Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Světelný řetěz některé barvy svítí méně
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Osvětlovací technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jantar



Založen: May 04, 2009
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13 2019, 17:28    Předmět: Světelný řetěz některé barvy svítí méně Citovat

Mám několik let venkovní LED světelný řetěz. Žena tvrdí že rok od roku na něm některé barvy svítí míň, letos už silněji svítí jen modrá. Koukal jsem že je to svazek vodičů tj. vypadá to, že každá barva má natažený svůj vodič.
Kde mám hledat problém?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
misocko



Založen: Jun 26, 2009
Příspěvky: 1283
Bydliště: Hlohovec (Sk)

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13 2019, 18:02    Předmět: Citovat

vo svetelnej retazi....
je to tvoj prvy prispevok ?
nemozes dat nejake konretnejsie info o tej retazi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jantar



Založen: May 04, 2009
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13 2019, 18:24    Předmět: Citovat

řetěz do venkovniho prostredi s prislusnym ip krytim, = soustava vodicu s led diodami to cele zakoncene 220V masivni vidlickou ve ktere je predpokladam nejaka elektronika.........
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5651
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13 2019, 18:32    Předmět: Citovat

Vysvícené LED, spotřebka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jantar



Založen: May 04, 2009
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13 2019, 19:10    Předmět: Citovat

Sorry, mě vůbec nenapadlo že ledky můžou degradovat. Nikdy se mi nic takové nestalo ani u žádných šuntů (a tohlezrovna levnej řetěz nebyl). To jako je fakt možný, že se ty ledky vysvítěj odhadem po dvou měsících provozu? (každej rok cca 1 měsíc svítěj venku...).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá prosinec 13 2019, 19:14    Předmět: Citovat

Skus tu "vidlicu" nejako rozobrat. Ak je to z tvrdeho plastu, mozno bude potrebne kladivo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: so prosinec 14 2019, 5:39    Předmět: Citovat

Vsadím se, jestli to neumí žádnou diskotéku, že tam bude mít jenom diodovej můstek a pak u každý LED v sérii předřadník.
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jantar



Založen: May 04, 2009
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: so prosinec 14 2019, 11:32    Předmět: Citovat

Tak jsem ho sundal a můžu s ním manipulovat. Nemá to žádnej spínač a diskotéku to tudíž zaplaťpánbůh neumí. Ale spojení diod je jiný než jsem si myslel - dvoudrát jde do první diody z ní jdou už tři dráty a dál vždy 2 dráty do diody 2 cen a ten jeden drát je bypass. Posledních půl metru řetězu už je bez třetího drátu.

Dál koukám že jsem si ho zaměnil s něčím jiným - vypadá to na levnou srágoru......

Zkusil jsem prohodit zdroje těch řetězů ale ten řetěz pořád svítí špatně - tedy asi opravdu vysvícené některé barvy, nebo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so prosinec 14 2019, 11:49    Předmět: Citovat

Ma to nejaky stitok? Ak je to do exterieru, tak tam musi byt zdroj bezpecneho napatia!
Nieco podobne som akurat nedavno opravoval, "vidlica" bola velka plastova (zlepena), vnutri bol prudovy zdroj (max 33V) a do toho zapojena retaz divnym konektorom (tam bol zlomeny kabel). Ked som retaz skusal na lab. zdroji, tak sa pri postupnom pridavani napatia niektore farby rozsvietili skor ako ine.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so prosinec 14 2019, 15:27    Předmět: Citovat

Těmhle rejžáckým inovacím jsem se nikdy nepokoušel rozumět. Vzdal jsem to po zjištění, že nemají žádný problém se sériovými 2x70 diodami, co různě reagují na opačné polarity jinou barvou a to vše na 230V. Very Happy

Venku mám na velké túji bílý řetěz 25m-200 LED a s 16-programovou diskotékou.
Z té jejich zásuvkové krabičky s tlačítkem a CE sice dostává řetěz jen okolo 36V, přes jakousi "speciální zástrčku" s převlečnou matkou, ale samozřejmě to není galvanicky oddělený od sítě. Nerozebíral jsem to, je to vf svařený, ale kvalitní spínaný zdroj pro 200 LED v tom prostoru asi 4x6cm určitě nebude. Za dvě stovky či kolik, tím tuplem ne Very Happy
Protože je to hned u plotku, rukou dosažitelné i děckám, prší/sněží na to, tak ten rejžový vynález živím přes oddělovací 80VA trafo.
Zázračná krabička tajných přání i to trafo jsou proto radši za oknem.
Hi-tech diskotéka po dvou drátech, 16 programů i se stmíváním a jakože běžícím světlem Very Happy
Ale zas abych rejžákovi nekřivdil - svítí to už třetí Vánoce!!

rnbw, zkus nějaký rejži třeba mailem vysvětlit výrazy "zdroj bezpečného napětí", nebo třeba "galvanické oddělení od sítě" Very Happy
Tomu těžko budou rozumět, když nerozumí ani školní angličtině.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jantar



Založen: May 04, 2009
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: so prosinec 14 2019, 16:07    Předmět: Citovat

co na to říct.......... no třeba to, proč takový zmetky můžou mít CE. Jednoduše - kdybych to nezažil jako zaměstnanec tak nevěřím. Každá firma která má do pr*ele díru nakupuje v číně a prodává to v tuzemsku pod nějakou svou značkou.
Takže typicky napájecí adaptér: máš verzi s CE? Bývá o dolar dražší, ale většinou číňan nemá. To nevadí, normálně se to doveze a dovozce napíše A4 že výrobek je ve shodě CE (resp. ten papír se napíše až když si to někdo žádá, většinou to nikdo nechtěl).
A já vůl si do tý doby myslel že CE něco znamená. Tedy nejspíš ano, ale u výrobku který je skutečně certifikovaný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so prosinec 14 2019, 16:19    Předmět: Citovat

Ono je to s tím CE ještě daleko horší.
Myslím, že nějaká bezpečnost se řeší na jednom z posledních míst.
CE je pro ně univerzální krytí i pro případy, že by to třeba podpálilo celý školní autobus.
Všecko je to o nejnižší ceně, zdraví a bezpečnost uživatelů pro rejžáky žádnou cenu nemá.
Rejžák má Evropany i Američany za hňupy, co zaplatí za jakýkoliv střep, hlavně že je levný a vypadá,, jako pravý.
Včetně těch dětí - jen si vzpomeňte na chemicky-zdravotně závadné hračky, závadné plastové boty, rozpadající se kočárky apod.
Ale líp a přesněji to napíší ti z nás, co se často pokoušejí typické rejžové výrobky opravovat a velmi dobře to znají zevnitř.
Já už na to nemám nervy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jantar



Založen: May 04, 2009
Příspěvky: 51

PříspěvekZaslal: so prosinec 14 2019, 16:22    Předmět: Citovat

Sorry ale já si myslím že chyba je v nás. My si ty levný výrobky kupujeme, chceme je mít levný a až na výjimky víme, že nejsou kvalitní. Je to jednoduchý - pokud bychom ty střepy nakupovali dovozci by nedováželi.

Ale přísnost na dovozce by měla být to ano - neměli by vědomě dovážet polofunkční věci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: so prosinec 14 2019, 20:13    Předmět: Citovat

Navíc vysvícení LEDky nehrozí jen u číňanů. Mám dnes muzeální Color 110 STII a LEDky na prvních 4 předvolbách už nejsou prakticky vidět. Ty další svítí o dost víc...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so prosinec 14 2019, 20:42    Předmět: Citovat

Ten zdroj som "luskat" zatial nemusel, takze neviem, co je vnutri.

Ja osobne pouzivam (v byte) klasicke ziarovkove retaze (35, 50 a 100 ziaroviek) - maju omnoho prijemnejsie teple svetlo. Su to zachranene kusy, povodne boli na vyhodenie, jedna dokonca od kontajnerov. Stacilo len vymenit ziarovky, s kablami nebol ziadny problem. Na rozdiel od tych LED, kde su v kabli 3 medene vlasy a lame sa velmi ochotne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Osvětlovací technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund