Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mascom MC720T2-zkušenosti
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 23:27    Předmět: Citovat

Ještě je možné využít univerzální ovladač k televizi, musí se ale najít správný kód a potom ten ovladač od Mascomu (nebo jiný) naučit tím univerzálním. Tak jsem to udělal já, protože ten původní k TV měl už slabí signál z diody a tlačítka šla špatně tisknout.

Ten Mascom MC720 není jediný, který má učící se ovladač a jestli teď není v obchodech, tak za nějakou dobu může být. Navíc podobných přístrojů jako MC720 může být víc a lepší, ale protože jsem jiný nezkoušel a tak nedokážu poradit (kromě Cryptoboxu).

Na tom MC751 se mi líbí to EPG, jinak asi nic. U Di-Way asi už nic.


Naposledy upravil nonius dne so listopad 30 2019, 23:34, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 23:33    Předmět: Citovat

Trochu jsem původní příspěvek editoval a doplnil.

Ještě na mě působí zajímavě tato WIWA.
https://www.heureka.cz/?h[fraze]=WIWA+H.265
Jednak má TV Control, a le hlavně zajímavý a na pohled poctivý ovladač. Ovšem jaký je BOX to nevím. Aby se nepřehříval.
Nějaké obrázky z menu jsou na Atos.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 23:40    Předmět: Citovat

Ten Mascom nemá až tak pevný ovladač, je sice velký, lehký, drží se dobře v ruce a dobře se ovládá, ale působí tak trochu křehce.

Jo díky za tip, ale další set-top-box budu kupovat asi až v lednu, tak mám ještě čas na rozmyšlenou.
U nás v západních Čechách se bude DVB-T vypínat až v únoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 23:53    Předmět: Citovat

Jo, dneska jsem držel v ruce EMOS-EM190-S. A ten má stejný ovladač jako ten Mascom MC720T2. Takže vím jak působí.
V podstatě úplně stejně působí opravdu podobný typ DO který je ale bez "TV Control", má ho například Opticum Terra HD265, Mascom MC751, Diway2020 a taky Tesla TE310 a TE-400
Takže ano, zase tak pevný není. ale furt je to průměrné dálkové ovládání. Proti těmto srajdám: https://www.satelitnishop.cz/files/prod_images/temp_big/di-way-di-box-v3-dvb-t2-hevc-h.265-2.jpg

Jinak k tomu EMOSu. Pro sebe bych si to nekoupil. Ale byl jsem u strýce kde jsem byl zavezen do místního elektra a tam bylo na výběr jen ze tří set top boxů, situaci bylo nutné řešit hned když jsem byl u nich a ne až se tam někdy zase dostanu.
Nějak moc se ani nehřál, mechanické zpracování v plastové a lehké krabičce je nic moc. Také mi přišlo, že když jsem najel na program, který měl zrovna slabý signál, zakostičkoval a zasekl se, tak se cca. na 10 sekund hryznul i celý box - přestal reagovat.

Takže ano, z těch ovladačů zatím vede ten od CryptoBoxu, to víme. Ale nemá TV Control.
Taktéž vypadá zajímavě AMIKO IMPULSE a AMIKO NEO. Ovladač vypadá plnohodnotně jako u CryptoBoxu, ale opět bez TV Controlu.

A teď sem našel náhodou tu WIWU a zaujala mě, protože má svůj ovladač navíc s TV Control. Ale je to asi něco od poláků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1867
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 9:25    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 9:33    Předmět: Citovat

To se hodně hřeje. Viděl sem ho u známých.

Navic ovladač je pěkná srajda.
Tohle bych nechtěl ani zadarmo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1867
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 14:17    Předmět: Citovat

Tak jsem schválně jeden vybalil a po 4 hodinách provozu teplota kolem 36°C. ( v místnosti 24°)Schválně ho nechám běžet do rána a změřím teplotu. Pravda jede zatím jen DVBT (T2 u nás v obecní kabelovce zatím není) Zítra ho vezmu na dílnu a nechám běhat na DVBT2. Potom napíšu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 16:13    Předmět: Citovat

jj já ho měl na chatě na otestování kde bylo 28 protože jsme zatopili v kamnech... Nechci vědět ty teploty v létě když je 36°

Jsem rád že si našel svého zákazníka Laughing

Ale měl sem tedy Opticum Terra.
Opticum Nytro jsem viděl u známýho a bylo to to samý.
Naleštěná bída.

A ještě jsem zjistil že jsou problémy s poměrem stran u připojení přes SCART.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
scorpions-cz



Založen: Mar 19, 2011
Příspěvky: 1867
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 18:11    Předmět: Citovat

Nooo je to levnější kategorie. Na to ,že půjdou do světa po 730Kč to účel (sledování TV) splní Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 19:43    Předmět: Citovat

Dnes jsem u Mascoma našel další chybičky nebo nezvyklé chování.

Když se zapne teletext objeví se černý čtverec a nad tím číslo 100 a po chvíli se načte stránka 100, ale pokud zadáte nějaké číslo, tak ten čtverec zmizí a až po načtení zadané stránky se objeví text. Pokud na některé stanici použijete teletextové titulky (u českých strana 888, u německých 150 nebo 777), tak na ostatních stanicích se běžné stránky s těmito číslo přestanou zobrazovat, ale titulky na těchto stránkách fungují,pokud zapnete teletext přímo na TV, tak se zobrazí. Nezbývá potom nic jiného než tlačítkem vypnout přijímač a znovu ho zapnout, pak to už funguje normálně.
Teletext a EPG se u Mascoma moc nepovedli.

Dále jsem zjistil, že pokud nastavíte nahrávání podle časovače, tak po skončení nahrávky přístroj zobrazí hlášení "Enter standby" - ANO - NE, začne odpočet od 10s a pokud si toho nevšimnete, tak se přístroj vypne (i přesto, že přístroj byl na začátku nahrávání zapnutý, dřív jsem si toho nevšiml, asi jsem při nahrávání jednoho pořadu a sledování druhého to hlášení nějakým tlačítkem nevědomky vypnul).

Přijímač občas zobrazí nějaké hlášení v angličtině, i když je nastavena čeština. Když nahrávám pomocí tlačítka REC a nastavím délku nahrávání, tak po skončení nahrávání se zobrazí na 1s hlášení "Recording end" a po skončení nahrávky podle časovače přístroj zobrazí hlášení "Enter standby" a také před tímto nahráváním se zobrazí hlášení v angličtině "Rec hint: Wating to play prog" (editováno, doplněno, konečně se mi to povedlo celé přečíst).


Naposledy upravil nonius dne čt prosinec 19 2019, 19:06, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: ne prosinec 01 2019, 20:35    Předmět: Citovat

Ještě k těm set-top-boxům TELESYSTEM.
Staré modely TS UNICO a 6820 jsou docela vychvalovány, ale ty novější už moc ne, dokonce jsem četl nějaké recenze v italštině (přes několik překladačů) a jeden nový model (nevím který) tak docela pomlouvali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: ne prosinec 08 2019, 21:05    Předmět: Citovat

Původně jsem psal, že Mascom MC720T2 mi nepřehrál jeden .avi soubor s kodekem XVID, víc jsem jich neměl k vyzkoušení, ten soubor měl ale malé a možná nezvyklé rozlišení 320x224 bodů.
Našel jsem několik souborů .avi s XVID a tento přijímač je všechny přehrál (měly už větší rozlišení).

Při přehrávání videosouborů, které nebyly nahrány na tomto přijímači, se nelze posunovat v čase pomocí skoků (podle nastavení 30s-30min) pomocí k tomu určených tlačítek na DO a není možné využít časové značky.
Lze tedy použít buď rychlé převíjení nebo posun po časové ose pomocí šipek pro nastavení hlasitosti.

Přijímač jsem zkoušel na několika televizích přes SCART a HDMI a zjistil, že u některých starých televizí (CRT 4:3, které neumí přepínat poměr stran přes SCART) je vysílání s poměrem stran 4:3 zobrazeno s černými pruhy kolem všech stran. Pokud chci, aby to bylo přes celou obrazovku, tak to musím změnit v nastavení. Pokud přepnu na stanici s poměrem stran 16:9 (poměr je v pohodě, ale chybí kus obrazu na obou stranách), tak to musím zase změnit v nastavení, žádné tlačítko na DO pro rychlé přepínání jsem nenašel.
U televizí 16:9 nebo novějších 4:3 to funguje automaticky (u většiny televizí lze přepínat poměr stran i přes DO).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7401

PříspěvekZaslal: ne prosinec 08 2019, 21:20    Předmět: Citovat

Pokud budu přijímat HD programy, tak ten orámovaný čtverec 4:3 na 4:3 obrazovce automaticky musí vzniknout. Jde zrušit zoomem, ale po návratu 16:9 vysílání budou ořezané strany. Je to tím, že HD vysílání má pevný poměr 16:9 a informace o tom, že je uvnitř přenášen obraz 4:3, se nevysílá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: ne prosinec 08 2019, 21:32    Předmět: Citovat

To mě taky napadlo, asi to bude tím.
Už se o televizní vysílání poslední dobou tolik nezajímám, tak ani nevím jak to vlastně teď funguje.
Až budu mít čas, vyzkouším příjem DVB-T v normálním rozlišení na Mascomu (jestli budou v té době něco vysílat 4:3), protože DVB-T přijímač "ECG DVT 1350 HD " umí 4:3 vysílání zobrazit přes celou obrazovku.

Mě osobně to nevadí, píšu svoje zkušenosti a občas zkouším různé věci, ale pokud by ten přijímač někdo připojil ke staré televizi, tak aby se nedivil. Možná to funguje stejně i u jiných zařízení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 149

PříspěvekZaslal: ne prosinec 08 2019, 22:00    Předmět: Citovat

Je možné, že bude rozdíl mezi SD vysíláním v DVB-T, SD v DVB-T2 a HD v DVB-T2.
Každopádně na televizi s obrazovkou 16:9 je to v pořádku, na televizi s obrazovkou 4:3 to lze přepnout v nastavení set-top-boxu nebo u některých televizí 4:3 na ovladači.
Až budu mít čas, to pořádně vyzkouším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund