmět: Citovat

Tak já na vojnu vzpomínám jenom v dobrém.
Základní výcvik + PŠ, v Prostějově. Tehdy se tomu říkalo jezdecká kasárna. Minulý týden sem byl v Prostějově pracovně, a kasárna už nejsou.
Po PŠ převelení do Chotusic, a po 1 měsíci, převelení na dálnou, a začala ta největší pohoda.
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirkati



Založen: May 21, 2008
Příspěvky: 1413
Bydliště: near Liberec (JO70MT)

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 18:46    Předmět: Citovat

Taky si přisadím. Rukoval jsem v srpnu 65 do Opatovic, přijímač v baráku za kasárnama u stadionu, paráda. Na nás, jako radisty, nikdo neřval. Měl jsem tam výborného kamaráda k Košic, Šaňu. Doučoval jsem ho ze začátku morzeovku, on byl vysoce hudebně nadaný, takže se brzy dostal na vysoké rychlosti a tím i mnoho vycházek už v přijímači. Jezdili jsme do Hradce popít a ani po větší dávce - kdo si ji někdy nedal - nebyl protivný. Jen začal hutoriť, takže jsme se dost nasmáli.
Po přijímači PŠ v Žatci na letišti. Tam už byly gumy vyřvané, nerad vzpomínám na ranní rozcvičky spočívající v běhu na konec dráhy a zpět. Po PŠ dva měsíce na příjmu "na stovce" a pak už havaj na hlásce u Senožat. A protože jsem vlastně pořád dělal své hobby, tak si na vojnu nemůžu stěžovat.
A vojenskou knížku mám taky schovanou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirys



Založen: Sep 02, 2009
Příspěvky: 339
Bydliště: Severní Morava

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 18:47    Předmět: Citovat

Toz ja byl v PS - Sered a pak hura - Janovice nad Uhlavou ...
v pohode na topce ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 18:55    Předmět: Citovat

Mám několik Slováků jako velice dobrý kamarády, vďaka niekoľkým milučkým Slovenkám viem po slovensky hovoriť aj písať takmer ako po česky, ale co dokázali ze sebe udělat hlavně ti, co sami sebe označujou za jihoslovenský Maďary, u sebe doma na jihu odmítají mluvit slovensky, ale tomu, čemu říkají "rodná řeč" rodilej Maďar z Gyóru nebo Pešti nerozumí ani zbla - to by němej neřek ani kdyby mu hubu rozbil. Ani k tomu nepotřebovali chlast, oni duněli už na pohled, ani nebylo potřeba klepat. Setkal jsem se s podobnýma i mimo vojnu, v roce 2007 na dovolený na Velkým Mederu. Vostuda až na půdu, v Bille se se mnou prodavačka nechtěla vůbec bavit, když jsem ji pozdravil slovensky. Prej "ném tudom!" - naprostá ignorace úředního jazyka státu, kterýho byla občankou. Fakt, tihle "jakomaďaři" jsou lidi na přesdržku. Čestnou výjimkou byl nějakej Peter Balla, kluk z mýho ročníku, původem z Komárna nebo odkud - ale každopádně křtěnej Dunajem - etnickej Maďar jak poleno, uherština mu nad pivem jela z huby némforötök kokotök - ale vždycky se kvůli nám Čehúnům ochotně přepnul na slovenštinu a bavil se s náma naprosto normálně.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 19:00    Předmět: Citovat

no to hej, slovensky som sa aj ja priučil na vojne...velitěl bol major (říkali mu Terazky) a museli jsme na povely odpovídat zásadně slovensky akorát som sa zprvu čudoval že vojak = česky vojín no čo už...je to historia
_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 2 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund