Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Mascom MC720T2-zkušenosti
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: st listopad 27 2019, 20:22    Předmět: Mascom MC720T2-zkušenosti Citovat

Vlastním přijímač Mascom MC720T2 , vyzkoušel jsem ho a už nějakou dobu ho používám. Přijímač funguje podle návodu (je k dispozici v elektronické podobě na stránkách prodejců) a doporučuji si je přečíst (pokud máte zájem), uvedu zde jenom své zkušenosti.
Nemám žádnou pořádnou anténu, tak jsem ho zkoušel na jednoduché anténě vytvořené z koaxiálního kabelu vevnitř budovy a venku a dále nemám žádné jiné DVB-T2 zařízení k porovnání (pouze DVB-T). Na vnitřní anténu si tento přijímač poradil se signálem lépe než ostatní DVB-T zařízení, na venkovní anténku bylo možné přijímat bez problémů všechny dostupné české (T/T2) a německé (T2) vysílače, také ty vzdálenější se kterými si většina DVB-T zařízení neporadila.
Při přepínání programů se nejdříve ozve zvuk a zobrazí se informační lišta a po 2s se objeví obraz. Infolišta ukazuje název stanice, aktuální čas a datum, právě vysílaný pořad a následující pořad, číslo předvolby a značky TXT, EPG, SUB-T (pokud se vysílají), ale časy vysílání pořadů se nezobrazují. Po stisknutí tlačítka INFO se zobrazí lišta, po druhém stisknutí podrobné informace o pořadu (včetně času vysílání) a při třetím informace o kanálu.
Přijímač si sice pamatuje všechny stránky teletextu, ale podstránky pouze právě prohlížené stránky, při změně stránky předchozí podstránky zapomene. Pokud pomocí šipky nahoru přepínáte stránky a dojdete ke stránce 899, tak další stisknutí nepřepne na stranu 100, ale přijímač zatuhne (to je snad jediná činnost, která způsobí zatuhnutí tohoto zařízení). Pokud zadáte jakoukoli stránku pomocí čísel (včetně 899 nebo 100), tak vše funguje správně. Teletextové titulky jsou o něco menší než DVB titulky a nelze je žádným tlačítkem zvětšit.
Nahrávání funguje podle návodu, ale je nutné mít pro nahrávání České televize z PS11 dostatečné rychlý disk (alespoň rychlost zápisu 10MB/s, u jiných stanic včetně německých stačí i rychlost zápisu 5MB/s), jinak při přehrávání nemusí být vždy obraz plynulý, občas se zamlží nebo kostičkuje. Při nahrávání je možné sledovat jiný program ze stejného multiplexu, ale nelze přepnout na rozhlasové stanice.
Při přehrávání je možné se přesunovat rychle v čase vpřed i vzad pomocí tlačítek k tomu určených nebo šipkami pro hlasitost po časové ose. Je možné si dělat časové značky nebo je mazat červeným tlačítkem (není to v návodu, pozor musí být zobrazena informační lišta, jinak se přehrávání vypne), na časové značky lze přepnout zeleným tlačítkem, tyto značky se ukládají na USB disk. Při stisknutí některých tlačítek (EXIT, MENU, USB, červené tlačítko bez infolišty) se přehrávání ukončí, zařízení si nepamatuje, kde skončilo přehrávání a je nutné se pomocí tlačítek dostat k místu přerušení přehrávání nebo pokud máte vytvořenou značku tak na ní můžete přejít zeleným tlačítkem.
Při zapnutí EPG se na chvíli přeruší zvuk, EPG se zobrazuje jako pět řádků, na každém řádku je název stanice a vysílané pořady (asi 2 hodiny), krátké pořady mají na řádku zkrácené názvy, což je pro mne docela nepřehledné, avšak v okně vlevo nahoře se zobrazují celé názvy i s časy. Šipkami je možné se přesunovat asi po půl hodině, pokud stisknete červené tlačítko objeví se malé ikonky a po najetí na ně šipkami a stiskem OK je možné se pohybovat po 30 minutách, 2 hodinách nebo po 1 dnu, ale když se chcete podívat co dávají za více než 2 dny, tak se názvy pořadů načítají občas trochu pomalu. Pokud stisknete tlačítko OK zobrazí se podrobné informace o pořadu. Tyto informace se občas nenačtou vůbec nebo jen částečně a je nutné stisknout červené tlačítko nebo EXIT nebo MENU, aby se informace vypnuly a zkusit znovu štěstí a stisknout znovu OK (nejlépe ještě chvilku počkat), někdy i vícekrát, než se celý text načte. Hodilo by se zde tlačítko na obnovení textu nebo něco, co by ukázalo, jestli se text už načetl nebo ne.
Dálkové ovládání má 4 tlačítka, která je možné naprogramovat na ovládání televize, ale je dobré, aby ovladač od televize měl v pořádku baterie, jinak se to programování nemusí povést nebo naučený ovladač vysílá slabý signál.
Celkově hodnotím tento přijímač jako dobrý, nehřeje se ani mnoha hodinách provozu, ale mohl by být lepší, kdyby se opravily některé chyby. Dálkový ovladač má docela dobrý dosah.
Síťové služby ani přehrávání různých souborů (audio, video, foto) jsem ještě nezkoušel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: st listopad 27 2019, 20:49    Předmět: Citovat

Také dám jeden tip k naučnému ovladači. Sice se to netýká přímo tohoto boxu ale kolegovi "učení" rušilo LED osvětlení v místnosti. Takže si dávejte pozor čím svítíte, než budete tvrdit že to nefunguje nebo není kompatibilní s TV.

Naopak já babičce programoval tento senior ovladač.
Nemůže si stěžovat. Naprogramoval sem totéž na A i B, kdyby nechtěně stiskla to druhé aby ovladač fungoval. Žádné problémy při tom nebyly,
https://www.tipa.eu/cz/ovladac-dalkovy-seki-medium-cerny-pro-seniory-univerzalni-velka-tlacitka/d-125565/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: čt listopad 28 2019, 21:26    Předmět: Citovat

Ahoj,
tak jsem vyzkoušel na tom Mascomu MC720T2 přehrávání audio a video souborů. Přijímač přehrál zatím všechny .avi soubory s kodekem DIVX, .mov s kodekem MPEG4/h.264 a .mpg sobory s kodekem MPEG1 a MPEG2, ale nepřehrál soubor .avi s kodekem XVID (na disku jsem měl jenom jeden) a také žádné soubory .wmv.
Přehrál také hudbu v .mp3, ale .ogg, .wma ani .wav nepřehrál.
Dále přehrál záznam z jiného přijímače (DVB-T) s koncovkou .mts a kodekem MPEG2.
Fotografie zobrazil pouze ve formátu JPEG , jiné (PNG,GIF) nezobrazil.
Jestli najdu další video soubory, tak je zkusím přehrát.
Síťové funkce jsem nezkoušel a zatím zkoušet ani nebudu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: čt listopad 28 2019, 22:30    Předmět: Citovat

flv taky často bývá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2019, 21:40    Předmět: Citovat

Tak soubor .flv jsem neviděl už 10 let, možná ho někde najdu a vyzkouším.
Jestli si vzpomenu a najdu další video a audio soubory tak je vyzkouším.
Překvapilo mne, že na některých stránkách prodejců se o tomto přijímači uvádí rozdílné informace a některé asi nejsou pravda (počet pozic 3000 nebo 2000 jak uvádí návod, podpora přehrávání různých souborů).

Při nastavení nahrávání z EPG je nutné si dát pozor, aby bylo vybráno PVR a ne sledování, jinak se přijímač pouze přepne na nastavenou stanici a pořad se nenahraje (stejně to funguje také u jiných přijímačů DVB-T/T2/S/S2/C/C2).
Nahrávání podle času zatím funguje dobře, přijímač se vzbudí, včas detekuje USB disk, zapne nahrávání a po nastaveném čase se zase vypne (do stand-by).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2019, 22:13    Předmět: Citovat

Pošli nějaký fotky z menu a z nastavení?

Má svůj software nebo totožný např s jinými boxy?

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2019, 22:49    Předmět: Citovat

Má to stejné nebo hodně podobné menu a zejména EPG jako Di-Way PRO-2020, Di-Way Di-Box v3, Sencor SDB 520T, Emos 190-S (trochu jiné barvy) a Telesystem 6812.
Docela jednoduché menu a pro mne málo přehledné EPG, zatím největší nevýhoda, ale zvyknu si. To pomalé načítání EPG je jenom někdy, asi jsem občas netrpělivý. Čas ukáže jak bude dobrý a snad nějakou dobu vydrží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2019, 23:10    Předmět: Citovat

No, vypadá že se přestává už prodávat. V nabídce ho má jen 5 obchodů...

Má to dost podobné menu i jako RED Opticum Terra a nějaké Tesly.
S tím, že opticum má po stisknutí MENU dlaždice, a tento MASCOM ne.
Ale okna vypadají stejně, včetně vybarvení. Takže hádám dost podobný FW, možná i stejný procesor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2019, 23:11    Předmět: Citovat

Na stránkách prodejců nebo přímo na www.mascom.cz (nutno asi vyhledat přes vyhledávač) je dispozici návod k oběma přijímačům MASCOM MC720 tak i MC751. Jsou tam i obrázky (černobílé).
Ten model MC751 má hezčí menu a EPG, ale některé funkce jsem nenašel, tak sem si pořídil model MC720.
Jinak mám pocit, že většina levných přijímačů má pouze 3 typy menu. Záleží jenom na výrobci (zadavateli) jak ho upraví a také záleží na hardwaru a kvalitě součástek a jak si to ten výrobce (zadavatel) ohlídá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2019, 23:22    Předmět: Citovat

Ano, právě z návodu jsem vycházel.

Souhlasím s tebou. Tři menu které se furt opakují. Další totožné menu mají mezisebou Skyworth, Thomson, Strong a všechny tři se hřejou.


Své MENU má z levnějších CryptoBox a CryptoBox Mini. A zatím jsem s nimi nejspokojenější. Jediné co bych trochu vytknul jsou ukazatele síly signálu, kde to má snahu kreslit jakýsi graf, ale skutečný "teploměry" jsou zašité v MENU.
Navíc jejich chování je podivné. nejčastěji mi ukazují 98% a pak když ubírám zisk na ATT tak to padá po dílech, jako by byly binární v několika stupních.

Zato programový průvodce a ovladač se povedl.
https://www.parabola.cz/clanky/6522/ab-cryptobox-702t-hd-a-702t-mini-hd-slusne-set-top-boxy-pro-dvb-t2-hevc/

Skoro bych řekl, že je to to nejlepší do 1200... I když všechny settopboxy mi rukama neprošli.

Lepší je asi AMIKO ale to jsem neměl, navíc nemá SCART...
A už není za 1200 ale za necelých 1400.


Naposledy upravil CZJKP1 dne so listopad 30 2019, 8:54, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: pá listopad 29 2019, 23:35    Předmět: Citovat

O tom Cryptoboxu 702T také uvažuji a jestli mi ho kolega půjčí tak ho vyzkouším.
Ten Mascom MC720 ukazuje sílu signálu taky docela podivně, začne ukazovat až když je signál použitelný a přijímač ho dokáže zpracovat, jinak neukazuje nic. Pokud signál dosáhne určitý úrovně (asi tak -55dBm), tak ukáže 100%, to samé kvalita, u všech kanálů mám kvalitu 100%, pouze u Mux4 síla signálu 80% a kvalita 50-70% bez výpadků obrazu a zvuku na anténu uvnitř bytu. Musím si vyrobit nějakou anténu a dát ji ven, protože mi PS13 nejde, ale teď to ruší vzdálený německý vysílač na stejném kanálu, ale s vertikální polarizací, v únoru 2020 to přepnu na kanál, kde je teď Mux4, tak uvidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 17:41    Předmět: Citovat

Měl jsem vypůjčený AB Cryptobox 702T a porovnal jsem ho s Mascomem MC720T2.
Oba přijímače se při příjmu chovaly stejně, všechny stanice co zvládal přijímat Cryptobox, tak zvládal i Mascom. V menu ladění Mascomu trvá asi 5s než zobrazí úroveň signálu u slabých stanic a zobrazuje ji až od určité hodnoty (50-60% stačí na naladění stanic, od určité úrovně signálu zobrazí 100%), Cryptoboxu to trvá někdy i 10s a pokud je signál dostatečný, ukazuje 93% (jinou hodnotu jsem neviděl, možná je to verzí FW). Kvalitu signálu ukazují oba v rozsahu od několika procent (Mascom 10%, Cryptobox nevím) až po 100% (Mascom) nebo 98% (Cryptobox).
Třídění a mazání stanic je u Cryptoboxu o něco jednodušší a rychlejší, u Mascomu je potřeba více použít tlačítka na ovladači, využít předchozí zkušenosti s jinými přijímači nebo svou inteligenci nebo návod.
Cryptobox má trochu menší text u EPG a různých informací, možná se to dá někde nastavit. EPG se zobrazuje rychle a spolehlivě na rozdíl od Mascomu (viz předchozí hodnocení). Pohyb v zobrazení pořadů v řádcích (denní zobrazení) je rychlé a je možné zobrazit podrobné informace o pořadu, ale pokud se to přepne na týdenní zobrazení, tak se informace o pořadu zobrazí pouze v malém okně dole a text se sám pomalu posouvá a je nutné rychle číst, když se text dostane na konec, tak se vrátí na začátek a zase se pomalu posouvá.
Teletext u obou přijímačích funguje podobně, oba se pamatují pouze podstránky u právě zobrazené stránky (některé přijímače si pamatují všechny podstránky). Cryptobox špatně zobrazuje znaky „š“ a „ž“, Mascom tuhne při přepnutí z 899 na 100 pomocí šipky nahoru).

Cryptoboxu stačil disk se zápisem 5MB/s u ČT HD , ale při přehrávání u právě probíhajícího nahrávání to už nestačilo (9MB/s už dobrý), u Mascomu rychlost 5MB/s nestačila (při pomalém disku je obraz při přehrávání občas rozmazaný nebo kostičkuje), vyzkoušen disk se zápisem 9MB/s a šlo i přehrávání u právě probíhajícího nahrávání, u ostatních stanic DVB-T/T2 včetně německých v HD kvalitě stačili ten pomalejší disk u obou přístrojů a to včetně přehrávání a rychlého přetáčení u probíhajícího nahrávání. Cryptobox dokáže při nahrávání zobrazovat různé informace o pořadu (včetně EPG) a podrobné informace o nahrávání, jednoduchou časovou lištu a neblokuje přepínání RADIO/TV. Mascom zobrazí pouze názvy pořadů bez podrobností (nejde EPG, přepínání RADIO/TV) a dále zobrazí lištu s časovou osou a ukáže délku nahrávky, celkovou dobu nahrávání, zaplnění disku, datum, čas a číslo stanice).
Při nastavení časového nahrávání u Cryptoboxu je možné nastavit, co se má stát po ukončení nahrávání (vypnout, zůstat zapnutý). Mascom, pokud byl před nahráváním vypnutý, tak se po skončení nahrávky vypne, pokud před nahráváním byl zapnutý, tak zůstane zapnutý (zatím mi to takhle funguje, nastavení jsem nikde nenašel).
Přehrávání u Mascoma má více možností. Oba umí rychlé převíjení a posun po časové liště tlačítky se šipkami doleva a doprava, ale Cryptobox při rychlém převíjení nezobrazuje obraz, Mascom ukáže alespoň 2 snímky za sekundu.
Mascom má navíc tlačítka pro skokový posun v čase (lze nastavit v menu 30s až 30min).
Oba umožňují vytvářet časové značky (ukládají se na disk) a je možné se na ně přepnout (u Mascoma je nutné si dát pozor, aby byla zobrazena infolišta, jinak se přehrávání vypne).
U obou, když se ukončí přehrávání, tak si přijímač nepamatuje, kde to přehrávání skončilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 19:31    Předmět: Citovat

Díky, dal sis velkou práci to prostudovat a porovnat.

A celkový dojem? Kdyby sis měl mezi nimi vybrat, jak těžké rozhodování by to pro tebe bylo? Který z nich se Ti zamlouvá víc a upřednostnil by si Mascom před CryptoBoxem právě kvůli D.O s TV Remote nebo by si se spokojil s bytelným DO Cryptoboxu bez TV Remote?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nonius



Založen: Nov 27, 2019
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 20:29    Předmět: Citovat

To je právě ten problém. Každý přijímač má své výhody a nevýhody.
Ten Cryptobox jsem měl na několik hodin vypůjčený a toho Mascoma mám doma a používám ho, srovnat ty dva přístroje nebyl takový problém.

AB Cryptobox je asi celkově lepší a má málo chyb (většinou ani moc nevadí), ale mohl by být ještě lepší, pokud by výrobce FW upravil (obraz při rychlém přetáčení, podivné "š" a "ž" v teletextu, pamatování podstránek, zobrazení síly signálu).

Když jsem hledal nějaký DVB-T2 set-top-box, strávil jsem tím desítky hodin čtením různých recenzí, návodů k jednotlivým přijímačům a hodnocení uživatelů. Mám také zkušenosti s různými přijímači pro pozemní i satelitní vysílání. Nenašel jsem ale žádné pořádné testy, takže výběr nebyl jednoduchý.
Nejvíce se mi líbí: AB Cryptobox 702T, Mascom MC720T2 / MC751T2, Di-Way Di-Box v3 / ONE PLUS / PRO-2020, TELESYSTEM 6820.
Ještě bych chtěl koupit další set-top-box, tak uvidím.

Ten dálkový ovladač je dobrá věc navíc, ale kvůli němu jsem ho nekupoval. Mascom to vyhrál, protože měl pro mne nejméně nedostatků (pomalost a přehlednost EPG asi největší, ale zase tak to nevadí, jde jenom o zvyk).

Mascom MC720T2 je pro mne dobrý přijímač a jestli bude fungovat jako teď a dlouho vydrží budu spokojený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: so listopad 30 2019, 23:10    Předmět: Citovat

nonius napsal(a):
Když jsem hledal nějaký DVB-T2 set-top-box, strávil jsem tím desítky hodin čtením různých recenzí, návodů k jednotlivým přijímačům a hodnocení uživatelů. Mám také zkušenosti s různými přijímači pro pozemní i satelitní vysílání. Nenašel jsem ale žádné pořádné testy, takže výběr nebyl jednoduchý.


Jo, já taky tak.
Jenže pak jsem zjistil, že nemá vůbec smysl číst recenze typu Heureka, nebo i hodnocení, protože to většinou píší poloblbé blondýny a tak je to značně zkreslené. a těch "odborných" recenzí zase tak moc není.

Hele, máme jednu LCD, ke které chybí ovladač. Ta TV nemá moc najeto, je to Samsung. A logicky nebudu nový DO za tolik peněz kupovat.
Jak naučit učící ovladač bez ovladače, to už jsem vymyslel, že si ji nakonfiguruji v "remote" v telefonu a naučím ho z telefonu.
Problém je, že ten Mascom není, a možná ani nebude. Teď je na netu už jen ve čtyřech obchodech a to ani v jednom z nich skladem.

nonius napsal(a):

Nejvíce se mi líbí: AB Cryptobox 702T, Mascom MC720T2 / MC751T2, Di-Way Di-Box v3 / ONE PLUS / PRO-2020, TELESYSTEM 6820.
Ještě bych chtěl koupit další set-top-box, tak uvidím.


Nevím co se Ti líbí na Mascom MC751T2. Když to jediné, kvůli čemu bych ho koupil (TV Remote control) nemá. Navíc si myslím, že je to stejný box jako Tesla TE-400 taky ALMA 2860.

Di-Box V3/One Plus - když vidím na google ten laciný hnusný hrachový čínský ovladač, vyhnul bych se mu.

PRO-2020 by měl mít taky TV Remote Control...

TeleSystem 6808 a 6820 by špatný nemusel být. Respektive srovnatelný s tím Mascomem, ale Remote TV control taky nemá, ale má alespoň relativně použitelný ovladač - podle fotek.


Naposledy upravil CZJKP1 dne so listopad 30 2019, 23:28, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund