Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

červené tlačítko na DBVT
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rysTR



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 175
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: út listopad 19 2019, 8:27    Předmět: červené tlačítko na DBVT Citovat

Mám TV Samsung, který je připojen přes WIFI a tím pádem se dá využít červené tlačítko pro přehrávání archivů. Jak to bude fungovat při novém systému vysílání? Musím mít jiný setopbox, nebo to zvládne každý? V obchodě mi cosi říkali o dvojkomorovém setopboxu, ale eidentně o tom neví-alespoň u nás - nic. Kromě toho se úplně asi změní systém Samsung pro vyhledávání programů?
Zatím je na to sice čas, ale jak se mám zařídit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 529

PříspěvekZaslal: út listopad 19 2019, 10:24    Předmět: Citovat

Vše se odvíjí od toho, jestli TV umí DVB-T2, h265. Pokud ne, tak máš po puntíku a potřebuješ STB, jenže s "puntíkatým" to není úplně jednoduché, respektive levné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19494
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út listopad 19 2019, 11:35    Předmět: Citovat

A taky od toho, jestli máš dostupné kanály 26 a 28, na nichž v Třebíči zachytíš signál DVB-T2 sítí (zatím ještě přechodových) z Javořice i z Kojálu. Žádný převaděč to nepřevádí.
Jo, vím, v Třebíči jsou místa, kde rychleji chytíš tak leda rýmu, když se zpocený zdržíš na střeše, takových míst máme po republice ale daleko víc, přesto se všude nějaký signál najde.
Jestli ale bydlíš na sídlišti a máte STA, chce to prověřit, jestli alespoň tyto dva kanály máte puštěné do zásuvek.
Řekněme tedy, že signál na 26. kanálu na vstupu televize máš.
Když dáš ručním laděním prohledat kanál 26 a objeví se ti ČT1HD|T2 a ještě ti najede obraz a zvuk, nemusíš shánět nic, televize to umí.
Jestli na kanálu 26 neidentifikuje signál, nebo i jeho úroveň ukáže, ale nepoznává ho, čili kvalita nula, je zjevné, že televize neumí, a budeš muset shánět settopbox. Jestli navíc požaduješ, aby uměl HbbTV, moc velký výběr nemáš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út listopad 19 2019, 13:59    Předmět: Citovat

Ta nabídka STB s HbbTv je děs a hrůza. Krabice za 4kKč a ona nemá ani wifi, jen LAN. Levnější modely jsou buď dodo (dodělej doma), nebo jsou nepoužitelný. Spíš by se hodily do nabídky sekaček od Mountifieldu, protože spousta z nich často seká (se).

Jinak mně se začala sekat i TV Panasonic na ČT při sledování HbbTv, a opravdu ani vypnutí TV dálkáčem nepomůže. Je potřeba počkat, ono se to většinou tak do 10min probere. Mezi tím se dá třeba umývat nádobí. Takže ten problém bude možná jinde.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: út listopad 19 2019, 18:06    Předmět: Citovat

rysTR - Neuvádíš typ (model) tvého tvp! Twisted Evil

Tady si vyhledej, jestli tvůj model samšunta splňuje podmínky pro příjem DVB-T2 (H.265/HEVC). Pokud ne, a pokud chceš tvp dál provozovat, tak jedině ve spojení se STB.
V tom případě ti bude "červené tlačítko" na tvp tak na dvě věci - červené tl. musí mít ten připojený STB. Jenže takových je jak šafránu a pokud jsou, tak většinou za 2.000 a víc Sad

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rysTR



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 175
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 13:59    Předmět: Citovat

Jak to tak čtu, tak mě to utvrzuje v názoru, že je to další podvod, posvěcený státem na lidi - podobně, jako to bylo s lékárničkami do auta. Jsem jen zvědavý co se z toho ještě vyvine a kdy začneme měnit hromadně v tomto státě televizory( nebo i rádia?) na DBV3, kde už nepomůže žádný setopbox!
A jen proto, že jako vždy sklopíme makovici a necháme si to líbit!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19494
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 14:43    Předmět: Citovat

Nejsem ve Finsku, aby stát sponzoroval diváky jen proto, aby si koupili nový přijímač na nový formát. Ano, tam divákům skutečně vláda kompenzuje výraznou část nákladů spojených se změnou.
U nás a ve většině Evropy prodáme vystěhované televizní kanály... pardon: kdo že je to vlastně prodává? No to je jedno. My za ně neuvidíme ani korunu. A zařízení schopné přijímat nový formát si taky zaplatíme ze svého. Vždyť už toho musíme chtít platit tolik, že bychom si mohli konečně zvyknout, tedy alespoň my, přizpůsobiví:
přizpůsobili jsme se Sámovi a přežili jsme, přizpůsobili jsme se Přemyslovcům, Jagelloncům Lucemburkům a přežili jsme. Přizpůsobili jsme se husitůnm a většina to také přežila. Mám pokračovat s Habsburky, Ádabojs, Komanči, Vissarionovci, Stachanovci, přizpůsobujeme se volné ruce trhu, aniž bychom měli důvod ji ještě nějak utěsnit... abych se vrátil k tématu: přizpůsobíme se i k DVB-T2 i kodeku h.265 a přežijeme je. Takový výhled snad za to stojí, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 15:04    Předmět: Citovat

Tak jsem napsal mail Petru Očkovi, že když už je tedy koordinátor pro digitalizaci, měl by taky zajistit, aby na trhu byly STB s odladěným FW a ne všelijaký sekačky. A dvojnásob se to týká STB s "čeveným tlačítkem".

Teď se ukáže, jak je dobrej. Já být na jeho místě, tak si ty krabice nakoupím a otestuju. Je to lepší, než sedět na schůzích.

Zajímavej STB je Amiko Viper, ovšem, jak kdosi poznamenal, podobné přístroje vyžadují, aby uživatel byl Geek, popřípadě Nerd. Confused



Důvod:

citace:
Upozornění: přístroj prodáváme stejně jako všechny přístroje s OS Enigma 2 pouze jako HW řešení.

Softwarou podporu neposkytujeme a je ji nutné řešit přes fora konkrétního tvůrce image.

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]


Naposledy upravil ZdenekHQ dne st listopad 20 2019, 15:30, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 15:17    Předmět: Citovat

A neodpustím si ještě reakci "blondýny" na Technisat. Laughing


stb_bl.png
 Komentář:
 Velikost:  17.06 kB
 Zobrazeno:  196 krát

stb_bl.png



_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: st listopad 20 2019, 19:21    Předmět: Citovat

To rysTR
S tebou je to tady vždycky jako "u blbých na dvoře". Já se tě zeptám na typ (model) telky:
kokun napsal(a):
rysTR - Neuvádíš typ (model) tvého tvp! Twisted Evil
a ty namísto odpovědi hned začneš nadávat na stát a na všechny(o) okolo.  . . .
Docílit kýženého, je u tebe vždycky aspoň na několik stran vlákna Sad


Protože máš ale telku SAMSUNG UE 40 EH 5300, tak další její provoz na pozemáku DVB-T2 (H.265/HEVC) bude možný jedině s vhodným STB (požaduješ od něj totiž i f-ci HbbTV = červené tlačítko) Shocked
Telka je sice DVB-T2 (dnes by fungovala ale jedině tak na Slovensku, anebo v Rakousku), nemá (neumí) totiž (u nás potřebný!) kodek H.265/HEVC (viz Rychlý průvodce a dále pak Specifications na str.20 pdf):
citace:
Colour/Video System     Analogue: PAL, SECAM, NTSC-4.43, NTSC-3.58, PAL60
                                       Digital: MPEG-2 MP@ML, MPEG-4, H.264/AVC MP@L3, MP@L4.0, HP@L4.0

Teď se jen můžu zeptat: Kdy jsi uvedený tvp kupoval?
Jestli před rokem 2016, tak jsi jeho koupí nemohl jeho dnešní "ne/funkci" nijak ovlivnit. Před tímto rokem se totiž ještě nevědělo v "jakém formátu" se bude (u nás!) DVB-T2 vysílat - a taky nebyly telky s H.265/HEVC na trhu.
Pokud jsi ji ale koupil v tom roce (2016), anebo ještě později, tak se můžeš tlouct do hlavy jedině ty sám, že ses nezajímal o její (možný) provoz i v budoucnu Sad
Ale ani tady se odpovědi určitě nedočkám - jako třeba tady - a to jsem se tam ptal 4x a ještě jsem ti "poslal kolkovanou žádost" Twisted Evil Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rysTR



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 175
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2019, 8:21    Předmět: Citovat

Pro úplnost - TV jsem kupoval před nejméně pěti lety a to stačilo na to, abych měnil již po čtvrté pásky Led pro podsvícení(ne já, ale opravář).Poprvé po více jak 2,5 roku, ale to jsem si zaplatil naštěstí prodlouženou záruku na tři roky.
Jinak se omlouvám, že jsem asi špatně reagoval v některém příspěvku, ale až tak tomu ve svých 70 přestávám stačit. Každopádně mě ale vaše rady vždy pomohly a nějak jsem to dokonce téměř vždy zbastlil i sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2019, 9:21    Předmět: Citovat

rysTR napsal(a):
Pro úplnost - TV jsem kupoval před nejméně pěti lety a to stačilo na to, abych měnil již po čtvrté pásky Led pro podsvícení(ne já, ale opravář).Poprvé po více jak 2,5 roku, ale to jsem si zaplatil naštěstí prodlouženou záruku na tři roky.

Máš "starou" TV, takže počítej s tím, že bys ji za 4-5 let stejně vyhazoval a kupoval novou. Nyní si ji můžeš vyspravit právě jen tím STB, ale pokud chceš nějaké ty funkce navíc, tak si prostě musíš lépe vybírat a bude to dražší než STB za 6-7 stovek.
Že ti někdo měnil pásek LED pro podsvícení, tak to se stává. Já mám např. 8 let starou TV a funguje normálně bez oprav. Rozdíl bude asi v tom, že jsem si prostě v menu stáhnul podsvícení a zvedl jas. Je v tom dost velký rozdíl, tak si to prostuduj. Co je ale na pováženou, tak to je to, že za zbývajících 2,5 roku po výměně originálního pásku ti nějaký ňouma měnil ten pásek ještě 3x, což znamená, že asi výměna každých 10 měsíců. To ti připadá normální???
Takže nám zkus tady napsat, jakou hodnotu v procentech máš v menu nastavenou na podsvit a jakou na jas, když si stěžuješ na podsvit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2019, 9:36    Předmět: Citovat

To rysTR
Díky - že tentokráte jsem se dočkal i tvé odpovědi na mou otázku Laughing

Tak jsme na tom bohužel stejně. Taky máme doma tvp Panasonic (zakoupený před ZOH v Sochi, v lednu 2014 - model 2013) - má tedy téměř 6 let. Tvp je rovněž DVB-T2, ale pouze MPEG-4, H.264/AVC - tedy jako ten tvůj Sad Jinak je s ním max. spokojenost.
Ale jak píšu výše - v té době (při jeho koupi) se ještě zdaleka nevědělo, jak se bude v CZ při DVB-T2 vysílat (a telky s H.265/HEVC nebyly na trhu vůbec)!
Takže mě čeká to, co i tebe - nový STB. Pokud ho vůbec k této telce koupíme - mám k ní totiž už teď připojený sat-rec. ARIVA 200E (příjem DigiTV) a taky IPTV box ARRIS "VIP 4302" (T-mobile TV). Ještě na ní mohu přijímat (a občas používám) přes aplikaci "Sledovani.TV" poskytovaný mým ISP (poskytovatel internetu) k NETu gratis (jen základ - momentálně 77 programů).
Ovšem (stejně jako TY) přijdu o HbbTV (červené tlačítko), které mám dnes funkční pouze na (dnešním) DVB-T.

A ještě maličkost - tobě zkratka DVB-T absolutně nic neříká (je totiž z anglického: Digital Video Broadcasting – Terrestrial) = standard digitálního televizního vysílání přes pozemní vysílače.
Neustále ji totiž komolíš na: DBVT - i třeba:
rysTR napsal(a):
Jsem jen zvědavý co se z toho ještě vyvine a kdy začneme měnit hromadně v tomto státě televizory( nebo i rádia?) na DBV3, kde už nepomůže žádný setopbox!
kde to "T" je docela důležité (T = terestrial = pozemní. Protože existuje např. i DVB-S = satelitní, ...). A to ještě navíc komolíš i ten settopbox (STB) Rolling Eyes
Výmluvy na 70+ neberu - mě je totiž stejně tolik, jako tobě Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rysTR



Založen: Jan 13, 2011
Příspěvky: 175
Bydliště: Třebíč

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2019, 14:53    Předmět: Citovat

No jo - je to tak, jak píšeš. Jen ta moje značka DBV 3 znamená v překladu Další Blbost ve vysílání už potřetí.
To je jen vtip....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8818
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt listopad 21 2019, 14:57    Předmět: Citovat

Ale dobrý Laughing Number one

EDIT:
A co až ti tvůj STB naladí třeba tento klenot? - to pak budeš teprve "prskat" Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund