Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

SKYWORTH DVB T2
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2019, 15:57    Předmět: SKYWORTH DVB T2 Citovat

Zdravím všechny bastíře.
Byl jsem nucen přejít na DVB T2. Provozuji několik TV SONY trinitron a pokud pojedou
nehodlám vrážet peníze do nějakých drahých placek, protože očekávám, že na nás zase něco vymyslí a budeme vše opět vyhazovat. To jen na okraj. Před časem jsem zde popisoval úpravu STRONG SRT8211. Vypadá to, že se mezi tím stal výběhovým typem. Nástupcem se jeví SKYWORTH . Strong to možná ještě je ale v názvu to už není a zavání to totálním přechodem Strongu na rýžová pole. Tak nevím? Co si ale koupit a nezaplatit nesmyslnou cenu? SKYWORTH má velký chladič na čipu , hodně děr v krytu, potud lepší ale topí také pěkně. Začínám se přiklánět k řešení mého kolegy zde na bastírně a to nucené chlazení.
Otestoval jsem ventilátorek PC tušim 5 x 5 cm 12V/DC napájený zdrojem 6V větrák je přilepený přes molitanovou podložku 5cm za setbox. Není to skoro slyšet, ani vidět a teplota šla výrazně dolů. Nechci se dopracovat k životnosti 2roky,2dny, zaplať. Uznávám, že je to marný boj proti kurvítkám ale mám z toho dobrý pocit.
Otestoval jsem také nahrávání na USB a funkci TimeShift. Použil jsem flash USB3 komp USB2. (rychlý záznam) Tady pozor musíš to vytáhnout ze zdi zastrčit flash a nechat nabootovat. Formátuj FAT32.Toto je v návodu CZ. Přehrát v PC to šlo a to v VLC Player system linux. Windows jsem netestoval. Návod asi dělal někdo, kdo ovládal dobře řeč ale o STB neměl páru. Byl bych rád, kdyby někdo doplnil oddíl: menu - DVR Setup a to řádku 1 : skok od čeho a kam moc to není jasné. Řádka 2 je patrně rezervované místo pro ten který záznam. Řádka 3 patrně max. doba záznamu, ale jakého. Lomcoval jsem s tím několik hodin a myslím, že nakonec zbytečně protože jsem došel k závěru, že budu používat normální REC. To chodilo bez problému. Netrvám na tom, že film musím vidět zrovna tento večer a film z REC zůstává na USB. Časovače vyzkouším později. Zde v příloze uvádím náčrt návodu, kdyby TimeShift chtěl někdo používat a nemusí tak začínat od pokus,omyl jako já. TimeShift chodil s uvedeným nastavením. Jestli je někde chyba opravte mě.
Luboš



Skyworth DVB T. timeshift.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Skyworth DVB T. timeshift.pdf
 Velikost:  211.51 kB
 Staženo:  167 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2019, 16:44    Předmět: Citovat

Zdravím Luboši.

Svým známým sem připojoval několik settopboxů a několik jich i pořizoval a tak jsem mohl s výběrem trochu i experimentovat Laughing .

Měl jsem v ruce Alma Mini, Opticum Terra a CryptoBox 702T HD a 702T HD mini.

Nejvíce se mi osvědčili ty CryptoBoxy. CryptoBox 702T HD mini (vyjde asi na 700Kč),
nebo CryptoBox 702T HD (vyjde asi na 1200Kč) - oba dva mám a po delší době provozu jsou jen vlažné.
Verze mini nabízí funkci HDMI-CEC takže při připojení přes HDMI nejsou pak potřeba oba dva ovladače a box si televizi zapíná a vypíná sám. Nutno podotknout že HDMI-CEC musí televizor podporovat. Máme dva televizory (Samsung a LG) oba tuto funkci mají a ani u jedné jsem to nerozjel, Samsung má brandovaný Anynet+ a tam stb televizor pouze vypnul a už nezapnul, naopak u LG kde je SIMPLINK to nechodilo vůbec.
Na internetu někdo psal, že to s tímto boxem rozchodil u dvou televizorů a to SONY, a Panasonic, v diskusi na Parabole někdo píše, že problém způsobuje jen novější FW a tak stačí dát verzi 1.14. Nezkoušel jsem to.
Větší verze boxu nabízí SCART a ethernetové rozhraní. Oba dva stb mají velké plnohodnotné dálkové ovladače - žádný levný malý chrastítka.
Skoro si troufnu říct, že to může být to nejlepší za nejnižší cenu
https://www.parabola.cz/clanky/6522/ab-cryptobox-702t-hd-a-702t-mini-hd-slusne-set-top-boxy-pro-dvb-t2-hevc/

Největší katastrofa je ta Alma. alá plastová lesklá krabička bez větracích otvorů nahoře.
Ovladač totální bída, už z fotky působí jako hrachovina.
Hřeje se taky dost.

Opticum Terra H265 mi zklamalo. Vyrábí se v polsku a prodává v Německu. Sice jen tento box abnormálně citlivý, ale po třech hodinách je na povrchu teplý jako bych sáhl na radiátor, skrz chladící otvory je zřejmý chladič jehož teplotu nechci raději znát... Navíc je s tímto boxem problém u televizorů 4:3 a připojení přes scart s poměrem stran. Nejprve byly všechny programy 16:9 roztažené na celou obrazovku, po nahrání novějšího FW byl problém pro změnu u programů 4:3 kdy nebyl obraz na celou obrazovku ale černé pásy byly nahoře i dole a vpravo i vlevo takže byl výsledný obraz menší - nebyl na celou obrazovku.
Ovladač zde není úplně nejhorší jako mají STB Alma, je to takový průměr, zde bych vytknul číslice dole kdy se blbě drží a přepíná, pokud někdo 1-9 používá. Chod tlačítek je znatelný až slyšitelný.

Chválené bylo taky AMIKO 8265+ nebo 8275+ ale to už je za 1500Kč. Tyto jsem v ruce neměl, jsou taktéž bez SCARTu

Mercedes je Technisat Digipal, to je ale za jiné prachy 3500Kč+

Ten Skyworth je to samý co Strong a Thomson. Někdo tvrdil že né, že se nehřeje. Jsem rád, že jsem na to nedal když jsem viděl že jsou zcela totožné už od pohledu. Skyworth a Thomson jsou značky Strongu...
Ono totiž děsně záleží na tom, jaká je okolní teplota. Když jsem zmíněný Opticum testoval na chatě kde jsem topil v kamnech a bylo v místnosti 28°C tak byl podstatně více teplý než doma, kde byla 21°C, takže největší problémy budou v létě.


Naposledy upravil CZJKP1 dne ne listopad 24 2019, 17:17, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2019, 17:10    Předmět: Citovat

Jediný co by stálo možná za TEST je ještě tento Mascom.

https://set-top-boxy.heureka.cz/mascom-mc720t2-hd/specifikace/#section
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12059
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2019, 17:28    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
Mercedes je Technisat Digipal, to je ale za jiné prachy 3500Kč+

ta cena už není tak strašidelná,
ale TechniSat DigiPal T2 HD nemá žádný web browser, tak je jeho cena fakt hrozná . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2019, 17:57    Předmět: Citovat

Těch technisatů je víc, některé mají i HbbTV... Pořizují to hlavně lidi na DX-Ing... Jinak souhlasím, že ta cena je katastrofální.

přesný přehled modelů je zde:
https://www.omko.cz/technisat-digipal-modely-2017/

Ono taky je otázka, jestli je u STB web browser potřeba.
Ke smart TV připojím přes bluetooth malou klávesnici s touchpadem.
Ale nedovedu si představit na klasickém ovladači ťukat "abecedu" je to jak psát SMS na 5110 Laughing
Nadruhou stranu existují STB, které mají v sobě i WiFi, je to myslím výrobce octagon.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hajeklubos



Založen: May 01, 2008
Příspěvky: 627
Bydliště: Praha 5

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2019, 19:25    Předmět: Citovat

Zdravím,
souhlasím s tebou, že se Technisat Digipal zaplatit dá. Já už to ale udělal jednou. Na T1 jsem jel na dvoutunerové značkové mašiny Home Cast a Technisat. A jak to po pár letech dopadlo? Proč bych to dělal znova. Jak dopadl satelit, všechno brutálně zpoplatnili. Prostě jsem se zaseknul. Položil jsem si základní otázku. Co vlastně v televizi je? Politické školení, co je správné, co si mám myslet. Potom otravná dokola se točící reklama. Všechny stanice jsou ve své podstatě replikátory, stále dokola. Pouze tu a tam nějaký film nebo zajímavý dokument. Bohužel zase s reklamou. A věřte tomu, že to nebude tak dlouho trvat a v první fázi bude vysílání bez reklamy za peníze a v druhé každé vysílání za peníze. Co bude potřeba? Ano nové přijímače. Zaplať. Na tohle stačí nejlevnější zařízení, které v klidu zahodím. Z mého pohledu drahé zařízení nepřinese nic převratného. Prostě nejsem ochoten za to zaplatit. Budou ty peníze ze mě vypáčit jinak a nepochybuji, že přijdou na to jak. Tohle sem ale asi nepatří i když to s DVB T2 trochu souvisí. Tak jsem si postesknul.
Zpět k SKYWORTH DVB T2
Po pár dnech provozu - citlivost vyhovující, s roztříděním programů do seznamu FAV 1 si lze také poradit. Při nuceném chlazení vyhovuje. Příšerně pomalá odezva na dálkové ovládání. Je to levný co bych asi nechtěl. V Praze na pokojovou anténu více výpadků než na T1. T2 v podstatě nepoužitelná. Technisat DVB T1 nebyl žádný problém. Přisuzuji to systému komprese/dekomprese a náročnost na počet platných paketů přenosu. To nebude jen problém Skyworthu to bude asi problém DVB T2. Děsím se situace na hranici přijmu, protože mapa pokrytí je podle mého názoru blábol nebo zbožné přání. Kde je ten pokrok??
Luboš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fifiju



Založen: Sep 05, 2010
Příspěvky: 401
Bydliště: u Kyjova

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2019, 19:59    Předmět: Citovat

vysílání TV jsem zrušil už při příchodu DVBT, a souhlas, je to jen a pouze agitace...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1527
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2019, 20:04    Předmět: Citovat

Vždyť vás nikdo nenutí na tu bednu čumět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2019, 20:10    Předmět: Citovat

Mě tedy přišlo, že mám v Praze na T2 lepší signál, než u starých T1 programů...

Tak v tom případě CryptoBox. Tedy pokud mělo být ještě vlákno směřováno k výběru.

Taky mám na chatě Sony Trinitrona, asi pořídím velkého CryptoBoxe.
Trochu se mě zde nelíbí zobrazení síly signálu. Přijde mi, že ty ukazatelé ukazují co se jim zachce, ale obraz jde a já jsem spokojený že to nehřeje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2019, 20:18    Předmět: Citovat

CZJKP1 napsal(a):
Jediný co by stálo možná za TEST je ještě tento Mascom.

https://set-top-boxy.heureka.cz/mascom-mc720t2-hd/specifikace/#section

Máme ho v práci. Moc se nehřeje (jede 24 hodin denně), starý Technisat DigiPAL byl mnohem větší topení. Ale nemůžu to srovnávat s domácími podmínkami, je v serverovně. Jinak je to běžná Čína s tupým FW a jednoduchým DO - možnosti naprogramovat nahrávání jsou na úrovni VHS. Jeden kus se musel vracet, zasekával se. Další jsou OK.
Jinak k tomu Technisatu - kolega ho koupil a měl s ním jen problémy. Jeden kus vadný, druhý kus sice OK, ale třeba přehrávání videí z flashky je hodně omezené - na rozdíl od průměrného číňana umí dekódovat jen něco. Ani odolností vůči horšímu signálu (má tam trochu odrazů..) nijak neexceloval. Nakonec místo něj pořídil Teslu 320.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2019, 20:45    Předmět: Citovat

tupý FW? Jako že hloupý?

Jinak ty ovladače se musí programovat za tmy protože to například zářivky nebo ledky ruší.
Měl by ten Mascom mít účící ovladač, aby šlo zapnout telku i settopbox

A citlivost?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2019, 20:54    Předmět: Citovat

Jo, hloupý. Hlavně pokud jde o to nahrávání. Citlivost netuším, v daném místě je signálu až dost - přímá viditelnost na Žižkov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
CZJKP1



Založen: Nov 26, 2008
Příspěvky: 2992
Bydliště: ČR-Praha 5

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2019, 20:56    Předmět: Citovat

Je zajimavý, že ty technisaty mají tak dobré hodnocení a ty tvrdíš opak.
Vím, že je doporučují i lidi na digitalnitelevize.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2019, 20:59    Předmět: Citovat

Prostě po tom kolega požadoval něco jiného, než na co je to stavěné. On je zvyklý stáhnout cokoliv na flashku a to přehrát v TV/STB. Na to je Technisat zjevně nevhodný. A z hlediska signálu to taky žádný zázrak nebyl, aby to omluvilo tu cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne listopad 24 2019, 23:01    Předmět: Citovat

Nebývá to zvykem, ale je mně obyvatel Prahy a okolí docela líto. Předvánoční šroubování cen nahoru spojené s vypnutím DVB-T v Praze bude znamenat, že i ten největší šrot se bude prodávat za nelidské ceny.
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund