Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rail to rail konec na 12V - pokračování
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zapojení ze šuplíku
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 14:19    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):

U starších integráčů, co nemají žádné ochrany proti zkratu a SE konec, je to stejně, jako v DPA235 přeci primárně zdůvodněný potřebou co nejvyššího výstupního napětí.

Samozřejmě TDA7375 proudovou ochranu má a je dělaná stejně, jako to dělám já, při zkratu je proud omezen k maximu SOA a při přehřátí obvod zablokuje buzení.
Pokud je správně dimenzovaná pojistka v napájení, tak při 4R zátěže nereaguje a při zkratu na výstupu se přeruší.
Pokud je tam pojistka jen omezením proudu, tak musí být stejně s rezervou, a když je na výstupu zkrat, tak se pojistka dimenzovaná na 4R zátěže nepřeruší, protože proud je omezený níž a zesilovač pokračuje v přehřívání.
Pokud je tam ekonomický chladič podle normálnáho provozu, tak se to přehřeje a tranzistory prorazí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 14:27    Předmět: Citovat

Ty Tvoje "nesrovnalosti" v komentářích sis měl při své domnělé inteligenci sám pohlídat, abys před soustružníkem s maturitou nevypadal jako blb.
Je chytřejší než Ty Václave.
Už jenom v tom, že na rozdíl od Tebe, on si svoje navržené zapojení fyzicky postavil, odměřil a postupně ho upravoval, pokud přišel na nějakou nesrovnalost, nebo nedokonalost.
Tys Václave neudělal vůbec nic, měl jsi na to v důchodu čas už od prvního momentu, co Milan vyvěsil zadání.
Ten zesilovač by podle Milanova zadání uspokojivě fungoval i bez Tvého působení.
Pokud máš zrak tak dobrý, že vidíš na obrazovce ty nejjemnější nuance v simulacích, tak co Ti brání -při Tvém všeobecném rozhledu- navrhnout svoje zapojení, navrhnout desku, nechat za pár babek udělat u rejžáka pár desek a představit po všech stránkách lepší projekt?
Nebo to alespoň ze šuplíků sletovat na vrabčáka, jako to nejprve udělal jura80?
Máš opravdu zvláštní nadání - prakticky komukoliv a na jakékoli téma se někomu vesrat do vlákna a nadělat tam akorát bordel.
Já se vůbec nedivím reakcím Jury i jiných a jinde, protože něco takového duševně zdravý člověk prostě nedělá.
Pokud jako oponenturu nemáš nic lepšího, nemontuj se do práce jiných.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 14:33    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Navrhni a vyrob svůj zesilovač, proměř, předveď a pak můžeš kritizovat práci jiných.

To už jsem udělal třeba s TW40B, jen jsem navrhl na audiowebu 2015 změny (mimochodem částečně vyzkoušené už v r. 1974), tišťák si už navrhli bastlíři a taky to pojmenovali Danwatt, i to změřili, že to opravdu funguje lépe, než původní zapojení.
A co staří matadoři, jako je Sinclair ? vždy měli důvod, že je to špatně a házeli mi klacky pod nohy Rolling Eyes
Takže sráči, zameť si nejdřív před svým prahem, tu DPA co jsem měl vyzvednout někdy před 8-mi roky a ty jsi se mnou vyjebal, tu už jsi vrátil ?

ps. takhle koncipovaný zesilovač jsem navrhoval pro Alana Krause v r. 1974-75 jako alternativu k TW40, zůstalo to ale na papíře, Alan mastil ty Transiwatty Smile


Naposledy upravil danhard dne st listopad 20 2019, 15:43, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 14:51    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Ten zesilovač by podle Milanova zadání uspokojivě fungoval i bez Tvého působení.

To určitě ano, jen jsem představil možnosti, jak to vylepšit.
Rakce byla víceméně hysterická.
Mimochodem, bez proudového omezení, jak to microlan původně zamýšlel aby to bylo co nejjednodušší, tak je budicí proud báze KD607 kolem 1A.
Když jsem měřil KD607 a jejich likvidační proud (kdy se to prorazilo a upálil vývod emitoru) s 6V baterkou z UPS, tak odcházely asi při 17A a budicím proudu kolem 0,9A.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 15:44    Předmět: Citovat

danhard napsal(a):
Z nepochopitelných důvodů se ze zamčeného tematu nedá citovat...


kód:
[quote="microlan ve vláknu Rail to rail konec na 12V"]
Jo, to vypadá dobře. Asi bych neřešil tu zkratovou ochranu   
[/quote]


Výsledek:
microlan ve vláknu Rail to rail konec na 12V napsal(a):

Jo, to vypadá dobře. Asi bych neřešil tu zkratovou ochranu


Musíš to napsat ručně. Aspoň si odpočineš od kádéček.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 15:46    Předmět: Citovat

Ale to víš, že si s tím poradím, ale není tam to pohodlí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 15:56    Předmět: Citovat

A Ty si Václave myslíš, že kromě několika málo jednotlivců byly ty Tvoje "úpravy" zapojení TW40B k něčemu dobrý?
Kolik myslíš lidí, resp. dosavadních majitelů a provozovatelů TW40B, TW120, TW140 a Z1-Z3, že si ty Tvoje "úpravy" instalovalo do stávajících zesilovačů ve formě dodatečných modulů?
Neviděl jsem, kromě těch jednoúčelových nových konstrukcí jednotlivců ala Milan, ani jednu jedinou fotku třeba sériové TW140 Studio či Aury Z1, ve které by podobné "úpravy" byly provedený.
A pokud snad i někdo podobný doprasení zkoušel - tak jak to koresponduje s dosavadními tisíci těch zesilovačů a jejich odvozenin, který jsou dodnes v provozu v původním stavu, jen po nutný repasi po 35 letech?

Václave, Tys prostě ve své přezíravosti lidí a znevažování jejich práce vůbec nepostřehl, v čem je to páně Jandovo kouzlo pouhých pěti tranzistorů.
Který třeba mohly pocházet z rožnovský křižovatky a přesto to s nimi chodilo, těch 20-25W a s HiFi parametry to vždycky dalo.

Dokázal ses v předchozím vlákně navézt i do konstrukčního týmu RCA a vyjádřit se ve smyslu, že už v tom roce 1969 to byli blbci a zapojení měli taky úplně blbě.
Nepřipomíná Ti tohle chování Václave někoho?
Já totiž vím o jednom týpkovi, co ve své bezbřehé přezíravosti a přepálené sebedůvěře taky veřejně tvrdil, že už nejmíň padesát let tady všichni dělali HiFi zesilovače úplně blbě a to včetně Borbelyho, Dudka a mnoha dalších.
Fakt Ti to není povědomý?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
microlan



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 1647
Bydliště: Kósek vod Brna

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 16:07    Předmět: Citovat

citace:
ve které by podobné "úpravy" byly provedený.


Zato tam byly provedené jiné úpravy, zejména (rozměrové) zvětšení a (hodnotové) zmenšení odporů v budiči



tw120r.jpg
 Komentář:
 Velikost:  111.67 kB
 Zobrazeno:  46 krát

tw120r.jpg


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 16:10    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Ty Tvoje "nesrovnalosti" v komentářích sis měl při své domnělé inteligenci sám pohlídat, abys před soustružníkem s maturitou nevypadal jako blb.
Je chytřejší než Ty Václave.

Ale mě je celkem u prdele, jestli je někdo chytřejší nebo ne.
Ale poněkud to překáží komunikaci, když to pořád chce nadnášet a při tom to tupý hovado nechápe, co je v těch simulacích zobrazený.
A to to prosím nepochopil za celý půlrok, co se zde dohadujem Rolling Eyes
Podle Tvých vstupů si Sinclaire také nejsem jistý, jestli máš v hlavě mozek, nebo jenom kus prdele Question
Ale hlavně, že Ti to jde dobře s páječkou Laughing


Naposledy upravil danhard dne st listopad 20 2019, 16:21, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 16:18    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
A Ty si Václave myslíš, že kromě několika málo jednotlivců byly ty Tvoje "úpravy" zapojení TW40B k něčemu dobrý?
Kolik myslíš lidí, resp. dosavadních majitelů a provozovatelů TW40B, TW120, TW140 a Z1-Z3, že si ty Tvoje "úpravy" instalovalo do stávajících zesilovačů ve formě dodatečných modulů?

Třeba úpravu TW120 na darlington místo NPN jsem dělal v r. 75-80 minimálně u 20ks zesilovačů.
Samozřejmě staromilci a idioti věří radši Mistru Jandovi a nechají si v TW40B i ten pověstný R313 Laughing

ps. nikde netvrdím, že je něco úplně blbě, ale že se to dá udělat jinak a líp.
Nikomu to nenutím, jenom komentuju, jaké vlastnosti se vylepší.
Výrazy do opačného extrému používají jen demagoogové a manipulátoři jako je Sinclair a Jura80.

Kolik lidí to použilo mě nezajímá, je to jejich rozhodnutí, dal jsem to k dispozici ať to použije kdo chce. Použije to ten, který pochopí, že je to pro něj dobrý, asi je víc nechápavejch Laughing
Stejně tak schemata ze slovanetu co jsem sem dával.
Jsou to moje výtvory, nijak autorsky chráněné a můžete je použít jakkoliv, s vyjímkou, že byste je prohlašovali za své.


Naposledy upravil danhard dne st listopad 20 2019, 16:36, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 16:36    Předmět: Citovat

Milane, cos touhle fotkou chtěl říci?
Ten šestej tranzistor a hrstka dalších zbytečných součástek jsou kde?
Opravdu pěkná práce teda, tenhle konkrétní TW120.
Nebyl by to jediný TW120, ve kterém byly provedený úpravy, užitečných a za pár korun bylo několik. Jedna z hodně užitečných byla třeba ta, aby nestíněné vstupy s impedancí přes 100kOhm nezůstávaly na plastovém DIN sedmikolíku v luftě a aby byly už u T1 ošetřený proti vf.
Takhle to uvnitř udělat v mládí já, styděl bych se. Můj učitel i můj strýc radiomechanik, vyučený v Telegrafii, by mi nejspíš dali za podobnou práci po hubě.

Václave, já se tady ale neprsím žádnými převratnými vylepšeními a neshazuju prácu jiných lidí, třeba i jenom s tou trafopájkou a vidlema za dveřma.
Je tudíž naprosto irelevantní, co si zrovna Ty myslíš o obsahu mé hlavy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 16:43    Předmět: Citovat

Milan chtěl asi naznačit, že se v TW120 musely některé odpory radikálně změnit, proti návrhu Mistra Jandy, aby to pořádně hrálo do specifikovaných 4R.
Mistru Jandovi se asi zadřelo logáro a jeho StB dohlížitel Pražan mu nechtěl kapitalistickou kalkulačku půjčit, když nebyl pořádně prověřenej.
Na výstavy do Mnichova už pak jezdili spolu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6080
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 17:01    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):

Václave, já se tady ale neprsím žádnými převratnými vylepšeními a neshazuju prácu jiných lidí, třeba i jenom s tou trafopájkou a vidlema za dveřma.
Je tudíž naprosto irelevantní, co si zrovna Ty myslíš o obsahu mé hlavy.

Ano, ty jenom přitakáváš.
Třeba, že se zesílení tranzistoru s teplotou zvětšuje, jenže ty máš na mysli proudové zesílení a Jura80 měří napěťové zesílení nějakého koncového stupně se silnou napěťovou zpětnou vazbou a to ještě v AB třídě, kde se mu celkem jasně projevuje gm-dubling.
Takže nějaké přitakávání od Tebe mi pak připadá jako hláška nějakého krypla, který netuší která bije, zrovnatak odůvodnění od Jura80.
V podstatě nelze rozhodnout, kdo je větší vůl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 17:10    Předmět: Citovat

Odpory z původní hodnoty 2x270R bylo nutný měnit za menší jen v těch případech, kdy byl pnp koncák 6NU74 s mizernou betou a KD607 s mizernou betou taktéž. V návodu je o tom opatrná zmínka.
Chytřejší vidláci s trafopájkama ale osazovali o dvacku dražší 7NU74 plus KD503 z fabriky - viz ilustrační obrázek Very Happy
Díky tomu mohly zůstat únosně topící, předepsanými mezerami kastle uvětratelné dvouwattové, drátové odpory TR636/TR506 2x270R.
Pokud ale někdo nakoupil laciný odpad u Sedláčka na rožnovské křižovatce, musel holt hodnoty odporů i jejich zatížitelnost měnit.
Naprosto běžný, bastlířský postup, včetně nastavování symetrické limitace, pokud někdo chtěl i o trochu víc, než 60W/4R, nebo aspoň z daného materiálu vyšťouchat co nejvíc.
Co je na tomhle tak zvláštního, nebo špatně ???

Václave, Ty už v tomhle módu jedeš tak dlouho, že Ti vlastně ani nemůže docházet, co děláš blbě. Kdybys nebyl takový přezíravý ředitel zeměkoule, tak bych Tě i politoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 17:51    Předmět: Citovat

Vašku, Ty v tom svém "svatém zápalu pro věc" vůbec neregistruješ prostý fakt, že já vůbec nemám zapotřebí se někoho zastávat, nebo dělat cokoli jiného. Nic z toho nemám, kdyby na to přišlo.
Napsal bych úplně totéž, i kdyby Jura nebyl Jura, ale nějaký Franta.
Vůbec se s Jurou neznáme, nemáme spolu žádný drobný ani žádný kšefty, Jurovi nic nedlužím, ani on mně - stejně tak Martinovi, nebo e-manovi.
Jurův přístup k zadání práce je mi od počátku sympatický, už od zveřejnění prvních fotek vrabčích hnízd - a je mi vážně úplně ukradený, jestli je ten chlap soustružník, nebo veterinář a má elektroniku jako koníčka.
Jde mi o ten přístup - kdy jeden udělá hromadu práce pro věc a pak přijde nějaký pazgřivec, který tu hromadu práce začne ze všech stran shazovat a kritizovat. Že jsi to dělal, z toho se už nevylžeš - zaplaťbůh Zdenkovi za zamknuté vlákno, docenil jsem to o hodinu později, co to původní vlákno Zdenek zamknul. Dobře tak.
Tvoje tvrzení, že se jenom snažíš nabízet lepší alternativy, je od prvopočátku pitomost a falešný, zcela bez reálného základu.
Po těch letech, co Tě sleduju už bezpečně vím, že je to všechno jenom Tvoje záminka, jak shazovat práci jiných lidí.
Václave, mě už Ty neurazíš, ani nevytočíš. Bylo by dobře, aby sis to uvědomil. Opravdu nemám ve svých letech zapotřebí si s někým poměřovat ptáka.
V obou existujících vláknech taháš za sakra krátký konec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zapojení ze šuplíku Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Další
Strana 4 z 11

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund