Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Windows 7 - nahrávání zvuků „zevnitř“ systému
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1514
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 05 2019, 11:12    Předmět: Windows 7 - nahrávání zvuků „zevnitř“ systému Citovat

Trochu zkouším Vindous 7 a nejde mi v Cool Editu 2 nahrávat zvuk, aktuálně přehrávaný v systému. Nahlásí mi to, že "bylo použito ID zařízení, které je mimo rozsah systému". V nastavení Cool Editu Device Properties je jako zařízení Wave In vybráno Wave mapper. Nic jiného tam na výběr není.
V tom slavném dementním nastavovači zvuků ve Win7 se absolutně neorientuji. Když pravokliknu na reproduktorek vpravo dole a vyberu Zařízení pro záznam, ve výčtovém okénku se mi zobrazi jen dva vstupy pro mikrofon a jeden linkový vstup, vše stav Nezapojeno, a tudíž nefunkční, což je další hňupárna.
Ve winxp byla prostě šoupata pro každý vstup plus tam bylo šoupě pro "vnitřní zvuk". To se dalo vybrat a normálně nahrávat jakýmkoliv nahrávačem. Tady nic takového není. Nevíte, co s tím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8964
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: čt prosinec 05 2019, 11:32    Předmět: Citovat

Možná pomůže Virtual Cable Používám free verzi na nahrávání z SDRka, místo toho, abych musel propojovat výstup na repro ze vstupem line-in klasickým kabelem, použiju virtuální. Akorát pak výstup nejde do repráků a neslyším ho.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
yakl



Založen: Apr 14, 2005
Příspěvky: 453

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2019, 2:44    Předmět: Citovat

Ja používam na nahrávanie všetkých zvukov prehrávaných počítačom malý program Audio Record Wizard. Nahratý súbor v zvolenom formáte potom spracujem podobným programom, ako je Cool Edit. Vlastne je to ten istý program, len je od inej firmy. Ja viem, že v CE je lepšia kontrola nad nahrávaním už v čase nahrávania, ale aj nahratý WAV súbor sa dá dobre upravovať v CE. (strihať, odšumovať, stereofonizovať, atď) Mám W7 32 bit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1514
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2019, 9:11    Předmět: Citovat

Díky za rady. Nakonec, vzhledem i k dalším věcem, na které si ve W7 nemohu zvyknout, to vidím na přechod na XP.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8964
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2019, 9:24    Předmět: Citovat

To už bych radši přešel na Linux, než downgrade W7->WXP. I když sám WXP ještě používám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1514
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2019, 9:35    Předmět: Citovat

Tak z mého pohledu to downgrade není. Používám XP a jsem na něj léta zvyklý. Teď jsem si dal dokupy nějaký rychlejší komp a dal jsem do něj rovnou W7 a teď jej zkouším. A zjišťuji, že se mi hůře ovládá. Je vidět, že už má filozoficky napůl nakročeno ke stylu těch současných systémů pro moderní děcka.
Vadí mi např. nabídka start, kde je všecko schované nebo změněný průzkumník.
Linuxu nerozumím a nikdy mě neoslovil. Jsem holt kovaný vindousák, vyrostlý na devadesátpětkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8964
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2019, 9:48    Předmět: Citovat

Tak to já vyrostl na DOSu a Winama si prošel všema, ale jde hlavně o to, že WXP už na novější stroje není ideální a nedokáže využít plně jeho potenciál. Na trochu více novější už je vlastně ani nedokážeš nainstalovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
robo



Založen: Apr 08, 2004
Příspěvky: 3292
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2019, 10:21    Předmět: Citovat

Taky jsem přičichl k dosu a prošel verzemi windows až k dnešním desítkám. A i když nastal s novou verzí os problém, ovladač, hw nekompatibilita tak místo abych se vrátil k os kde to fungovalo tak jsem zůstal na novém os a řešil třeba nákupem jiného hw nebo sw. Nebýt inovací os tak mám ještě jehličkovou tiskárnu na lpt portu, usb ve verzi 1.0, baňu monitor na vga portu a podobný zvěrstva. A pro okolí nepoužitelný IT poradce.
Tohle může platit jen v soukromé sféře, ve firmě najít řešení po přechodu na nový os může stát miliony a nebo je to technicky nemožné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1514
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2019, 13:07    Předmět: Citovat

Již od dob Win9x bylo zvykem, že hlasitostní hejblata v ovládacím panelu ovlivňovala hlasitost jednotlivých vstupů a výstupů. To je pro člověka s mou mentalitou zcela intuitivní a nemám s tím problém. Počínaje Windoze Vistou hlasitostní hejblata řídí hlasitost aplikací. Fajn, super, to se může také hodit, je to bonus navíc. Ale nastavení úrovně vstupů se přesunula někam do zadku. A z výčtu vstupů zřejmě zmizel hlavní zvukový výstup.
Když spustím sndvol32.exe z winxp, chová se zmatečně, kdy jednotlivé vstupy/výstupy jsou kategorizovány jak samostatná zvuková zařízení. Takže zřejmě něco ohledně těch zvukových nastavení domršili i ve WinAPI.


Jinak já nezavrhuji šmahem všechny inovace. Např. jakmile to pro mě bylo možné, koupil jsem si LCD, protože s CRT jsem trpěl.
Jenže spousta inovací nejde cestou vylepšování, nýbrž vyhoršování.
Ti "nově příchozí" to ale pochopitelně berou jako normu, protože nic jiného nezažili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7348

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2019, 15:29    Předmět: Citovat

Tak nevím. Mám integrovaný Realtek a Windows 7. Kliknu pravým na repráček a zvolím zařízení pro záznam. Tam je jen mikrofon a line-in. Takže opět kliknu pravým mezi zařízení a dám zobrazit vypnutá zařízení. A tam zvolím "Směšovač stereo". Je šedý, takže ještě jeden klik a povolit ho. Pro tupé programy, jako je záznam zvuku, ho ještě musím zvolit jako zdroj, pro audioprogramy to není potřeba, ty umí volit samy. Toť vše....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1514
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2019, 22:45    Předmět: Citovat

Co nevíš? Vždyť víš Very Happy Díky za tip, (který mi zatím bohužel nefunguje). Dal jsem zobrazit vypnutá zařízení, ale směšovač stereo se mi tam neukázal.
Mám microsoftový ovladač "high definition audio". Možná pomůže nacpat tam ovladač od výrobce zvukny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yakl



Založen: Apr 14, 2005
Příspěvky: 453

PříspěvekZaslal: pá prosinec 06 2019, 23:52    Předmět: Citovat

Ja by som sa už k WXP nevracal, lebo som si behom roku zvykol na W7. Na ukázku použitia mnou doporučeného nahrávacieho programu zvuku obrázok
kód:
https://www.2i.cz/i/3RbW6

kde vľavo prehrávam zvukový súbor v editovacom programe, vpravo hore je okno Audio Record Wizard v nahrávacom režime a vpravo dole je okno "hejbátek", ukážu sa tam okrem dvoch trvalých aj ďalšie regulátory práve spustených programov, ktoré pracujú so zvukom. MB počítača je nová, rok stará a dával som si pozor, aby sa na ňu dal nainštalovať W7, to sa dal, ale chyba lávky - doska má digitálne spracovanie zvuku, čo je na vine nemožnosti priameho nahrávania editovacím programom - nie je u neho možnosť nahrávať z digi. spracovania, takže po skúške hardwareového kábla s prepínaním, čo síce fungovalo ale v zníženej kvalite, našiel som tento program ARV - a plná spokojnosť. Doporučujem. Všetky iné riešenia pre tento Win.... sú horšie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
makak



Založen: Jul 28, 2019
Příspěvky: 498

PříspěvekZaslal: so prosinec 07 2019, 0:12    Předmět: Citovat

Detail produktu Audio Record Wizard
Licence zdarma k vyzkoušení
Verze (je už nová verze?) 7.21
Omezení 3 minuty záznamu

Kolik stojí plná verze ?

EDIT:
Audio Record Wizard$24.95
You will receive the registration information electronically immediately after ordering!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
yakl



Založen: Apr 14, 2005
Příspěvky: 453

PříspěvekZaslal: so prosinec 07 2019, 0:30    Předmět: Citovat

Ja mám staršiu verziu ARW. Dĺžka záznamu 3 minúty nehrá veľkú rolu, lebo zvuk by sa dal nahrať na viackrát a v následnom procese v editore to nie je problém nastrihať a skompletovať. Moja verzia vypisuje v About, že je neregistrovaná. Nerobí však žiaden problém. Je to V6.9
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
makak



Založen: Jul 28, 2019
Příspěvky: 498

PříspěvekZaslal: so prosinec 07 2019, 0:49    Předmět: Citovat

Takže jak, máš tam to omezení na 3 minuty, nebo nemáš ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund