Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Exekuce za zrušenou telefoní linku
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 1:52    Předmět: Exekuce za zrušenou telefoní linku Citovat

Teda už jsem viděl hada chcát, koně blít, cikánskej vůz hořet, žábu do kamene pěstí mlátit ale tohle je teda síla! O2 má novou fintu na zákazníky co od nich odešli a měli pevnou linku zřízenou třeba ještě za bolševika nebo později za Telekomu.
Po zrušení linky se nic neděje ale po cca 5 letech dají na bývalýho vlastníka bez jakýhokoliv varování exekuci na desítky tisíc. A proč? No že nebyl vrácenej třeba 20 - 30 let starej telefoní přístroj! A asi na tom něco bude, moc dobře si vzpomínám, že na faktuře byla vypsaná částka "pronájem telefonní linky a přístroje". Takže vlastně stále mám jejich telefonní přístroj a neplatím z něho pronájem na kterej mají nejspíš nárok. Je to info od člověka, co za tohle opravdu exekuci má. Docela mě to zajímá, protože jsem před necelým rokem od O2 odešel a stále se mi tu tlačítkovej Stropkov válí, teda mám ho připojenej přes VoIp bránu na T-mobil.
Nesetkal jste se s tím už někdo? Nerad bych kvůli šrotu 20 let starýmu s téměř nulovou hodnotou za 4 roky vylepšoval O2 zisk.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 5:30    Předmět: Citovat

Ve slušným právním státě by se to nemělo nikdy stát, protože by to soud vyhodnotil s nějakými těmi dobrými mravy, bezdůvodným obohacením a nevyčerpáním předchozích možností.
Tohle je možný ve státě, kde se spojily mafiánský struktury se zákonodárci a výkonnou mocí. Což je stejné téma jako v jiným vlákně o phishingu na ČS pomocí podvodných sms a mailů, kde sátní moc nic nevidí.
Ukončení smlouvy s O2 mělo proběhnout na závěr s nějakým tím formulářem, kde obě strany podepsaly vypořádané závazky. Matně si vzpomínám, že mi před těma 20 lety baba na přepážce řekla, že přístroj se nevrací, kdyby něco tak bych si asi sehnal dva svědky, co u toho byli když mi to řekla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19434
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 6:08    Předmět: Citovat

Položku za pronájem telefonního přístroje ve výpisu nemám už asi 6 let. Šel jsem zrušit linku s tím, že ji už nevyužívám ani k placení přes telebanking. Nabídli mi za stejný měsíční poplatek neomezené volání do všech sítí a službu CLIP (zobrazení čísla volajícího) navrch. Internet ani TV jsem od nich nechtěl, nabízená konektivita nedosahovala ani čtvrtiny té, kterou jsem už tehdy měl, ligu ještě tuším taky neměli ještě koupenou (a, i kdyby měli, tu by si musel platit synátor).
Koupil jsem si nový přístroj s pamětí kontaktů a chtěl jsem vrátit oba staré kousky (jak ten s pulsní, tak ten s tónovou volbou), ale jen odškrtli, že přístroj jsem si koupil a nemám žádný v nájmu. Ale vrátit přístroj nechtěli!
Oni ho vlastně nechtěli ani, tenkrát, když mi dávali přístroj s tónovou volbou.
Ještě je mám oba schované.
Od té doby si volám z domu z pevné kdykoli a kamkoli v tuzemsku, tarif je stále stejný. Ale, až se rozhodnu pevnou linku zrušit, vezmu ty telefony určitě s sebou.
Blbý je jen to, že mi na tu pevnou předloni poslali SMSku z očního, že od ledna se přesouvají ordinační hodiny ze čtvrtků na středy, ať tedy přijdu o den dřív. Dozvěděl jsem se to, až když jsem tam v červnový čtvrtek přišel, a v ordinaci nikdo. Sestra si vůbec nevšimla, že je to číslo na pevnou, na mobila neměla, přišlo to asi jako hlasová zpráva, kterou kdosi z rodiny vzal, ale nerozuměl, pokládal ji za pouhé oznámení a nedal si ji do souvislosti... Jestli tedy je pravda, že mi vůbec něco psali...


Naposledy upravil Hill dne st listopad 13 2019, 7:27, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5994
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 6:12    Předmět: Citovat

Při zrušení linky před cca 20 lety mě vyzvali k vrácení přístroje, o vrácení jsem dostal potvrzení. Zřejmě to byl standardní postup, na kontaktním místě v Brně byla fronta lidí s telefony jak v Rusku na vodku...
S využitím vrácených kusů se asi nepočítalo - pracovník je zcela nešetrně házel za sebe do bedny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 6:36    Předmět: Citovat

Zveřejnit, jak všechno probíhalo, kde a jaký zákony exekutoři porušili, kde se chovali neuctivě (přestupek) a podobně. Taky kde se chovali nemorálně a proti dobrým mravům (vysoký poplatky, úroky).

Všechno si pro sychr nahrávat na mobil nebo na nějaký skrytý nahrávací přístroj. Schovávat doklady, emaily, všechno.

Když to takhle udělá každý, bude pohoda.

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 7:10    Předmět: Citovat

Je to cele vymysleny nesmysl. I kdyby po nem ten pristroj chteli zpet, pohledavky starsi nez 3 roky jsou promlcene pokud v te dobe neudelaji nic pro to, aby je vymohli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 8:28    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Je to info od člověka, co za tohle opravdu exekuci má.

Ten člověk ti kecá. Zjisti si, za co má tu exekuci doopravdy.
Každý má písemnou smlouvu (nebo měl) s O2 o poskytování služby. Tou jako jediným právním důkazem se dá dokázat smluvní vztah. Pokud někdo od nich odešel normálně, tak měl písemně uzavřený Ukončení smluvního vztahu (výpovědi) k určitému datu ukončení smlouvy a s podpisy obou stran. Následovala ještě dodatečná faktura za úhradu posledního měsíce k datu ukončení smlouvy. Pokud tato nebyla uhrazena, nejlépe hotově u pokladny O2 s potvrzením, tak přišla upomínka a dál už nic. Jestli se na to někdo vykašlal a nezaplatil, tak si ho dodatečně našli, podle zákona spočítali penále a dali to exekutorovi, což je v pořádku.
Vrácení nebo nevrácení telefonu je dáno tím formulářem k ukončení smluvního vztahu. Přesně řečeno, pokud by ten přístroj potřebovali vrátit, tak by smluvní vztah nebyl ukončen do doby fyzického vrácení přístroje. Pokud má někdo podepsaný tento formulář o ukončení smluvního vztahu a může prokázat úhrady služby k datu ukončení smluvy, tak je v klidu a spíše on může dávat trestní oznámení na O2 u České Policie pro obtěžování s kopiemi dokladů. Jiné teorie, co tu někdo psal, tak jsou nesmysl a u soudu neobstojí.
Mimochodem, účetní doklady jsou fyzické či právnické osoby povinny uschovávat určitou dobu (asi 5 let), ale plátci DPH déle (asi 8 let). Proto je dobré si také tyto doklady o službách, nákupech atd. jako občan ukládat např. v krabici od bot taky, protože to je jediný doklad, jak něco dodatečně dokázat nebo držet hubu a případně platit bez diskuzí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 8:39    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
I kdyby po nem ten pristroj chteli zpet, pohledavky starsi nez 3 roky jsou promlcene
Přesně řečeno, napřed by museli nějakou pohledávku prokázat. Oboustranně podepsaná výpověď obsahuje ukončení závazků a pohledávek k určitém datu s tím, že se ještě musí zrovna u O2 musí zaplatit ta poslední faktura, což je v podmínkách uzavřené smlouvy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2555

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 8:47    Předmět: Citovat

Já jsem taky pevnou linku odhlásil, když jsem si uvědomil, že platím víc než 3kKč ročně jen za to, že nám přístroj starého Bely leží na poličce, protože všichni už máme mobily. Bylo roztomilé, že když jsem se chtěl dovolat na jejich bezplatnou zákaznickou linku, tak se ozvalo:"Pokud jen otravujete, stiskněte jedničku, pokud nám chcete poslat sponzorský dar stiskněte dvojku..." a když vyjmenovali všechny číslice, začali zase od jedničky, na živého operátora mne to nepřipojilo. Ae já jsem měl ještě foun s otočným číselníkem, tak jsem neměl co stisknout, leda pod krkem toho génia co to vymyslel. Na vytočení číslice to nefungovalo. Tak jsem musel vzít mobil od konkurence a volat a tisknout číslici z něj.

A když jsem tu pevnou linku odhlásil, to taky bylo zajímavé,
Já jsem ji platil ze svého konta platbomatem, na složence jsem měl ještě položku asi 5Kč - převod na jinou banku. Když jsem foun odhlásil, přišla mi zase složenka na 5Kč - platba za převod předchozí platby. Řešil jsem to na poště, prý když to zase zaplatím platbomatem, přijde mi další složenka na 5Kč a tak dále až do zblbnutí. Tak jsem to raději zaplatil na poště 5Kč + asi 30Kč za platbu v hotovosti.

Lepší než vykrást banku je založit banku.

Ale teď jsem se zpotil hrůzou.
Přístroj jsme sice odevzdali, ale telefonní dráty co nám vedou do baráku ne. Tak aby nám ještě něco nenaúčtovali za ty dráty.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.


Naposledy upravil Yarda1 dne st listopad 13 2019, 8:54, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 8:48    Předmět: Citovat

Matně si vzpomínám, že ukončení smlouvy s O2 byl neskutečnej opruz asi na dva měsíce. Pořád tam nebyl nikdo kompetentní, pracovnice si mě zvala na dny, kdy tam pak nebyla, telefonní čísla vedla do ztracena. Zřejmě byla ta banda *****ů antiprémiována za odcházející klienty.
Je potřeba si dávat pozor aby skutečně nezůstal viset nějaký neuhrazený závazek, protože v našem státě je pak možné pomocí různých pro-mafiánských zákonů udržet v neinformovanosti původně malý dluh, který se pak nemravným úročením vyšplhá do likvidační sumy (fikce doručení, známé případy dluhů v MHD nebo u ČKP). http://dfens-cz.com/prefsm-9-ckp-a-jak-na-ni/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2555

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 8:52    Předmět: Citovat

Crifodo napsal(a):
...Zřejmě byla ta banda *****ů antiprémiována za odcházející klienty....

Nechtěl jsi napsat slovo č(ruský bojový pokřik)ků?

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15490
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 8:57    Předmět: Citovat

Když tak odbočím, ale stejně je to k věci, tak se ptám. Kdo z vás má za poslední roky doma potvrzení od sociálky, zdravotní pojišťovny či FÚ, že nemá vůči jejich úřadu žádné pohledávky či závazka? Já to dostávám každý rok automaticky jako OSVČ, ale normální občan (sprostý zaměstnanec) či důchodce to asi nemá, že? A může se to táhnout klidně i 10 let než bude mít za ten a předchozí roky někdo jistotu, že nebudou nic dodatečně vymáhat. Takže v únoru až dubnu šup šup na úřady pro potvrzenky a klidně za nějakou úhradu. Znáte to o té paní, co to tam napsala u nich a už tam nepracuje? Laughing
Někde bych doporučil nechat vystavit potvrzení i za děcka, aby v budoucnu neměla na sebe exekuci. A že se ty exekuce na děcka dějí, to je přece pravda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 9:14    Předmět: Citovat

Takže asi zůstanu v klidu. To vymožení max 3 roky zpět jsem si zažil osobně u Vodovodů a kanalizací za paušální stočný, který nebylo obnovený po dědickým řízení před asi 15 lety a hrozně litovali, že mi nemohli napařit víc let. Studnu mám svoji tak jsem na to stočný nějak "zapoměl". Embarassed
Za mě dělal výpověď a převod služeb od O2 poskok od T-mobilu, tak mu položím dotaz, zda nějakej doklad kolem pronajatýho přístroje z ukončení vzniknul. Nějaký lejstra mě sice poslali ale hledat to v nich...
Mě se to taky nějak nezdá. Co si pamatuju, tak jsem platil O2 pár stovek pokutu za neukončený časově vázaný smlouvy. Chtěl jsem přejít se všema službama najednou a u některý služby ještě pár měsíců chybělo. Jestli to spíš není exekuce za nezaplacení těhle pokut. Ty pokuty mě totiž nepřišly elektronicky na portál Moje O2 ale v obyčejným dopise a jestli mu to vlivem Český pošty nepřišlo vůbec, nebo to s něčím vyhodil, nebo se na to vykašlal, tak by lecos vysvětlovalo.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17512
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 9:33    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):

Mimochodem, účetní doklady jsou fyzické či právnické osoby povinny uschovávat určitou dobu (asi 5 let), ale plátci DPH déle (asi 8 let).


To je pro mě nóvum, kdysi mě daňovej poradce tvrdil, že pokud nemáš zaměstnance a nevykázal jsi v některým roce ztrátu, tak stačí uchovávat doklady 3 roky, protože víc stejně kontrolovat nemůžou. A je jedno jestli jseš nebo nejseš plátce.
V mínusu jsem nikdy nebyl, zaměstnance nemám ale pro sichr doklady likviduju po 10 letech. Už se to jednou hodilo, před pár lety jsem byl vyzván na dohledací řízení z kontroly OSVČ, pro kterýho jsem něco dělal. Ta kontrola se táhla dva roky a smozřejmě že kontrolovali nejzašší rok kterej mohli aby byly tučný úroky z doměřenýho daňovýho nedoplatku. Takže mě vyzvali ať přinesu na finančák doklady 5 let zpět a měli radost, že je mám a ještě mi i cesťák zaplatili. Wink

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 13 2019, 9:43    Předmět: Citovat

Já pevnou linku taky ukončil někdy 2010, za ní nám nabídli jinou mobilní službu a má přítelkyně se nechala do toho uvrtat. Tu jsem nakonec taky časem zrušil.
Na drátech mi zůstal jen internet, ale tel. přístroj nikdo nechtěl, ještě ho mám doma. Teď v červnu jsem odešel i s internetem a zůstal tam jen můj mobil.
Zatím nikdo nic nechtěl, ale asi bych měl být na pozoru a prozkoumat, zda je vše v pořádku.
Jinak dřív jsem u nich měl internet 40Mb(30Mb skutečnost) za 550Kč a u Starnetu to mám za 250Kč, 100Mb/100Mb (70Mb/80Mb i více, skutečnost), mám to na jejich anténu asi 50m, takže celkem dobrá stabilita.
Takže to byla jasná volba.
Omluva za případné OT.

_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund