Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Darujem farby do tlačiarní Canon
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 9:29    Předmět: Citovat

Další chytrák, co míchá jabka a hrušky Rolling Eyes

ps. pokud je to za odvoz, tak by bylo vhodné upřesnit odkud.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 9:39    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
RGB je přesnější než CMYK, takže do tiskárny (jako podniku) vás s nějakým CMYK pošlou tak do prd..e.

Jak kde https://www.tiskarnaosik.cz/zasady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 10:30    Předmět: Citovat

lesana87 napsal(a):
Jinými slovy vůbec netušíš, jak ta tiskárna fungovala, jen tu (jako obvykle) vaříš z vody a vymýšlíš si přesně jak ten malý fracek. Very Happy
...
Takže kdo ví, možná to fungovalo jako dřív plotery na velkoformátové výkresy, černé a tři-čtyři barevná pera a šmitec, žádná aditivní technologie barevného tisku se nekonala.
No, když to tisklo i obrázky obsahující relativně velký plochy BAREVNĚ, tak to asi těžko byl "jen tak nějakej ploter". Navíc plotter kreslí jednou čárou a po ploše jezdí tím pisátkem stráááášně dlouho, než z něj ta kresba/výkres vypadne, tohle tisklo jednu plachtu A1 asi 15-20 vteřin, A4 to plivalo snad po 2-3 vteřinách jak laserovka. To by to pero nebo čím by to kreslil plotter muselo mít nadzvukový rychlosti posunu, aby to v takovým fofru stihlo ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 10:41    Předmět: Citovat

Co se týče barev, že to je jako plotr, ne způsobem tisku. Tiskne to jako inkoustovka po řádkách sem a tam. Měli jsme to v práci, říkalo se tomu plotr, ale nebyl to plotr, byla to velkoformátová inkoustovka, tisklo to na metrovou roli papíru. V CADu se to chovalo jako plotr včetně přiřazování per. Jinak to umělo vytisknout i A0 fotku. Byly v tom normálně CMYK kazety.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 10:46    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
p32 napsal(a):
RGB je přesnější než CMYK, takže do tiskárny (jako podniku) vás s nějakým CMYK pošlou tak do prd..e.

Jak kde https://www.tiskarnaosik.cz/zasady

No, ten odkaz je spíše na fyzickou osobu, co si udělal tiskárničku pro tisk knížek apod. Takových je tu dost. Já myslel tiskárnu jako takovou, co dělá tisky formátu, o kterém se tobě ani nezdá. Něco takového používají i ve škodovce, ale jen kvůli velikosti tisku do asi 6 m, ale tam s RGB nemají potřebu pracovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 10:49    Předmět: Citovat

lesana87 napsal(a):
Co se týče barev, že to je jako plotr, ne způsobem tisku. Tiskne to jako inkoustovka po řádkách sem a tam.
To je zase chujovina. Větší blbost jsi vymyslet neuměla? Nebo když začnete ve firmě říkat pickupu náklaďák, tak vám nahradí tirák?
Raději to začněte nazývat "inkoustový plotr". Wink


Naposledy upravil p32 dne ne prosinec 15 2019, 10:53, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 10:50    Předmět: Citovat

Co máš za problém?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 10:53    Předmět: Citovat

to je zase jako obvykle pelmel nepřesných a zavádějících definic.
RGB tiskárny skutečně existují, akorát nepoužívají žádné RGB inkousty,
ale RGB "tiskovou hlavu" která exponuje fotografický papír.
https://www.ephotozine.com/article/lumejet-s200-photo-prints-review-29842
Po expozici R-G-B laserem se aktivujou barviva v emulzi fotopapíru (hádejte v jakém barevném systému).

Asi by se dalo považovat za RGB "tisk", kdyby se R/G/B translucentní fólie zamaskovaly tam, kde nemají svítit a pak se celá plocha podsvítila, takže by vzniklo něco jako luminofory v obrazovce. Takhle nějak prezentoval svoje obrázky Prokudin-Gorskij, tři filtry před lampami RGB promítaly dílčí č/b výtažky, čím defacto modulovaly složky do RGB světel a ty se sčítaly na projekční ploše.

Jakmile použijeme něco jako RGB "inkousty" jde o subtraktivní mísení a jakýkoliv dosažitelný gamut je podstatně menší než CMYK. Barevná teorie a praxe jsou v tomto bodě v souladu.
Tiskárny které "vyhazujou" zákazníka s CMYKovými daty, to dělají nejspíš tehdy, když zákazník je idiot a nezvládl by konverzi původních RGB do výtažků, což není úplně laická operace. V době, kdy se do prepressu sere každý kdo má díru do prdele, k tomu dejme tomu měly dobrý důvod.


Naposledy upravil Crifodo dne ne prosinec 15 2019, 10:55, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 10:54    Předmět: Citovat

Já nemám jediný, problém je spíše u tebe. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 10:57    Předmět: Citovat

lesana87 napsal(a):
Co máš za problém?
Řek bych to jadrně, ale to bych riskoval smazání tohohle vlákna - a to nechci, tak napíšu jen "jednu hormonálně nevyrovnanou osobu" aneb "nikdy nevěř ničemu, co každej měsíc 5 dní silně krvácí, ale stejně to neumře" Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!


Naposledy upravil EKKAR dne ne prosinec 15 2019, 10:59, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 10:59    Předmět: Citovat

Ty jseš fakt ubožák, nemáš argumenty, tak jen urážíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 11:03    Předmět: Citovat

Uvědom si jednu dosti podstatnou věc - to tys mě obvinila ze lži, ne já tebe. A nebylo to jen tady a už vůbec ne poprvé. Já jsem ti odpověděl jak nejlíp jsem uměl - a ty stejně pořád reješ jak ta divoká svině někde v erteplovým poli. Tak se pak nediv, když tě někdo pošle někam jinam, kam například Slunce nesvítí.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 11:05    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
budeš se divit, ale tyhle tiskárny pracujou s jiným systémem. Právě proto že jsou tak složitý (mimo jiný mají i fotometr spektrálně zjišťující barvu papíru pro tisk), je jejich výroba dražší a cena patřičně mastná.
...
vyrábějí a používají se. Oblast jejich použití je hlavně technická grafika nebo třeba kartografie. Pro určitý speciální účely používají víc než 3 základní barvy - třeba právě žlutou nebo i bílou

Pak to ale není RGB. Aplikace třeba deseti přídavných barev na papír není aditivní mísení.
Přídavné barvy buď rozšiřujou barevný prostor původního CMYK, nebo slouží k tisku přímých barev (typicky loga) kvůli vyloučení rastru a dodržení přesného odstínu, nebo slouží k tisku jiných vrstev než barev (laky, zlatá/stříbrná).
Google nic jako RGB ink tiskárnu OCÉ nenašel...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3328

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 11:11    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Uvědom si jednu dosti podstatnou věc - to tys mě obvinila ze lži, ne já tebe. A nebylo to jen tady a už vůbec ne poprvé. Já jsem ti odpověděl jak nejlíp jsem uměl - a ty stejně pořád reješ jak ta divoká svině někde v erteplovým poli. Tak se pak nediv, když tě někdo pošle někam jinam, kam například Slunce nesvítí.

Ale vždyť jen kecáš, co jsi kde prej viděl, důkaz absolutně žádnej. Že to je fyzikální nesmysl je ti jedno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne prosinec 15 2019, 11:19    Předmět: Citovat

Obávám se, že v době kdy jsem tyhle velkoformátový printry viděl fungovat, byl Ujo Gooogle zcela tutově ještě na houbách, respektive se někde za Velkou Mlákou teprve sbíraly podněty k jeho porodním bolestem. A s tou zlatou máš docela pravdu, tiskly se tam i zlatý linky na oficiální firemní pozvánky, různý diplomy nebo na veletržní/výstavní prezentační materiály a na černo i třeba na svatební oznámení, akorát ten "zlatej inkoust" (asi by se mělo spíš napsat "pigment") byl striktně evidovanej a jednoho svatbychtivýho mladíka to vyrobení asi 100ks svatebních oznámení "ve zlatě" tenkrát stálo prémie za 3 měsíce, protože mu na to přišli. A vzhledem k tomu, že se pak během dalších asi 3 let s tou žežulkou zase rychle rozvedli, se mu to asi nerentovalo ani tak...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund